Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lechia Gdańsk 2:2. Punkt po huśtawce nastrojów

6 marca 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lechia Gdańsk. Na zdjęciu Conrado, strzelec pierwszego gola dla biało-zielonych oraz Filip Modelski, kapitan "Górali". Podbeskidzie Bielsko-Biała - Lechia Gdańsk. Na zdjęciu Conrado, strzelec pierwszego gola dla biało-zielonych oraz Filip Modelski, kapitan "Górali".

Lechia Gdańsk zremisowała na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:2 (1:1) w 20. kolejce ekstraklasy. Biało-zielonym nie udało się odnieść czwartego zwycięstwa z rzędu, a w 319. minucie została przerwana ich seria bez straconego gola, ala passa ligowych meczów bez porażki powiększyła się do pięciu. Także w czasie gry była duża huśtawka nastrojów. Podopieczni Piotra Stokowca byli groźniejszy od rywali pod bramką, ale to oni pierwsi dostali gola. Natomiast, gdy w 85. minucie objęli prowadzenie, to już 3 minuty później je stracili.

• 37 Tulio Zmiany 50 Sitek
  • 74' 23 Hora Zmiany 17 Marzec
  • 86' 6 Mamić Zmiany 11 Sierpina
  • 70' 20 Conrado Zmiany 17 Żukowski
  • 77' 7 Gajos Zmiany 36 Makowski
  • 83' 9 Zwoliński Zmiany 8 Haydary
  • 31' Rundić karny
  • 88' Biliński
  • 45' Conrado
  • 85' Kopacz
  • 41' Bieroński
  • 51' Tobers
  • 72' Biegański
  • 90+3 Haydary

Piotr Stokowiec zaczyna 4. rok pracy z Lechią Gdańsk. Dotychczas wygrał dokładnie połowę ze 122 meczów

Piotr Stokowiec o 3-letniej pracy w Lechii Gdańsk i meczu z Podbeskidziem

w "11" dwie zmiany, których można było się spodziewać. Kopacz wchodzi na prawą obronę za pauzującego za kartki Filę, a Conrado zmienia kontuzjowanego Ceesaya, gdyż nadal leczy się również Saief

Dlaczego Karol Fila wrócił do składu Lechii Gdańsk tylko na chwilę?

w ataku Lechii, z opaską kapitana nadal Paixao, który przedłużył kontrakt w Gdańsku o kolejny sezon

Flavio Paixao - wywiad

na ławce rezerwowych po raz pierwszy w tym roku Alomerović, który wyleczył kontuzję

Stal Mielec - Lechia Gdańsk 0:1 - relacja, możliwość wystawienia

ławka rezerwowych Lechii: 1 Alomerović - 8 Haydary, 17 Żukowski, 31 Udovicić, 32 Vikri, 36 Makowski, 78 Musolitin, 80 Kryeziu, 88 Kałuziński
Podbeskidzie w ostatnich dniach zmagało się z koronawirusem i w pewnym momencie rozegranie meczu stanęło nawet pod znakiem zapytania

Koronawirus w Podbeskidziu, kontuzje i kartki w Lechii

Podbeskidzie dokonało 4 zmiany w porównaniu z ostatnim meczem, przegrany z Rakowem 0:1. Nie ma choćby Janickiego, byłego stopera m.in. Lechii
ławka rezerwowych Podbeskidzia: 33 Leszczyński, 8 Danielak, 9 Biliński, 10 Ubbink, 11 Sierpina, 17 Marzec, 21 Kocsis, 44 Frelek, 50 Sitek
Lechia w tym meczu w stalowych strojach, Podbeskidzie białe koszulki, niebieskie spodenki
losowanie stron boiska przez kapitanów: Paixao (LECHIA Gdańsk) i Modelski (Podbeskidzie Bielsko-Biała). Ten drugi jest wychowankiem... Arki Gdynia
1'
od środka mecz rozpoczęło Podbeskidzie
1'
Conrado (LECHIA Gdańsk) zdobył rzut rożny dla Lechii
2'
po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska niecelnie główkował Tobers (LECHIA Gdańsk)
2'
pomocy medycznej potrzebuje Zwoliński (LECHIA Gdańsk), który ucierpiał w starciu z Rundiciem (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
3'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) może kontynuować grę
3'
Pesković (Podbeskidzie Bielsko-Biała) odbił piłkę po strzale Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk)
4'
nadal Lechia w ataku. Niecelnie główkował Paixao (LECHIA Gdańsk)
7'
nieudane dośrodkowanie Tulio (Podbeskidzie Bielsko-Biała). Od bramki zacznie Kuciak (LECHIA Gdańsk)
9'
gra się wyrównuje
10'
niecelny strzał Tulio (Podbeskidzie Bielsko-Biała) sprzed pola karnego
12'
gdy atakuje Podbeskidzie, na "desancie" w Lechii pozostaje Paixao (LECHIA Gdańsk)
15'
przewaga w posiadaniu piłki przeszła nieznacznie na Podbeskidzie (51:49)
16'
Lechia stara się utrudniać rozegranie piłki, atakując pressingiem już na połowie rywala
17'
zablokowane dośrodkowanie Miakuszki (Podbeskidzie Bielsko-Biała). Rzut rożny dla gospodarzy
18'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska
19'
Pesković (Podbeskidzie Bielsko-Biała) nie dał się pokonać Zwolińskiemu (LECHIA Gdańsk), którego przy strzale spychał Rundić
20'
już 55:45 posiadanie piłki dla Podbeskidzia, ale ataki Lechii zdecydowanie groźniejsze
24'
zbyt mocne podanie Gajosa (LECHIA Gdańsk) po indywidualnej akcji w kierunku Paixao (LECHIA Gdańsk). Piłkę przejął Pesković (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
25'
Tulio (Podbeskidzie Bielsko-Biała) z rzutu wolnego dośrodkował bezpośrednio poza bramkę Lechii
26'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) nie doszedł do dośrodkowania Conrado (LECHIA Gdańsk)
28'
niecelny strzał z dystansu Modelskiego (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
29'
Biegański (LECHIA Gdańsk) zatrzymał piłkę ręką, przerywając akcję Hory (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
29'
rzut karny dla Podbeskidzia. Hora wrzucił piłkę z rzutu wolnego w pole karne, Roginić próbował strzelać, a piłka trafiła w rękę Pietrzaka. Sędzia od razu nie zagwizdał, a zareagował na krzyk piłkarzy gospodarzy
30'
jest oczywiście VAR, ale nie kwestionuje on decyzji sędziego
31'
[1:0] Podbeskidzie Bielsko-Biała STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Rundić z rzutu karnego. Serb mocno uderzył w środek bramki, Kuciak rzucił się w prawy róg bramki
32'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) odbija piłkę po strzale tuż sprzed pola karnego Miakuszki (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
32'
Mamić (Podbeskidzie Bielsko-Biała) ucierpiał w starciu z Gajosem (LECHIA Gdańsk)
33'
Mamić (Podbeskidzie Bielsko-Biała) wraca na boisko
33'

na 319 minutach zatrzymała się seria bez puszczonego gola Kuciaka

Dusan Kuciak obecnie z najdłuższą serią bez puszczonego gola wśród wszystkich bramkarzy ekstraklasy

37'
Zwoliński (LECHIA Gdańsk) zamknął dobrze akcję po dośrodkowaniu Conrado (LECHIA Gdańsk), ale na wślizgu podsłał piłkę nad poprzeczką, choć miał odkryte pół bramki
39'
po dośrodkowaniu Modelskiego (Podbeskidzie Bielsko-Biała) piłka spadła na górną siatkę bramki Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
40'
sędzia upomina trenera Kasperczyka, ale na razie bez kartki
41'
Żółtą kartką został ukarany Bieroński (Podbeskidzie Bielsko-Biała), który faulem przerwał kontrę Zwolińskiego
41'
Rzuchowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała) zablokował dośrodkowanie Gajosa (LECHIA Gdańsk). Rzut rożny dla gości
42'
zamieszanie w polu karnym miejscowych po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska. Piłkę zgrywał Paixao (LECHIA Gdańsk), ale Tobers (LECHIA Gdańsk) nie oddał strzału. Gajos (LECHIA Gdańsk) jeszcze sygnalizował zagranie ręką rywali, ale gra toczy się nadal
43'
wracający pod własną bramkę Biegański (LECHIA Gdańsk) wybił piłkę poza boisko
44'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu z narożnika boiska Tulio (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
45'
[1:1] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Conrado. Szybka kontra. Paixao podał do Kubickiego, które strzał odbił Pesković, ale dobitka na pustą bramkę Brazylijczyka już skuteczna
45'
sędzia poczekał na konsultację z VAR i wznowił grę przy remisie
45'
2 minuty doliczone do pierwszej połowy
45+2
w doliczony czasie Lechia prowadzi grę na połowie rywali
45+2
zablokowany strzał Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk). Będzie korner
45+3
niecelnie główkował Kopacz (LECHIA Gdańsk) po dośrodkowaniu z narożnika boiska Pietrzaka (LECHIA Gdańsk)
45+3
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA - LECHIA GDAŃSK 1:1
Lechia mocno zaczęła mecz i już na początku Zwoliński (LECHIA Gdańsk) mógł objąć prowadzenie. Potem Łukasz miał jeszcze dwie dogodne sytuacje na gola, ale brakowało mu skuteczności.
Czym dłużej trwał mecz, to Podbeskidzie najpierw wyrównywało grę, a potem przejęło inicjatywę. W dość przypadkowej sytuacji "Górale" zdobyli prowadzenie, gdy rzut karny na gola zamienił Rundić (Podbeskidzie Bielsko-Biała).
W końcówce szczęście uśmiechnęło się do Lechii. Paixao (LECHIA Gdańsk) bardzo dobrze wyprowadził kontrę, a Conrado (LECHIA Gdańsk) dobił i wyrównał po strzale Kubickiego (LECHIA Gdańsk).
Po zmianie stron powinny czekać nas emocje. Lechia dziś dość łatwo dochodzi do sytuacji, a zatem nie powinna zadowalać się remisem. Z kolei gospodarze, jak na zespół zagrożony degradacją przystało, są bardzo zdeterminowani. Przebiegli więcej kilometrów i z pewnością po zmianie stron na szalę rzuconą również cechy wolincjonalne.
aż trzy zmiany w przerwie w Podbeskidziu
Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Miakuszko, w jego miejsce wchodzi Biliński.
Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Bieroński, w jego miejsce wchodzi Kocsis.
Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Tulio, w jego miejsce wchodzi Sitek.
46'
drugą połowę rozpoczęła Lechia, w której nie ma zmian w składzie
49'
optyczna przewaga Lechii na początku drugiej połowy, ale na razie bez sytuacji podbramkowych
51'
Żółtą kartką został ukarany Tobers (LECHIA Gdańsk), który przerwał kontrę Bilińskiego
53'
Mamić (Podbeskidzie Bielsko-Biała) nie patyczkował się, wybił piłkę w trybuny, by przerwać atak Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk)
54'
zamieszanie w "16" gospodarzy po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk). Piłkę w końcu przejął Pesković (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
55'
zablokowane dośrodkowanie Conrado (LECHIA Gdańsk). Będzie rzut rożny
56'
Pesković (Podbeskidzie Bielsko-Biała) wybił piłkę po dośrodkowaniu Pietrzaka (LECHIA Gdańsk) z narożnika boiska
57'
groźny strzał sprzed pola karnego Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk). Piłka kozłująca nieznacznie minęła słupek bramki "Górali"
59'
sprzed pola karnego teraz uderzył Biegański (LECHIA Gdańsk), także piłka nieznacznie minęła słupek
60'
optyczna przewaga Lechii w drugiej połowie, że także na jej korzyść jest teraz posiadanie piłki w całym meczu (51:49)
60'
Lechia strzelała 10 razy
63'
Tobers (LECHIA Gdańsk) potrzebuje pomocy medycznej, gdyż ucierpiał w starciu z Horą
64'
Tobers (LECHIA Gdańsk) kontynuuje grę
65'
poprzeczka ratuje Podbeskidzie. Po dośrodkowaniu Biegańskiego główkował Paixao
68'
nieudane dośrodkowanie Gajosa (LECHIA Gdańsk)
69'
rozgrzewa się Żukowski
70'
LECHIA Gdańsk przeprowadza pierwszą zmianę. Boisko opuszcza Conrado, w jego miejsce wchodzi Żukowski.
71'
pierwsza akcja Żukowskiego (LECHIA Gdańsk), dobry zwód i niecelne zagranie, po który piłka wyszła poza bramkę
72'
nic się nie zmienia po przerwie, nadal przewaga Lechii
72'
Żółtą kartką został ukarany Biegański (LECHIA Gdańsk) po faulu na Sitku. Rzut wolny około 25 metrów od bramki Lechii
73'
Kuciak (LECHIA Gdańsk) z lekkimi kłopotami łapie piłkę po strzale z rzutu wolnego Rzuchowskiego (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
74'
Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadza czwartę zmianę. Boisko opuszcza Hora, w jego miejsce wchodzi Marzec.
76'
na razie tylko strzał głową Paixao (LECHIA Gdańsk) w poprzeczkę godny odnotowania z drugiej połowy
76'
Biegański (LECHIA Gdańsk) znów faulował Sitka, musi uważać, aby nie zarobić drugiej kartki
77'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Gajos, w jego miejsce wchodzi Makowski.
77'
obecnie dwóch młodzieżowców wspieranych Kubickim (LECHIA Gdańsk) na środku drugiej linii Lechii
79'
Rzuchowski (Podbeskidzie Bielsko-Biała) wybił piłkę w polu karnym "Górali" spod nóg Paixao (LECHIA Gdańsk)
79'
Pesković (Podbeskidzie Bielsko-Biała) nie dał się pokonać po strzale głową Zwolińskiego (LECHIA Gdańsk). Bramkarz odbił piłkę do boku
80'
Marzec (Podbeskidzie Bielsko-Biała) wbiegł w pole karne Lechii, ale za mocno wypuścił sobie piłkę i padła ona łupem Kuciaka (LECHIA Gdańsk)
83'
LECHIA Gdańsk przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zwoliński, w jego miejsce wchodzi Haydary.
85'
[1:2] LECHIA Gdańsk STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kopacz. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Pietrzaka obrońca Lechii skierował piłkę do siatki po strzale głową
86'
Podbeskidzie Bielsko-Biała przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Mamić, w jego miejsce wchodzi Sierpina.
87'
Haydary (LECHIA Gdańsk) indywidualnie w kontrze, ale stracił piłkę
88'
[2:2] Podbeskidzie Bielsko-Biała STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Biliński. Nikt nie zaatakował napastnika "Górali" przed polem karnym. Miał czas i miejsce, aby precyzyjnie uderzyć w tzw. "długi róg" bramki Kuciaka, a mogli do niego doskoczyć i Żukowski, i Tobers, i Kubicki
90'
3 minuty doliczone do drugiej połowy
90+1
Peskivić nie pozwolił zdobyć gola Paixao (LECHIA Gdańsk), odbił piłkę po strzale Portugalczyka, który dobry zwodem "przełożył" sobie obrońcę
90+2
Lechia atakuje
90+3
Żółtą kartką został ukarany Haydary (LECHIA Gdańsk) po niepotrzebnym faulu na Sitku
90+3
Pesković (Podbeskidzie Bielsko-Biała) łapie piłkę po strzale Haydary'ego (LECHIA Gdańsk)
90+3
Maloca (LECHIA Gdańsk) w ryzykownej interwencji na Roginiciu (Podbeskidzie Bielsko-Biała), ale sędzia nie gwiżdże
90+3
KONIEC MECZU. PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA - LECHIA GDAŃSK 2:2
Lechia oddała 17 strzałów, w tym 8 celnych, ale o blisko 5 kilometrów więcej przebiegli "Górale". I taki to był mecz. Gdańszczanie prezentowali wyższe umiejętności piłkarskie, a gospodarze nadrabiali to cechami wolicjonalnymi.
Grze towarzyszyła też huśtawka nastrojów. Biało-zieloni jako pierwsi stracili bramkę, ale w końcówce to oni objęli prowadzenie, którego nie zdołali utrzymać. Wcześniej był jeszcze strzał w poprzeczkę Paixao (LECHIA Gdańsk).
Lechii nie udało się zatem wygrać czwartego meczu z rzędu, ale do pięciu przedłużyła serię spotkań w ekstraklasie bez porażki.

16 Stal Mielec 20 3 7 10 21:35 16
Rozgrywki trwać będą przez 30 kolejek systemem każdy z każdym mecz i rewanż. Nie będzie rywalizacji w drugiej fazie, w grupach. Zdegradowana zostanie tylko najsłabsza drużyna, bo od kolejnego sezonu ekstraklasa zostanie powiększona do 18 zespołów.
Cracovia rozpoczęła sezon z pięcioma ujemnymi punktami.
Tabela wprowadzona: 2021-03-08