Polki mistrzyniami Europy. Agnieszka Korejwo wystrzelała złoto w drużynie

13 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku)
Opinie (5)
Polskie mistrzynie Europy w konkurencji drużynowej pistoletu pneumatycznego. Polskie mistrzynie Europy w konkurencji drużynowej pistoletu pneumatycznego.

Agnieszka Korejwo została mistrzynią Europy w strzelectwie sportowym. Zawodniczka Floty Gdynia złoto zdobyła wraz z drużyną w konkurencji pistoletu pneumatycznego. Łącznie w Tallinie biało-czerwoni wywalczyli pięć medali.

Agnieszka Korejwo (Flota Gdynia), Klaudia Breś (Zawisza Bydgoszcz) oraz Julita Borek (Dwór Grunwaldzki Poznań) zostały drużynowymi mistrzyniami Europy w konkurencji pistoletu pneumatycznego. W finale Polki pokonały Serbię 16:8.

- Przez ostatnie lata drużyna kobiet w pistolecie pneumatycznym walczyła trzy razy w meczach medalowych. I trzy razy z Serbią. W 2020 we Wrocławiu przegrałyśmy walkę o złoty medal, a w 2021 w Osijeku przegrałyśmy brąz. Ale do trzech razy sztuka! Ten sam team w Tallinie wygrał w meczu z Serbią i zdobył złoty medal - przypomina Jolanta Samulewicz, trener kadry narodowej w strzelaniach pistoletowych.

Był to najcenniejszy medal reprezentacji Polski podczas rozgrywanych w Tallinie zawodów seniorów i juniorów. Ponadto biało-czerwoni stawali na podium jeszcze czterokrotnie, w tym dwukrotnie na najwyższym w konkurencjach juniorskich.

Przypomnij sobie, jak zawodniczki Floty Gdynia zajmowały 2. miejsce w zawodach Pucharu Świata

Brąz seniorek drużynowo - karabinek na 10 m
Julia Ewa Piotrowska (Śląsk Wrocław), Natalia Kochańska (Gwardia Zielona Góra) oraz Aneta Stankiewicz (Zawisza Bydgoszcz)

Złoto juniorek drużynowo - karabinek na 10 m
Maja Gawenda (Piast Bieruń), Julia Mikołowska (Zawisza Bydgoszcz) i Wilhelmina Wośkowiak (Legia Warszawa)

Złoto juniorów drużynowo - karabinek na 10 m
Michał Chojnowski (Kaliber Białystok), Jakub Kowalski (Zawisza Bydgoszcz), Wiktor Sajdak (TKS LOK Tarnów)

Brąz juniorów drużynowo - pistolet na 10 m
Maciej Zygmuntowski (Legia Warszawa), Wiktor Blada (KS 10 Radomsko), Wiktor Kopiwoda (LOK Grot Płock)

Opinie (5)

• Brawo

fajnie że są takie informacje o mniej popularnych dyscyplinach
    i fajnie że Gdynia ma sukcesy

• 8 0

• brawo dziewczyny !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

• 8 0

• Więcej informacji o strzelcach sportowych. Ciężko trenują, odnoszą sukcesy. Dzięki

• 4 0

• Brawo Aga, Klaudia i Julita!!!

To był jeden z najbardziej ekscytujących, jeśli nie najbardziej ekscytujący finał jaki widziałem! Szkoda, że nie był transmitowany na żywo w TV. Warto poszukać na YouTube na hasło " 12.03.2023 - 15:00 10m Air Pistol Team Women (Live at 14:50) ", aby poczuć dramaturgię tego finału. Gratulacje dla "Złotek" i uznanie dla Pani Jolanty Samulewicz, trenerki kadry narodowej za trafny dobór zawodniczek i za "trzymanie ręki na pulsie" podczas trwania finału.