• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport
Skopiowano

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Arka Gdynia. Michał Marcjanik: Interesują nas miejsca 1-2

Jacek Główczyński
16 lipca 2022, godz. 10:00 
aktualizacja: godz. 16:51 (16 lipca 2022)

Arka Gdynia

Michał Marcjanik rozegrał 204 oficjalne mecze w pierwszej drużynie Arki Gdynia, strzelił 19 goli. W najbliższym sezonie może awansować do czołowej "15" wśród piłkarzy o największej liczbie występów w historii żółto-niebieskich. Michał Marcjanik rozegrał 204 oficjalne mecze w pierwszej drużynie Arki Gdynia, strzelił 19 goli. W najbliższym sezonie może awansować do czołowej "15" wśród piłkarzy o największej liczbie występów w historii żółto-niebieskich.

Arka Gdynia podpisała nowe kontrakty z młodzieżowcami. Kornel Przyborowski otrzymał angaż do 30 czerwca 2024, a Kacper Skóra do 2025 roku. W obu umowach są opcje przedłużenia o kolejny sezon. Żółto-niebiescy rozgrywki Fortuna 1. Liga zainaugurują w niedzielę, 17 lipca o godzinie 12:40 w wyjazdowym spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko-Biała. - Co roku dajemy sygnał, że interesują nas dwa pierwsze miejsca. Teraz jest tak samo. Jeśli nasza sfera mentalna będzie co najmniej jak u przeciwnika, to umiejętnościami będziemy potrafili wygrywać mecze - zapewnia Michał Marcjanik, kapitan żółto-niebieskich.Aktualizacja, godz. 16:51

Dzień przed meczem z Podbeskidziem Bielsko-Biała, Arka Gdynia zaprezentowała wyjazdowe koszulki, w których piłkarze będą grali w sezonie 2022/23. Jej wzór możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach.

 • Tak prezentuje się wyjazdowa koszulka Arki Gdynia w sezonie 2022/23.
 • Wyjazdowe (z lewej) i domowe (z prawej) koszulki Arki Gdynia w sezonie 2022/23. Na zdjęciu: Michał Żebrowski i Karol Czubak.Relacja LIVE


Typowanie wyników

17 lipca 2022, godz. 12:40
3 pkt.
Podbeskidzie Bielsko-Biała
ARKA Gdynia

Jak typowano

40% 110 typowań Podbeskidzie Bielsko-Biała
32% 87 typowań REMIS
28% 77 typowań ARKA Gdynia

Twoje daneJacek Główczyński: I liga to dla pana jeszcze wyzwanie, czy w wieku 27 lat nie ma pan już dla tych rozgrywek żadnego respektu?

Michał Marcjanik: Wiadomo, że respekt trzeba mieć do każdego meczu i przeciwnika. Myślę, że trochę tych meczów zagrałem w I lidze i na pewno nie stresuje się już przed kolejnymi występami.

Ryszard Tarasiewicz: W każdym meczu język po pępek. Przeczytaj, co jeszcze trener Arki Gdynia mówił przed inauguracją sezonu 2022/23Kilku piłkarzy odeszło z Arki Gdynia do ekstraklasy. Nie myślał pan o tym samym?

Każdy, by chciał grać jak najwyżej, ale mam w Arce kontrakt i chciałbym tutaj awansować. Będziemy robić wszystko, aby w tym sezonie już się udało. W I lidze nie zawsze wygrywa zespół lepszy, ale czasem bardziej zdeterminowany. Często te zwycięstwa przychodzą w sferze mentalnej. To myślę, że jest kluczowy element, na który musimy zwrócić uwagę. Jeśli nasza sfera mentalna będzie co najmniej jak u przeciwnika, to umiejętnościami będziemy potrafili wygrywać mecze.

Arka Gdynia - prezentacja przed sezonem 2022/23Michał Kołakowski, prezes Arki na prezentacji drużyny powiedział, że jest ona mocniejsza niż ta z poprzedniego sezonu. To zdanie podzielił trener Ryszard Tarasiewicz na przedsezonowej konferencji prasowej. Takie są też odczucia szatni?

W końcówce poprzedniego sezonu nie trzeba było specjalnie nikogo motywować. Byliśmy jednością i chcieliśmy awansować. Niestety, w barażach czasem dyspozycja dnia jest słabsza i niestety trzeba obejść się smakiem. Na pewno teraz jest więcej doświadczenia w drużynie. Bartek RymaniakJanusz Gol wniosą nie tylko umiejętności, ale także doświadczenie na boisku i poza nim.

Michał Marcjanik wśród najdroższych piłkarzy Arki Gdynia. Sprawdź, ile wynosi wycena całej drużyny i wszystkich zawodnikówCzy to oznacza, że opaska kapitana Michała Marcjanika jest zagrożona?

Trener wyznacza kapitana. Na razie nie było żadnych wyborów, a szkoleniowiec nic nie wspominał. Zatem chyba zostaje, tak jak było.

Na takiego rutyniarza jak Janusz Gol możesz pan krzyknąć?

Wydaje mi się, że nie byłoby z tym problemu.

13.05.2022 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Arka Gdynia 1:1. To zwycięstwa w przedostatniej kolejce zabrakło do bezpośredniego awansu do ekstraklasy. Przypomnij sobie relację Trojmiasto.plZawodnik

Michał Marcjanik

Michał Marcjanik

ur.
1994-12-15
waga
79 kg
wzrost
186 cm
ocena z sezonu
2.84 (1012 ocen)
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu


Przed każdym sezonem w Fortuna 1. Liga Arka z niejako z urzędu stawiana jest jako faworyt do awansu. Innego celu chyba nawet nie wypada stawiać?

No tak. Nie ma innej możliwości. Będziemy robić wszystko, aby i dobrze prezentować się na boisku, i przede wszystkim punktować. Jak pokazał poprzedni sezon, jeden punkt więcej dałby nam bezpośredni awans. Teraz trzeba zrobić wszystko, aby każdy punkt szanować, bo jak się okazuje, każdy może być na wagę złota.

Marcel Ziemann: Co za historia? Kto by pomyślał? Przeczytaj wywiad z nowym piłkarzem Arki GdyniaW przedostatniej kolejce poprzedniego sezonu zremisowaliście z Podbeskidziem 1:1 i tam straconych punktów także zabrakło w ostatecznym bilansie. Czy teraz pojedziecie do Bielsko-Białej, by wziąć rewanż, czy po prostu napisać nowy rozdział?

Wiadomo, że różnie mogło się to potoczyć w poprzednim sezonie, ale teraz jest to już tylko historią. Zaczynamy nowy sezon i trzeba dobrze się zaprezentować.

Arka Gdynia na inaugurację od spadku z ekstraklasy

 1. 2021 Zagłębie Sosnowiec 1:1 (dom)
 2. 2020 GKS Jastrzębie 4:0 (wyjazd)


Czy na własny użytek analizował pan, kto z I-ligowców się wzmocnił, a kto osłabił? Kto pańskim zdaniem będzie najmocniejszym rywalem Arki w walce o awans?

Z ekstraklasy spadły takie drużyny, które na pewno od razu będą chciały awansować. Do tego jest kilka klubów, które co roku - tak jak my - gra o awans. To nie będzie tak, że tylko 1 czy 2 drużyny bić się będą o awans. Takich zespołów będzie więcej. Myślę, że nawet 8-10. My co roku dajemy sygnał, że interesują nas dwa pierwsze miejsca. Teraz jest tak samo.

Na której pozycji Arka Gdynia ma największe kłopoty bogactwa? Trener postawi na młodzież czy rutyniarzy?By wygrywać w Fortuna 1. Liga trzeba też dobrze bronić. Jeśli Arka wróci do gry na czterech obrońców to 50 procent tej formacji może być nowa. Nie zabraknie automatyzmów?

Wiadomo, że z meczu na mecz ta współpraca będzie coraz lepsza. Nie jest też tak, że dla któregoś z obrońców to jest coś nowego. Każdy będzie wiedział, jak się zachować w danej sytuacji. Ponadto broni i atakuje cała drużyna.

Wiosną Arka grała trójką defensorów, a w letnich sparingach częściej trener decydował się na czwórkę. Jakie z tego ustawienie wynika na Fortunę 1. Ligę?

Trenowaliśmy różne ustawienia, bo trener chciał przećwiczyć różne warianty gry. W sparingach sprawdzaliśmy pewne zachowania. Teraz może zaczynać mecze nie tylko jednym czy drugim systemem, jak jest potrzeba dopasowywać taktykę pod konkretnego przeciwnika, ale nawet w trakcie gry, w zależności od tego jak się będzie układało spotkanie i jaka będzie potrzebna zmiana, przechodzić od jednego schematu do drugiego.

Arka Gdynia przed sezonem 2022/23. Prezentacja na "Górce" na Ejsmonda. Relacja, video, fotoPanu łatwiej, lepiej gra się, w którym systemie?

Każde ustawienie ma swoje plusy i minusy. Dla mnie jest bez znaczenia, w jakim z nich będziemy grać. To rola trenerów, aby na każdy mecz dobrać to najlepsze. Dla mnie ważne jest, abyśmy wygrywali mecze.

W meczu ze Stomilem Olsztyn dokonał pan rzadkiej sztuki i jako środkowy obrońca ustrzelił hat-tricka. Czy i w tym sezonie będziemy pana widzieć na liście strzelców goli?

Na pewno to dla mnie miły akcent, a zwłaszcza, kiedy uda mi się strzelić gola i wygramy mecz. Bo zawsze najważniejsze jest zwycięstwo drużyny, a mniej się liczy, kto zdobył bramkę.

Arka Gdynia zakończyła letnie sparingi bez zwycięstwa. Sprawdź pełny bilans 6 meczówW rozwiązaniach stałych fragmentów gry po strzeleckim popisie ze Stomilem nie jest pan częściej uwzględniany jak piłkarz finalizujący takie rozegrania?

Nie. Nic się w tym względzie nie zmieniło. Cały czas to trenujemy w podobnym stopniu. Dla obrońcy stały fragment gry to praktycznie jedyna okazja, aby strzelić bramkę. rzadko się zdarza, że uda się podłączyć pod akcję i strzelić gola z gry. Dlatego tym bardziej trzeba upatrywać swoich szans przy rzutach rożnych czy wolnych.

Na koniec pytanie natury osobistej. Latem zmienił pan stan cywilny. Czy małżeństwo zmieniło pana podejście do życia, do piłki nożnej?

Nasz związek stał się formalny. Mamy swoją rodzinkę, córeczkę. Diametralnie z tego powodu życie się nie zmieniło, ale nie można już patrzyć tylko na siebie. Mam świadomość, że jest rodzina, o którą trzeba zadbać.

Przeczytaj o transferze Omrana Haydary'ego do Arki GdyniaArka Gdynia - ruchy transferowe przed sezonem 2022/23Przyszli
Omran Haydary (paszport: Afganistan/Holandia, pozycja: pomocnik/napastnik, poprzedni klub: Lechia Gdańsk, wypożyczenie, kontrakt w Arce Gdynia do 30.06.2023)
Kornel Przyborowski (skrzydłowy, z drużyny rezerw, 30.06.2024 z opcją przedłużenia o kolejny rok)
Janusz Gol (pomocnik, Górnik Łęczna, wolny transfer, 30.06.2024)
Bartosz Rymaniak (obrońca, Górnik Łęczna, wolny transfer, 30.06.2024)
Przemysław Stolc (obrońca, KKS 1925 Kalisz, wolny transfer, 30.06.2024 z opcją przedłużenia o kolejny rok)
Adrian Purzycki (paszport: Polska/Anglia, pomocnik, Górnik Polkowice, wolny transfer, 30.06.2024 z opcją przedłużenia o kolejny sezon)
Marcel Ziemann (obrońca, Chrobry Głogów, wolny transfer, 30.06.2025)
Filip Gołoś (bramkarz), Marcel Predenkiewicz (skrzydłowy/wahadłowy), Wojciech Zieliński (pomocnik), Marcel Szymański (napastnik) - wszyscy z drużyny juniorów

Przedłużyli kontrakty
Karol Skóra (pomocnik, do 30.06.2025 z opcją przedłużenia o kolejny rok)
Marcus (pomocnik, 30.06.2023)
Hubert Adamczyk (pomocnik, 30.06.2025)
Martin Dobrotka (Słowacja, obrońca, 30.06.2024)
Ryszard Tarasiewicz (I trener, 30.06.2023)
Tomasz Wolak (asystent I trener, 30.06.2023)

Odeszli
Jakub Wilczyński (napastnik, nowy klub: KKS 1925 Kalisz, wypożyczenie do 30.06.2023 po powrocie z wypożyczenia do Hutnika Kraków)
Leonid Otczenaszenko (bramkarz, GKS Bełchatów, wolny transfer)
Olaf Kobacki (skrzydłowy/wahadłowy, Miedź Legnica, wypożyczenie do 30.06.2023)
Fabian Hiszpański (skrzydłowy/obrońca, Stal Mielec, wolny transfer po rozwiązaniu kontraktu w Arce Gdynia)
Artur Siemaszko (napastnik/skrzydłowy, Puszcza Niepołomice, wypożyczenie do 30.06.2023)
Djibril Diaw (paszport, Senegal, obrońca, Stade Lavallois, po zakończenia wypożyczenia w Arce, wypożyczenie z Ruchu Lwów)
Adam Deja (pomocnik, Korona Kielce, wolny transfer)
Mikołaj Łabojko (pomocnik, Odra Opole, wypożyczenie do 30.06.2023 po powrocie z wypożyczenia z Wigier Suwałki)
Gordan Bunoza (obrońca, koniec kontraktu)
Paweł Sasin (obrońca, koniec kontraktu)
Dariusz Szczerbal (bramkarz, koniec kontraktu)

Mogą odejść
Haris Memić, Piotr Zmorzyński (obaj obrońca) - wolna ręka w poszukiwaniu nowego klubu

Aktualna kadra Arki Gdynia

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (89)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Typuj wyniki Mistrzostw Świata w Katarze!

Najbliższy mecz Arki

Zagłębie Sosnowiec
11 lutego 2023
15% Zagłębie Sosnowiec
14% REMIS
71% ARKA Gdynia

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Arki

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1. Miś Beżuś 19 27 47.4%
2. Witold Stasiewski 19 27 47.4%
3. Jerzy Giernatowski 19 25 42.1%
4. Mirosław P 19 25 42.1%
5. Marek Dąbrowski 19 25 42.1%

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 ŁKS Łódź 18 11 4 3 32:17 37
2 Puszcza Niepołomice 18 10 4 4 30:21 34
3 Ruch Chorzów 18 8 8 2 25:18 32
4 Chrobry Głogów 18 9 4 5 32:26 31
5 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 18 7 8 3 29:22 29
6 ARKA GDYNIA 18 8 4 6 31:25 28
7 GKS Katowice 18 7 6 5 21:18 27
8 Podbeskidzie Bielsko-Biała 18 7 6 5 26:25 27
9 Stal Rzeszów 18 7 5 6 32:26 26
10 Wisła Kraków 18 6 6 6 24:22 24
11 GKS Tychy 18 6 5 7 32:30 23
12 Zagłębie Sosnowiec 18 5 7 6 22:25 22
13 Górnik Łęczna 18 4 7 7 27:27 19
14 Resovia 18 3 8 7 20:30 17
15 Chojniczanka Chojnice 18 3 6 9 20:30 15
16 Odra Opole 18 4 3 11 23:35 15
17 Skra Częstochowa 18 4 3 11 10:27 15
18 Sandecja Nowy Sącz 18 2 8 8 15:27 14
W sezonie zasadniczym rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny awansują do PKO BP Ekstraklasa. Natomiast trzy najsłabsze zostaną zdegradowane do II ligi.
Zespoły z miejsc 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach, a ich zwycięzca także awansuje do piłkarskiej elity.

Wyniki 18 kolejki

 • ARKA GDYNIA - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:2 (2:0)
 • GKS Tychy - Chojniczanka Chojnice 1:1 (0:0)
 • GKS Katowice - ŁKS Łódź 1:5 (0:4)
 • Odra Opole - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2 (1:0)
 • Skra Częstochowa - Ruch Chorzów 1:1 (1:0)
 • Sandecja Nowy Sącz - Wisła Kraków 1:1 (0:1)
 • Chrobry Głogów - Stal Rzeszów 3:3 (0:2)
 • Górnik Łęczna - Puszcza Niepołomice 2:2 (0:0)
 • Apklan Resovia - Zagłębie Sosnowiec 2:2 (1:1)

Ostatnie wyniki Arki

Podbeskidzie Bielsko-Biała
71% ARKA Gdynia
20% REMIS
9% Podbeskidzie Bielsko-Biała
Bruk-Bet Termalica Nieciecza
77% ARKA Gdynia
16% REMIS
7% Bruk-Bet Termalica Nieciecza

Relacje LIVE

Najczęściej czytane