Pogromu nie było

Marta
10 września 2009 (artykuł sprzed 14 lat)
Polscy hokeiści mieli niewiele powodów do radości w tym spotkaniu Polscy hokeiści mieli niewiele powodów do radości w tym spotkaniu

Polscy hokeiści skazywani byli na pożarcie w rywalizacji z Rosją. Mimo że w Krynicy zagrali z rosyjską młodzieżówką, to i tak dostali srogą lekcję w pierwszej tercji. Później było już lepiej, a jedną z bramek dla biało-czerwonych zdobył Jarosław Rzeszutko z gdańskiego Stoczniowca. Nasi reprezentanci przegrali ostatecznie 3:6 (0:4, 1:1, 2:1).

0:1 Maksym Kicyn as. Jewgienij Kuzniecow (1.36)
0:2 Peter Chochrakow as. Maksym Kicyn (8.24)
0:3 Maksym Truniew as. Paweł Łukin (13.35)
0:4 Maksym Kicyn as. Piotr Chochrakow (15.30)
0:5 Nikita Piwcakin (25.35)
1:5 Piotr Sarnik as. Błażej Salamon, Arkadiusz Marmurowicz (30.52)
2:5 Jarosław Rzeszutko as. Leszek Laszkiewicz, Filip Drzewiecki (47.35)
3:5 Błażej Salamon as. Piotr Sarnik, Arkadiusz Marmurowicz (50.08)
3:6 Gieorgij Gurjanow as. Wiaczesław Kuliemin (56.14)

Kary: Polska – 12 min, Rosja 14 min.

Selekcjoner powołał dwóch graczy Energi Stoczniowca - Mateusza Rompkowskiego i Jarosława Rzeszutkę. Naprzeciw nich stanęła Rosja "Soczi 2014", czyli drużyna przygotowana z myślą o kolejnych zimowych igrzyskach olimpijskich. Pierwsze 20 minut meczu w Krynicy zapowiadało, że podopieczni Wiktora Pysza zakończą mecz z pokaźnym bagażem bramek.

Na początku biało-czerwoni grali tak jakby wyszli na lód sparaliżowani myślą, z kim przyszło im grać, a przecież na lodzie nie było Ilji Kowalczuka, Aleksieja Morozowa czy Siergieja Zinowiewa...

Jednak nawet młodzieżowy skład miał wyraźną przewagę techniczną – w 14 minucie Grzegorz Piekarski zorientował się gdzie jest krążek chyba dopiero po tym jak zatrzepotał on w siatce – i fizyczną – kiedy Filip Drzewiecki wychodził z jedną z kontr został drastycznie zatrzymany w miejscu przez rosyjskiego obrońcę. Goście strzelili w pierwszej tercji 4 bramki, nie tracąc żadnej.

Od 21 minuty obraz gry zaczął się jednak powoli poprawiać. Polacy zagrali ambitniej, dłużej utrzymywali się przy krążku, jednak znów zawiodła ich skuteczność. Choć w 26 minucie Rosjanie zdobyli bramkę nr 5 to jednak kolejne trzy były dziełem Polaków.

Najpierw w 31 minucie starania "biało-czerwonych" zwieńczył Piotr Sarnik uderzając między parkanami golkipera gości. Później, w 48 minucie zabiły mocniej serca fanom Energi Stoczniowca. Oto bowiem silny strzał na bramkę oddał Jarosław Rzeszutko zasłonięty rosyjski bramkarz nie miał nic do powiedzenia i krążek wylądował pod poprzeczką bramki rywali.

Później jeszcze Błażej Salamon z najbliższej odległości zdobył trzecią bramkę dla Polski, a wychowanek Stoczniowca Maciej Urbanowicz mógł zdobyć gola kontaktowego. W 55 minucie jego samotny rajd został nieprzepisowo powstrzymany przez Rosjan, sędzia podyktował karnego, egzekwował go sam poszkodowany, chciał wepchnąć krążek tuż przy prawym słupku rosyjskiej bramki, jednak bramkarz gości nie spóźnił się z interwencją i gola nie było.

W 57 minucie Polacy nie powstrzymali kontry Rosjan i Gurjanow strzałem z dystansu ustalił wynik meczu.
Marta

Opinie (12)

• (3)

no to teraz tylko NHL...jakby choć troche ambicji ktoś miał to tytuł powinien brzmieć - "Młododupcy z Rosji zmłucili pseudoseniorów z Polski"

• 1 6

• Brawo Jarek, ogladalem mecz piekna bramka obyś wiele takich nastrzelal w lidze !

• 3 0

• (1)

a czego sie spodziewales? zagrali dobry mecz z tym ze przespali 1 tercje. Jak Ci sie cos nie podoba pokaz swoje umiejetnosci haha

• 2 1

• widzisz matołku_jednak niektórzy sa trzeźwi

• 0 0

• Trzeba pamiętać, że zawsze mogło być gorzej ;]
    Piekna bramka Rzeszut! by dobrze grać trzeba mieć też dobrą piątkę więc szkoda, że tak późno trener zrozumiał, że powinieneś grać w 1 piątce a nie ostatniej! ... no ale lepiej późno niż wcale:]
    ps. Francuzikom też pięknego gola trafiłeś!
    Powodzenia w lidze!

• 4 0

• (2)

Rzeszut w tym sezonie błyśnie w kadrze, a więc z uzasadnionych względów będzie oczekiwał podwyżki - a wtedy chyba nie muszę dodawać, będzie to jego ostatni sezon w Stoczni, no chyba że chłopak wyjątkowo olewa kasę i ma jakąś inną nieznaną motywację, by tu grać za marne grosze (ale podejrzewam, że jednak pójdzie śladami Drzewa, Urbana, Bagisia i innych zdolnych niedocenionych przez wszechwładnego prezia) ...

• 4 0

• (1)

ale bigosa to ty nie porownuj do 2 pozostalych on cienki jak barszcz

• 1 0

• a gdzie ja o Bigosie napisałem ?

• 0 0

• 1 tercja tragedia ale w 2 i 3 ogarneli sie i grali jak rowny z rownym (1)

pokusze sie o stwierdzenie ze w pozostalych tercjach byli zdecydowanie leps

szkoda zmarnowanego karnego i poprzeczki

ALE MIALEM UBAW JAK DRZEWIECKI WRESZCIE DOIGRAL SIE I DOSTAL 2x PODCZAS MECZU DRZEWO AZ ZJECHAL DO BOSU ZE LZAMI :)
    ZAWSZE MOWIELEM ZE FACET CHOWA LEB NA DOL I SCHODZI ZA SZYBKO NA "TRAMWAJ" TRACAC NA SZYBKOSCI WIEC WRESZCIE KTOS GO NASTAWIL :)