• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

10 medali Gdańskiego Taekwon-do na MŚ

Rafał Sumowski
1 czerwca 2015 (artykuł sprzed 9 lat) 
Oliwia Podwysocka cieszy się z tytułu mistrzyni świata juniorek w walkach do 45 kilogramów. Oliwia Podwysocka cieszy się z tytułu mistrzyni świata juniorek w walkach do 45 kilogramów.

Dziesięć medali przywieźli zawodnicy Gdańskiego Klubu Taekwon-do z mistrzostw świata seniorów i juniorów Taekwon-Do ITF. Podczas zawodów rozgrywanych we włoskim Jesolo podopieczni Marcina Wołosza wszystkie krążki zdobyli w rywalizacji juniorów. Indywidualne mistrzostwo świata w walkach do 45 kilogramów wywalczyła Oliwia Podwysocka.GDAŃSKI KLUB TAEKWON-DO MA NAJLEPSZYCH JUNIORÓW W POLSCE

W Jesolo przez sześć dni rywalizowało 1019 sportowców z 52 państw. Reprezentacja Polski wywalczyła łącznie aż 40 medali. 21 zdobyli seniorzy, a 19 juniorzy. To pozwoliło biało-czerwonym zająć trzecie miejsce w łącznej klasyfikacji medalowej. Duży wkład w polski sukces na włoskich matach mieli zawodnicy Gdańskiego Klubu Taekwon-do.

Podopieczni trenera Marcina Wołosza pojechali na mistrzostwa w siódemkę (sześciu juniorów i jeden senior), a dodatkowo w roli fizjoterapeutki wspierała ich klubowa koleżanka Aleksandra Przytulska. Gdańszczanie, którzy wysoką formę potwierdzili już w połowie maja podczas mistrzostw kraju, wywalczyli aż 10 krążków przy czym konsekwentnie stawali albo na najwyższym albo na najniższym stopniu podium. Pięciokrotnie sięgali po złoto i równie często po brąz.

- Historyczne okazały się medale w konkurencjach indywidualnych, gdyż nie posiadaliśmy jeszcze takowych w 20-letniej historii klubu - mówi trener Wołosz.

Złoty medal oraz tytuł mistrzyni świata juniorów w walkach w kategorii do 45 kg wywalczyła Oliwia Podwysocka. To sukces o tyle wielki, gdyż tegoroczna mistrzyni Polski juniorów w układach formalnych jest dopiero w 2 klasie gimnazjum i debiutowała w imprezie tej rangi.

Brązowe medale wywalczyli: Kamila Kasprzak w walkach w kategorii do 65 kg, Piotr Spyra w walkach w kategorii do 62 kg oraz Mateusz Domurad w walkach w kategorii do 56 kg.

Świetnie spisały się także drużyny juniorów, w składzie których nie zabrakło gdańskich zawodników. Najlepiej wypadła drużyna juniorów w konkurencji układów formalnych i w konkurencji walki sportowej, która okazała się najlepsza i zdobyła mistrzowskie tytuły w tych dwóch konkurencjach. W składzie tej drużyny byli m.in. Piotr SpyraKrzysztof Gębicki z GKT.

Piotr Spyra brał udział także w drużynowej konkurencji technik specjalnych i wywalczył brąz. Brązowym medalem może pochwalić się także Kamila Kasprzak, która dzielnie walczyła w drużynie juniorek w konkurencji walki sportowej. Bliski medalu był Michał Zielonka w walce sportowej w kategorii do 62 kg, lecz odpadł w pojedynku o 3 miejsce i zajął ostatecznie 5. lokatę.

 • Drużyna Gdańskiego Klubu Taekwon-Do z medalami mistrzostw świata wywalczonymi we Włoszech.


Klasyfikacja medalowa (juniorzy + seniorzy)
kolejno medale złote, srebrne, brązowe, razem
1. Nowa Zelandia 14 8 13 35
2. Rumunia 9 2 2 13
3. POLSKA 8 13 19 40


Medale Gdańskiego Klubu Taekwon-do
Złote
Oliwia Podwysocka, juniorki, walki do 45 kg
Krzysztof Gębicki, juniorzy, układy drużynowo
Krzysztof Gębicki, juniorzy, walki drużynowo
Piotr Spyra, juniorzy, walki drużynowo
Piotr Spyra, juniorzy, układy drużynowo

Brązowe
Kamila Kasprzak, juniorki, walki do 65 kg
Kamila Kasprzak, juniorki, walki drużynowo
Piotr Spyra, juniorzy, walki do 62 kg
Piotr Spyra, juniorzy, techniki specjalne drużynowo
Mateusz Domurad, juniorzy, walki do 56 kg

Opinie (10)

 • Gratulacje dla walecznych!

  • 11 0

 • Tak jest.

  O tym się powinno pisać, aby zmotywować młodych.

  • 9 0

 • Super, ale... (5)

  GKT Gdańsk (Gdański Klub Taekwon-do) odniósł Wielki sukces na Mistrzostwach Świata, powinien to być powód do dumy miasta Gdańsk, ale nikt tego w Gdańsku nie doceni, bo tutaj pompuje się balon (również finansowy) z państwowych pieniędzy w prywatne i zawodowe zespoły okrągłej i jajowatej piłki kopano-rzucanej i inne tzw. "sporty olimpijskie". Żal i żenada, ta "gdańska wierchuszka decydentów" za pieniądze podatników do pięt nie dorasta wszystkim zawodnikom i osobom z tego Klubu! Tu są nauczane i pielęgnowane wartości, o których "gdańska wierchuszka" zapomniała lub ich nigdy nie miała!!!

  • 14 1

  • (4)

   GTK z Marcinem na czele wykonuje wspaniałą pracę szkoląc i wychowując dzieci i młodzież.Jednak dostaliście od miasta z konkursu grantowego sporo pieniędzy.Po tym komentarzu możecie liczyć w kolejnych latach na obcięcie dotacji,a może wogole nic nie dostaniecie np. z powodu uchybień formalnych.

   • 3 4

   • Niestety decydenci nie przyznali dotacji na ten wyjazd. Owszem klub dostaje dotacje za które jest bardzo wdzięczny, lecz wntym roku dofinansowane zostały tylko wyjazdy na Mistrzostwa Polski. Czyżby Mistrzostwa Świata czy też Europy, na które również klub dofinansowania nie dostał były mniej ważne od Mistrzostw Polski.

    • 2 0

   • (1)

    Panie dobra rada. Niech Pan spróbuje uprawiać słabo dofinansowany sport na światowym poziomie.Chętnie będę podziwiać Pana efekty. Jedynie trener z takim zapałem jak Pan Marcin, może zbudować gigantów, a ile pracy społecznej w to wkłada. Trudno znaleźć takich ludzi. Powinno się go doceniać i wspierać. Gdyby nie on, nie byłoby tego artykułu. A jak idzie naszym piłkarzom na Mistrzostwach Świata?

    • 1 0

    • Proszę się nie denerwować Fanie.Też uprawiam słabo dofinansowany sport na światowym poziomie.Proszę czytać ze zrozumieniem i wyciągać wnioski.Wiem coś na temat dotacji i jak łatwo można je stracić....Znam Marcina i wiem ile robi.Powodzenia i gratuluję kolejnych sukcesów!

     • 2 0

   • Ta władza zaraz spadnie ze stołków i to z hukiem .... poczekamy, czy następcy pójdą w ich ślady, czy zaczną pracować dla WSZYSTKICH!

    • 0 0

 • Pan Wołosz

  Pamiętam czasy kiedy Pan Wołosz pojawił się w jednym z gdańskim gimnazjum nr 25. Ja jako szkolny chuligan wraz z kolegami mieliśmy na początku małe zatarcia. Po pewnym czasie okazało się, że Pan Marcin jest spoko i to porządny gość. Gratulacje Panie Marcinie bo początki były trudne. Życzę samych sukcesów i doceniania Pańskiej osoby przez władzę gdańska. Pozdrowienia od Tomka i Doroty, którą Pan uczył :) a ja przeszkadzałem w zajęciach :) Pozdrawiam Panie Marcinie

  • 7 0

 • Niedocenieni

  Super wyniki. Już sam o uczestnictwo w takiej imprezie jest dużym osiągnięciem. Polska w ścisłej czołówce światowej. Ale relacji w TV znaleźć się nie da. Ale za to na kanałach sportowych są np.: piłka nożna-liga ukraińska, holenderska. Niesamowite. A gdzie nasi sportowcy- Mistrzowie Świata? I nikt mi nie powie,że to dlatego, bo taekwondo jest mało popularne. A przed Małyszem kto oglądał skoki narciarskie, które miały transmisje o północy? A przed Kubicą ludzie się dziwili jak można oglądać nudną F1.

  • 4 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Relacje LIVE

Najczęściej czytane