Wiadomości

stat

Po wypadku rugbistów

Reprezentantów Polski w rugby, którzy uczestniczyli w niedzielę w wypadku samochodowym w okolicach Pucka czeka dłuższy rozbrat ze sportem. Mariusz Śmielak dzisiaj przejdzie zabieg na Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Szpitala Miejskiego w Gdyni. Bogdan Wróbel jest już po operacji na Odziale Neurochirurgii Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu.

Śmielak, Wróbel i Konrad Pisarek, jadąc fordem sierrą, kierowanym przez tego ostatniego, ulegli w niedzielę rano wypadkowi samochodowemu. Hospitalizacji uniknął tylko kierowca, który zderzenie auta z drzewem okupił powierzchownymi ranami głowy.

- Rugbista trafił do nas ze złamaniami goleni lewej i kości śródstopia prawej nogi. Dzisiaj przejdzie zabieg, takich jakich wiele przeprowadza się na naszym oddziale. Przez 7-10 dni zostanie w szpitalu. Potem czeka go 8-, 10-miesięczna rehabilitacja. Po jej zakończeniu powinien wrócić do sportu - ocenia dr Paweł Cieśla, ordynator Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Szpitala Miejskiego.

Poważniejszy jest stan Wróbla, u którego stwierdzono obrażenia kręgosłupa. Reprezentacyjny łącznik ataku został przetransportowany z wejherowskiego szpitala helikopterem do Szpitala Wojewódzkiego w Elblągu. Na oddziale neurochirurgii przeszedł zabiegł operacyjny. Lekarze unikają rozważań na temat, jak długo sochaczewianin pozostanie na oddziale, ani tym bardziej nie chcą wypowiadać się na temat jego przyszłej kariery sportowej.

Opinie (9)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Plebiscyt na Ligowca Roku 2018

Relacje LIVE

zobacz wszystkie relacje »

Najczęściej czytane