Hokeiści Automatyki polegli w Bytomiu

Rafał Sumowski
26 listopada 2017 (artykuł sprzed 6 lat)
Maciej Rompkowski (przy krążku) osłabił MH Automatykę w Bytomiu otrzymując karę meczu. Gdańszczanie przegrali pierwsze wyjazdowe spotkanie od 22 września. Maciej Rompkowski (przy krążku) osłabił MH Automatykę w Bytomiu otrzymując karę meczu. Gdańszczanie przegrali pierwsze wyjazdowe spotkanie od 22 września.

Hokeiści MH Automatyki przegrali na wyjeździe z Polonią Bytom 2:4 (1:1, 0:2, 1:1). Podopieczni musieli radzić sobie bez kontuzjowanego Adama Skutchana, a w drugiej tercji stracili Macieja Rompkowskiego, wykluczonego do końca spotkania za uderzenie rywala w twarz. Dla gdańszczan to pierwsza wyjazdowa porażka od 22 września, po serii siedmiu kolejnych zwycięstw na obcych lodowiskach.

MAKSIM GORODECKI: CHCĘ GRAĆ W GDAŃSKU O MISTRZOSTWO POLSKI. PRZECZYTAJ WYWIAD Z BRAMKARZEM AUTOMATYKI

0:1 Dolny as. Stasiewicz 11:53
1:1 Krzemień karny 17:06
2:1 Kozłowski as. Stoklasa - Salamon 27:00
3:1 Stoklasa as. Turon 5 na 4 39:11
3:2 Vitek as. Polodna 43:37
4:2 Kozłowski as. Danieluk 56:44

Polonia: Zdanowicz; Stępień, Turon; Cunik, Działo; Pastryk, Falkenhagen - Kozłowski, Krzemień, Stoklasa; Salamon, Jaworski, Danieluk; Kalinowski, Frączek, Uryga; Bajon, Mularczyk, Kłaczyński

MH AUTOMATYKA: Witkowski; Maciejewski, Bilcik; Lehmann, Wysocki; Dolny, Leśniak; Gierasimienko - Steber, Polodna, Marzec; Vitek, Stasiewicz, Rompkowski; Strużyk, Pesta, Szczerbakow; Różycki

ZNAKOMITY HOKEJ W GDAŃSKU. MH AUTOMATYKA PRZEGRAŁA JEDNĄ BRAMKĄ Z LIDEREM PHL

Gdańszczanie do Bytomia pojechali bez Adama Skutchana, który nabawił się urazu kolana podczas ostatniego meczu z GKS Tychy. Tym samym "Skuter" dołączył do leczących urazy Marka Wróbla, Michaiła Samusienki, Krzysztofa KantoraSebastiana Wachowskiego. Nie wiadomo jeszcze jak długo będzie pauzował.

Trener Andriej Kowaliow wpisał ostatecznie do meczowego protokołu tylko 17 zawodników z pola, bez testowanych ostatnio napastników-bliźniaków MaciejaMichała Rybaka. W bramce szkoleniowiec rotujący golkiperami tym razem postawił na Tomasza Witkowskiego w miejsce Maksima Gorodeckiego.

"Witek" uratował gdańszczan przed stratą bramki kilkukrotnie w pierwszych 10-ciu minutach spotkania, ale poza tym emocji w pierwszej tercji było niewiele. Chaotyczną grę przerwał gol Kamila Dolnego zdobyta w zamieszaniu pod bramką Polonii.

Sędzia w pierwszej odsłonie meczu rozdał aż pięć kar, a także podyktował rzut karny po faulu Szymona Marca na Łukaszu Krzemieniu. Sam poszkodowany wymierzył sprawiedliwość i na przerwę drużyny zeszły z lodu przy remisie 1:1.

ZBIÓRKA PIENIĘDZY NA NOWEGO HOKEISTĘ MH AUTOMATYKI. JUŻ PONAD 30 Z POTRZEBNYCH 40 TYS. ZŁ

W drugiej tercji gospodarzy na prowadzenie po zjeździe ze skrzydła wyprowadził Tomasz Kozłowski. Chwilę później obok słupka po dobrej akcji uderzał Mateusz Danieluk. Przy stanie 2:1 dla gospodarzy nerwy puściły Maciejowi Rompkowskiemu, który faulował Krzemienia, a następnie uderzył w twarz Bartłomieja Stępienia. W asyście gwizdów i wyzwisk ze strony miejscowych kibiców został odesłany do szatni z karą meczu.

Goście do końca tercji musieli grać w osłabieniu i bronili się dzielnie, ale do czasu. Filip Stoklasa podwyższył na 3:1 puszczając krążek nad lodem na dalszy słupek obok Witkowskiego. W ostatniej odsłonie spotkania gracze MH Automatyki robili co mogli, aby odwrócić losy meczu, ale długo nie mogli zdobyć kontaktowego trafienia.

W końcu udało się to Josefowi Vitkowi, który z pierwszego krążka wykorzystał podanie Petra Polodny po tym, gdy ten przechwycił gumę odbitą od obrońcy. Gdańszczanie nie zdołali jednak pójść za ciosem. Szanse na doprowadzenie do dogrywki odebrał im Tomasz Kozłowski zaskakując Witkowskiego uderzeniem praktycznie z zerowego kąta. Dla MH Automatyki to pierwsza wyjazdowa porażka od 22 września, gdy w Katowicach ulegli Tauronowi GKS.

11 SMS Katowice 20 0 0 0 20 18:156 0
Drużyny zagrają cztery rundy, systemem każdy z każdym. Do ćwierćfinałów play-off awansują drużyny z miejsc 1-6. O pozostałe dwa miejsca powalczą do 2 zwycięstw pary z miejsc 7-10 i 8-9. Przegrani zagrają o utrzymanie. Spaść z ligi nie może SMS PZHL, który kończy sezon po 20 spotkaniach.
Tabela wprowadzona: 2017-11-26

Wyniki 22 kolejki

• Polonia Bytom - MH AUTOMATYKA GDAŃSK 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
  • Comarch Cracovia - SMS Katowice 9:1 (5:1, 2:0, 2:0)
  • PGE Orlik Opole - Unia Oświęcim 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)
  • GKS Tychy - Anteo Naprzód Janów 9:2 (1:1, 4:1, 4:0)
  • TatrySki Podhale - Tauron KH GKS Katowice 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)
  • Pauza: JKH GKS Jastrzębie

Opinie (66) 8 zablokowanych

• (2)

Yannick Mund

• 3 0

• (1)

Po statystykach to ciężko go określić ofensywnym......

• 1 1

• 10 punktow w sezonie w mocnej DEL2 łatwo nie jest zdobyć. EHC Freiburg odpadł w ćwierć finale, poza tym pewnie gral tam w 3 piatce u nas pewnie bedzie gral za Maciejewskiego w 1 i bedzie do zadań specjalnych. Nie ma za duzo filmikow ale na facebooku jest jeden jak brame zdobywa i strzał posiada, i co wazne piekny one timer czego u nas nie widzialem w tym sezonie praktycznie w ogole... Mam nadzieje ze bedzie podobne u nas zdobywał.

• 4 0

• MAMY TO!!!!

• 9 0

• (4)

Zostało już 1800 zł. Panowie i Panie kończymy akcje dzisiaj:)) Ile można czekać na to nazwisko:)

• 0 0

• Darowanemu koniowi nie zaglądać do pyska :D (1)

• 0 0

• jak się nie da co się lubi to się lubi co się da

• 0 0

• (4)

Rompkowski ty sie zastanów chłopie co robisz bo to juz nie pierwszy raz kiedy przez twoje idiotyczne kary osłabiasz zespół... Jestem przekonany, że gdyby nie te 7 min osłabienia to chociaż punkt by chłopaki zdobyli

• 24 2

• (2)

Bez przesady ta kara nie powinna być tak wysoka. 2 min by wystarczyły, zwykły cross. Hanysy ściemniały.

• 7 2

• (1)

Była krew

• 8 0

• chyba na majtkach

• 0 1

• Niestety tez nie jestem zachwycony jego gra strasznie duzo lapie kar, najwiecej w naszej drużynie.

• 8 0

• (1)

Do tego jeszcze Wysocki nam odejdzie bo jedzie na mistrzostwa U20 i ciekawe czy Dima nie jedzie z reprezentacja Ukrainy.

• 0 0

• jedzie

• 0 0

• jak by Was zmobilizować? hmmm... ! (2)

Lubicie pierogi?
    Mandu zaprasza na "poszukiwany"
    wygoglajcie np. "mh automatyka akcja poszukiwany",
    bo jak podaje linka do akcji, to moderator z trójmiasto.pl usuwa za każdym razem cały post.