Vistal w Final Four Pucharu Polski

19 lutego 2014 (artykuł sprzed 10 lat)
Katarzyna Janiszewska zdobyła w końcówce starcia z Energą AZS dwie ważne bramki, które ostudziły zapędy rywalek. Katarzyna Janiszewska zdobyła w końcówce starcia z Energą AZS dwie ważne bramki, które ostudziły zapędy rywalek.

Piłkarki ręczne Vistalu przegrały w rewanżowym starciu ćwierćfinału Pucharu Polski z Energą AZS Koszalin 27:30 (14:11), ale zagrają w Final Four, bo w pierwszym spotkaniu triumfowały 27:22. Turniej finałowy odbędzie się 15 i 16 marca, prawdopodobnie w Elblągu. Natomiast już od czwartku w Gdyni w półfinale mistrzostw Polski walczyć będą juniorki starsze.

VISTAL: Kowalczyk, Gapska - Kalska 6, Janiszewska 2, Niedźwiedź 3, Galińska 2, Białek, Pawłowska, Zych 4, Kozłowska, Matyka 7, Khouildi 1, Balsam, Kulwińska 2

Szczypiornistki Vistalu jechały do Koszalina z zaliczką 5 bramek. Uzyskały ją w pierwszy starciu ćwierćfinału Pucharu Polski w Gdyni. Wtedy wydawało się, że zrobiły duży krok do najlepszej czwórki rozgrywek.

PIĘĆ BRAMEK ZALICZKI PRZED REWANŻEM W KOSZALINIE

Drugi mecz z Energą AZS gdynianki rozpoczęły od dwubramkowej straty 2:4. Po 16. minutach to szczypiornistki Vistalu zaczęły kontrolować wynik, wychodząc na prowadzenie 6:5. Do końca pierwszej połowy jeszcze je powiększyły. Na drugie pół godziny meczu wychodził, łącznie z pierwszym meczem, z 8-bramkową zaliczką.

Tym razem jednak role się odwróciły. Na początku drugiej połowy to gdynianki prowadziły grę. W 43. min. trener Jens Steffensen postanowił posłać na boisko rezerwową siódemkę. Ta jednak dała się zdominować rywalkom. W 48. min. na tablicy wyników widniał już remis 22:22. Gorąco zaczęło robić się w 56. min. gdy zespół z Koszalina kończył serię bramkową 6:1. Wówczas wynik dwumeczu był wyrównany (28:23). W takim wypadku to jednak gdynianki dalej były w Final Four, gdyż miały zdobytych więcej bramek na wyjeździe.

To jednak nie mogło uspokoić gdyńskiej drużyny. Duński szkoleniowiec Vistalu szybko powrócił do podstawowego składu, a ten uporządkował grę. Enerdze AZS ani razu nie udało się osiągnąć 6-bramkowej przewagi, gdyż ta zaczęła nagle topnieć. Dwie bramki zdobyła m.in. Katarzyna Janiszewska, a gdynianki mogły cieszyć się z awansu do Final Four.

Nieoficjalnie mówi się, że odbędzie się on w Elblągu. Oficjalnie możemy się o tym dowiedzieć nawet na początku marca, po ostatnim meczu ćwierćfinału Pucharu Polski.

Pozostałe wyniki ćwierćfinału PP:

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - KGHM Metraco Zagłębie Lubin 25:27 (9:13)

89% 299 typowań VISTAL Gdynia

Najbliższe dni mogą być forsowne dla gdyńskich skrzydłowych. Katarzyna JaniszewskaMagdalena Balsam są jeszcze juniorkami starszymi. Od czwartku do soboty w hali GOSiR przy ul. Olimpijskiej rozgrywany będzie turniej półfinałowy właśnie w tej kategorii wiekowej. Dla kibiców wstęp wolny.

• do typerów trojmiasta (2)

to było oczywiste, ze dzis energa pociśnie z grą i wygrają z vistalem, troszeczke kalkulacji i przewidywalności, i jest się coraz wyżej