Podhale odebrało fotel lidera

Marta
19 grudnia 2008 (artykuł sprzed 15 lat)

Bohatersko bronili się hokeiści Energi Stoczniowca w meczu wyjazdowym z Wojasem Podhale. Niestety, czternastu graczy z pola nie powstrzymało kilkunastokrotnych mistrzów Polski. Gdańszczanie przegrali w Nowym Targu 0:2 (0:0, 0:1, 0:1) i stracili przodownictwo w tabeli, które sprawowali przez wiele tygodni. Ostatni mecz czwartej rundy w "Olivii" odbędzie się w niedzielę.

1:0 Kubenko (35.32)
2:0 Baranyk (56.40 w osłabieniu)

ENERGA STOCZNIOWIEC: Odrobny; Leśniak - Rompkowski, B.Wróbel - Benasiewicz oraz Kostecki, Skutchan - Bigos - Łopuski, Zachariasz - Furo - Smeja, Jankowski - Skrzypkowski - Sowiński.

Wystarczy spojrzeć na to, w jak eksperymentalny sposób Henryk Zabrocki zestawił piątki na spotkanie w Nowym Targu, by mieć obraz kłopotów kadrowych, z jakimi pod koniec roku borykają się hokeiści Energi Stoczniowca. Do chorób, kontuzji i powołań na młodzieżowe mistrzostwa świata doszła jeszcze kara meczu, a tym samym przymusowa pauza dla Macieja Urbanowicza.

W tym świetle nawet porażka i to minimalna "w jaskini lwa" wygląda nieco inaczej. Gdańszczanie przegrali, jednak pozostawili po sobie w Nowym Targu niezłe wrażenie, kilkakrotnie groźnie kontratakując. Szkoda, że w niektórych momentach zawiodła "stoczniowców" skuteczność.

Rozpoczęło się dla gdańszczan nieźle. W 7. minucie Marek Sowiński wyszedł sam na sam z bramkarzem gości, ale został nieprzepisowo zatrzymany przez Rafała Srokę. Nie było karnego, a tylko gra w przewadze, która nie została zamieniona na gola. Później jeszcze groźnie strzali Łukasz Zachariasz czy Michał Smeja.

Trzeba przyznać, że to gospodarze mieli zdecydowanie więcej szans na zdobycie bramki. Do 36. minuty meczu nie potrafili jednak znaleźć sposobu na pokonanie Przemysława Odrobnego. W końcu dokonał tego Wiktor Kubenko. Po jego strzale krążek wturlał się do bramki za plecami gdańskiego golkipera. W końcówce drugiej odsłony swoich szans na wyrównanie nie wykorzystali Wojciech Jankowski i Mikołaj Łopuski.

Minimalne prowadzenie gospodarzy utrzymywało się do ostatnich minut meczu. W trzeciej tercji swoimi umiejętnościami nadal popisywał się Odrobny, niestety jego koledzy z pola nie wykorzystali w pełni tego faktu i kontry "Stoczni" nie kończyły się golami. Wynik w 57. minucie ustalił Milan Baranyk po efektownej akcji, gry "Szarotki" znajdowały się w osłabieniu.

Mecz z Wojasem Podhale był przedostatnim z udziałem Energi Stoczniowca w pierwszym etapie sezonu zasadniczego. W niedzielę zagrają oni we własnej hali z Zagłębiem Sosnowiec o godzinie 17.00. Zaplanowany na wtorek mecz w Jastrzębiu został rozegrany już na początku grudnia.

Tabela wprowadzona: 2008-12-19
Pozostałe wyniki 34 kolejki PLH: Bisset Polonia Bytom - Ciarko KH Sanok 1:0 (0:0, 1:0, 0:0), Comarch Cracovia Kraków - TKH Nesta Toruń 3:2 po dogr. (0:0, 1:1, 1:1, d. 1:0), GKS Tychy - Akuna Naprzód Janów 3:2 (0:0, 2:1, 1:1), JKH GKS Jastrzębie - Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec 5:4 (1:2, 2:2, 2:0)
Marta

Opinie (23) 5 zablokowanych

• (2)

Gra w przewadze-Tragedia...Baranyk-Bramka Roku...

• 0 0

• (1)

jest jak pisałem... im bliżej play-off tym bliżej dna ...

jak zwykle ,,,,

• 0 0

• serioo??

aleSz ty mOnndry jestes, 2 miejsce w tabeli pewny awans do szostki (mimo ciaglych chorób, kontuzji i wyjazdow mlodziezy na kadre) a jasnie-mONdremu ciagle zle

• 0 0

• ojej jak mi przykro BUAHAHAHAHAHAHAHAHA (1)