Pogrom gospodarzy w Sopocie

Marta, jag.
29 marca 2009 (artykuł sprzed 15 lat)

Dwie trójmiejskie drużyny przewodzą ekstraklasie rugby po dwunastej kolejce. W sobotę Lechia jako pierwsza w tym sezonie wygrała w Krakowie. Gdańszczanie pokonali rewelacyjną drużynę Salwator Juvenię 6:3 (0:0). Arka zaś utrzymała przodownictwo po sukcesie nad Posnanią w Poznaniu 27:22 (6:12).
Niestety, pogromem gospodarzy zakończył się mecz w Sopocie. Ogniwo przegrało z Budowlanymi Łódź aż 3:64 (3:19).

Punkty Arka: Tsiklauri 17, Kavtidze 5, Korbolewski 5.

ARKA: Ruszkiewicz, Kałduński (60 Kaszubowski), Wojaczek - Andrzejczuk (41 Skindel), Nowak - Jeliński, Dąbrowski (70 Rogowski), Raszpunda - Szostek - Tsiklauri, Zembroń, Głuszek, Kavtidze, Malochwy - Simionkowski (50 Korbolewski).

Gdynianie przystępowali do mecz w Poznaniu, znając rozstrzygnięcie w Krakowie. Wiedzieli, że wygrana da im samodzielne przodownictwo w tabeli. - Był to bardzo ciężki pojedynek. W pierwszej połowie cały czas wynik był na styku. Punkty przynosiły tylko karne. Sędzia często gwizdał, co wybijało nas z uderzenia. Dopiero w ostatnich 20 minutach narzuciliśmy swój styl gry, co zaowocowało trzema przyłożeniami - ocenia Maciej Stachura, szkoleniowiec "Buldogów".

Arce grało się tym trudniej, gdyż do "15" wstawiła dwóch gruzińskich rugbistów, którzy z nowymi kolegami trenowali zaledwie dwa razy. Jednak to ryzyko się opłaciło, gdyż łącznik ataku, Beka Tsiklauri okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem spotkania, a przyłożenie zaliczył też jego rodak, Vaxtang Kavtidze. Żółto-niebiescy popisali się kapitalnym finiszem, gdyż od 13:22 punktowali już tylko oni. Nie udało się jedynie osiągnąć punktu bonusowego, gdyż zabrakło jednego przyłożenia.

Punkty: Tomcik 3 - Zwiadadze 6.

LECHIA: Zieliński, Witoszyński, Kaszuba (50 Hałasiewicz) - Sienkiewicz (45 Wojtkuński), Korkotadze - Kuźmiński (65 Kwiatkowski), Jasiński, Wojcieszak - Piszczek (68 Lenartowicz) - Zwiadadze, Rokicki (70 Śliwiński), Michalak, Czubinidze, Piszczek - Jurkowski.

Spotkanie na szczycie ekstraklasy w Krakowie było zacięte i trzymało w napięciu do ostatnich minut. Punkty na ciężkim, gliniastym boisku pod wawelem zdobywane były jedynie po karnych. Szkoda, że niektórzy z graczy nie potrafili powstrzymać nerwów. Efektem tego były kartki oraz najprawdopodobniej pęknięte żebro u Pawła Sienkiewicza i wcześniejsze opuszczenie boiska przez Sławomira Kaszubę.

W pierwszych 40 minutach w Krakowie nie padły żadne pukty, mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, wykorzystując zmęczenie całonocną podróżą gdańskich zawodników.

W pierwszych kilkunastu minutach meczu najbliżej zdobycia punktów dla gdańszczan był Zurabi Zwiadadze Gruzin jednak trafił z karnego w poprzeczkę.

Początek drugich 40 minut należał do gości, gdańszczanie nie wykorzystali jednak kolejnego karnego i przez niemal godzinę żaden z zespołów nie mógł "otworzyć" wyniku.

Wreszcie piłka po kopie Zwiadadze przeleciała między słupami i gdańszczanie objęli prowadzenie 3:0, nie na długo jednak. Podstawowy kopacz ekipy krakowskiej Jaroslav Tomcik w chwilę po objęciu prowadzenia przez gdańszczan doprowadził do remisu 3:3.

Na szczęście jednak w sobotę lepszym egzekutorem karnych był Zwiadadze. 10 minut po swoich pierwszych punktach podwyższył na 6:3. Były to, jak się okazało ostatnie punkty sobotniego meczu, dające jednocześnie zwycięstwo gdańszczanom.

Ogniwo - Budowlani 3:64 (3:19)

Punkty:
Podolski 3 - Wieczorek 20, Stępień 14, Szulc 5, Grabunia 5, Pabjańczyk 5, Gomulak 5, Milczarek 5, Łuczak 5.

OGNIWO: Rudziks (45 Rycewicz), Janiec (65 D.Plich), M.Plich - Wantoch-Rekowski, Anuszkiewicz - Węgierski, Lademan, A.Pogorzelski (65 Lisiecki) - Kurdelski - M.Pogorzelski, Elend, Iwańczuk, Podolski, Pietryk - Formela (65 Bekov).

Ogniwo zmobilizowało do gry nawet wiceprezesa klubu Tomasza Formelę. Jak za młodych lat zagrał on na pozycji obrońcy. Po przerwie zastąpił go... trener, Aleksiej Bekow. Na niewiele się to zdało, gdyż zwłaszcza w drugiej połowie sopocianie wyraźnie oddali pole rywalom. Łukasz Wieczorek sam czterokrotnie przedarł się na pole punktowe miejscowych.

Tabela wprowadzona: 2011-05-01

Pozostałe wyniki 12. kolejki: Pogoń Siedlce - Czarni Pruszcz Gdański 10:5 (5:5), WMPD Olsztyn - Folc AZS AWF Warszawa 3:17 (3:10).
Marta, jag.

Opinie (124) 4 zablokowane

• Wynik iście hokejowy (1)

• 8 0

• Arka przed Lechią na czele każdej tabeli!!!

• 4 3

• jak tam pogoń-czarni?

• 1 1

• (2)

Mazan - juz zapomniles jak zbierales kase na kupowanie meczy? Idz do przystojnych, zrobcie zrzutke jeszcze raz i zmodernizujcie stadion.
    Szczyt chamstwa. Jak media pisaly o kupowaniu meczy to stowarzyszenie w zywe oczy klamalo i obrazalo sie na media, a teraz w lache?

• 3 11

• ale o co chodzi? bo tu zero konkretow jest...

• 5 0

• Ogarnij sie człowieku rozumiem ze lechia jest umoczona i sie sra w majty bo sedziego z Kartuz zawineli aledo czego Ty pijesz

tym postem ?

• 1 5

• ale do czego ty tu chłopie nawiązujesz w ogóle ?

• Ogniwo - Łódz

Niestety grubo było :((( dla Łodzi niestety :((( Ogniwo poległo 60 punktami. Szkoda bo pierwsza połowa nie wskazywała, że Ogniwo "pęknie" Miejmy nadzieję że będzie lepiej :)

• 1 1

• z trybun

w krakowie nistety nie wygrał lepszy, juwenia to dupa że nie wykorzystała 4 akcji pewnych punktów, ale to pewny medal.