Arka przegrała w debiucie trenera Rzepki

18 maja 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Kamil Juraszek w 22. minucie meczu w Stróżach dał Arce prowadzenie. Niestety, gdynianie nie zdołali utrzymać go do końca spotkania i praktycznie przekreślili szanse na awans do ekstraklasy. Kamil Juraszek w 22. minucie meczu w Stróżach dał Arce prowadzenie. Niestety, gdynianie nie zdołali utrzymać go do końca spotkania i praktycznie przekreślili szanse na awans do ekstraklasy.

Piotr Rzepka w debiucie szkoleniowym w Arce nie odmienił oblicza drużyny. Co prawda pod jego wodzą drużyna przypomniała sobie jak należy zdobywać gole po stałych fragmentach gry, ale mimo dwóch trafień po rozegraniu rzutów rożnych, żółto-niebiescy nie wygrali czwartego meczu z rzędu, a co więcej - przegrali na wyjeździe z Kolejarzem Stróże 2:3 (1:1). Tym samym gdynianie spadli na 5. miejsce w I lidze, a ich strata do strefy dającej awans wzrosła do 7 punktów, co na cztery kolejki przed końcem rozgrywek wydaje się być równoznaczne z końcem marzeń o ekstraklasie.

KOLEJARZ KOLEJARZ
Radliński - Gryźlak, Markowski, Cichy, Walęciak - Niane, Stefanik - Wolański, Trochim, Smuczyński - Adamek
Sędziowie: Bukowczan (Żywiec) oraz Lekki, Heller
Szromnik - Budka, Sobieraj, Juraszek, Radzewicz - Tomasik, Szwoch, Pruchnik, Wojowski - Aleksander, Ślusarski
  • 72' Adamek Zmiany Chałas
  • 80' Trochim Zmiany Bocian
  • 86' Wolański Zmiany Leszczak
  • 55' Wojowski Zmiany Oleksy
  • 65' Pruchnik Zmiany Jarzębowski
  • 77' Tomasik Zmiany Tyszczenko
  • 45' Wolański
  • 50' Smuczyński
  • 79' Chałas
  • 22' Juraszek
  • 67' Oleksy
  • 44' Niane
  • 77' Smuczyński
  • 90+1 Radliński
  • 90+3 Leszczak
  • 52' Szwoch
  • 57' Tomasik
  • 75' Budka

POMECZOWY KOMENTARZ PAWŁA OLEKSEGO (ARKA) PRZED KAMERAMI ORANGE SPORT
Sami zgotowaliśmy sobie ten los, że tutaj musieliśmy walczyć o wszystko. Dlatego nie ma co narzekać na stan boiska. Co prawda strzeliliśmy na wyjeździe dwa gole, ale przegraliśmy mecz, który musieliśmy wygrać. Nawet remis dużo nam nie dawał.

Jesteśmy bardzo niepocieszeni. Ta porażka może pogrzebać nasze szanse na ekstraklasę. Oczywiście będziemy walczyć do końca, ale strata punktowa jest bardzo dużo. Już tylko jakiś cud może sprawić, abyśmy awansowali.

w porównaniu z ostatnią "11", którą w Arce zaproponował trener Sikora, nowy szkoleniowiec żółto-niebieskich dokonał trzech zmian, debiutujący na szkoleniowej ławce gdynian Rzepka ustawił zespół ofensywnie, a zatem miejsce w "11" odzyskał Aleksander (ARKA), ponadto są dwie zmiany w obronie, z prawej strony tej formacji zagra Budka (ARKA), a na środku Jarzębowski, na ławkę zostali odesłani Jarzębowski i Cichocki, a Rzuchowski nie może grać z powodu nadmiaru żółtych kartek
opaskę kapitańską od Jarzębowskiego przejął Sobieraj (ARKA)
Kolejarz w porównaniu z meczem ostatniej kolejki, przegranym w Łęcznej 0:2, dokonał dwóch zmian w "11", od pierwszej minuty zagrają Niane (KOLEJARZ) i Adamek (KOLEJARZ), którzy przeciwko Górnikowi zagrali po przerwie
w ekipie rywali Arki są m.in.: Trochim (KOLEJARZ), który zimą był przymierzany do gdyńskiej drużyny, a pod wodzą... Rzepki grał w Bałtyku oraz Smuczyński (KOLEJARZ), wypożyczony do Kolejarza z Lechii Gdańsk
Arka dzisiaj na biało, Kolejarz na niebiesko, piłkarze wychodzą na prezentację
dobra pogoda, a i boisko wydaje się nieźle przygotowane, przede wszystkim nie ma na nim wody, a o to, w związku z opadami na południu Polski, obawiano się najbardziej, linia środkowa namalowana jednak nieco... wężykiem
1'
od środka rozpoczął mecz Kolejarz
2'
pierwszy atak gospodarzy zakończony na faulu Trochima (KOLEJARZ) na Radzewiczu (ARKA)
2'
zbyt mocne podanie Smuczyńskiego (KOLEJARZ), piłka wyszła poza boisko
4'
Arka stara się przejąć inicjatywę po inauguracyjnych atakach gospodarzy
5'
płaskie zagranie Budki (ARKA) w pole karne, z "16" Kolejarza wybił piłkę Cichy (KOLEJARZ)
6'
doping dla Arki, kilkunastoosobowa grupa w sektorze gości
7'
faul Aleksandra w polu karnym rywali
8'
aktywny na początku spotkania Budka (ARKA) ponownie próbował dośrodkować, ale piłka znów nie doszła do napastników
8'
strzał z dystansu Pruchnika (ARKA), uderzenie w środek bramki, łapie piłkę Radliński (KOLEJARZ)
11'
Arka jest częściej przy piłce, na razie jednak bez większego zagrożenia dla bramki gospodarzy
12'
"Arka gol" - z trybun
12'
drugi celny strzał Arki, tym razem sprzed "16" uderzył Szwoch (ARKA), piłka uderzona po ziemi pewnie złapana przez Radlińskiego (KOLEJARZ)
13'
była okazja na gola, po dośrodkowaniu Ślusarskiego (ARKA) Aleksander (ARKA) wyprzedził obrońcę, ale nieczysto trafił głową w piłkę, strzał niecelny
14'
Trochim (KOLEJARZ) źle przyjął piłkę w "16" Arki
15'
Ślusarski (ARKA) znów w akcji poza polem karnym gospodarzy, bardziej wysunięty w ataku jest Aleksander (ARKA)
16'
zablokowany strzał Pruchnika (ARKA)
17'
po dośrodkowaniu z wolnego Tomasika (ARKA) główkował Aleksander (ARKA), znów niecelnie, ale tym razem piłka była mocna i nieco zbyt wysoko zagrana, by celnie strzelić
18'
ostrzeżenie dla Arki, po kontrze rywali nieznacznie niecelny strzał Smuczyńskiego (KOLEJARZ)
19'
na spalonym Radzewicz (ARKA)
19'
niecelny strzał Niane (KOLEJARZ)
20'
poprzeczka po strzale Szwocha (ARKA), gdyński pomocnik sam wypracował sobie tę sytuację, popisał się udanym dryblingiem w polu karnym, mijając dwóch rywali
21'
Szwoch (ARKA) przeprowadził akcję tuż po tym, gdy na trybunach pojawili się przedstawiciele... Legii z Michałem Żewłakowem na czele
22'
róg dla Arki
22'
[0:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Juraszek. Wreszcie gol Arki po stałym fragmencie gry. Po dośrodkowaniu z rogu Pruchnika celnie głową uderzył Juraszek, który przed tygodniem zamiast w I lidze grał w III i też strzelił gola dla rezerw
23'
dla Juraszka to drugi gol w I lidze, poprzednio zdobył bramkę na 3:2 w doliczonym czasie meczu z Chojniczanką w Gdyni
24'
róg dla Kolejarza
24'
zamieszanie w "16" gdynian po wrzutce z rogu Trochima (KOLEJARZ), ale udało się defensorom Arki wybić piłkę
26'
Radzewicz (ARKA) zablokował strzał Niane (KOLEJARZ)
26'
po stracie gola Kolejarz zaatakował
28'
niecelny strzał Adamka
30'
Szromnik (ARKA) pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu z wolnego Trochima (KOLEJARZ)
31'
po zdobyciu prowadzenia Arka się cofnęła, na własnej połowie próbuje odbierać piłkę rywalom
33'
zbyt mocny przerzut Trochima (KOLEJARZ) do Wolańskiego (KOLEJARZ), od bramki wznowi grę Szromnik (ARKA)
33'
niepotrzebne wyjście zza pole karne Szromnika (ARKA), bramkarz nie przejął piłki, Adamek (KOLEJARZ) próbował lobować z 17. metra, w bramkę wbiegli dwaj obrońcy Arki, nie musieli interweniować, gdyż piłka przeszła nad poprzeczką
35'
kontra Arki, Tomasik (ARKA) wywalczył róg
36'
drugi róg i mógł być drugi gol, po dośrodkowaniu Tomasika (ARKA) głową uderzył Ślusarski (ARKA), radliński wybił na róg
37'
po kolejnym rogu Tomasika (ARKA) na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Pruchnik (ARKA), uderzenie niecelne
37'
Szromnik (ARKA) zrehabilitował się za niefortunne wyjście kilka chwil temu, tym razem bramkarz na róg wybił piłkę po groźnym strzale Trochima (KOLEJARZ)
38'
Szromnik (ARKA) dobrze piąstkuje po dośrodkowaniu z rogu Trochima (KOLEJARZ)
39'
niecelny strzał głową Aleksandra po dośrodkowaniu Budki (ARKA)
42'
poprzeczka ratuje Arkę po strzale Stefanika (KOLEJARZ), pomocnik Kolejarza "przeskoczył" Tomasika i uderzał głową po dośrodkowaniu Gryźlaka z prawego skrzydła
44'
Żółtą kartką został ukarany Niane (KOLEJARZ) za dyskusję z sędzią
44'
45'
[1:1] KOLEJARZ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Wolański. Uderzenie głową tzw. "szczupakiem" po dośrodkowaniu z rogu Trochima. Szromnik dotknął jeszcze piłki, ale nie zdołał jej zagrozić drogi do siatki
45'
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA REMISUJE W STRÓŻACH 1:1
Mecz ułożył się bardzo dobrze dla Arki. Gdynianie przewagę udokumentowali golem po rzucie rożnym. Była to pierwsza bramka żółto-niebieskich po stałym fragmencie gry od inauguracji wiosny i trafieniu po wolnym na wyjeździe z GKS Tychy.
Jednak po objęciu prowadzenia Arka nie tylko nie poszła za ciosem, ale cofnęła się, oddając inicjatywę Kolejarzowi. Gdynianie otrzymali kilka ostrzeżeń, m.in. był nią strzał w poprzeczkę Stefanika (KOLEJARZ), ale nie wyciągnęli z nich wniosków. Dlatego tuż przed przerwą Szromnik (ARKA) musiał wyciągać piłkę z bramki, gdyż gdyńska defensywa też zdrzemnęła się przy rogu.
Z przebiegu gry wynik sprawiedliwy. Również rezultat jest zasłużony, jeśli porównamy sytuacje podbramkowe. Arka też miała strzał w poprzeczkę, w którą przymierzył Szwoch (ARKA), po raz kolejny obserwowany przez Legię.
w przerwie żaden z trenerów nie dokonał zmiany
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka
46'
Radliński (KOLEJARZ) złapał piłkę po dośrodkowaniu Wojowskiego (ARKA)
48'
Arka w drugiej połowie atakuje na to pole karne, w którym w polu bramkowym jest błoto
50'
[2:1] KOLEJARZ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Smuczyński. Akcję prawym skrzydłem przeprowadził Gryźlak, po jego wrzutce głową piłkę w poprzeczkę posłał Stefanik, na pustą bramkę dobijał Smuczyński również głową
51'
Smuczyński (KOLEJARZ) to piłkarz Lechii, który jest do Kolejarza wypożyczony, w ekstraklasie raz zagrał w ekstraklasie, w I lidze strzelił wiosną 3 gola
52'
Żółtą kartką został ukarany Szwoch (ARKA) za próbę wymuszenia karnego
53'
Wojowski (ARKA) wywalczył róg
53'
"Szybciej" - pokrzykiwania z ławki Arki
54'
zbyt mocne dośrodkowanie Pruchnika (ARKA) z rogu
54'
dośrodkowanie Budki (ARKA) prosto w ręce Radlińskiego (KOLEJARZ)
54'
"Arka gol" - doping z sektora gości
55'
"Areczko, więcej ambicji!" - skandowanie z trybun
55'
piłkarze Arki sygnalizują, że było zagranie ręką w polu karnym Kolejarza, ale sędzia uznał, że dośrodkowanie Wojowskiego (ARKA) było zablokowane zgodnie z przepisami, skończyło się na rogu
55'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wojowski, w jego miejsce wchodzi Oleksy.
55'
bez zagrożenia dla bramki Kolejarza po dośrodkowaniu z rogu Pruchnika (ARKA)
56'
kontra Smuczyńskiego (KOLEJARZ) i Trochima (KOLEJARZ), strzał tego ostatniego niecelny
56'
Stefanik (KOLEJARZ) sam na sam ze Szromnikiem (ARKA), ale odskoczyła mu piłka i bramkarz zdążył z interwencją
57'
Żółtą kartką został ukarany Tomasik (ARKA) po faulu na Walęciaku
58'
zmiana w Arce spowodowała również korektę w ustawieniu, Oleksy (ARKA) zajął miejsce na lewej obronie, a Radzewicz (ARKA) przeniósł się tam, gdzie grał Wojowski (ARKA), czyli na prawą pomoc
59'
Arka stara się atakować, ale czyni to chaotycznie, naraża się przez to na kontry
60'
Budka (ARKA) uprzedził Adamka i przerwał kontrę rywali
61'
61'
Radliński (KOLEJARZ) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu z rogu Tomasika (ARKA)
62'
fatalnie spudłował w dobrej sytuacji Ślusarski (ARKA)
63'
o mały włos nie byłoby samobójczej bramki, Radliński (KOLEJARZ) na róg wybił piłkę po wybiciu Markowskiego (KOLEJARZ) piłki po dośrodkowaniu Budki (ARKA)
63'
bez zagrożenia dla bramki Kolejarza po rogu Pruchnika (ARKA)
65'
ARKA przeprowadza zmianę na środku drugiej linii. Boisko opuszcza Pruchnik, w jego miejsce wchodzi Jarzębowski.
66'
kolejny róg dla Arki, coraz większa przewaga gdynian
67'
[2:2] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Oleksy. Druga bramka dla Arki po rogu. Wrzucił z narożnika boiska Szwoch było przedłużenie piłki i z 3 metrów głową wepchnął ją do siatki rezerwowy obrońca
68'
to oczywiście pierwszy gol Oleksego (ARKA) w Arce, przez większą część tej rundy piłkarz wypożyczony z Zagłębia Lubin leczył kontuzję
69'
niecelny strzał z dystansu Tomasika (ARKA)
70'
zablokowany strzał Tomasika (ARKA)
71'
zbyt mocne podanie Jarzębowskiego (ARKA) do Szwocha (ARKA), piłkę przejął Radliński (KOLEJARZ)
71'
mecz cały czas w drugiej połowie z przewagą Arki
72'
KOLEJARZ przeprowadza zmianę w ataku. Boisko opuszcza Adamek, w jego miejsce wchodzi Chałas.
73'
73'
"Nie daj się wyprzedzić" - głośny okrzyk trenera Rzepki pod adresem obrońców Arki
73'
nikt z gospodarzy nie doszedł do piłki bitej z rogu przez Trochima (KOLEJARZ)
74'
Radliński (KOLEJARZ) złapał piłkę po dośrodkowaniu z wolnego Szwocha (ARKA)
75'
Żółtą kartką został ukarany Budka (ARKA) po faulu na Smuczyńskim
76'
Radliński (KOLEJARZ) uprzedził Ślusarskiego (ARKA)
77'
Żółtą kartką został ukarany Smuczyński (KOLEJARZ) za strzał po gwizdku sędziego, wcześniej odgwizdano spalonego
77'
ARKA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Tomasik, w jego miejsce wchodzi Tyszczenko.
79'
[3:2] KOLEJARZ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Chałas. Rezerwowy napastnik Kolejarza przejął piłkę przy linii bocznej pola karnego Arki, mimo asysty dwóch rywali zdołał przejść z piłką na 17. metr od bramki i strzelić nie do obrony "po długim rogu"
80'
KOLEJARZ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Trochim, w jego miejsce wchodzi Bocian.
82'
zablokowany strzał Ślusarskiego (ARKA)
82'
Arka atakuje najprostszymi środkami, coraz więcej wrzutek bezpośrednio w "16" Kolejarza
85'
Ślusarski (ARKA) główkuje w stojącego w bramce obrońcę Kolejarza
86'
KOLEJARZ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Wolański, w jego miejsce wchodzi Leszczak.
86'
spiker ogłosił, aby kibice Arki przez kwadrans po zakończeniu meczu pozostali w swoim sektorze
88'
Kolejarz oddala umiejętnie grę z własnej połowy
90'
3 minuty doliczone, czy Arka ruszy do ostatniego szturmu, gdyż od kilku minut nie ma już ataków gdynian