Hokeiści przegrali czwarty mecz z rzędu

9 stycznia 2018 (artykuł sprzed 6 lat)
Petr Polodna zdobył dwie bramki, ale nie uchronił gdańskich hokeistów od porażki w Nowym Targu. Petr Polodna zdobył dwie bramki, ale nie uchronił gdańskich hokeistów od porażki w Nowym Targu.

Hokeiści MH Automatyki Gdańsk przegrali na wyjeździe z TatrySki Podhalem Nowy Targ 3:6 (1:1, 0:2, 2:3). Gdyby nie znakomita postawa Tomasza Witkowskiego w bramce, już po dwóch tercjach wynik meczu byłby przesądzony. W trzeciej partii gdańszczanie zagrali bardzo dobrze i wydawało się, że mają szanse doprowadzić do dogrywki. Niestety, nadzieje uciekły w końcówce spotkania, gdy gospodarze szybko zdobyli dwie bramki podczas gry w przewadze. To czwarta z rzędu porażka podopiecznych Andrieja Kowaliowa w PHL.

6:3 Wielkiewicz as. Kolusz 59:58

Podhale: Odrobny; Jaśkiewicz, Tomasik - Kolusz, Zapała, Wielkiewicz; Sulka, Samarin - Gruszka, Ogorodnikow, Biezais; Kapica, Pichniarcik - Michalski, Neupauer, Różański; Wsół, Mrugała - Siuty, Kondraszow, Switac

MH AUTOMATYKA: Witkowski; Bilcik, Mund; Lehmann, Maciejewski; Dolny, Wysocki; Kantor - Steber, Polodna, Vitek; Szczerbakow, Pesta, Marzec; Wrycza, Różycki, Rompkowski; Skutchan, Stasiewicz, Samusienko

Kiepskiej serii gdańskich hokeistów ciąg dalszy. Po dwóch porażkach na własnym lodzie podopieczni Andrieja Kowaliowa przegrali czwarty mecz z rzędu. W starciu z wyżej notowanym Podhalem do bramki wrócił Tomasz Witkowski, który zmienił Maksima Gorodeckiego. "Witek" pod ostrzałem gospodarzy znalazł się już w pierwszych minutach. W zaledwie 3 minuty obronił trzy uderzenia w tym potężny strzał Macieja Sulki.

MH AUTOMATYKA - TAURON GKS 1:5. RELACJA Z MECZU

Zresztą początek spotkania obfitował w strzały, choć przy żadnym z nich krążek nie znalazł drogi do siatki. Nad bramką Podhala uderzał Jan Steber, a w odpowiedzi prosto w Witkowskiego po kontrze trafił Dariusz Gruszka. Po wznowieniu gry z bulika po lodzie między parkanami gdańskiego bramkarza trafił Michal Pichniarcik i nowotarżanie objęli prowadzenie.

Chwilę później za faul na Yannicku Mundzie karę meczu otrzymał Mateusz Michalski, a gdańszczanie szybko wykorzystali grę w przewadze. Do pustej bramki w tłoku gumę skierował Maciej Rompkowski doprowadzając do remisu. Gospodarze rzucili się aby odzyskać prowadzenie, ale świetnie między słupkami spisywał się Witkowski, który wyszedł obronną ręką z oblężenia jakie przepuścili nowotarżanie na jego bramkę.

TOMASZ WITKOWSKI NOMINOWANY DO TYTUŁU LIGOWCA ROKU

Niestety, w drugiej tercji miejscowi byli bardziej skuteczni. Witkowskiego, który i tak nadal bronił wybornie, pokonali dwa razy, ale wyłącznie gdy grali w przewadze. Gdańszczanie mieli okazje za sprawą Jana SteberaPetra Polodny. "Stebiego" zatrzymał jednak wychowanek GKS Stoczniowca Przemysław Odrobny, który pod koniec minionego roku dołączył do Podhala, a Polodna uderzał nad bramką.

Na otwarcie trzeciej partii skórę gdańszczanom znów uratował Witkowski, a chwilę później znakomicie Josef Vitek zagrał do najeżdżającego Polodny, który zdobył bramkę kontaktową. Po tym trafieniu MH Automatyka wyraźne nabrała wiatru w żagle. Goście nie byli jednak w stanie pokonać kolejny raz Odrobnego, choć mieli ku temu przynajmniej dwie dogodne okazje. Podhale zagroziło Witkowskiemu dopiero na 5 minut przed końcem gry, ale ten znów popisał się refleksem.

W samej końcówce meczu gdańszczanie mieli spore problemy z karami. Po odesłaniu na ławkę Munda i Kamila Dolnego, gdańszczanie musieli grać trzech na pięciu. Podhale skorzystało z tej okazji i zamiast wyrównania dla MH Automatyki, w ciągu 50 sekund były dwie bramki dla miejscowych. Na osłodę bramkę zdobył jeszcze Polodna, ale na odwrócenie losów meczu było za późno. Stempel na wygranej Podhala postawił jeszcze na 2 sekundy przed końcem Filip Wielkiewicz.

11 SMS Katowice 20 0 0 0 20 18:156 0
Drużyny zagrają cztery rundy, systemem każdy z każdym. Do ćwierćfinałów play-off awansują drużyny z miejsc 1-6. O pozostałe dwa miejsca powalczą do 2 zwycięstw pary z miejsc 7-10 i 8-9. Przegrani zagrają o utrzymanie. Spaść z ligi nie może SMS PZHL, który kończy sezon po 20 spotkaniach.
Tabela wprowadzona: 2018-01-09

Wyniki 29 kolejki

• TatrySki Podhale Nowy Targ - MH AUTOMATYKA GDAŃSK 6:3 (1:1, 2:0, 3:2)
  • GKS Tychy - Anteo Naprzód Janów Katowice 8:0 (4:0, 1:0, 3:0)
  • Polonia Bytom - Comarch Cracovia 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
  • PGE Orlik Opole - Tauron KH GKS Katowice 2:5 (1:1, 0:3, 1:1)
  • JKH GKS Jastrzębie - Unia Oświęcim 4:5 (2:1, 2:2, 0:2)

Opinie (88) 2 zablokowane

• Ehhhh

Mecz był zdecydowanie do wygrania ale Kary , Kary i jeszcze raz Kary..... Szkoda

• 21 1

• (1)

Nie da rady wygrać z PZHL - wszystko idzie zgodnie z ich planem... Więcej kar już nie mogli dać, albo i mogli, ale już czasu im zabrakło.

• (1)

Nie rozumiem kary na Vitku. Najpierw nic nie widzieli. Dopiero odgwizdali jak sobie pogadali. Daje się wtedy 2 minuty, a nie 2+2.

• 10 2

• Pewnie musieli się naradzić jakie są wyniki reszty drużyn - szczególnie Unii - aby wszystko umiejętnie ustawić.
        Takie mataczenie to nie jest prosta sprawa, więc trochę zrozumienia! ;-)

• 7 2

• Nie oglądałem i nie wiem.

Napisz konkretnie co było.

• 2 0

• (7)

6 nam odleciała Unia wygrałą z Jastrzebiem maja 5 punktów przewagi. Czas zacząć się przygotowywać na walke pomiędzy zepołami 7-10

• 10 6

• (6)

Kto słyszał jak bracia gwizdali przy 1 naszej bramce?:) Różański niezły psychol

• 10 0

• (5)

W młynie Podhala jest 20-30, i oni nie gwizdali. Słyszałeś całą resztę.

• 1 1

• No bo przecież przyjaźń jest tylko między tzw. młynami a nie między wszystkimi kibicami. Tak trudno to zrozumieć?

• 0 1

• Dajcie już spokój z tymi karami... (6)

Zachowujecie się jak byście grali w lidze szkolnej. Weźcie się za siebie.
    Jak ktoś ma wątpliwości co do spółdzielni to podaję wyniki: Polonia u siebie wygrywa z Cracovią i JKH przegrywa u siebie z Unią.

• 17 4

• jak pisałem o spółdzielni na początku grudnia, to były dziwne uwagi, a widzę, że to już jest temat bardzo popularny...

• 6 1

• Wytłumacz mi co ma wygrana Polonii do jakiejś spółdzielni? (4)

Polonia tak czy owak wyżej 9 miejsca nie wskoczy. Nic ta wygrana nie zmienia.
      Po prostu Cracovia jest w kryzysie tak jak my.

• 3 7

• (2)

Zobaczysz ten kryzys jak w niedziele przyjadę do Gdańska...

• 8 2

• do niedzieli jest 5 dni, to kupa czasu

oni w tej przerwie przez większość czasu w 9 trenowali bo reszta była albo kontuzjowana, albo z kadrą w Kanadzie - i to teraz wychodzi

• 1 1

• Nawet w kryzysie Cracovia nam da popalić:D

Tak wiem, wygraliśmy z nimi.Proszę was, wypadek przy pracy.

• 3 2

• Tutaj akurat Cracovia ma to w du....Mają sponsora i jest git. Mowa o biedniejszych klubach dla których każdy przejechany kilometr na mecz nad morze to spory wydatek. Więc Gdańsk z play off wykopać!!! Zawsze to trochę kasy do przodu wliczając w to skladkowe do spółdzielni

• 1 0

• Szkoda słów! (4)

Tak to się właśnie wygrywa przy udziale sędziów !!!!. Szkoda gadać kolejny mecz ustawiony u góry . Dzięki chłopaki za wielką walkę !!! z drużyną Szarotek i całym PZHL-em .

• 23 1

• (2)

no proszę boczni sędziowie z Oświęcimia....ciekawostka.

• 9 1

• A jak u nas sędziują liniowi z Gdańska to też protestujesz?

• 1 9

• A skąd ta pewność że sędzia mieszkający w danym mieście musi jakoś sprzyjać klubowi z tego miasta? Sądzisz po sobie?

Były jakieś dziwne błędy liniowych na naszą niekorzyść? Bo nie zauważyłem.

• 2 5

• A kto ma za nich gole strzelać sędziowie??? Skuteczność do d*py jest na

• 5 5

• (1)

Mecz chyba najlepszy po przerwie noworocznej, ale tyle kar..... Nie da się osiągnąć w ten sposób dobrego wyniku, chociaż Podhale było spokojnie do ogrania. Brakuje goli 2 i 3 piątki może trochę..
    I chyba trzeba powoli się szykować do walki o utrzymanie, bo Unia jest nie do zatrzymania

• 4 4

• Nie dziwi Cię aż tak duża ilość kar? dodaj dwa do dwóch.

• 8 2

• komentator (1)

Nie mam pretensji do Gabriela.. on mentalnie jest w tej epoce co cały PZHL. Szkoda tylko że ci co próbują zmienić kształt polskiego hokeja tworząc profesjonalny klub napotykają na taki opór hokejowej centrali... no cóż wygląda na to, że dopiero jakaś afera obyczajowa jest w stanie odmienić oblicze tego związku... a póki co spółdzielnia ma się dobrze.... i tak na marginesie szacun dla naszego trenera za cierpliwość bo człowiek który był w zawodowym hokeju tyle lat sam pewnie się zastanawia jak to możliwe, że w cywilizowanym kraju dzieją się takie rzeczy....