Hokej. Podhale Nowy Targ - Stoczniowiec Gdańsk 5:1. A zaczęli od prowadzenia...

dak.
27 października 2020 (artykuł sprzed 3 lat)
Michał Zając otworzył wynik spotkania z Podhalem Nowy Targ, ale jego radość nie trwała długo. Michał Zając otworzył wynik spotkania z Podhalem Nowy Targ, ale jego radość nie trwała długo.

Stoczniowiec Gdańsk przegrał na wyjeździe z Tauron Podhale Nowy Targ 1:5 (1:3, 0:1, 0:1) w zaległym meczu 13. kolejki. Zaczęło się od niespodzianki, gdyż prowadzenia gości. Jednak miejscowym wystarczyło niewiele ponad trzy minuty, aby odpowiedzieć trzema golami i kontrolować mecz już do końca. W piątek, 30 października zespół Krzysztofa Lehmanna czeka spotkanie z Energą w Toruniu. Początek gry o godz. 18:30.

0:1 Zając as. Bondarenko 4:01
1:1 Vachovec as. Svec - Birziņ 5:23
2:1 Vachovec as. Bepierszcz - Tomasik 8:24
3:1 Neupauer as. Mrugała 8:46
4:1 Mrugała as. Bepierszcz 35:21
5:1 Guzik as. Bepierszcz - Vachovec 57:32

PODHALE: Bizub - Birzins, Chaloupka, Svec, Vachovec, Bepierszcz - Tomasik, Mrugała, Pettersson, Neupauer, Łyszczarczyk - Gajor, Sulka, Guzik, Kapica, Ankudinow - P. Wsół, B. Wsół, Worwa, Słowakiewicz, Bochnak

STOCZNIOWIEC: Kieler - Rompkowski, Liśkiewicz, Vitek, Mocarski, Fruczek - Lehmann, Żurawski, Zając, Pesta, Bondarenko - Wala, Leśniak, Maciej Rybak, Michał Rybak, Drąg

Hokeiści Stoczniowca Gdańsk pojechali do Nowego Targu w osłabionym składzie. Co prawda do składu powrócił Josef Vitek, ale trener Krzysztof Lehmann mógł złożyć jedynie trzy piątki. Podobnego problemu nie mieli natomiast rywale, którzy do spotkania przystąpili z czterema zestawieniami.

Hokeistom Stoczniowca Gdańsk zabraknie hokeistów?

Gospodarze szybko chcieli wykorzystać słabość beniaminka i zaczęli napierać od samego początku, oddając strzał za strzałem na bramkę Michała Kielera. Te jednak zemściły się już w 5. minucie. Uderzenie Dimitriego Bondarenki z powietrza dobił Michał Zając i otworzył wynik spotkania. Radość gdańszczan nie trwała długo, bo kilkadziesiąt sekund później był remis po bramce Michała Vachowca w sytuacji sam na sam.

Kolejne minuty również nie były szczęśliwe dla gości. Czeski napastnik szybko podwyższył, ale tym razem posłał mocne uderzenie ze środka tafli. 24 sekundy później było już 3:1, bo Bartłomiej Neupauer zdążył wyjść na pojedynek z bramkarzem, minął go i wpakował krążek do siatki. Okazji do powiększenia różnicy było jeszcze więcej, ale Kieler czuwał na posterunku.

Stoczniowiec Gdańsk - Comarch Cracovia 0:8. Relacja, możliwość wystawienia ocen hokeistom i trenerowi

Nie mający nic do stracenia przyjezdni także szukali swoich szans, ale albo brakowało kogoś pod pustą bramką rywali, gdy podawał Vitek lub Paweł Bizub bronił strzały Macieja i Michała Rybaków, Krystiana Mocarskiego czy Mateusza Rompkowskiego.

Na nic to się zdawało, bo to Podhale głównie atakowało w tym meczu. W 36. minucie czwarte trafienie dla swojego zespołu zdobył Robert Mrugała po dwójkowej akcji z Mateuszem Bepierszczem. Natomiast "kropkę nad i" w oblężeniu postawił Kacper Guzik w końcówce spotkania.

Stoczniowiec oddał blisko 3 razy mniej strzałów w całym meczu od Podhala (52 do 18). Warto także dodać, że znów częściej siadał na ławce. Hokeiści z Gdańska otrzymali łącznie 10 kar, a gospodarze - 3.

Stoczniowiec Gdańsk - terminarz i wyniki w sezonie 2020/21

Zespół Krzysztofa Lehmanna z Nowego Targu wróci prosto do Gdańska. Szybko musi zapomnieć o tej porażce, bo już w piątek hokeistów czeka kolejne wyjazdowe starcie. Tym razem bliższe, bo w Toruniu, z miejscową Energą. Początek o godz. 18:30.

10 Stoczniowiec Gdańsk 12 0 0 0 12 15:63 0
W sezonie zasadniczym każda drużyna rozegra po 36 spotkań. Najlepsze ósemka awansuje do play-off. Zespołu z miejsc 9 i 10 kończą sezon. Nikt nie spada.
Tabela wprowadzona: 2020-10-30

Wyniki 14 kolejki

• STOCZNIOWIEC GDAŃSK - Comarch Cracovia 0:8 (0:3, 0:3, 0:2)
  • Zagłębie Sosnowiec - Energa Toruń 3:5 (0:1, 0:2, 3:2)
  • Re-Plast Unia Oświęcim - GKS Katowice 3:4 po karnych (2:0, 0:0, 2:3, k. 0:2)
  • GKS Tychy - Tauron Podhale Nowy Targ 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)
  • Ciarko STS Sanok - JKH GKS Jastrzębie 1:6 (1:2, 0:3, 0:1)
  • Mecze zaległe z 8. kolejki
  • JKH GKS - Cracovia 6:1 (1:0, 2:0, 3:1)
  • Unia - Energa 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
  • Mecz zaległy z 13. kolejki
  • Podhale - STOCZNIOWIEC 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)
  • Mecz zaległy z 11. kolejki
  • GKS Katowice - Zagłębie 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
dak.

• Jak to się mogło stać? (1)

Ale wygrywali przez chwilę. Brawo hahahaha

• 50 4

• i chciałoby by się rzec "Chwilo Trwaj"

• 4 0

• (3)

"Hokeistom wystarczyło 3,5 minuty" - pudrowanie trupa jak się tylko da.

• 60 1

• Stoczniowiec gra na minuty :) (2)

Cały internet kręci bekę z tego tworu.

• 16 0

• (1)

takie gadanie.... gdyby nie te 3 i pół minuty, gdyby nie te 5 minut, gdyby nie ta 3 tercja, itd. itp.
        to byliby "miszczami" polski

• 7 1

• Gdyby mieli kibiców, drużynę i sponsorów to ...

Ale to już było...

• 2 0

• Gdyby nie te 3,5 minuty to ... niewiele by zabrakło :D

• 48 1

• Kto by się spodziewał

No super kostecki, musisz być z siebie dumny.