Derby futsalistów dla AZS UG

23 stycznia 2016 (artykuł sprzed 8 lat)
Mateusz Wesserling i Dominik Depta cieszą się z bramki strzelonej przez drugiego z nich. Mateusz Wesserling i Dominik Depta cieszą się z bramki strzelonej przez drugiego z nich.

Grający w roli gości futsaliści AZS UG pokonali w derbowym spotkaniu Politechnikę Gdańską 5:1 (2:1) i po 13 meczach wciąż pozostają bez porażki w I lidze. Niedawno "rozbrojona" i budowana na nowo drużyna gospodarzy walczyła z wyżej notowanym rywalem bardzo ambitnie, ale o rozmiarach porażki przesądziła ostatnie 10 minut. Co ciekawe, końcowy wynik ustalił Mateusz Osiński, który dobił zespół, dla którego sam do niedawna zdobywał bramki. AZS UG zagrało bez Jacka Burglina i trenera Wojciecha Pawickiego, który ze względu na sprawy prywatne opuści także poniedziałkowy mecz reprezentacji Polski z Hiszpanią.

Bramki: Bławat 16 - Musik 3, Depta 16, Nowicki 32 samobójcza, Kreft 34, Osiński 40

POLITECHNIKA: Bucholc - Bławat, Domżalski, Grodzicki, Kołus, Iwosa, T.Kopecki, Martynowski, Mikucziński, Nowicki, Orzoł, Pazdrąg, Sz.Urtnowski

AZS UG: Pytka, Rafalski - Wesserling, Depta, Osłowski, Osiński, M.Urtnowski, Horbacz, Kozakiewicz, Musik, Poźniak, Cyman, Kreft

Zespół AZS UG był murowanym faworytem sobotniego meczu w hali CSA PG. Lider I ligi nie dość, że wciąż utrzymuje miano niepokonanego, to niedawno wzmocnił się dwójką wyróżniających się graczy lokalnego rywala. W spotkaniu przeciwko byłem drużynie zadebiutowali Mateusz OsińskiMaciej Urtnowski.

DWUNASTU NOWYCH GRACZY W POLITECHNICE

Z drugiej jednak strony akademicy musieli tego wieczora radzić sobie bez kontuzjowanego Jacka Burglina i grającego trenera Wojciecha Pawickiego. Ten drugi nie mógł zagrać z powodów rodzinnych. W związku z nimi opuści też zaplanowany na poniedziałek mecz reprezentacji Polski z Hiszpanią. Obowiązki szkoleniowca na mecz z Politechniką przejął Burglin.

WOJCIECH PAWICKI W REPREZENTACJI POLSKI

Gospodarze, którzy stracili w ostatnim czasie kilku czołowych zawodników i złożyli zespół na nowo dzięki naborowi, stracili bramkę już w 3. minucie meczu po uderzeniu Tomasza Musika. Później bronili się jednak dzielnie, a w 16. minucie doprowadzili do wyrównania - Oliwier Bławat minął bramkarze i posłał piłkę do pustej bramki.

Odpowiedź AZS UG była jednak natychmiastowa. Znakomite podanie w pole karne dostał Dominik Depta, który potrzebował jedynie dostawić nogę, aby skierować piłkę do bramki.

Po zmianie stron Politechnika stopniowo poczynała sobie coraz odważniej, a goście nie pozostawali dłużni. W pierwszych kilku minutach drugiej połowy mogło paść co najmniej kilka bramek dla obu zespołów. Nie padła jednak żadna - uderzenia były albo blokowane albo brakowało szczęścia.

Kilka znakomitych interwencji zaprezentowali także Mateusz Bucholc oraz Kajetan Pytka. Ozdobą gry było zaś uderzenie z woleja Tomasza Poźniaka, po którym piłka trafiła w poprzeczkę.

W 32. minucie podwyższenie dla gości zdobył Aleksander Nowicki lobując Bucholca, a chwilę później na 4:1 uderzył Mikołaj Kreft. Za ciosem mógł pójść Maciej Osłowki, ale nastrzelił słupek. Chwilę później mógł zaliczyć asystę, ale Depta po jego podaniu zmarnował uderzenie do pustej bramki. Na 15 sekund przed końcem spotkania wynik meczu ustalił Mateusz Osiński. Były gracz Politechniki ostatecznie dobił gospodarzy precyzyjnie wykańczając akcję w polu karnym.

• wynik nie odzwierdziedla meczu

Zwycięstwo UG zasłużone choc wysokie co do tego co widzieliśmy na boisku. Brawo dla UG za kolejne zwycięstwo, a dla PG za walkę mimo oslabien

• 14 0

• AZS UG (2)

Brawo chłopaki jeszcze kilka kroków do Ekstraklasy:)

• 8 0

• Polibuda waleczna

Brawa należą sie drużynie Polibudby za waleczność i dla Trenera Michała Janiaka , że nie poddaje się mimo straty zawodników.

• 16 0

• UW przegrało !

Uniwersytet Warszawski prezgrał w Gnieźnie. AZS UG coraz bliżej Ekstraklasy!!!

• 2 0

• Zawodnicy (1)

Brak jeszcze w skladzie friszkemut i ziarko :) no chyba ze juz nie graja w AZS UG

• 1 2

• ziarko nie gra

Z tego co wiem to w przerwie Ziarko zrezygnował. Friszkemut nie grał w tym meczu

• 2 0

• (3)

Słaby mecz Uniwerku. Z taką grą ciężko będzie w Ekstraklasie...

• 1 4

• ale wygrany:)

Brakowało skuteczności, ale , że słaby to nie bardzo, a zresztą liczy sie to co w sieci a wynik 5-1