Wysoka porażka koszykarek Sunreef Yachts Politechniki Gdańsk z Widzewem Łódź

Karol Żebrowski
10 listopada 2018 (artykuł sprzed 5 lat)
Akademiczki będą chciały jak najszybciej zapomnieć o spotkaniu z Widzewem. Akademiczki będą chciały jak najszybciej zapomnieć o spotkaniu z Widzewem.

Sunreef Yachts Politechnika Gdańska przegrała z Widzewem Łódź 50:82 (10:23, 16:16, 16:25, 8:18) w siódmej kolejce Energa Basket Ligi. Gospodynie były zespołem wyraźnie słabszym i nie nawiązały wyrównanej walki z rywalkami.

KOSZYKARKI ARKI PRZEGRAŁY Z MISTRZYNIAMI POLSKI CCC POLKOWICE. PRZECZYTAJ RELACJĘ Z TEGO SPOTKANIA

SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA: Conwright 12, Pyka 12 (1x3), Szymańska 8, Koc 5, Holopainen 0 oraz Strzelczyk 5, Gwizdała 5 (1x3) Bujniak 3 (1x3), Haryńska 0, Duszkiewicz 0, Śmietańska 0, Ostrowska 0

Widzew Łódź: Perisa 17 (3x3), Pawlak 15 (1x3), Dowe 10, Gertchen 7 (1x3), Drop 7 (2x3) oraz Wilson 14 (2x3, 9 zb.), Paździerska 6 (2x3), Vucković 4, Kudelska 2, Marković 0

Choć pierwsze punkty w meczu zdobyła liderka gdańskiej drużyny Maegan Conwright, to kolejne minuty należały do koszykarek Widzewa, które zdobyły siedem oczek z rzędu. Niemoc rzutową przełamała dwoma celnymi wolnymi Martyna Pyka. Niestety, kolejne minuty były rywalizacją osamotnionej Conwright przeciwko zawodniczkom Widzewa. Taki pojedynek nie mógł dobrze się skończyć. Łodzianki bez problemu zdobywały kolejne punkty i po 1 kwarcie prowadziły 23:10.

Początek drugiej kwarty był bardzo chaotyczny z obu stron. Dopiero Pyka przełamała niemoc, ale po chwili celną trójką odpowiedziała Elżbieta Paździerska. Drużyna gości wciąż utrzymywała ponad dziesięciopunktową przewagę, gdyż zawodniczki Politechniki miały w tym momencie fatalną, tylko 27% skuteczność rzutów za dwa punkty.

Dodatkowo, świetnie w drużynie łodzianek spisywała się Klaudia Perisa. Pierwszą połowę zakończył celny rzut z połowy boiska Natalii Gwizdały, ale zminimalizowało to tylko znaczną stratę koszykarek Politechniki, które przegrywały 26:39.

Start trzeciej kwarty to popis łódzkiego duetu Aleksandra PawlakAmanda Dowe, które swoimi celnymi rzutami przyczyniły się do powiększenia przewagi Widzewa aż do dwudziestu punktów (52:32). O przerwę na żądanie poprosił trener Rafał Knap, ale niewiele to zmieniło w obrazie gry gdańszczanek.

Co prawda za trzy trafiła Sylwia Bujniak, lecz przez kolejne blisko trzy minuty akademiczki nie wzbogaciły swojego dorobku punktowego. Zespół Widzewa bezlitośnie punktował gospodynie i przed ostatnimi dziesięcioma minutami meczu prowadził 64:42.

W drużynie Politechniki ewidentnie brakowało wiary, że losy meczu można jeszcze odwrócić. Zawodziła nie tylko skuteczność, ale również koncentracja. Akademiczki notowały wiele strat. Na zupełnie odmiennym biegunie był Widzew. Koszykarki z Łodzi poczuły luz w grze i trafiały praktycznie z każdej pozycji. Ostatecznie Sunreef Yachts Politechnika Gdańska przegrała różnicą aż trzydziestu dwóch punktów.

Teraz będą miały czas, aby popracować nad poprawą formy. Następne spotkanie rozegrają dopiero 1 grudnia, kiedy udadzą się do Lublina na spotkanie z tamtejszym AZS.

Wyniki 7 kolejki

• SUNREEF YACHTS POLITECHNIKA GDAŃSKA - Widzew Łódź 50:82 (10:23, 16:16, 16:25, 8:18)
  • ARKA GDYNIA - CCC Polkowice 68:75 (22:14, 21:18, 9:27, 16:16)
  • Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin - Energa Toruń 61:66 (11:12, 18:16, 16:15, 16:23)
  • Ostrovia - Ślęza Wrocław 47:80 (21:25, 7:14, 13:27, 6:14)
  • PGE MKK Siedlce - Artego Bydgoszcz 68:88 (16:21, 24:22, 6:27, 22:18)
  • InvestInTheWest Enea Gorzów Wielkopolski - Wisła CanPack Kraków 64:75 (17:16, 10:27, 19:21, 18:11)

Opinie (11)

• Najgorsze ze to był jeden z najważniejszych meczów bo Widzewem to bardzo słaba drużyna

A nasze zagrały fatalnie. I co z tego że być może zagrają bardzo dobrze w derbach ( i tak do tyłu). Wygrywać trzeba z Widzewem, Ostrowem i Poznaniem

• 8 0

• Jaki sponsor taka gra (4)

• 3 5

• Główny sponsor podobno dał 1,5 bańki, to chyba nie jest mało???? (1)

• 1 0

• "podobno" - ciekawe skąd takie informacje

• 0 0

• 1,5 bańki od głównego sponsora to mało????? (1)

• 1 0

• Nie mało.

Widzew 1,1mln , ASZ 1 mln , Ostrowia 500 tys. . To dzisiaj Gdańsk się nie popisał .

• 1 0

• (2)

Nie zrażać się porażką.Do boju.

• 7 1

• Nie martwcie się.Jest szansa na utrzymanie.

• 1 1

• Szkoda,że nie wyszło.Głowa do góry.

• 0 1

• Co z grą 1x1????? To kolejny mecz gdzie tego nie widać... (1)

Widzew bronił strefą. Piła Nam nie siedziała (nawet spod samego kosza nie siedziało ;-) ), to trzeba było penetrować, przecież to potrafią ale tego nie było widać. Można powiedzieć, że słabszy mecz Maegan. Wydaje mi się, że nie miała z kim grać. Pozostałe zawodniczki stały i patrzyły co zrobi Maegan, a Ona sama nie wygra każdego meczu. Holopainen nie dostawała tyle piłek co zwykle, szkoda że nie zagrała z Koc na dwóch centrów tz rogi to by tą strefę trochę poszarpały. Ponownie mało zbiórek A/O. Mała liczba fauli łodzianek, nawet nie miały kiedy faulować.

• 0 0

• ''Ostra'' nareszcie dostała parę minut. Wyszła trochę elektryczna....

Liczyłem, że spenetruje i zdobędzie punkty... ale była trochę stremowana. Powinna dostawać więcej szans, kilka minut w każdym meczu by jej pomogło