Po remisie w Gdańsku rozstrzygnie mecz w Krynicy

Marta
16 lutego 2012 (artykuł sprzed 12 lat)
Aleksandra Berecka zdobyła wprawdzie bramkę w meczu z KTH, ale gdańszczanki zaledwie zremisowały w pierwszym meczu o 5. miejsce. Aleksandra Berecka zdobyła wprawdzie bramkę w meczu z KTH, ale gdańszczanki zaledwie zremisowały w pierwszym meczu o 5. miejsce.

Rozczarowały hokeistki Stoczniowca w pierwszym meczu o 5. miejsce w ekstraklasie. Gdańszczanki zaledwie zremisowały u siebie z KTH Krynica Zdrój 3:3 (0:0, 3:1, 0:2), mimo że prowadziły już 3:0. rewanż odbędzie się na lodowisku rywala w najbliższą sobotę o godzinie 10.30. O wyższej pozycji w końcowej klasyfikacji zadecuduje wynik dwumeczu.

1:0 Błaszak as. Wojcieszenko, Klata (23.00)
2:0 Detmer as. Berecka (27.00)
3:0 Berecka (34.48)
3:1 Cygan as. Gawdzik (35.47)
3:2 Darłak as. Cygan (49.16 w osłabieniu)
3:3 Szewczyk as. Cygan (52.30)

STOCZNIOWIEC: Rybacka (od 50.16 Gruszczyńska); Wnuczko - Detmer, Klata - Nowak, Krawczun - Hoffman; Byczkowska - Berecka - Kucharska, Rykaczewska - Błaszak - Wojcieszenko

KTH: Mizera; Ruchałowska - Mytnik, Kuchnia - Kozioł, Szewczyk - Susidko; Cygan - Pióro - Darłak, Szeląg - Rosiek - Gawdzik.

Kary: Stoczniowiec - 4 min, KTH - 4 min.

W sezonie zasadniczym hokeistki Stoczniowca pokonały ekipę KTH dwukrotnie - na wyjeździe 5:4 i na własnym lodowisku 3:1. Miały więc nad rywalkami psychiczną przewagę, nawet mimo tego, że to zespół z południa Polski zakończył sezon zasadniczy na wyższej pozycji.

Kapitan gdańszczanek, Aleksandra Berecka ostrzegała, ze w meczu przeciwko KTH trzeba od początku do końca zachować maksimum uwagi, gdyż jest to zespół potrafiący grać szybko i twardo. Niestety, mimo tej wiedzy gospodynie nie wypełniły założeń przedmeczowych.

Wszystko przebiegało zgodnie z planem mniej więcej do połowy spotkania. Szkoda, że gdańszczanki nie zdobyły żadnej bramki w pierwszej tercji gdyż wówczas być może zupełnie inaczej potoczyłyby się losy tego spotkania.

Jednak już początku 24 minuty meczu gdańszczanki prowadziły 1:0, drogę do siatki rywalek znalazła Aneta Błaszak. Cztery minuty później było już 2:0, tym razem na listę strzelców wpisała się reprezentacyjna defensorka Joanna Detmer.

Wreszcie kiedy Berecka podwyższyła na 3:0 w 35 minucie wydawało się, ze Stoczniowiec ma spotkanie pod kontrolą i dalsze bramki dla gdańszczanek będą tylko kwestią czasu.

Niestety, nie minęła nawet minuta a Aneta Cygan po raz pierwszy pokonała w tym meczu Olivię Rybacką. Hokeistka z Krynicy była w Olivii bardzo aktywna gdyż do bramki dołożyła dwie asysty w przy dwóch kolejnych bramkach dla gości.

Na losach meczu zaważyło 3 i pół minuty dekoncentracji w połowie ostatniej odsłony. Najpierw Karolina Darłak wykończyła kontrę KTH w osłabieniu i zdobyła bramkę kontaktową zaś na 3:3 wyrównała Karolina Szewczyk. Mimo starań gdańszczanek wynik już się nie zmienił. Nie pomógł nawet czas wzięty przez gdańska ekipę na niespełna pół minuty przed końcem meczu.

- Prowadząc 3:0 chyba za bardzo uwierzyłyśmy, że jest już po meczu, niepotrzebnie, uciekła gdzieś koncentracja i rywalki nas dogoniły. Teraz w rewanżu musimy zagrać konsekwentnie od początku do końca. W meczu z Krynica byłyśmy też bardzo nieskuteczne, to nasz mankament w całym sezonie. Stworzyłyśmy sobie mnóstwo sytuacji ale nie zdołaliśmy zamienić ich na więcej bramek. Być może to, że prowadziłyśmy grę, że przeważałyśmy również przyczyniło się do naszej dekoncentracji - powiedziała gdańska defensorka, Katarzyna Klata.

Pozostałe wyniki:
Finał: Unia Oświęcim - Polonia Bytom 6:2
o 3. miejsce: Naprzód Janów - Białe Jastrzębiem 1:6
o 7. miejsce: Cracovia - Atomówkami Tychy 1:6
Marta

Opinie (24) 2 zablokowane

• A O KTÓRE MIEJSCE BĘDĄ GRAĆ SENIORZY (3)