Lechia i Arka wygrywały w III lidze

22 września 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Bałtyk skończył sezon III ligi z 4. lokatą
Mateusz Machaj ładnym, celnym strzałem sprzed pola karnego, ustalił wynik meczu z Chemikiem Police. Mateusz Machaj ładnym, celnym strzałem sprzed pola karnego, ustalił wynik meczu z Chemikiem Police.

Rezerwy Lechii nie zwalniają tempa. Gdańszczanie rozgromili na własnym boisku Chemika Police 6:0 (3:0) i wskoczyli na 3. miejsce w tabeli III ligi. W Gdyni, w derbach Trójmiasta Arka II pokonała Polonię Gdańsk 3:1 (0:0), choć gospodarze już w pierwszej minucie stracili Piotra Pietkiewicza, który przez sędziego został wyrzucony z boiska. Jeszcze przed przerwą siły się wyrównały, gdyż czerwoną kartkę otrzymał Łukasz Rusinek.

ENERGETYK GRYFINO - BAŁTYK GDYNIA 0:2

LECHIA II - CHEMIK POLICE 6:0 (3:0)
Gorczyca 15, Janicki 30, Garbacik 38, Żmijewski 61, Kaszuba 71, Machaj 86

LECHIA II: Kaniecki - Iwanowski, Powszuk, Garbacik, Łazaj - Czerwiński, Machaj, Gorczyca (75 Rzepnikowski), Smuczyński (57 Kaszuba), Janicki (46 Żmijewski) - Duda (46 Tuszyński)

Przed tygodniem Lechia II strzeliła Pogoni II Szczecin na własnym stadionie 8 bramek. Straciła dwie, więc wygrała różnicą sześciu goli. Ten stan utrzymała także w kolejnym starciu. W niedzielę, przy Traugutta zjawił się Chemik Police. Po raz pierwszy w tym sezonie zagrał Bartosz Kaniecki, ale rekonwalescent między gdańskimi słupkami nie miał dużo pracy.

- Rywal został przez nas rozpracowany. Mieliśmy skróty meczów Chemika z całego sezonu, przeanalizowaliśmy jego słabe strony, które upatrzyliśmy w stałych fragmentach. Przeciwnik nie ma bowiem w składzie dużej ilości zawodników dobrze zbudowanych. W uzyskaniu tak dobrego rezultatu pomogły nam dobre dośrodkowania Mateusza Machaja z rzutów wolnych oraz wysoka obrona. Jeżeli zespół, który potrafi grać w piłkę, a Chemik właśnie takim jest, ma problemy z wyjściem z własnej połowy, to znaczy, że zastosowaliśmy dobrą defensywę - mówi trener Lechii Krzysztof Wilk.

BAŁTYK Z TRZECIM KOLEJNYM ZWYCIĘSTWEM

Pierwsza bramka padła po akcji lewą stroną, skąd piłką została przerzucona na prawą część boiska. Rafał Gorczyca początkowo źle przyjął futbolówkę, ale następnie naprawił swój błąd i trafił do siatki.

- Drugi gol to dobrze wykonany stały fragment gry, uderzenie Rafała Janickiego i... więcej nie będę się "rozpisywał", aby nie odkrywać się przed kolejnymi rywalami - dodaje Wilk.

Warto podkreślić, że Janicki jest wychowankiem... Chemika. Właśnie z tego klubu ponad trzy lata temu został pozyskany do Gdańska.

Ostatnią bramkę w pierwszej połowie strzelił Damian Garbacik, a padła ona oczywiście po stałym fragmencie gry. W drugiej połowie dwa gole padły po akcjach skrzydłami i wrzutce, a wynik ustalił soczystym strzałem sprzed pola karnego Mateusz Machaj.

ARKA II Gdynia
POLONIA Gdańsk

60% 214 typowań ARKA II Gdynia
31% 110 typowań REMIS
9% 32 typowania POLONIA Gdańsk

ARKA II GDYNIA - POLONIA GDAŃSK 3:1 (0:0)
Szubert 49, 52, Nalepa 88 - Piątkowski 63

ARKA: Kamola - Sulewski, Juraszek, Marcjanik (46 R.Robakowski), Dampc - Pietkiewicz, Matys (85 Mosiejko) - Szulc (67 D.Patelczyk), Nalepa, Jankowski - Jamróz (46 Szubert)

POLONIA: Wojtowicz - Zgliński, Skowroński, Rusinek, Wiącek - Borkowski, Pikulski (78 Gierałtowski), Mikołajczak (58 Szuba), Kozłowski (58 Gałkowski), Cholewiński (58 Pietruszka) - Piątkowski

W Gdyni zmierzyli się sąsiedzi z dolnych rejonów tabeli. Inauguracyjna minuta nie zwiastowała, że Arce II uda się przerwać serię czterech przegranych meczów. Piotr Pietkiewicz daleko od własnej bramki niebezpiecznym wślizgiem "ściął" Adama Kozłowskiego. Sędzia wyciągnął czerwoną kartkę.

Siły wyrównały się w 43. minucie. Drugą żółtą kartę po faulu na Łukaszu Jamrozie otrzymał Łukasz Rusinek. Od tego momenty obie drużyny grały w "10".

W pierwszej połowie starała się atakować Polonia. Gdyńską defensywą doskonale kierowali stoperzy, którzy na co dzień trenują z pierwszą drużyną: Michał MarcjanikKamil Juraszek.

Gdy nadarzyła się okazja, Arka II starała się kontratakować. Dobrych okazji na otworzenie wyniki nie wykorzystali Jamróz i Michał Nalepa.

Po przerwie trener Grzegorz Witt wprowadził do gry Michała Szuberta. To jeden z 12 piłkarzy, którzy bez szwanku wyszli z wyprawy na południe Polski pierwszej drużyny.

DLACZEGO ARKA PRZEŁOŻYŁA MECZ W ŁĘCZNEJ?

Szubert potrzebował zaledwie 7 minut, aby strzelić 2 gole! Najpierw Michał zdobył bramkę po indywidualnej akcji, a następnie wykorzystał podanie Nalepy i skierował piłkę mierzonym strzałem w okienko bramki Polonii. W 53. minucie napastnik Arki mógł skompletować klasycznego hat-tricka, ale nieznacznie przestrzelił.

Po godzinie gry gdynianie, uspokojeni wynikiem "zdrzemnęli się". Polobnia stworzyła dwie 100-procentowe okazje. Przy pierwszej bardzo dobrze obronił Patryk Kamola. Jednak w 63. minucie bramkarza gospodarzy strzałem sprzed pola karnego zaskoczył Adam Piątkowski. Napastnik... zemścił się na Arce za to, że w latem oblał testy w Gdyni.

Polonia starała się wyrównać. Miała nawet ku temu okazje, ale w końcówce skuteczniejsza była Arka II. Końcowy rezultat ustalił Nalepa, a jeszcze Szubert kopnął piłkę w boczną siatkę.