Pół godziny gry w osłabieniu w Gliwicach

12 listopada 2011 (artykuł sprzed 12 lat)

Petr Benat strzelił dla Arki jesienią już pięć goli. Petr Benat strzelił dla Arki jesienią już pięć goli.

To był horror. Piłkarze Arki dwukrotnie obejmowali prowadzenie w wyjazdowym meczu w Gliwicach, przy 1:0 mieli dogodne sytuacje, aby podwyższyć wynik, ale przez ostatnie pół godziny grali w osłabieniu, po czerwonej kartce Piotra Kuklisa i w doliczonym czasie gry o mały włos nie stracili nawet punktu. Pomogły doskonałe interwencje Macieja Szlagi, który sezon rozpoczynał jako bramkarz numer trzy żółto-niebieskich. Gdynianie zremisowali z Piastem 2:2 (1:1) po dwóch golach Petra Benata.

Trela – Paulauskas, Klepczyński, Krzycki, Bodzioch - Pietrzak, Zganiacz, Urban, Podgórski – Jurado – Kędziora

Sędziowie: Krasny (Kraków)
Widzów: 7500
Szlaga - Krajanowski, Mazurkiewicz, Jarun, Radzewicz - Jarzębowski, Kuklis - Kowalski, Benat, Flis - Arifiović
  • 38' Zganiacz Zmiany Cicman
  • 71' Świątek Zmiany Jurado
  • 78' Bodzioch Zmiany Bzdęga
  • 63' Flis Zmiany Brodziński
  • 74' Arifović Zmiany Czoska
  • 87' Jarzębowski Zmiany Kasperkiewicz
  • 40' Kędziora
  • 85' Kędziora
  • 6' Benat
  • 66' Benat
  • 58' Podgórski
  • 56' Kuklis
  • 60' Kuklis

w składzie Arki niespodzianka w Arce, I-ligowy debiut zaliczy Szlaga (Arka), który dotychczas wystąpił tylko dwukrotnie w gdyńskiej drużynie w meczach Pucharu Polski. W Elblągu był bohaterem, zapewniając drużynie awans po karnych, a i w spotkaniu z Polonią Warszawa staną na wysokości zadania
nie ma niespodzianek w obronie, zgodnie z tym co sugerowaliśmy w zapowiedzi trener Nemec wrócił do ustawienia, które obowiązywało po raz ostatni w 15. kolejce. Na środku defensywy Jarun (Arka), który wyleczył dolegliwości pleców i Mazurkiewicz (Arka), który przed tygodniem pauzował za nadmiar żółtych kartek
również ofensywne ustawienie zgodnie z naszymi przewidywaniami, w miejsce powołanego do reprezentacji Macedonii Ivanovskiego od pierwszej minuty gra Arifović. Dla Bośniaka to pierwszy występ w "11" od 14. kolejki. Oby także dobry znak, bo ten napastnik po raz ostatni grał w podstawowym składzie w Płocku, czyli w jedynym wyjazdowym meczu wygranym przez Arkę
dla Piasta będzie to dopiero czwarty występ w tej rundzie w roli gospodarza oraz drugi na nowym stadionie, obiekt może pomieścić niewiele ponad 10 tysięcy kibiców, ale kompletu na widowni nie ma, są za to kibice Arki w liczbie około 200
1'
mecz rozpoczęli gospodarze
5'
Arka na razie bez respektu dla gospodarzy, stara się inicjować akcje ofensywne, dobrze też w mecz wprowadził się Szlaga (Arka), który pewnie przeciął dośrodkowanie miejscowych
6'
[0:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Benat. Czeski pomocnik otrzymał piłkę w polu karnym i mimo asysty dwóch obrońców zdobył prowadzenie dla żółto-niebieskich
8'
pomocy lekarskiej potrzebuje Jarzębowski (Arka), pomocnik Arki opatrywany poza boiskiem, osłabienie liczebne próbował wykorzystać Piast, ale zagranie Jurado w pole karne, gdzie byli tylko gdynianie
10'
Arka w komplecie, strzał Podgórskiego (Piast) nad bramką gdynian
11'
Arka blisko drugiego gola, kapitalny strzał Kuklisa (Arka) i jeszcze lepsza interwencja Treli (Piast), który zagrodził drodze piłce, która zmierzała pod poprzeczkę
13'
dobra interwencja Mazurkiewicza (Arka), który w polu karnym Arki przeciął podanie Pietrzaka (Piast) do Podgórskiego (Piast)
15'
po stracie gola Piast próbuje odrobić straty, ale na razie bez większego zagrożenia pod bramką Arki
18'
ostrzeżenie dla gdynian, Podgórski (Piast) dorzucił piłkę na głowę do Jurado, a Hiszpan przeniósł futbolówkę nad poprzeczką
25'
Piast stara się atakować, ale niecelne podania niweczą te wysiłki, Arka dobrze stosuje pressing
26'
teraz zabrakło komunikacji w zespole gdyńskim, ale to też świadczy o ambicji obu tych piłkarzy, bo Kuklis (Arka) zderzył się z Flisem (Arka)
27'
piłkarze Piasta potwierdzili, że potrafią ładnie operować piłką, tuż przed polem karnym Zganiacz (Piast) podał do Urbana (Piast), a te odegrał piętą do Kędziory, dobrze, że w tym wszystkim połapali się gdynianie i przejęli w porę piłkę
28'
gliwickich napastników próbował wyręczyć obrońca, Bochioch, który latem przebywał na testach w Lechii, strzelił głową nad bramką
28'
Flis (Arka) nie zdołał wykorzystać nieporozumienia Klickiego i Treli (Piast), piłka uciekła poza linię końcową, od bramki grę rozpocznie Piast
30'
kolejne ataki Piasta, ale precyzji w finalnym podaniu brakuje Pietrzakowi (Piast) i Paulauskasowi (Piast), kolejnemu obrońcy gospodarzy, który postanowił sprawdzić gdyńskich kolegów po fachu
33'
Arka atakuje rzadziej, ale jak jest już pod bramką Piasta pachnie golem, tak jak teraz, gdy Trela (Piast) z trudem odbił piłkę po strzale Benata (Arka)
34'
niecelne uderzenie Kowalskiego (Arka)
35'
trener Brosz niezadowolony z poczynań swojej drużyny przygotowuje już zmianę
38'
PIAST przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Zganiacz , w jego miejsce wchodzi Cicman.
38'
jeśli nie jest to roszada spowodowana kontuzją Zganiacza (Piast), a nic na to nie wygląda, to bardzo odważne posunięcie trenera Piasta, bo za pomocnika wszedł napastnik. Słowak w tym sezonie strzelił trzy gole
40'
[1:1] PIAST STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kędziora. Obrona Arki zaspała przy stałym fragmencie gry. Urban wrzucił piłkę z wolnego na głowę Kędziory, który doprowadził do wyrównania
42'
teraz zaatakowała Arka, ale skończyło się tylko na wywalczeniu rogu
44'
strzał z dystansu Bodziocha (Piast) nieznacznie obok poprzeczki bramki Arki
45'
Cicman (Piast) w pierwszej groźnej akcji po wejściu na boisko, Słowak główkował niecelnie, a tym razem podającym był Kędziora (Piast)
45+1
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
Arka remisuje w Gliwicach 1:1. Wynik nie jest zły jak na klasę rywala, ale pozostawia też niedosyt. To kolejny mecz wyjazdowy, w którym gdynianie mają szanse na podwyższenie prowadzenia, a zamiast tego tracą gola i korzystny rezultat.
46'
drugą połowę rozpoczęła Arka, obie drużyny w takich samych składach, w których schodziły na przerwę
50'
początek drugiej połowy podobnie jak i pierwszej należy do Piasta, Szlaga (Arka) uprzedził Kędziorę (Piast), teraz czekamy na kolejną analogię, czyli na szybki gol... Arki
51'
strzał Kędziory (Piast) nad poprzeczką bramki Arki
52'
niestety napór Piasta trwa w najlepsze, omal nie doszło do kopii sytuacji, która dała gospodarzom gola, Urban (Piast) dośrodkowywał, a Kędziora (Piast) główkował, na szczęście dla Arki obok celu
53'
Arka rozpoczęła źle drugą połowę niczym w... Szczecinie, czas oddalić grę od własnej bramki
54'
po rogu dla Piasta i dośrodkowaniu Urbana (Piast) niecelny strzał Pietrzaka (Piast)
55'
na razie źle to wygląda, Arka nie jest w stanie przenieść gry nawet nie tyle na połowę Piasta, co do bezpieczniejszej, środkowej strefy boiska
56'
Żółtą kartką został ukarany Kuklis (ARKA), który faulował Jurado
57'
o mały włos nie padłby gol samobójczy, Arifović tak nieszczęśliwie odbił piłkę po dośrodkowaniu Urbana (Piast), że trafił w słupek gdyńskiej bramki
58'
Żółtą kartką został ukarany Podgórski (PIAST).
60'
Żółtą kartką został ukarany Kuklis (ARKA) po faulu na obrońcy Klepczyńskim, który włączył się do ataku gospodarzy.
czerwona kartka
60'
Kuklis (ARKA) otrzymał czerwoną kartkę po drugiej żółtej. Niesłychana sytuacja, bo Piotr to najrzadziej karany piłkarz Arki. W tej rundzie przed przyjazdem do Gliwic zobaczył tylko jedną żółtą kartką. Teraz dwiema został ukarany w ciągu 5 minut!
62'
Szlaga (Arka) ratuje Arkę przed stratą gola. Bramkarz obronił strzał Kędziory (Piast) z piątego metra! Gdzie jednak byli obrońcy, który pozwolili dorzucić piłkę Pietrzakowi i głową dograć do strzelca Podgórskiemu!
63'
ARKA przeprowadza zmianę młodzieżowców. Boisko opuszcza napastnik Flis , w jego miejsce wchodzi obrońca Brodziński.
64'
miejmy nadzieje, że ta zmiana nie oznacza, że Arka zamierza się tylko bronić, a to przygotowanie do wprowadzenie ofensywnego gracza, na przykład Czoski, jak to miało miejsce w Poznaniu kosztem jednego ze stoperów
66'
[1:2] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Benat. Czeski pomocnik wykorzystał kiks Bodziocha
67'
Benat (Arka) w tej rundzie zdobył już pięć goli dla Arki, więcej o jednego strzelił tylko Kuklis (Arka), to także dobra wróżba dla gdynian, w tych meczach, w których strzelał Petr Arka wygrywała, poprzednio 3:1 z Dolcanem, 5:2 z Zawiszą i 2:1 z Polkowicami. Co ciekawe to pierwsze bramki Czecha poza Gdynią
71'
PIAST przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Świątek, w jego miejsce wchodzi Jurado.
73'
znów szczęście przy Arce. Słupek po strzale Cicmana (Piast), któremu piłkę... piętą wyłożył Kędziora!
74'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Arifović, w jego miejsce wchodzi Czoska.
75'
Arka zatem nadal gra z trzema nominalnymi stoperami, Brodziński zajął miejsce na lewej obronie, pamiętajmy także , że od 60. minuty gdynianie są w liczebnym osłabieniu, bo czerwonej kartce dla Kuklisa.
78'
PIAST przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza kontuzjowany Bodzioch , w jego miejsce wchodzi Bzdęga, który niegdyś był na testach w Gdyni, ale angażu nie dostał. Gliwiczanie rzucają wszystko na jedną kartę, gracz ofensywny za defensywnego
80'
ostatnie 10 minut plus ewentualnie to co doliczy sędzia, bo były przerwy w grze, Arka ma możliwość dokonania jeszcze jednej zmiany, na ławce poza bramkarze Juszczykiem są Kasperkiewicz, Niedziela i Słowiński i Surdykowski
85'
[2:2] PIAST STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Kędziora Napastnik strzelił drugiego gola po akcji rezerwowego Bzdęgi.
87'
ARKA przeprowadza zmianę, która wróży obronę wyniku. Boisko opuszcza Jarzębowski , w jego miejsce wchodzi Kasperkiewicz.
88'
Arka znów w opałach, tym razem w dogodnej sytuacji pudłuje Świątek
89'
być może piłka meczowa dla Arki, ale kapitalnie broni Trela (Piast)
90'
sędzia przedłużył mecz o cztery minuty
90+1
Bzdęga (Piast) strzelił nad poprzeczką
90+2
Szlaga (Arka) ratuje Arkę, broniąc strzał Bzdęgi (Piast)
90+4
Szlaga (Arka) stanął w ostatnich sekundach jeszcze raz na wysokości zadania i obronił strzał Świątka
90+4
KONIEC MECZU
Arka zremisowała w Gliwicach 2:2. Dokładnie identyczny wynik padł, gdy te drużyny na początku sezonu grały w Gdyni.

Pozostałe wyniki 19. kolejki:
Olimpia Elbląg - GKS Katowice 2:2 (2:1), Olimpia Grudziądz - Bogdanka Łęczna 0:0, Wisła Płock - Sandecja Nowy Sącz 6:1 (3:1), Zawisza Bydgoszcz - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:3 (1:2), Dolcan Ząbki - Flota Świnoujście 2:2 (1:1), Pogoń Szczecin - KS Polkowice 3:2 (2:2), Kolejarz Stróże - Ruch Radzionków 2:0 (0:0). Warta Poznań - Polonia Bytom (przełożony na 16.11).

• Szkoda, ale jeszcze dużo jest meczy, nie wszystko stracone.