Polonia Środa Wlkp. - Bałtyk Gdynia 1:2. Debiutanckie bramki piłkarzy

dak.
21 września 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia Wybory samorządowe 2024. Sportowcy startują na radnych w Trójmieście
Maciej Kazimierowicz otworzył wynik spotkania w 11. minucie spotkania. Maciej Kazimierowicz otworzył wynik spotkania w 11. minucie spotkania.

Bałtyk Gdynia wygrał na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska 2:1 (2:1). Debiutanckie bramki dla biało-niebieskich zdobyli Maciej Kazimierowicz i Tomasz Zając. Sobotnie zwycięstwo było drugim podopiecznych Piotra Rzepki w tym sezonie III ligi.

Kazimierowicz 11, Zając 33

BAŁTYK: Matysiak - Horoszkiewicz, Murawski, Stefaniak, Gołuński - Demiańczuk, Gułajski (90+1 Machol), Kazimierowicz, Bartlewski (88 Bohm), Zając (90+6 Efir) - Bajdur (80 Renusz)

Bałtyk Gdynia - Gwardia Koszalin 0:2. Relacja z poprzedniego meczu

Do składu biało-niebieskich powrócił Maksym Demiańczuk, który w ostatnich tygodniach leczył kontuzję. W sobotnim spotkaniu w Środzie Wielkopolskiej, trener Piotr Rzepka postawił na pomocnika już od pierwszych minut.

Bałtyk Gdynia po ośmiu kolejkach zajmował ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem jedynie trzech punktów. Biało-niebiescy w ostatnim czasie pozyskali jednak nowych piłkarzy i jeden z nich, Maciej Kazimierowicz otworzył wynik spotkania w 11. minucie mocnym strzałem z dystansu.

12 minut później w polu karnym Marcina Matysiaka miała miejsce sporna sytuacja, gdy Mateusz Gułajski odebrał piłkę rywalowi. Gospodarze domagali się rzutu karnego, ale gwizdek sędziego milczał.

Mateusz Gułajski: Bałtyk Gdynia ma potencjał na awans - wywiad

Przyjezdni koncentrowali się jednak na sobie i chcieli pójść za ciosem, kreując kolejne okazje. Idealna nadarzyła się w 33. minucie, gdy w dogodnej sytuacji znalazł się Tomasz Zając. Napastnik po chwili trafił do sieci i podwyższył tym samym prowadzenie swojego zespołu.. Dla 24-latka był to pierwszy gol w biało-niebieskich barwach.

Gościom nie udało się jednak dowieźć czystego konta do przerwy. W 42. minucie miejscowi zdobyli bramkę kontaktową, a na listę strzelców wpisał się Kacper Nowak. Piłkarze obu zespołów do szatni schodzili przy wyniku 2:1.

W drugiej części gry wynik nie uległ zmianie. Obie ekipy tworzyły kolejne sytuacje podbramkowe, jednak nic z nich nie wynikało. Zwycięstwo piłkarzy z Gdyni w Środzie Wielkopolskiej było drugim w tym sezonie. Po dziewięciu kolejkach zespół Piotra Rzepki ma w dorobku 6 "oczek". Kolejnym rywalem będzie Mieszko Gniezno.

Wyniki 9 kolejki

• Polonia Środa Wielkopolska - BAŁTYK GDYNIA 1:2 (1:2)
  • Pogoń II Szczecin - Radunia Stężyca 0:4 (0:1)
  • Nielba Wągrowiec - Sokół Kleczew 2:1
  • Grom Nowy Staw - Chemik Police 1:2 (0:1)
  • Kotwica Kołobrzeg - Unia Janikowo 2:3 (0:1)
  • Jarota Jarocin - Świt Skolwin 0:1 (0:1)
  • KKS 1925 Kalisz - Bałtyk Koszalin 4:1 (4:1)
  • KP Starogard Gdański - Górnik Konin 0:2 (0:1)
  • Gwardia Koszalin - Mieszko Gniezno 0:2 (0:2)
dak.

Opinie (52) 3 zablokowane

• (2)

Brawo Panowie, może jeszcze nie wszystko stracone i ligę jednak uda się obronić... TBG!

• 47 13

• A może coś więcej? (1)

I teraz jest dobry moment na zmianę trenera .

• 24 18

• Wreszcie widać efekty jego pracy trenerskiej. Przecież nikt logicznie myślący nie mógł sądzić, że po dwóch - trzech kolejkach coś automatycznie zaskoczy. Trzeba czasu, spokoju, konsekwencji, wytrwałości i pracy. Ciężkiej pracy. Piotr Rzepka nie jest pistoletem i gwiazda, tylko cicho i ciężko pracującym człowiekiem.

• TAG (10)

hej wirtualny kibicu...jakie Obłuże, nigdy was tam nie było i nie bedzie...nawet na ul. Krawieckiej

• 6 36

• ...tak, nigdy nie było? Weż tabletki, sam siebie oszukujesz!!! (2)

śmiodowicza i suchara ,pozdro

• 32 7

• na Obluzu zawsze Baltyk (1)

• 16 6

• obijany. a poważnie to już ponad dekadę nie widziano tam żadnego kibica kadłubka.

• 5 9

• (5)

Jak wydzieralismy ostatnio ryjana krawieckiej hej hej sks jakoś nie było chętnych do rozmowy, może kalkulator nie pozwolił?

• 16 8

• Haha (1)

Ale co krzykneliscie raz i schowaliscie sie do bloku?bo innego przebiegu tez zabawnej historii nie widze. A pozniej "ja juz nie jezdze od dawna":))

• 9 7

• Tak tak, schowali do bloku, ale przed kim ? Skoro nikt się nie pokazał. No ale niech Ci będzie wiatr nas zagonił na klatkę schodową hahah

• 5 4

• Rv (2)

To może jakiś dalszy wyjazd zorganizowany?
          Czy na centrum już za daleko haha;)
          A o której to było godzinie 3 w nocy?

• 3 4

• Cóż, jeśli chodzi o jakiś dalszy wyjazd to w zeszłym sezonie zebrała się ekipa z Obluza i pojechali.. To był mecz albo w Kołobrzegu albo Koszalinie, ze 30 osob

• 3 2

• Prócz tego w ubiegłym roku na meczu który był otwarciem nowego stadionu w Kaliszu, pojawiła się flaga Bałtyk Gdynia Obłuże.

• 3 2

• Hej napinacze. Jak ktoś pisze że nigdy nie było Bałtyku na Obluzu to może niech zapyta starszego do siebie kolegi bo znaczy że młody i nie ma pojęcia o czym mówi. Tak dla wyjaśnienia bo pewnie nie pamiętasz ale Krawicka to był sam Bałtyk o ile kojarzę z jednym Arkowcem. Przed derbami w II lidze (pewnie nie pamiętasz) Bałtyk się tam zbierał w dobrej liczbie, po derbach tez zreszta bywało ciekawie kumaci będą wiedzieli o co chodzi. Natomiast jest druga strona medalu to było tak dawno że kuzwa faktycznie można mieć 20 lat i nie wiedzieć o czym ja tu pisze, bo prawda jest taka że dawno się te proporcje odwróciły a niektórzy widzę w necie jakby nie chcieli tego zauważyć. Bzdura jest że Bałtyku nigdy nie było bzdurą tez jest że Bałtyk teraz w jakiekolwiek dzielnicy jest. Proste logiczne zauważalne na ulicy i o co tu się kuzwa spierać i wypisywać po każdym meczu??? Nie kumam jednym i drugich z tą chęcią zmieniania rzeczywistości. Pozdr