• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Klub oświadcza: Lechia nie kryje przestępców

jag.
21 sierpnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat) 

Lechia Gdańsk

Tak kibice Lechii skomentowali zamknięcie jednej z trybun na meczu z Jagiellonią. Tak kibice Lechii skomentowali zamknięcie jednej z trybun na meczu z Jagiellonią.

Lechia deklaruje wolę współpracy z wojewodą pomorskim w celu zapewnienia bezpieczeństwa na stadionie, ale stanowczo sprzeciwia się niektórym opiniom wygłoszonym przez Ryszarda Stachurskiego w audycji Radia Gdańsk. - Nie jest prawdą, że klub kryje przestępców(...) jako organizator imprez masowych nie przestrzega przepisów prawa. Takie sformułowania stanowią naruszenie dobrego imienia klubu i wszystkich osób w nim działających - napisała Lechia w specjalnym oświadczeniu.Czyje poglądy bardziej trafiąją Ci do przekonania?

Coraz szersze kręgi zatacza dyskusja na temat kibolstwa. Prezentowaliśmy w tej sprawie stanowisko Bartłomieja Sienkiewicza, ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz Zbigniewa Bońka, prezesa PZPN.

MINISTER O ZDZICZENIU CZĘŚCI OBYWATELI POLSKICH

Ponadto przedstawiliśmy stanowisko Ekstraklasy SA, która wystosowała list otwarty do wojewodów i Komendanta Głównego Policji, ostrzegając m.in., że działania spektakularne w walce z kibolstwem, łącznie z zamykaniem dla publiczności trybun lub całych stadionów, mogą jednak przynieść efekt odwrotny od zamierzonego.

CZY NA MECZACH PIŁKARSKICH CZUJESZ SIĘ BEZPIECZNIE? - ZAGŁOSUJ!

Teraz prezentujemy polemikę, jaka odbywa się pomiędzy wojewodą pomorski a Lechią. Ryszard Stachurski udzielił wywiadu Radiu Gdańsk, klub odpowiedział na zarzuty w specjalnych oświadczeniu.

Wojewoda pomorski, Ryszard Stachurski w Radio Gdańsk: W chwili obecnej kluby kryją przestępców. Legia Warszawa, Lech Poznań, Lechia Gdańsk.

Klub Lechia Gdańsk: Nie jest prawdą, że Klub kryje przestępców. Nie jest także prawdą, że Klub jako organizator imprez masowych nie przestrzega przepisów prawa. Takie sformułowania stanowią naruszenie dobrego imienia Klubu i wszystkich osób w nim działających.

Wojewoda: Kilka miesięcy temu Lechia Gdańsk na meczu z Lechem Poznań wyłączyła monitoring tylko po to, aby umożliwić tym bandytom odpalanie rac w sektorze gości i gospodarzy.

Lechia: Lechia, wbrew temu co powiedział Pan Wojewoda, nie wyłączyła zapisu monitoringu, ani na sektorze gości, ani na sektorze gospodarzy. Tym bardziej nieuzasadnione jest twierdzenie jakoby Klub zrobił to, by umożliwić - jak powiedział Wojewoda "bandytom" - odpalenie rac i petard. Żaden pracownik Lechii nie miał nic wspólnego z wyłączeniem zapisu monitoringu. W sprawie przerwania wspomnianego zapisu na trybunie gości, a nie gospodarzy, policja prowadziła postępowanie wyjaśniające, które pomimo przedstawienia wszystkich dostępnych przez Lechię informacji, nie doprowadziło do wykrycia sprawcy. Podkreślamy jednak, że wśród osób potencjalnie podejrzanych nie było żadnego pracownika Lechii Gdańsk. W związku z powyższym skoro policja nie ustaliła sprawcy, niezrozumiałe jest dla nas dlaczego Pan Wojewoda twierdzi kategorycznie, że Lechia dopuściła się wyłączenia monitoringu. Dodatkowo całkowicie nietrafne jest sugerowanie jakoby Lechia Gdańsk miała współpracować z kibicami drużyny przyjezdnej w celu umożliwienia łamania przepisów prawa. Monitoring stadionowy pozwala na sfilmowanie i stworzenie stopklatek z przebiegu imprezy masowej, w tym na utrwalenie wizerunków uczestników imprezy masowej.

Wojewoda: Z ostatniego meczu Lechii z Cracovią kibic, który odpalił race w sektorze gości został przez ochronę zidentyfikowany, przekazany policji, został przez policję ukarany. Sprawa jest zakończona. Natomiast kibic, który odpalił race w sektorze gospodarzy nie został zidentyfikowany przez ochronę stadionu. Monitoring uniemożliwia jego zidentyfikowanie. Był ubrany w kominiarkę, która uniemożliwia odtworzenie wizerunku, więc w tej sytuacji policja jest bezradna. Ale to nie znaczy, że przejdzie do porządku dziennego, bo w chwili obecnej szukamy narzędzi, chyba je znaleźliśmy, które umożliwią nam karanie zarówno organizatora meczu za to, że nie wywiązuje się ze swoich obowiązków ustawowych, jak i ochroniarzy, którzy, nie dopełniając obowiązków pozwalają na to, aby na stadionie było łamane prawo.

Klub: Nie jest prawdą, że Lechia poproszona pisemnie przez Wojewodę Pomorskiego o wskazanie osoby, która odpaliła racę w sektorze gospodarzy podczas meczu Lechia - Cracovia odmówiła jej wskazania. Materiał z zapisu monitoringu z meczu Lechii Gdańsk z Cracovią w dniu 10 sierpnia 2013 r. został przekazany policji na jej wniosek. Dodatkowo w dniu 14 sierpnia 2013 r. Lechia udzieliła pisemnej odpowiedzi na wszystkie zadane przez Pana Wojewodę pytania i nie ma tam śladu odmowy współpracy. Według wiedzy Klubu zapis monitoringu wskazuje wizerunek osoby, która w 84. minucie odpaliła racę w sektorze gospodarzy. Identyfikacja tej osoby wymaga jednak przejrzenia przez policję zapisu z całego meczu, aby mieć pewność co do jej tożsamości. Powyższe przeczy zatem twierdzeniu Wojewody, że Lechia nie chce współdziałać w zapewnieniu bezpieczeństwa na stadionie.

Wojewoda: Dla mnie to jest sygnał, że nie chcą współpracować w sprawie karania ludzi, którzy łamią prawo. W związku z tym będę korzystał z narzędzia, które być może okaże się skuteczne. I będę karał klub za to, że nie wywiązuje się z obowiązków organizatora.

Klub: Informujemy, że zatrudniamy wykwalifikowanych operatorów monitoringu, agencję ochrony, kierownika ds. bezpieczeństwa właśnie w celu zapewnienia bezpieczeństwa na stadionie. W związku z ostatnimi wydarzeniami klub podjął też działania w celu usprawnienia w przyszłości pracy ww. służb.

Klub stanowczo sprzeciwia się też twierdzeniu, że nie chce aby na trybunach było bezpiecznie. Dotychczas podczas żadnego meczu na PGE Arenie nie doszło do jakichkolwiek zamieszek, a zdrowie i życie uczestników nie było zagrożone.

Wojewoda: W chwili obecnej zleciliśmy ekspertyzę dotyczącą palności sektorówek, które wnoszą kibice. Jeżeli będziemy mieli ekspertyzę, która stwierdzi, że te sektorówki są palne, to będzie to bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia i będziemy mogli karać tych, którzy pozwalają na wnoszenie tych sektorówek. Sporządzamy także ekspertyzę, która ma potwierdzić, że odpalanie rac i petard jest zagrożeniem życia i zdrowia. Jeżeli będziemy mieli tę ekspertyzę, to będziemy karali ochroniarzy. (...) Przez pewien czas próbowałem pokazać, że jeżeli będą współpracowali i będziemy myśleli o tym, żeby ludzie chcieli chodzić na stadion, to okażemy się skuteczni. Klub nie chce, żeby na trybunach było bezpiecznie.

Klub:Odnośnie wypowiedzi Wojewody, który chce karać pozwalających na wnoszenie sektorówek, Klub oświadcza, że korzystanie z flag nie jest zabronione przez ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych i dlatego też organizator nie zabrania ich wnoszenia.

Klub informuje, że nie wynajmuje stowarzyszeniu kibiców pomieszczenia do przechowywania flag na terenie stadionu.

Za zbyt daleko idące i nieuprawnione uważamy stwierdzenie jakoby Klub działał w nieprawidłowy sposób, co miałoby mieć wpływ na frekwencję podczas meczów.

Niniejsze oświadczenie jest konieczne z uwagi na niezgodne z faktami przedstawienie dotychczasowej sytuacji związanej z zapewnieniem bezpieczeństwa na stadionie PGE Arena. Jednocześnie rozumiejąc troskę Wojewody Pomorskiego o bezpieczeństwo na obiektach sportowych, a także wierząc, że niefortunne wypowiedzi Pana Wojewody były spowodowane błędem w ocenie stanu faktycznego, Lechia Gdańsk w dalszym ciągu deklaruje wolę współdziałania z Wojewodą w celu zapewnienia bezpieczeństwa na stadionie.

PEŁNA TREŚĆ WYWIADU WOJEWODY STACHURSKIEGO DLA RADIA GDAŃSK
PEŁNA TREŚĆ OŚWIADCZENIA LECHII
jag.

Kluby sportowe

Opinie (150) ponad 10 zablokowanych

 • Co za buc z tego wojedódzkiego aparatczyka (11)

  Rysiu bez napinki....

  • 223 48

  • (3)

   Oswiadczenia Lechii bedace odpowiedzia na zarzutu wojewody sa w stylu "jak cie zlapia za reke mow ze to nie twoja reka". Ja bym wylapal tych kilku prowodyrow to reszta sie uspokoi. Mocni gdy sa w grupie i maja przywodce. Zgarnac przywodcow, reszta rozbiegnie sie jak barany.

   • 17 36

   • (2)

    ale my nie sprzedajemy swoich pamietaj ze przychodzisz nie tylko na mecz ale ta atmosfera ta oprawa ta mozliwosc bycia razem wspolne darcie mordy dopingujac swoja druzyne kibic od 38 lat wlasnie wybieram na wyjazd do wawy

    • 14 8

    • (1)

     ja przychodzę na mecz a nie na darcie mordy.

     • 7 11

     • w TV widać lepiej.

      • 10 2

  • Rysiu nauczył się walki ze społeczeństwem

   w polskiej zjednoczonej partii robotniczej.
   Tam mu wpojono sposoby tłamszenia poszczególnych grup społecznych.
   Wtedy walczył z robotnikami którzy walczyli z jego przywódcą czyli pierwszym sekretarzem pzpr a teraz walczy z tymi którzy ośmielili się podnieść głos na jego szefa partyjnego.

   • 29 4

  • brawo wojewoda a z kibolami juz dawno powinno sie zrobic porządek !!!

   • 11 18

  • Do sadu z nim o pomowienie

   • 14 2

  • Jest wyjście (3)

   Wracamy na Traugutta. Po kilku miesiącach wojewoda z budyniem na kolanach będą błagali by Lechia chciała grać na PGE-arenie nawet z racami i "łatwo palnymi" banerami.

   • 5 2

   • mam propozycje (2)

    wy barany i kibole idziecie na Traugutta palicie race , drzecie mordę , walicie się po mordach a reszta normalnych kibiców idzie na PGE i dopinguje w sportowej walce swoją drużynę

    • 7 6

    • Nie jestem ani baranem, ani kibolem, nie mam też mordy.

     Ot "zwykły" kibic Lechii od 30 lat. No, ale Ty pisząc ten prostacki i chamski tekst musisz mieć jakiś ważny powód. Ale to już nie mój cyrk, nie moje małpy.

     • 6 0

    • ...

     Taki z ciebie kibic ze nazyw klubu nie potrafisz napisac! Baranie ,pisze sie Lechii

     • 4 0

 • Wojewoda się zapędził (8)

  Rozumiem, że musi trzymać się kurczowo tego, czego oczekuje od niego Donald i egzekwować idiotyczne prawo dotyczące rac... Ale połowa jego słów to fakty wyssane z palca. Wstyd!

  • 181 30

  • (1)

   No bo niestety wojewodę nominuje Prezes Rady Ministrów, a chyba powinni bezpośrednio obywatele województwa...

   • 25 6

   • Wojewoda to niedorajda życiowa jak cały Rząd, ale nie mów, że powinien być wybierany

    Wojewoda jest przedstawicielem rządu więc nie może być wybierany bo nie był by ich przedstawicielem

    • 11 5

  • A jak dołożymy jeszcze słowa min. Sienkiewicza:

   "Państwo zrobi wszystko, aby udowodnić, że to ono ma monopol na przemoc, a nie bandyci". Strach się bać.

   • 25 0

  • Będzie sprawdzał czy flagi są łatwopalne (2)

   To już jawna wojna. Przepisy nie zabraniają wnoszenia flag jako takich. Jedynie można ingerować w treść. Nie ma przepisów określających z czego mają być wykonane.
   Idąc dalej nie wpuści kibiców jeżeli będą w łatwopalnych ubraniach. To samo z zawodnikami. A co z kubkami od piwa które są z papieru. A co z meblami w lożach itd?
   Jeden wniosek nasuwa się sam. Sprowokowanie Rysia doprowadziło go do obłędu.

   • 19 2

   • bo jak nie zauważyłeś

    zmienia się u nas ustrój na KOMUNISTYCZNY do tego dążą i tęsknią wszystkie dziadki na posadkach by żyło się lepiej!

    • 2 0

   • ust o imptezach

    I tam już są przepisy pozaroee misiu i tak was załatwi.

    • 0 0

  • (1)

   Przecież Donio to wasz człowiek więc o co chodzi?

   • 3 2

   • no jak widać tylko rybie głowy tak myślą...

    • 0 0

 • Wojewoda?

  ŻENADA

  • 147 28

 • gdy wybory będą to i wojewoda będzie.. (1)

  ..nowy.

  • 103 12

  • tylko zeby do tego czasu

   aktualny nam stadionu nie zamykal

   • 1 1

 • Aparatczyk partyjny, co za kpina z urzędu (1)

  • 101 18

  • kiedyś w PZPR dziś w PO

   Czyli z jednej organizacji przestępczej do drugiej. I taki ktoś ma czelność mówić o ukrywaniu przestępców ? Niech ich poszuka wśród swoich kolegów z białymi kołnierzykami i drogimi zegarkami.

   • 9 1

 • Temat zastępczy - kibice...

  Bo Tusek tak chce. Dokupcie jeszcze więcej foteli po kilkanaście tysięcy za sztukę by się wygodniej rozsiąść swoimi tyłkami na stanowiskach...

  • 83 17

 • Rysiu chyba na urlopie słońce ci przegrzało łeb.

  • 95 13

 • Pytanie do Lechii (17)

  Czyli wszystko jest w porządku ? Kibole nie odpalają rac i petard hukowych ? Kibole nie śpiewają pełnych wulgaryzmów piosenek ? Wojewoda niesłusznie szykanuje heroicznych patriotów ? ... Oto dlaczego nigdy nie będzie dobrze, kluby zawsze trzymają z kibolami i nie przyznają się do współpracy z nimi i w ogóle do własnych błędów.

  • 84 143

  • Odpowiedź (6)

   Śpiewają, odpalają. Może zamknijmy Sopot, zakażmy obchodzenia sylwestra, zlikwidujmy telewizję. Popełnijmy zbiorowe samobójstwo- by żyło się lepiej.

   • 50 20

   • yyyy... ale, że jak... w Sopocie non stop są odpalane race i petardy?

    • 25 23

   • Jeżeli race nie są zagrozeniem (4)

    to ja jestem papież.
    Odpal racę i przyłóż sobie do czoła.
    To co wypisują przedstawiciele Lechii to jakieś bzdety.

    • 16 20

    • odpal sobie papierosa i przyloz do oka

     • 28 3

    • Czy race są bezpieczne? Z racami jest jak z samochodami, posadż za kierownica pijanego GUANirza a efekt będziesz miał taki sam jak nie gorszy. Moze troche przesadziłem, powiedz mi ile w ostatnim miesiącu ludzi zginęło lub odniosło rany od rac czy petard na stadionach, ba jestem pewien iż w ostatnich 10 latach było mniej takich przypadków niż w ciagu ostatniego miesiąca na drogach. Moze tam zaostrzymy przepisy np. zamkniemy drogi

     • 8 4

    • Idiotów nie sieją, sami się ujawniają pisząc bzdury (1)

     Masz nóż kuchenny w domu? Tak? Jesteś potencjalnym bandytą! Przecież zamiast kroić marchew możesz kogoś zamordować. Wystarczy tylko przyłożyć do czoła

     • 16 7

     • ale nie ide z nożem kuchennym na mecz piłki noznej

      i to jest zasadnicza różnica, race czy petardy odpalam w Sylwestra a nie na trybunach piłkarskich.Jesteś w stanie zauważyć różnicę?

      • 10 11

  • A potrafisz czytać?

   Jest oswiadczenie, wszystko co chciała policja, Lechia jej przekazała.

   • 21 7

  • z przeklinaniem to przesadzasz

   To jest obecne w naszym zyciu i od tego nie uciekniemy.Co innego bijatyki.Sam bralem udzial w niejednej zadymie.Ale to juz byla przesada.Jestes mocny poszukaj sobie godnego przeciwnika

   • 7 12

  • do roboty

   plaże w Gdyni powinien zamknąć ! Race ,bójki, alkohol, patologia itd. :)

   • 27 4

  • wig

   O petardach i racach odpowiedzieli Tobie już moi przedmówcy.
   Co do wulgaryzmów to są wszędzie. W kinach w telewizji czy w tygodnikach. I co? Nikomu to nie przeszkadza.
   Więc kolego czy koleżanko. Przestań chodzić go kina oglądać telewizji czytać książki i prasę. Nie wychodz na ulicę i nie chodz na mecze.
   Wyobcuj się z tego społeczeństwa dla dobra swojego i naszego.
   Proponuję Tobie klasztor.
   Chociaż sam słyszałem jak nasz proboszcz w rozmowie pod kościołem z jakimś kolegą rzucał ku...mi.

   • 8 4

  • (4)

   Powiedz mi co bardziej Ci szkodzi to że kibole odpala race i pokrzyczą sobie czy to że cały czas szuka sie tematu zastępczego dla gawiedzi by odciągnąc ja od prawdziwych problemów w naszym kraju. Jeszcze nie tak dawno normą było na wszystkich stadionach w naszym kraju takie zachowanie, jeszcze parę lat temu zadymy były na porządku dziennym. Jakoś wtedy szary człowieczek miał głęboko w nosie że grupy kibiców lały sie po ryjach, że na Traugutta śpiewano piosenki które dzisiaj wzbudzają taki wstręt. Dlaczego nie mówi się w taki sposób i z takim oburzeniem jak urzędnicy chamsko odnoszą sie do petentów, dlaczego nikt tak nie płacze jak usłyszy choćby kierowców którzy potrafią sobie mięcho na wstawiać że uszy więdną. Dlaczego pan prezydent tak głośno nie stoi w obronie ludzi którzy jawnie są okradani przez prawo, których podatki są marnowane na nierobów w urzędach czy bezsensownie wydawnae na głupoty typu autobus na starym miescie.
   Z drugiej strony dlaczego cały czas w tv, prasie czy internecie można znaleźć artykuły jacy to kibice bandyci, jacy chamscy, wulgarni ile zapalili rac czy wybili szyb ilu użyli wulgaryzmów a nic albo prawie nic nie pisze czy mówi się o tych dobrych akcjach kibiców. Bo gawiedź ma głęboko w d...e kto pomagał staruszkom, ile krwi oddano czy ile pieniędzy przekazano jakiemuś hospicjum. Kogo to interesuje, bo na pewno nie nasze władze, które właśnie to wszystko powinny robić a nie zajmować się wulgaryzmami na stadionach.

   • 12 4

   • ważniejsze problemy (3)

    to właśnie drobiazgi. Problemem są kibole i w końcu trzeba z tym zrobić porządek, a nie przekładać na następne lata.
    Jak słyszę "tematy zastępcze", to śmiech mnie ogarnia.
    Możemy znowu zajmować sie brzozą ścięta na wysokości 666 cm.

    • 7 8

    • (2)

     Ale czy zamykanie stadionów jest drogą do robienia porządków? Dlaczego za nikły procent czarnych owiec ma pokutować całe społeczeństwo kibiców? Rząd chce wprowadzenia bardziej restrykcyjnego prawa, pytam się w jakim celu skoro obecne prawo jest wystarczające niestety ale nie egzekwowane. Jestem kibicem od wielu lat. Kiedyś ojciec zabierał mnie na mecze dzisiaj ja zabieram swoje dzieci. Patrząc z perspektywy tych lat śmiało mogę stwierdzić iż dzisiejsze mecze to pikniki. Minęły czasy gdy na stadionach walki kibiców były na porządku dziennym, kiedy milicja/policja musiała rozganiać towarzystwo armatkami, gazem czy strzelać do kibiców. A to że na stadionie są wulgaryzmy. No cóż jest to już chyba jakaś częśc nazwijmy to "kultury" tego społeczeństwa. I jesli komuś to przeszkadza nic nie poradzę. Tego raczej się nie zmieni. Na obronę mogę tylko powiedzieć iż wulgaryzmy w naszym kraju są na porządku dzienny i wszędzie. Jeśli ktoś myśli że dzisiejsza młodzież uczy się wulgaryzmów na stadionach to jest w wielkim błędzie. Wystarczy włączyć TV, wyjść na ulice, do szkół ba wystarczy stanąć pod oknem przeciętnego Kowalskiego czy Nowaka i posłuchać jakim mięchem rzuca się w domach. Chcecie robić porządek zacznijcie u źródła.

     • 9 1

     • zamykać trzeba bandytów a nie stadiony (1)

      proste? proste

      • 3 2

      • kto to jest bandyta?

       czy to osoba odpalająca race na stadionie? czy to osoba która trzyma sektorówkę?czy to osoba która w niewybrednych słowach wyraża się o klubie/kibicach przeciwnej strony?

       Mimo że "nie pałam miłością" do gdańskiego klubu to jednak mają rację. Sam chodzę z dzieckiem na Górkę i poza wulgaryzmami nie było nigdy problemu z tzw. bezpieczeństwem na stadionie

       • 5 2

  • ...

   Słucham, kiedy kibice Lechii odpalili petardy hukowe? Przedstaw znawco.

   • 2 0

 • hahhahaha (6)

  I się zaczęło- teraz rządowi aktywiści zamkną stadion za upadłego hot doga na schodach- stwarza przecież zagrożenie. Aha panie wojewodo trzeba jeszcze zlecić ekspertyzę palności ciuchów które kibice wnoszą na sobie, ekspertyzę palności krzesełek a na końcu ekspertyzę palności się w dekiel.

  • 98 13

  • (3)

   Al Capone też siedział za podatki a nie za gangsterkę, skoro nie idzie z wami wygrać w oparciu o ustalone reguły to kombinują z innej mańki, tylko czemu tak późno

   • 6 26

   • :)

    Chciałem się tylko dowiedzieć co jeszcze dt zamknie uważając że zagraża bezpieczeństwu. Wymieniać można bez końca. I stracą na tym wszyscy. Począwszy od ludzi którzy podpisali umowy na obsługę gastro- kończąc na klubie.
    I pamiętaj- jutro okaże się, że to Twoja firma jest zagrożeniem i znajdą coś na Ciebie- tylko z innej mańki. I kto ustalał z nami te reguły- bo ustalone oznacza skonsultowane i przedyskutowane.

    • 12 1

   • Rysio powinien zatem zamknąć: (1)

    - SKM/kolej - ilość zabitych na torach jest większa niż na wszystkich trójmiejskich stadionach razem wziętych
    - stocznie/kutry rybackie/ zakłady przetwórcze - pracownicy mogą się poślizgnąć na mokrej nawierzchni i wpaść do wody lub nabić guza
    - Energę - prąd może kogoś porazić
    - GPEC/OPEC - dostarczana przez nich woda może kogoś poparzyć lub podmyć ulicę ze wszystkimi tego skutkami
    - itd....

    • 3 0

    • po co zamykać wszystko?

     ..lepiej zamknąć pseudo kiboli co stwarzają w.w. zagrożenia i po problemie... jak ktoś wyżej napisał - kiboli do zbierania psiego stolca - migiem!

     • 1 2

  • ekspertyza palnosci krzeselek juz byla jak zreszta wszystkich materialow uzytych do budowy (stad tyle kasy to wszystko kosztowalo) ;]

   • 2 0

  • dodam iż papier w toaletach też zapewne jes palny podobnie jak wiele innych rzeczy. Jak jakiemuś prostemu człowiekowi coś strzeli do głowy to dopiero moze byc problem zapalny...panie prezydencie oszczędż Pan wstydu i zajmij się własnym bałaganem w urzedach

   • 4 1

 • Race (nierzucane na inne trybuny albo na murawę) - OK. Petardy hukowe i wulgaryzmy - OUT. (18)

  • 73 15

  • (16)

   a co boisz się huku petard???

   • 17 15

   • Bać się nie boję, ale nie mają one najmniejszego sensu podczas meczu. (15)

    A propos jeszcze Twojej zagwozdki to pewnie dzieci, które chodzą na mecze, boją się huku petard.

    Może jeszcze zapytasz czy boję się wulgaryzmów?

    • 22 8

    • Wulgaryzmy? (11)

     Czlowieku na ulicach w kinie jest to samo.To jest koloryt kibicowania.Mozemy sie licytowac ,ale na calym swiecie jest to samo

     • 12 21

     • (5)

      śpiewanie "jazda z kur..mi" albo "strzelcie kur..m gola" to koloryt? zwyzywanie innych od ku..w to koloryt?
      za chwilę napiszesz, że spranie kogoś za inne barwy na koszulce/szaliku to też koloryt, to idąc tym tropem lanie za kolor skóry czy wyznanie to też koloryt

      • 39 9

      • do ..., co to publicznie nigdy nie zaklął ;) (3)

       kolorowy (tęczowy ?) kibicu , nie chcesz wulgaryzmów ? Filharmonia i opera czekają. W teatrze natomiast z bluzgami różnie bywa :)) ... ku..wy raczej ze sceny niż z widowni . :) ///////

       • 13 15

       • (2)

        Swoim wpisem udowodniłeś, że kompletnie nie rozumiesz problemu, jeżeli w twoim domu twój ojciec wyzywa stale twoją matkę od szmat i ku.ew to nie znaczy to, że to jest norma.

        • 19 10

       • daj spokój, kibice to katolicy i patrioci, najpierw odśpiewają Bogarodzicę a potem refren: jaaazdaaa z kuuurrrr.....aaaamiiii...

        • 16 9

       • współczuje ci.... i nie mówię że to norma... :)

        • 9 3

      • Mecz z krakowią jest tylko raz w sezonie.

       Na ten mecz możesz nie chodzić. A Arka jest w II lidze.

       • 2 3

     • nie ma to jak nieograniczone chamstwo (1)

      podciągnąć pod "koloryt kibicowania"

      • 16 6

      • to jest chamstwo !!!!!!!

       • 7 1

     • Wulgaryzmów używają ludzie prymitywni, których zasób języka jest tak ubogi jak ilość witamin w zupce chińskiej. (2)

      Czy już naprawdę nie ma lepszych - ciekawszych pomysłów na "wrzucanie" innym kibicom niż wyzywanie od "ku*ew", "je*anych ch*jów", itp.? Są. Przykład pokazali w Łodzi.

      Czy zamiast krzyczeć, że ktoś jest "ku*wą" nie można krzyknąć że robi herbatę z wody po pierogach, albo sika na siedząco? Będzie śmiesznie i nie będzie kolidowało z przyjętymi normami kultury słowa.

      Ale nie, trzeba pokazać jakim się jest ograniczonym, wulgarnym, bezmózgim (idącym za tłumem bez wcześniejszego zastanowienia się po co) 'kibicem', zwanym - z uwagi na brak samodzielnego myślenia - kibolem.

      • 21 7

      • (1)

       hehe alez moglbys sie ostro zdziwic sluchajac prywatnej pogawedki profesorow doktorow habilitowanych ktorych jak sadze nie podejzewasz o maly i skromny zasob slow.

       • 7 10

       • najpierw: bóg, honor, ojczyzna a potem jaaazdaaa z kur..mi! polacy-katolicy :D

        • 11 5

    • dzieci boja się huku peterd hmm to ciekawe kto w sylwestra przed i po lata z fajerwerkami (2)

     • 9 5

     • kto? ta sama hołota co na meczach (1)

      • 5 3

      • pod stół i szczekaj

       • 2 2

  • żarty

   Jeden z drugim pijany na meczu poparzy się i pozwie klub o niezabezpieczenie warunków bezpieczeństwa !!!
   Wygrana na luzie. A klub znowu w d... .

   • 2 5

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najbliższy mecz Lechii

Chrobry Głogów
92% LECHIA Gdańsk
5% REMIS
3% Chrobry Głogów

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Lechii

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Piotr Matusiak 18 35 61.1%
2 Mirosław P. 18 31 55.6%
3 Tomek Marcinkowski 18 31 55.6%
4 Grzegorz Szlachcikowski 18 30 55.6%
5 Rafał Kowalczyk 18 30 55.6%

Tabela

Piłka nożna - I liga
Drużyny M Z R P Bilans Pkt.
1 Arka Gdynia 17 10 3 4 27:18 33
2 Odra Opole 17 9 3 5 21:15 30
3 Lechia Gdańsk 17 8 5 4 25:16 29
4 GKS Tychy 16 9 1 6 22:20 28
5 Miedź Legnica 17 7 6 4 26:17 27
6 Górnik Łęczna 16 6 8 2 18:14 26
7 Motor Lublin 16 8 2 6 21:22 26
8 Wisła Kraków 17 6 7 4 32:21 25
9 Bruk-Bet Termalica Nieciecza 17 6 5 6 29:23 23
10 Wisła Płock 16 6 5 5 21:21 23
11 Stal Rzeszów 17 6 4 7 25:26 22
12 GKS Katowice 17 5 6 6 22:21 21
13 Znicz Pruszków 17 6 2 9 13:20 20
14 Polonia Warszawa 17 5 4 8 23:25 19
15 Chrobry Głogów 16 5 3 8 16:26 18
16 Resovia 16 4 2 10 15:30 14
17 Podbeskidzie Bielsko-Biała 16 2 7 7 11:23 13
18 Zagłębie Sosnowiec 16 2 5 9 13:22 11
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Dwie najlepsze drużyny wywalczą bezpośredni awans do ekstraklasy. Zespoły z pozycji 3-6 zagrają w dwustopniowych barażach o jeszcze jedno miejsce premiowane awansem.
Natomiast trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane do II ligi.

Wyniki 17 kolejki

 • LECHIA GDAŃSK - Miedź Legnica 2:0 (1:0)
 • GKS Katowice - ARKA GDYNIA 1:1 (0:1)
 • Polonia Warszawa - Stal Rzeszów 2:2 (2:1)
 • Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków 2:1 (2:1)
 • Znicz Pruszków - Odra Opole 1:0 (1:0)
 • Mecze odwołane z powodu złego stanu boiska
 • Górnik Łęczna - GKS Tychy
 • Resovia - Wisła Płock
 • Podbeskidzie Bielsko-Biała - Motor Lublin
 • Mecz przełożony na 19 grudnia
 • Zagłębie Sosnowiec - Chrobry Głogów

Ostatnie wyniki Lechii

68% LECHIA Gdańsk
22% REMIS
10% Miedź Legnica

Relacje LIVE

Najczęściej czytane