Arka na remis z Miedzią w Pucharze Polski

19 marca 2014 (artykuł sprzed 10 lat)

Marcus po strzeleniu gola na remis w ćwierćfinale z Miedzią. To już trzecia bramka Brazylijczyka w tym sezonie w Pucharze Polski. Na drugim planie Andrzej Bledzewski, wychowanek Bałtyku, a w przeszłości również bramkarz Arki. Marcus po strzeleniu gola na remis w ćwierćfinale z Miedzią. To już trzecia bramka Brazylijczyka w tym sezonie w Pucharze Polski. Na drugim planie Andrzej Bledzewski, wychowanek Bałtyku, a w przeszłości również bramkarz Arki.

Piłkarze Arki w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski zremisowali u siebie z Miedzią Legnica 1:1 (0:1), a przy ul. Olimpijskiej było co niemiara emocji. Przez 45 minut gdynianie musieli grać w osłabieniu jednego zawodnika, a niemal od razu po wyrzuceniu z boiska Sławomira Cienciały, prowadzenie dla gości zdobył Zbigniew Zakrzewski. Ten piłkarz z powodu kontuzji nie dotrwał do końca pierwszej połowy, a jego zmiennik - Jakub Chrzanowski zarobił dwie żółte kartki i w 61. minucie opuścił plac gry. Gdy siły się wyrównały, bramkę dla gospodarzy strzelił Marcus. W pucharowych spotkaniach w tym sezonie Brazylijczyk ma na koncie już trzy trafienia.

Miszczuk - Cienciała, Cichocki, Sobieraj, Radzewicz - Kowalski, Rzuchowski, Pruchnik, Wojowski - Marcus, Aleksander
Miejsce: Stadion Miejski
Sędziowie: Rynkiewicz (Zielona Góra)
Widzów: 4367
Bledzewski - Bartczak, Midzierski, Woźniczka, Zasada - Bartoszewicz, Kasperkiewicz - Łobodziński, Szczepaniak, Madejski - Zakrzewski
  • 23' Kowalski Zmiany Budka
  • 43' Rzuchowski Zmiany Szwoch
  • 46' Aleksander Zmiany Ślusarski
  • 37' Zakrzewski Zmiany Chrzanowski
  • 55' Kasperkiewicz Zmiany Burkhardt
  • 86' Madejski Zmiany Szymański
  • 83' Marcus
  • 18' Zakrzewski
  • 54' Ślusarski
  • 45+1 Chrzanowski
  • 53' Kasperkiewicz
  • 61' Chrzanowski
  • 69' Szczepaniak
  • 82' Woźniczka
  • 16' Cienciała

POMECZOWE KOMENTARZE TRENERÓW
Paweł Sikora Paweł Sikora
PAWEŁ SIKORA (Arka):
Najwyraźniej jak wracam po zajęciach w Szkole Trenerów to... nie możemy wygrać. Czy ten remis jest sprawiedliwy, będzie można powiedzieć po szczegółowej analizie. Mieliśmy swoje sytuacje na gole i to nawet gdy graliśmy w liczebnym osłabieniu. Wówczas piłkarze pokazali charakter, a naszym 11 zawodnikiem była publiczność. Kibice nieśli nas do walki dopingiem.

Uważam, że widać po zawodnikach, że wkładają w grę zaangażowanie i serce. Na pewno nie można nam odmówić walki o każdy metr boiska. Nasza gra też wygląda coraz lepiej. Rywalizacja w Pucharze Polski nadal jest otwarta. Oba zespoły ciągle są w grze o półfinał.

Natomiast w kontekście sobotniego meczu z Flotą, na pewno piłkarze w "10" wykonali większą pracę, niż gdyby grali w pełnym składzie. Co do kolejnych kontuzji nie chcę stawiać diagnoz, ale na na szczęście wygląda to niegroźnie. Michał Rzuchowski cofał się i krzywo stanął. Radek Pruchnik dostał w okolice żeber, więc może to też tylko jakieś stłuczenia.

Adam Fedoruk Adam Fedoruk
ADAM FEDORUK (Miedź):
Chcemy przejść Arkę w Pucharze Polski. Dlatego naszym zadaniem w Gdyni było strzelenie gola. Ten pierwszy cel zrealizowaliśmy, ale pamiętamy, że w tej rywalizacji liczy się wynik dwumeczu.

Jak widzieliśmy, na boisku wszystko może się zdarzyć. Futbol jest coraz bardziej dynamiczną grą. Dlatego zdarzają się sytuacje, które kończą się czerwoną kartką, bądź są dwie żółte. Takich rzeczy nie można przewidzieć.

Szkoda, że przy prowadzeniu 1:0 nie wykorzystaliśmy przewagi, nie zamieniliśmy na kolejnego gola żadnej z sytuacji, które sobie stworzyliśmy.

Wynik 1:1 nie stawia żadnej z drużyn w roli faworyta przed rewanżem. Czekamy do wtorku. Dobrze, że drugi mecz odbędzie się na naszym stadionie. Chcemy do niego przystąpić jeszcze silniejsi pod względem mentalnym.

w "11" Arki aż 6 zmian w porównaniu z podstawowym składem, który rozpoczynał oba I-ligowe mecze tej wiosny, debiut w oficjalnym meczu gdynian zaliczy stoper wypożyczony z Legii - Cichocki (ARKA), a pierwszy raz od początku zagra Kowalki, który zimą przeniósł się nad morze z Widzewa.
Z dotychczas podstawowych graczy miejsce w "11" zachowali obrońcy: Cienciała (ARKA), Sobieraj (ARKA), Radzewicz (ARKA), pomocnik Rzuchowski (ARKA) i napastnik Aleksander (ARKA)
nie będzie powtórki z listopada, gdy trener Sikora uczestniczył w zajęciach w Szkole Trenerów, a przeciwko Koronie Arkę poprowadził trener Wilczyński, tym razem pierwszy szkoleniowiec odbył zajęcia w Białej Podlaskiej i wrócił do Gdyni
Arka od dzisiaj ma nowego dyrektora sportowego, to stanowisko objął Czesław Boguszewicz, który jako szkoleniowiec doprowadził żółto-niebieskich do Pucharu Polski w 1979 roku, jednak ta nominacja nie ma związku z 35-lecie od tamtego wydarzenia, a spowodowana jest chorobą wiceprezesa Arki, Michała Globisza, który w zarządzie odpowiedzialny był za sprawy sportowe
w drużynie Miedzi w podstawowym składzie 6 piłkarzy z ostatniej ligowej "11", która zremisowała u siebie z Sandecją 2:2
w "11" gości jest aż pięciu byłych piłkarzy Arki! W Gdyni przypomną się bramkarz Bledzewski (MIEDŹ) (wychowanek Bałtyku), pomocnicy Bartoszewicz (MIEDŹ), Kasperkiewicz (MIEDŹ) i Madejski (MIEDŹ) oraz napastnik Zakrzewski (MIEDŹ)
piłkarze wychodzą na prezentację, kibice śpiewają klubową Rotę
Arka zagra w tradycyjnych żółto-niebieskich strojach, Miedź na zielono
1'
od środka rozpoczęła Arka
1'
od razu ruszył również doping dla gospodarzy, skandowanie "Jesteśmy z wami", a następnie "Do boju..."
1'
dobry stan boiska, choć w Gdyni padał dzisiaj deszcz
5'
pierwsze minuty rozpoznawcze z obu stron, akcje głównie od pola karnego do pola karnego, trwa walka o środek boiska
7'
po wrutce Pruchnika (ARKA) z wolnego niepewne piąstkowanie Bledzewskiego (MIEDŹ), wybita przez niego piłka trafiła w Cienciałę (ARKA) i wyszła poza boisko
8'
"Areczko, tylko zwycięstwo" - przypominają kibice
11'
po dośrodkowaniu Łobodzińskiego (MIEDŹ) Sobieraj (ARKA) klatką piersiową podał piłkę do Miszczuka (ARKA)
12'
Marcus (ARKA) posłał piłkę w słupek! Odważna akcja Brazylijczyka, który wbiegł w pole karne i oddał strzał, mimo że miał obrońcę rywali "na plecach"
15'
dwa rogi dla Arki po kolei, dośrodkowuje Pruchnik (ARKA)
16'
za drugim razem obrońcy Miedzi wybili piłkę przed pole karne, Pruchnik (ARKA) zdołał ją odzyskać, ale za mocno podawał w pole karne do Rzuchowskiego (ARKA), piłka w rękach Bledzewskiego (MIEDŹ)
czerwona kartka
16'
Cienciała (ARKA) otrzymał czerwoną kartkę. Sędzia od razu wyrzucił obrońcę gospodarzy, który ostro faulował Łobodzińskiego około 35 metrów od własnej bramki
17'
Łobodziński (MIEDŹ) wymaga pomocy medycznej
18'
[0:1] MIEDŹ STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Zakrzewski. Po dośrodkowaniu z wolnego Madejskiego piłkę w polu karnym głową zgrali Bartczak i Midzierski, a Zakrzewski, również głową, posłał futbolówkę do siatki
19'
zmiana w ustawieniu Arki, Marcus (ARKA) wycofany z ataku przeszedł na prawe skrzydło, Kowalski (ARKA) przesunięty na prawą pomoc, ale rozgrzewkę rozpoczął również Budka
20'
mimo straty piłkarza, a potem gola nie słabnie doping dla Arki, jest też dobrze znana pieśń zawierającą słowa: "Puchar Polski wróci do nas też"
23'
ARKA przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kowalski, w jego miejsce wchodzi Budka, który zajmie pozycję opuszczoną przez Cienciałę
26'
"Grać na całego i walczyć do upadłego" - skandują kibice
27'
Miszczuk (ARKA) sparował piłkę po strzale Szczepaniaka (MIEDŹ)
28'
strzał z dystansu Madejskiego (MIEDŹ), dobrze broni Miszczuk (ARKA)
29'
Zasada (MIEDŹ) blisko drugiego gola dla gości, minimalnie niecelny strzał Zasady (MIEDŹ), podobnie jak w poprzedniej akcji spóźniony był Budka (ARKA)
30'
Miedź, mimo liczebnej przewagi, wycofuje się na własną połowę i próbuje atakować dopiero po przechwycie
30'
Miszczuk (ARKA) złapał piłkę po strzale z 18. metra Zakrzewskiego (MIEDŹ), uderzenie skierowane w środek bramki
31'
Marcus (ARKA) ambitnie walczył o przejęcie piłki przed polem karnym Miedzi, ale faulował Zasadę (MIEDŹ)
31'
Łodziński podaje w pole karne Arki do Szczepaniaka (MIEDŹ), szybszy przy piłce Miszczuk (ARKA)
31'
skandowanie z trybun "Zagłębie Lubin", to klub zaprzyjaźniony z kibicami Arki, który nie żyje w zgodzie natomiast z Miedzią, a kibice legniczan są na stadionie w Gdyni
33'
mocny strzał z wolnego Rzuchowskiego (ARKA), Bledzewski (MIEDŹ) wypiąstkował piłkę na róg
34'
bez zagrożenia dla bramki gości po dośrodkowaniu z rogu Pruchnika (ARKA)
34'
faulowany Sobieraj (ARKA) około 30 metrów od bramki Miedzi
34'
po dośrodkowaniu Pruchnika (ARKA) z wolnego kolejny róg dla Arki, poza boisko wybił piłkę Zakrzewski (MIEDŹ)
35'
Bledzewski (MIEDŹ) wypiąstkował piłkę po dośrodkowaniu z rogu Pruchnika (ARKA)
36'
"Arka gol" - skandują kibice gdyńscy
36'
obraz gry po zejściu Cienciały (ARKA) cały czas bez zmian, Arka stara się grać odważnie, przenosić akcje na połowie gości, ale musi uważać na straty, praktycznie po każdym przechwycie Miedź konstruuje szybkie ataki, kończone strzałami
37'
MIEDŹ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza strzelec gola Zakrzewski, który utyka na nogę, w jego miejsce wchodzi Chrzanowski. Popularnego "Zakiego" w różny sposób żegnają kibice, jedni gwiżdżą, inni - klaszczą
39'
coraz "wyżej" przesuwają się obrońcy Miedzi, aby jak najszybciej przerywać akcję Arki
40'
róg dla Miedzi
40'
wybita piłka przez Arkę po dośrodkowaniu z rogu Łobodzińskiego (MIEDŹ)
41'
Miszczuk (ARKA) pewnie złapał piłkę po dośrodkowaniu Zasady (MIEDŹ)
41'
pomocy medycznej potrzebuje Rzuchowski (ARKA), masażyści wbiegają na murawę, ale już piłkarze Arki sygnalizują, że będzie potrzebna zmiana
41'
jeśli Rzuchowski (ARKA) doznał poważniejszej kontuzji to powiększy się "szpital" w Arce, z gry przed tym meczem było wyłączonych aż 6 piłkarzy
42'
Rzuchowski (ARKA) opatrywany poza boiskiem, Arka na razie kontynuuje grę w "9"! Rozgrzewkę rozpoczął Szwoch
43'
niecelny strzał Łobodzińskiego (MIEDŹ)
43'
ARKA przeprowadza zmianę. Na boisko nie wróci Rzuchowski, który doznał urazu stawu skokowego, w jego miejsce wchodzi Szwoch, który dzisiaj obchodzi 21. rocznicę urodzin
44'
faul Kasperkiewicza (MIEDŹ) przed polem karnym Miedzi na Szwochu (ARKA)
44'
zbyt "głębokie" dośrodkowanie z wolnego Pruchnika (ARKA)
45'
sędzia doliczył dwie minuty
45+1
Żółtą kartką został ukarany Chrzanowski (MIEDŹ), który faulował Pruchnika
45+1
piłkarze Arki domagają się karnego, sygnalizując zagranie ręką rywala w polu karnym Miedzi, gwizdek sędziego milczy
45+2
rzadko ostatnio słyszana na stadionach przyśpiewka" "Jeb... PZPN"
45+2
spiker apeluje o kulturalny doping
45+2
z wulgarnym dopingiem włączyli się też goście
45+2
ostatni strzał Miedzi w tej połowie, piłka wysoko nad poprzeczką bramki Arki po uderzeniu Szczepaniaka
45+2
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ARKA PRZEGRYWA 0:1, A OD 16. MINUTY GRA W "10"
Zapewne nie tak wyobrażał sobie rocznicę 31. urodzin, która przypada, Sławomir Cienciała (ARKA). Prawy obrońca Arki wytrwał na boisku niewiele ponad kwadrans. Sędzia wyrzucił gdynianina po wślizgu, który miał miejsce daleko od bramki Arki. Można dyskutować, czy ten faul na Łobodziński (MIEDŹ) od razu zasługiwał na czerwoną kartkę, ale sędzia z pewnością wybroni się z tej decyzji, gdyż w ostatnich meczach choćby ekstraklasy mieliśmy kilka podobnych sytuacji, zakwalifikowanych także na czerwoną kartkę.
Miedź natychmiast skorzystała z liczebnej przewagi, wykorzystując brak organizacji Arki po stracie jednego zawodnika przy stałym fragmencie gry.
Mimo gry w "10" gdynianie starali się atakować. Widzą swoją szansę na gola, gdyż bramkarz Bledzewski (MIEDŹ) chyba nie najlepiej czuje się na mokrej murawie, gdyż więcej piłek piąstkuje niż łapie. Próbował to wykorzystać choćby Rzuchowski, ale i tego piłkarza nie ma już na boisku, gdyż doznał kontuzji.
Jak na razie najlepszą okazję na gola Arka miała, gdy siły były jeszcze wyrównane. W 12. minucie Marcus (ARKA) posłał piłkę w słupek.
Arka do przerwy wykorzystała już dwie zmiany, jako że trener Sikora do protokołu wpisał tylko 17 piłkarzy, do jego dyspozycji są jeszcze tylko: Ślusarski, Tomasik, Juraszek i rezerwowy bramkarz Kędra
46'
ARKA przeprowadza ostatnią zmianę. Boisko opuszcza Aleksander, w jego miejsce wchodzi Ślusarski.
46'
Trener Sikora gra wabank, w drugiej połowie gdynianie nie mają możliwości żadnej zmiany
46'
drugą połowę rozpoczęła Miedź
47'
problemy obrony Arki, Łobodziński (MIEDŹ) był blisko sytuacji sam na sam z bramkarzem, w ostatniej chwili piłkę wybił Radzewicz (ARKA)
49'
w drugiej połowie to Arka jest wycofana na własną połowę, co zmusza Miedź do gry z ataku pozycyjnego
50'
niecelny strzał z dystansu Bartczaka (MIEDŹ)
51'
dobrze zastawił się Wojowski (ARKA) i zmusił Bartczaka (MIEDŹ) do faulu, dobra okazja do dośrodkowania w pole karne, ale Pruchnik (ARKA) źle wrzucił piłkę
52'
Miszczuk (ARKA) świetnie odbił piłkę po strzale Łobodzińskiego (MIEDŹ) z linii pola karnego
53'
Żółtą kartką został ukarany Kasperkiewicz (MIEDŹ), który faulował Marcusa
53'
"My chcemy gola" - skandują kibice Arki
54'
strata Pruchnika (ARKA) w środku boiska, Ślusarski (ARKA) musi ratować się faulem taktycznym, aby przerwać akcję rywali
54'
Żółtą kartką został ukarany Ślusarski (ARKA) po faulu na Bartoszewiczu
55'
MIEDŹ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Kasperkiewicz, w jego miejsce wchodzi Burkhardt. Gości najwyraźniej zamierzają wzmocnić siłę uderzenia, gdyż ofensywny pomocnik zastąpił defensywnego
58'
Radzewicz (ARKA) zablokował Madejskiego (MIEDŹ), od bramki grę wznowi Arka
59'
niecelny strzał Burkhardta (MIEDŹ), to oczywiście były m.in. legionista i reprezentant Polski - Marcin, a nie jego brat i były piłkarz m.in. Arki - Filip, ten drugi grał w sobotę w Wiśle Płock
59'
Oficjalna frekwencja na dzisiejszym meczu - 4367 kibiców, czyli Puchar Polski cieszy się mniejsza popularnością niż I liga, gdyż w piątek było na gdyńskim stadionie ponad 2 tysiące widzów więcej
61'
Szczepaniak (MIEDŹ) przedarł się w pole bramkowe Arki i dobrze zagrał w pole bramkowe, Chrzanowski (MIEDŹ) nie trafił w piłkę, a "wyjechał" nogami w Miszczuka (ARKA)
żółta i czerwona
61'
Drugą żółtą i w rezultacie czerwoną kartką został ukarany Chrzanowski (MIEDŹ). Za faul na Miszczuku
61'
obie drużyny grają 10 na 10. Chrzanowski (MIEDŹ) niewiele dłużej grał niż Cienciała (ARKA). Gdynianin zszedł w 16. minucie, a rezerwowy Miedzi zagrał 8 minut w pierwszej i 16 minut w drugiej połowie
63'
wielkie szczęście przy Arce, Łobodziński (MIEDŹ) wymanewrował obronę i idealnie podał do Szczepaniaka (MIEDŹ), który w doskonałej okazji przestrzelił
64'
szansa na wyrównanie, Szwoch (ARKA) sam na sam z Bledzewskim (MIEDŹ), ale strzelił w nogi bramkarza Miedzi, będzie tylko róg
65'
po dośrodkowaniu z rogu Arki w polu karnym Miedzi faulował Marcus (ARKA), wolny dla rywali
66'
Ślusarski (ARKA) w trudnej pozycji celnie strzelił, dobrze ustawiony Bledzewski (MIEDŹ) złapał piłkę
68'
Gdy siły na boisku się wyrównały, Arka zaczęła przejmować inicjatywę w grze
68'
Pruchnik (ARKA) podbiegł do linii bocznej, aby opatrzył go sztab medyczny Arki, na murawie leży zaś Bartoszewicz (MIEDŹ), który mocno dostał piłką w głowę
69'
kolejne apele spikera o kulturalny doping
69'
Żółtą kartką został ukarany Szczepaniak (MIEDŹ), który 30 metrów od własnej bramki sfaulował Sobieraja
70'
dośrodkowanie z wolnego Pruchnika (ARKA), Cichocki (ARKA) nie sięgnął piłki głową, trafiła futbolówka do Bledzewskiego (MIEDŹ)
71'
znów faulował Szczepaniak (MIEDŹ), ale sędzia nie zdecydował się pokazać mu drugiej żółtej kartki
72'
Arka stara się skopiować strategie z piątkowego meczu z Wisłą, znów jest sporo długich przerzutów, ale tym razem w ataku jest tylko Ślusarski (ARKA), gdy w lidze był jeszcze Aleksander (ARKA)
75'
Miszczuk (ARKA) dobrze broni strzał Madejeskiego, który próbował skorzystać ze zbyt krótkiego wybicia piłki Radzewicza (ARKA)
76'
Miedź chyba już wróciła do równowagi do czerwonej kartki, przetrwała początkowy napór Arki i teraz stara się jak najdłużej utrzymywać przy piłce, szanując korzystny dla siebie wynik
77'
Madejski (MIEDŹ) zagrywa w pole karne do Bartczaka (MIEDŹ), ale szybszy Miszczuk (ARKA), który pewnie złapał piłkę, jak na razie bramkarz Arki jest bardzo pewnym punktem zespołu
78'
"Arka najlepsza jest..." - skandowanie z trybun
80'
po raz kolejny pomocy medycznej potrzebuje Bartoszewicz (MIEDŹ), to piłkarzy, który grał z Arką m.in. w ekstraklasie w sezonie 2005/06
81'
kolejna akcja Łobodzińskiego (MIEDŹ), najgroźniejszego piłkarza Miedzi w ofensywie, piłkę po jego dośrodkowaniu wybił Radzewicz (ARKA)
82'
Żółtą kartką został ukarany Woźniczka (MIEDŹ) po faulu na Ślusarskim
82'
Wojowski wypuścił Ślusarskiego sam na sam z bramkarzem rywali, ale Bledzewski (MIEDŹ) nogą wybił piłkę po strzale Ślusarskiego (ARKA), powinno być wyrównanie, jeszcze Marcus (ARKA) próbował dobijać... piętą, ostatecznie Woźniczka (MIEDŹ) wybił na róg
83'
[1:1] ARKA STRZELA GOLA! Zdobywcą bramki Marcus. Dośrodkowanie Puchnika z rogu zostało wybite, Radek doszedł jeszcze raz do piłki i ponownie wrzucił ją w "16" Miedzi, głową przedłużył ją Sobieraj, a Marcus "na długim słupku" wepchnał futbolówkę do siatki z 4. metra
84'
strzał Łobodzińskiego (MIEDŹ) obok bramki
86'
MIEDŹ przeprowadza zmianę. Boisko opuszcza Madejski, w jego miejsce wchodzi Szymański.
87'
Wojowski (ARKA) domagał się rogu, i chyba miał rację, ale sędzia nakazał grać Miedzi od bramki
88'
"Arka gol" - śpiewają kibice
89'
dośrodkowanie Ślusarskiego (ARKA) z lewego skrzydła, ale w polu karnym zabrakło wysokiego piłkarza Arki i nikt do główki nie doskoczył
89'
po zdobyciu gola Arka stara się nadal atakować
90'
o 3 minuty przedłużył sędzia mecz
90'
czy Arka pójdzie za przykładem trzech pozostałych drużyn, które w ćwierćfinałach były gospodarzami? Każda z nich strzelała dwie bramki...