Pojechali tylko w siedemnastu

Krzysztof Klinkosz
24 października 2010 (artykuł sprzed 13 lat)

W niekompletnym zestawieniu udali się na Śląsk hokeiści Stoczniowca. Trener Tadusz Obłój nie mógł zabrać na mecze z GKS Tychy wszystkich najlepszych graczy. Drużynę osłabiły choroby, ale także terminarz... ligi juniorów, w której mecze pokrywają się z rozgrywkami PLH. Dzisiaj gdańszczanie przegrali 1:4 (0:0, 0:2, 1:2). W poniedziałek, o nietypowej porze, bo o 11.00, obydwie ekipy zagrają raz jeszcze, tym razem w meczu Pucharu Polski.

1:0 Parzyszek as. Kotlorz (21:28 w przewadze)
2:0 Krzak as. Csorich, Śmiełowski (24:30)
3:0 Simícek as. Bagiński, Woźnica (44:10)
3:1 Skutchan as. Skrzypkowski, Steber (51:10)
4:1 Bagiński as. Simícek, Woźnica (56:39)

GKS: Sobecki; Gonera - Kotlorz, Sokół - Jakes, Mejka - Csorich oraz Śmiełowski; Vitek - Parzyszek - Witecki, Bagiński - Simicek - Woźnica, Galant - Garbocz - Banachewicz, Wołkowicz - Krzak - Maćkowiak.

STOCZNIOWIEC Odrobny; Smeja - Kabat, Kostecki - Rompkowski, Maciejewski - Skrzypkowski oraz Kwieciński; Chmielewski - Ziółkowski - Jankowski, Drzewiecki - Wróbel - Steber oraz Skutchan, Maj.

Przed meczem w Tychach trener Tadeusz Obłój podczas odprawy taktycznej podkreślał zawodnikom, że muszą strzelić w pierwszej tercji co najmniej 3 bramki, wówczas zespół tyski nie będzie mógł rozwinąć skrzydeł.

- I rzeczywiście w pierwszej tercji mieliśmy wyraźną przewagę, ale zabrakło nam doświadczenia i trochę szczęścia. Nigdy nie wymawiam się kontuzjami czy lukami w składzie, ale proszę spojrzeć na skład, pojechałem na Śląsk tylko z 7 napastnikami. Z konieczności w ofensywie musieli grać obrońcy. I nawet mimo tego w pierwszej odsłonie wręcz siedliśmy na gospodarzach - powiedział po meczu w Tychach trener Tadeusz Obłój.

Gdańszczanie jednak nie wykorzystali żadnej z nadarzających się okazji do zdobycia bramki. Niestety w drugiej tercji dały o sobie znać braki kadrowe i "Stoczniowcy" musieli zwolnić nieco tempo gry. Wykorzystali to gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie 2:0.

- Zarówno Przemysław Odrobny, jak i Arkadiusz Sobecki w bramce gospodarzy spisywali się dziś bardzo dobrze. Po meczu powiedziałem wprost śląskiej ekipie, że to właśnie Sobecki wygrał im spotkanie. W trzeciej tercji znów zaczęliśmy grać lepiej. Strzeliliśmy bramkę na 1:3 i postawiłem wszystko na jedną kartę po to by nawiązać bramkowy kontakt, by wrócić do meczu. Niestety nie udało się a gospodarze strzelili nam czwartą bramkę, znów zabrakło doświadczenia moim zawodnikom w decydujących momentach pod bramką gospodarzy - wyjaśnił trener Stoczniowca.

Gdańszczanie musieli poradzić sobie również bez Arona Chmielewskiego. Młody gdański napastnik dostał 10 minut kary za niesportowe zachowanie. - Powiedziałem Aronowi, że buzią nie strzela się bramek. Takie zachowanie nie przystoi młodemu zawodnikowi, który jest na dorobku. Zgodnie z moimi własnymi zasadami prowadzenia drużyny, gracz, który otrzymuje 10 minut kary, już po jej odsiedzeniu w boksie, przez kolejne 10 minut siedzi na ławie. Nie jest przeze mnie wypuszczany do gry - dodał Tadeusz Obłój.

W poniedziałek, jeszcze przed południem gdańszczanie, rozegrają drugi mecz z GKS Tychy, tym razem w Pucharze Polski. Jednak pech nie opuszcza gdańszczan w dalszym ciągu. Do listy nieobecnych trzeba będzie dopisać kolejne nazwisko. Podczas niedzielnego meczu kontuzji kolana nabawił się bowiem Marek Wróbel i jego udział w meczu pucharowym jest wykluczony.

Tabela wprowadzona: 2010-10-24
Pozostałe wyniki PLH: 13 kolejka (piątek)JKH GKS Jastrzębie - Ciarko KH Sanok 2:1 (0:0, 1:1, 1:0), Akuna Naprzód Janów - MMKS Podhale Nowy Targ 5:6 (2:1, 2:3, 1:2), Aksam Unia Oświęcim - KTH Krynica 10:2 (3:1, 4:1, 3:0), Zagłębie Sosnowiec - GKS Tychy 4:3 po karnych (1:0, 1:0, 1:3, d.0:0, k.2-1). Przypomnijmy, że gdańszczanie swój mecz z 13 kolejki z Cracovią Comarch rozegrali jeszcze we wrześniu.
14 kolejka (niedziela): MMKS Podhale Nowy Targ - Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec 5:4 (1:2, 3:1, 1:1), KTH Krynica - JKH GKS Jastrzębie 4:3 (2:1, 1:0, 1:2), Ciarko KH Sanok - Akuna Naprzód Janów 10:0 (3:0, 3:0, 4:0).

Opinie (34)

• To jest k... bez sensu. Czemu najlepsi juniorzy zamiast występować w pierwszej drużynie muszą grać w niższej lidze ??? (3)

Artura tam wysłać, niech się ogrywa !!!

• 13 2

• (2)

W ten sposób karze się drużyny które pracują z młodzieżą. Cały PZHL k...

• 0 2

• (1)

co ty chcesz od pzhlu?? To pzhl spowodował, że stoczniowiec ma tylko kilku juniorów?? Gdyby miał odpowiednią liczbę juniorów to ci najlepsi spokojnie by zagrali. Gdyby w seniorach mieli odpowiednią liczbę zawodników to by strata paru juniorów na mecz clj nie miała żadnego znaczenia...

A może podciągniesz jeszcze pod to pzpn??

• 2 0

• A może to całe pie...lenie PZHL o zachecaniu klubów do szkolenia to można sobie w buty wsadzić ?

Lepiej żebyśmy więcej Arturów 22 mieli, prawda ?

• 0 0

• (1)

dla mnie ta liga juniorów powinna odbywać się w innym terminie bo potem trener ma problem z ustawieniem formacji i dobrania odpowiedniej taktyki . Nie rozumiem ten PZHL który wyznacza terminy które krzywdzą naszą drużynę która jak zwykle musi jechać osłabiona ! Nic sie nie stało STOCZNIOWIEC NIC SIE NIE STAŁO ! Tylko zwycięstwo z Zagłębiem TYLKO ZWYCIĘSTWO ! Pozdro dla normalnych kibiców Stoczni i zapraszam do dopingu w piątek ;)

• 4 1

• a kiedy mają grać??

• 0 0

• (1)

a myslisz ze gdyby grali juniorzy to mielibysmy wieszka szanse na wygrana? WATPIE :/ jhestesmy w stanie moze zrobic pare niespodzianek w sezonie ale napewno nie stac nas na to by w kazdym meczu z gora tabeli grac jak rowny z rownym i obojetnie czy dysponujemy 3 i 4 piatkami

• 2 1

• Mielibyśmy większe szanse bo dziadki z Tychów by sie zasapały przy wyższym tempie

• 1 1

• (1)

MD fanka zgadzam sie z tobą PZHL powinno przełożyc mecze na inny termin bo to jest bez sensu granie w osłabionym składem !

• 0 1

• Tylko, że tych wolnych terminów jak na lekarstwo!

• 0 0

• Tym razem za wynik odpowiada oszołom.... (3)

..który kazał zawodnikom wstawać w nocy , tłuc się tyle kilometrów ,żeby wyjśc z autokaru prosto na lód. Zaoszczędzona kasa na dobę hotelową i kilka posiłków dla graczy to żenada i nie oszczędnośc a strata ( mniejsza frekwencja i większy opór potencjalnych sponsorów po porażkach)Ludzie organizmu się nie oszuka !