Pogoń II Szczecin - Bałtyk Gdynia 0:0. Michał Bartkowiak obronił karnego

Rafał Sumowski
9 maja 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wysokie zwycięstwo TLG. Energa Bałtyk lepszy od Arki. Jaguar stracił lidera
Michał Bartkowiak to jeden z piłkarzy, którzy dopiero co przedłużyli umowy z Bałtykiem Gdynia. Bramkarz szybko przypomniał, czemu zasłużył na nową umowe. Michał Bartkowiak to jeden z piłkarzy, którzy dopiero co przedłużyli umowy z Bałtykiem Gdynia. Bramkarz szybko przypomniał, czemu zasłużył na nową umowe.

Bałtyk Gdynia zremisował w Kołbaskowie z Pogonią II Szczecin 0:0 w meczu 27. kolejki III ligi. Piłkarze biało-niebieskich wywieźli punkt, choć od 65. minuty grali w dziesięciu po drugiej żółtej kartce dla Igora Biedrzyckiego. Jeszcze przed przerwą rzut karny obronił natomiast Michał Bartkowiak. - Ten punkt to przede wszystkim jego zasługa - mówi trener Jerzy Jastrzębowski.

BAŁTYK: Bartkowiak - Nowicki, Garbacik, Biedrzycki, Machol - Wołowski (74 Dziadkowiec), Demiańczuk - Gułajski, Goerke (57 Poręba), Gołuński (74 Andryszak)- Marczak (73 Jankowski)

Piłkarze Bałtyku Gdynia po ciężkiej przeprawie wywieźli punkt z meczu z rezerwami Pogoni. Zespół złożony z młodzieży klubu ekstraklasy, wsparty doświadczonym Bartoszem Ławą i wracającym po urazie Hubertem Matynią, miał przynajmniej kilka sytuacji, aby pokonać Michała Bartkowiaka.

Bramkarz biało-niebieskich, który dopiero co przedłużył kontrakt z klubem, był jednak jak ściana. W 30. minucie obronił rzut karny po faulu Igora Biedrzyckiego a w drugiej połowie kilkukrotnie powstrzymywał rywali, gdy szukali okazji grając w przewadze. Od 65. minuty Bałtyk grał bowiem w dziesięciu, gdy za drugą żółtą kartkę, czerwień z gradacji kar obejrzał Biedrzycki.

- Trzeba otwarcie powiedzieć, że Michał Bartkowiak był najlepszym zawodnikiem na boisku i ten punkt to przede wszystkim jego zasługa - mówi trener Jerzy Jastrzębowski.

Bałtyk Gdynia przedłużył kontrakty z 14 piłkarzami. Sprawdź nazwiska

Szkoleniowiec Bałtyku przyznał, że gospodarze byli stroną dominująca, zwłaszcza gdy gdynianie grali już w osłabieniu. Niewiele jednak brakowało, a w samej końcówce meczu, biało-niebiescy mogli pokusić się o zwycięstwo.

Po udanej interwencji Bartkowiak po udanej interwencji zagrał daleką piłkę do Szymona Nowickiego. Jego strzał w ostatniej chwili został jednak zablokowany i gdynianie uzyskali jedynie rzut rożny.

- To był trudny mecz, w którym karty w dużym stopniu rozdawał silny wiatr. Zmierzyliśmy się ponadto z ambitną młodzieżą, która bardzo chciała się pokazać i było to dla nas cenne doświadczenie. Drugie żółta kartka dla Igora Biedrzyckiego w ocenie wielu z nas była dyskusyjna, ale ważne, że przez te blisko pół godziny w osłabieniu, nie straciliśmy gola. Za to jeszcze raz słowa uznania dla Michała. To dla nas pracowity tydzień, bo już w środę czeka nas mecz w wojewódzkim Pucharze Polski, a w sobotę zmierzymy się z liderem III ligi, Radunią Stężyca - dodaje trener Jastrzębowski.

22 Mieszko Gniezno 26 0 4 22 13:88 4
Po pierwszej rundzie (każdy z każdym bez rewanżów) tabela zostanie podzielona na dwie grupy: mistrzowską i spadkową. W pierwszej zagra 8 drużyn o awans na zasadzie każdy z każdym, mecz i rewanż. Natomiast pozostałe zespoły będą mierzyły się tylko raz, każdy z każdym, grając o utrzymanie. Zdegradowanych zostanie 8 zespołów, a ich liczba może wzrosnąć jeszcze od 1 do 3 w zależności od tego, ile drużyn z województw tworzących tę grupę spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-05-09