• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Polonia Bydgoszcz - Wybrzeże Gdańsk. Krystian Pieszczek: Sędziowie mają ze mną problem

Rafał Sumowski
4 lipca 2021 (artykuł sprzed 2 lat) 

Energa Wybrzeże Gdańsk

Atomowe starty Krystiana Pieszczka (kask żółty) wielokrotnie wprowadzały już żużlowych sędziów w zakłopotanie. Zdarza się, że arbitrzy przerywają przez to wyścigi, a później przyznają się do błędów. Atomowe starty Krystiana Pieszczka (kask żółty) wielokrotnie wprowadzały już żużlowych sędziów w zakłopotanie. Zdarza się, że arbitrzy przerywają przez to wyścigi, a później przyznają się do błędów.

- Sędziowie mają ze mną problem. Szybkie wyjście spod taśmy to zasługa koncentracji i refleksu - przyznaje Krystian Pieszczek. Żużlowca Zdunek Wybrzeże Gdańsk jednak bardziej niż błędy arbitrów w ocenie jego atomowych startów, martwi to, że sam traci pozycje na dystansie. - Cały czas szukam nowych ustawień w sprzęcie, inwestuję, wyciągam wnioski - zapewnia "Krycha". Czy jego działania przyniosą efekty eWinner 1. Ligi Żużlowej? Już w poniedziałek, 5 lipca o godz. 20:15 wyjazdowy mecz z drużyną Abramczyk Polonia Bydgoszcz.Mikkel Michelsen wygrał SEC w Gdańsku, Krystian Pieszczek 12. Przeczytaj relację, zobacz galerię fotoRelacja LIVE


Typowanie wyników

5 lipca 2021, godz. 20:15
3 pkt.
Abramczyk Polonia Bydgoszcz
ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Jak typowano

21% 51 typowań Abramczyk Polonia Bydgoszcz
1% 1 typowanie REMIS
78% 187 typowań ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk

Twoje daneKrystian Pieszczek zdobył 5 pkt i zajął 12. miejsce w sobotnim turnieju mistrzostw Europy, w którym wystartował z "dziką kartą". Bezpośrednio po turnieju żużlowiec Zdunek Wybrzeże Gdańsk miał mieszane uczucia.

- Zawody na pewno mogły się podobać kibicom. Stawka była mocna, tor po opadach deszczu był jednym z ciekawszych w tym roku i było sporo ścigania. Cieszę się, że mogłem sprawdzić się na tle takich doświadczonych rywali. Gdybym tylko dowoził wszystkie pozycje, które miałem po starcie, mógłbym uznać ten turniej za udany. Niestety, gubiłem punkty na trasie. Z "japońskiego" mogę ocenić ten występ co najwyżej jako-tako - żartuje Pieszczek.

Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Cellfast Wilki Krosno 50:40. Przeczytaj relację live z ostatniego meczuAwizowany skład na poniedziałkowy mecz:
WYBRZEŻE:
1. Rasmus Jensen, 2. Krystian Pieszczek, 3. Jakub Jamróg, 4. Michał Gruchalski, 5. Wiktor Kułakow, 6. Alan Szczotka (U-21), 7. Piotr Gryszpiński (U-21), 8. zawodnik U-23

POLONIA: 9. Daniel Jeleniewski, 10. Adrian Gała, 11. brak zawodnika, 12. Andreas Lyager (U-24), 13. Wadim Tarasienko, 14. Wiktor Przyjemski (U-21), 15. Nikodem Bartoch (U-21), 16. Jewgienij Sajdullin (U-23)


"Krycha" rzeczywiście imponował jedynie znakomitymi wyjściami spod taśmy. Na tyle, że szwedzki sędzia Krister Gardell aż dwukrotnie przerywał wyścigi po jego atomowych startach. Jednocześnie arbiter za pierwszym razem nie przyznał gdańszczaninowi ostrzeżenia, czym sam podważył swoją własną decyzję. Za drugim razem nałożył na Pieszczka karę, ale i ona była dyskusyjna. Szwedzki arbiter nie jest pierwszym, któremu refleks Pieszczka przysporzył trudności. W tym roku w rozgrywkach ligowych aż dwukrotnie miała miejsce sytuacja, gdy Krystianowi przerwano wyścig ze względu na nieprzepisowy start, po czym nie udzielono mu ostrzeżenia.

- Sędziowie mają ze mną problem. Nie powiem, że się uwzięli, ale ciężko godzić się z takimi decyzjami, gdy wiesz, że stoisz nieruchomo, a szybkie wyjście spod taśmy to zasługa koncentracji i refleksu. Przecież powtórkę można obejrzeć po wyścigu i wtedy ewentualnie udzielić ostrzeżenia. Ciężko mi powiedzieć, czemu to mnie najczęściej spotykają takie sytuacje. Trudno, trzeba z tym żyć - mówi zawodnik Zdunek Wybrzeże.

Rasmus Jensen bezlitosny dla kolegów w SzwecjiPieszczek przyznał, że start w sobotnich zawodach był mu bardzo na rękę, choć niekoniecznie pod kątem finansowym. W żużlu nie dostaje się premii z klubu za start w turniejach i jeśli nie zajmuje się w nich czołowych lokat, trudno mówić o zarobku.

- Może po sezonie usiądę i policzę faktury, żeby określić czy dołożyłem finansowo do tego startu, czy wyszedłem na zero. Jednak dla mnie to nie jest w ogóle ważne w tym momencie. Nawet jeśli teraz mam dokładać, nie ma to znaczenia. Mam w tym roku mało jazdy, bo na koncie zaledwie kilkanaście zawodów. Każdy start jest bardzo cenny. Cały czas szukam nowych ustawień w sprzęcie, inwestuję, wyciągam wnioski. W SEC sprawdziłem kolejne rozwiązania w motocyklach, których używam podczas zawodów ligowych. Wszystko po to, aby dojść do optymalnych ustawień i być pewnym punktem drużyny - wyjaśnia "Krycha".

Polonia Bydgoszcz - Zdunek Wybrzeże Gdańsk 43:46. Sprawdź, jak było w sezonie 2020Czy takim Pieszczek będzie już podczas najbliższego meczu w Bydgoszczy? W poniedziałek 5 lipca Zdunek Wybrzeże zmierzy się na wyjeździe z Abramczyk Polonią. Gospodarze będą osłabieni brakiem kontuzjowanych Davida Bellego oraz Grzegorza Zengoty. W dodatku Krystian w ubiegłym sezonie na bydgoskim torze czuł się znakomicie. Zdobywając 13 pkt i bonus poprowadził zespół do wygranej 46:43.

- Jeśli jest się szybkim, każdy tor pasuje. U siebie wygraliśmy w tym roku 50:40, więc 41 pkt zapewnia nam bonus, a wygrana komplet 3 pkt. Ja nie chcę bawić się teraz w kalkulowanie, co na ile przybliży nas do playoff. Skupiam się po prostu na meczu w Bydgoszczy. Chcemy wygrywać z każdym, zdobywać punkty i zrobić wszystko, abyśmy opuszczali stadion w dobrych nastrojach - kończy wychowanek Wybrzeża.

Zdunek Wybrzeże - Polonia Bydgoszcz 50:40. Sprawdź relację, zdjęcia i ocenyZawodnik

Krystian Pieszczek

Krystian Pieszczek

ur.
1995
wzrost
171 cm
Średnie oceny w kolejnych meczach sezonu

Kluby sportowe

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (42)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najlepiej oceniani

Najlepiej typujący wyniki Wybrzeża

Imię i nazwisko Typ. Pkt. Skuteczność
1 Filippo Xyz 16 35 81.3%
2 Baltyk Gdynia 16 34 81.3%
3 Adam Markuszewski 16 34 81.3%
4 Krzysztof Walaszek 16 34 75%
5 Janusz Ciopcinski 16 33 75%

Tabela końcowa

1. Liga Żużlowa
M Z R P Bilans Pkt.
1 Enea Falubaz Zielona Góra
2 ROW Rybnik
3 Abramczyk Polonia Bydgoszcz
4 Arged Malesa Ostrów Wlkp.
5 Trans MF Landshut Devils
6 Zdunek Wybrzeże Gdańsk
7 H.Skrzydlewska Orzeł Łóź
8 InvestHousePlus PSŻ
 • Play off-off dla zespołów z miejsc 1-6 po sezonie zasadniczym
 • ćwierćfinały:
 • Enea Falubaz Zielona Góra - ZDUNEK WYBRZEŻE GDAŃSK 59:31 (pierwszy mecz 60:30)
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - Trans MF Landshut Devils 53:37 (45:44)
 • Arged Malesa Ostrów - ROW Rybnik 50:40 (39:51)
 • półfinały:
 • Enea Falubaz Zielona Góra - Arged Malesa Ostrów Wielkopolski 55:35 (47:42)
 • Abramczyk Polonia Bydgoszcz - ROW Rybnik 46:44 (41:49)
 • finał:
 • Enea Falubaz Zielona Góra - ROW Rybnik 58:32 (50:40)
 • awans do ekstraligi: Enea Falubaz Zielona Góra
 • Zespoły na miejscach 7-8 sklasyfikowane zostały na podstawie wyników sezonu zasadniczego.
 • Po zakończeniu sezonu decyzję o wycofaniu się z rozgrywek I ligi w kolejny sezonie ogłosił Trans MF Landshut Devils, co zapewne pozwoli na tym poziomie pozostać InvestHousePlus PSŻ Poznań, który to jako najsłabszy zespół I ligi miał być zdegradowany.

Playoff

Półfinały

Enea Falubaz Zielona Góra 102
Arged Malesa Ostrów Wlkp. 77
Abramczyk Polonia Bydgoszcz 87
ROW Rybnik 93

Finał

Enea Falubaz Zielona Góra
ROW Rybnik

Ostatnie wyniki Wybrzeża

Enea Falubaz Zielona Góra
26 sierpnia 2023, godz. 16:30
96% Enea Falubaz Zielona Góra
0% REMIS
4% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
Enea Falubaz Zielona Góra
9% ZDUNEK WYBRZEŻE Gdańsk
1% REMIS
90% Enea Falubaz Zielona Góra

Relacje LIVE

Najczęściej czytane