Stoczniowiec od 0:4 do 8:4 w Krynicy

Rafał Sumowski
18 października 2014 (artykuł sprzed 9 lat)
Gdańscy hokeiści w Krynicy zagrali niesamowite spotkanie. Stratę 4 bramek zamienili na równie wysokie prowadzenie! Gdańscy hokeiści w Krynicy zagrali niesamowite spotkanie. Stratę 4 bramek zamienili na równie wysokie prowadzenie!

Hokeiści MH Automatyki Stoczniowca 2014 pokonali na wyjeździe KTH Krynica 8:4 (0:4, 3:0, 5:0). Gdańszczanie po fatalnej pierwszej tercji odrobili cztery bramki straty z dwukrotną nawiązką! Obydwa zespoły zagrają w Krynicy jeszcze raz w niedzielę o godz. 16.

4:8 Wróbel - Stasiewicz - Wróblewski 60 min

STOCZNIOWIEC: Kopyciński, Szymczewski; Leśniak, Lehmann - Wrycza, Wróbel, Kulczyk; Ruszkowski, Wachowski - Serwiński, Pesta, Stasiewicz; Błażejczyk, Wróblewski - Sochacki, Krasakiewicz, Paruszewski oraz Iwanow, Puchalski.

Gdańscy hokeiści do Krynicy jechali na pierwszy poważny sprawdzian od czasu startu w rozgrywkach I ligi. To właśnie spotkanie z KTH miało pokazać czy podopieczni Janusza BochińskiegoKrzysztofa Lehmanna będą w stanie nawiązać walkę z bardziej wymagającymi rywalami niż zespoły Szkoły Mistrzostwa Sportowego czy outsider rozgrywek UKH Dębica.

Pierwsza tercja w wykonaniu Stoczniowca nie tyle budziła w tej kwestii wątpliwości, co okazała się prawdziwą katastrofą. Po 20 minutach gry goście przegrywali już 0:4.

- Wyjechaliśmy na lód zbyt bojaźliwie. Graliśmy niekonsekwentnie, a indywidualne błędy i złe ustawienie sprawiły, że byliśmy podłamani po tej partii - mówi trener Lehmann.

Na szczęście w pozostałych odsłonach gdańszczanie zagrali zupełnie inaczej i nie tylko odrobili straty, ale odpłacili gospodarzom z podwójną nawiązką!

- Nie mieliśmy nic do stracenia. Od drugiej tercji rywale praktycznie nie istnieli. W strzałach mieliśmy w tej odsłonie przewagę 21:4. Dosłownie zajeździliśmy przeciwnika. Z trenerem Bochińskim jesteśmy dumni z tych chłopaków. Aby wygrać w ten sposób trzeba pokazać olbrzymi charakter - dodaje szkoleniowiec.

Co ciekawe, dwie bramki dla KTH zdobył Dawid Maj, który do sezonu przygotowywał się wspólnie ze Stoczniowcami. Spotkanie zakończył jednak karą za nadmierną ostrość grze, a następnie karą meczu za niesportowe zachowanie.

Kolejne spotkanie KTH i MH Automatyka Stoczniowiec rozegrają w niedzielę o godz. 16. W Hali Olivia Gdańszczanie wystąpią dopiero 25 i 26 października, gdy gościć będą Zagłębie Sosnowiec.

Terminarz  i wyniki Stoczniowca 2014 w I rundzie fazy zasadniczej
27 września SMS I  Sosnowiec (wyjazd) 3:2 (0:0, 3:0, 0:2)
28 września SMS I Sosnowiec (wyjazd) 4:6 (0:3, 3:0, 1:3)
4 października SMS II Sosnowiec (dom) 7:0 (1:0, 5:0, 1:0)
5 października SMS II Sosnowiec (dom) 17:1 (3:0, 6:1, 8:0)
11 października UKH Dębica (wyjazd) 9:3 (2:1, 5:1, 2:1)
12 października UKH Dębica (wyjazd) 6:2 (0:0, 2:1, 4:1)
18 października MKHL KTH Krynica 8:4 (0:4, 3:0, 5:0)
19 października MKHL KTH Krynica (wyjazd)
25 października Zagłębie Sosnowiec (dom)
26 października Zagłębie Sosnowiec (dom)

• 42 0

• Pokazaliście dzisiaj rzecz niesamowita!!!!!!!. Muszę sie przyznać, że nie wierzyłem w zwycięstwo.Dlatego przepraszam . Zycze powodzenia w jutrzejszym meczu.

• 44 0

• Szacun!

• 35 0

• (4)

Dawid Maj niech sie lepiej zajmie zawodowo jedzeniem hamburgerow.

• 26 6

• (1)

Zostaw Dawida, jest to wychowanek Stoczni, a ze teraz gra w Krynicy to nieważne. Jak widać staje sie liderem Krynicy. Życzę powodzenia wszystkim gdańszczanom bo mam nadzieje ze kiedyś jeszcze zagrają w nowej Stoczni

• 10 5

• dziekuje bardzo za takiego lidera...

• 8 2

• Dawid

Maj

• 0 2

• Ruszkowski byłby w tym o wiele lepszy!

• 2 0

• Mówiłem że będzie dobrze ;) brawo stocznia jestem z was dumny widać że macie charakter a treningi nie idą na marne czyżby wracał czasy gdy stoczniowiec miał najlepszych wychowanków ? Już nie długo wrócimy do plh gdzie jest nasze miejsce ;) tylko stocznia

• 26 1

• Najpierw umrze Wybrzeze a potem... (1)

Stoczniowiec. Chociaz jeszcze hokej ma jakies szanse na utrzymanie. Zmierza to wszystko do nikad.

• 4 30

• Piotruś ... Tez ubolewam nad Wybrzeżem, ale... nie siej fermentu... :)))