Pod kreską

8 maja 2006 (artykuł sprzed 17 lat)
Na półmetku rywalizacji o utrzymanie w ekstraklasie piłkarze ręczni AZS AWFiS są na pozycji spadkowej. Gdańszczanie obsunęli się na przedostatnie miejsce w tabeli po wyjazdowej porażce z Piotrkowianinem 28:30 (15:12). Jednak jeszcze nie ma powodów to paniki. Na korzyść akademików przemawia korzystny terminarz gier. Z trzech kolejek rewanżowych aż w dwóch będą gospodarzami. Pierwsza szansa na następne punkty będzie już w najbliższą sobotę. O godzinie 18.40 przy ul. Wiejskiej stawi się Wisła Puławy.

AZS AWFiS: Sibiga, Głębocki, Sokołowski - Fogler 4, Ćwikliński 4, Olęcki, Woynowski 1, Pilch, Masiak 3, Sulej, Jachlewski 10, Żółtak 3, Pepliński 3, Wysokiński.

W Piotrkowie gdańszczanie zaczęli bardzo dobrze. Wydawało się, że powtórzy się sytuacja z meczu tych drużyn w sezonie zasadniczym, gdy w obu przypadkach wygrywali... goście. W sobotę podopieczni Wojciecha Nowińskiego zdobyli pierwsze trzy bramki, a potem prowadzili nawet 12:6! Szkoda, że tego tempa gry nie udało się utrzymać choćby do przerwy. Rywale bowiem zredukowali straty o połowę i uwierzyli, że po zmianie stron mogą powalczyć o korzystny wynik.

Druga połowa rozpoczęła się źle dla akademików. Przez kwadrans zdołali wzbogacić się zaledwie o trzy bramki, gdy sami przyjęli aż 11 trafień! Od wyniku 18:23 trzeba było gonić. Zryw gości przyniósł połowiczny sukces. Udało im się dojść do remisu 28:28. Decydujące minuty należały znów do gospodarzy. Zdobycie zwycięskich bramek przyszło im tym łatwiej, gdyż mogli zagrać w przewadze liczebnej.

- Nie pozostaje nam nic innego jak wygrać oba mecze u siebie, a żeby utrzymanie było w stu procentach pewne, warto zwyciężyć również w Legnicy - Wojciech Nowiński, szkoleniowiec akademików widzi szansę na to, aby już do końca sezonu jego drużyna tylko wygrywała.

W drugim meczu w tej grupie Miedź Legnica przegrała u siebie z Wisłą 21:30 (9:16), sprowadzając tym samym praktycznie do zera swoje szanse na utrzymanie.

Tabela drużyn walczących o miejsca 9-12

9. Wisła 25 17 653:698
10. Piotrkowianin 25 16 688:767
11. AZS AWFiS 25 14 647:725
12. Miedź 25 9 623:778