Polonia Środa Wlkp. - Bałtyk Gdynia 3:0. Fatalny kwadrans piłkarzy

29 maja 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Bałtyk Gdynia doznał trzeciej porażki z rzędu w rozgrywkach III ligi. Na zdjęciu kapitan Damian Garabacik. Bałtyk Gdynia doznał trzeciej porażki z rzędu w rozgrywkach III ligi. Na zdjęciu kapitan Damian Garabacik.

Bałtyk Gdynia przegrał na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska 0:3 (0:0) w meczu 30. kolejki III ligi. Wszystkie trzy gole biało-niebiescy stracili na przestrzeni niespełna kwadransa gry. Dla podopiecznych Jerzego Jastrzębowskiego to trzecia ligowa porażka z rzędu.

Bramki: Krystian Pawlak 72, 75, Tomasz Ceglewski 85

BAŁTYK: Bartkowiak - Nowicki, Garbacik, Demiańczuk, Liberacki - Buławski (77 Andryszak), Wołowski, Dziadkowiec, Poręba (77 Jankowski) , Gułajski - Marczak

Bałtyk Gdynia na mecz z Polonią pojechał jako świeżo upieczony finalista Pucharu Polski na Pomorzu. Przypłacili to jednak urazem Igora Biedrzyckiego, który być może nie zdąży się już wykurować w tym sezonie, podobnie jak inny, wcześniej kontuzjowany stoper Fabian Lengiewicz.

Bałtyk Gdynia w finale Pucharu Polski na Pomorzu

W starciu z trzecim zespołem w tabeli, biało-niebiescy radzili sobie jednak dobrze. Gospodarze częściej byli przy piłce, ale nie byli w stanie przekuć tego na konkretne sytuacje bramkowe. Najgroźniej było tuż przed przerwą, gdy Michał Bartkowiak obronił uderzenie jednego z rywali piętą, tuż przy słupku.

Dramat Bałtyku rozegrał się na przestrzeni niespełna kwadransa, pomiędzy 72. a 85. minutą. Worek z bramkami otworzył Krystian Pawlak, który chwilę później podwyższył na 2:0, po długim podaniu i asyście bramkarza. Trzecia bramka padła po dosyć przypadkowym uderzeniu Tomasza Ceglewskiego głową po wrzutce.

- Do 72. minuty to był wyrównany mecz i nic nie wskazywało, że tak się to skończy. Pierwsza bramka podziałała na nas demobilizująco. Druga to błąd w ustawieniu Maksyma Demiańczuka i długa piłka od bramkarza. Trzeci gol był dość kuriozalny, bo piłka po wrzutce w zasadzie odbiła się od głowy strzelca bramki. Daliśmy się uśpić i dostaliśmy trzy szybkie bramki. Wynik nie odzwierciedla gry, ale trudno z nim dyskutować. Wiadomo, że naszym priorytetem jest teraz puchar, ale nie zamierzamy odpuszczać w lidze. Szkoda tego wyniku - podsumował trener Bałtyku Jerzy Jastrzębowski.

22 Mieszko Gniezno 29 0 4 25 13:98 4
Po pierwszej rundzie (każdy z każdym bez rewanżów) tabela została podzielona na dwie grupy: mistrzowską i spadkową.
W pierwszej gra 8 drużyn o awans na zasadzie każdy z każdym, mecz i rewanż. Natomiast pozostałe zespoły mierzą się tylko raz, każdy z każdym, grając o utrzymanie. Zdegradowanych zostanie 7 zespołów. Ta liczba może wzrosnąć jeszcze od 1 do 3 w zależności od tego, ile drużyn z województw tworzących tę grupę (pomorskie, wielkopolskie, zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie) spadnie z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-06-01

Wyniki 30 kolejki

• O miejsca 1-8
  • Polonia Środa Wielkopolska - BAŁTYK GDYNIA 3:0 (0:0)
  • KP Starogard Gdański - Pogoń Szczecin 3:1 (0:1)
  • Elana Toruń - GKS Przodkowo 4:0 (2:0)
  • Świt Skolwin - Radunia Stężyca 2:0 (0:0)
  • O miejsca 9-22
  • Mieszko Gniezno - Gryf Wejherowo 0:4 (0:2)
  • Chemik Police - Gwardia Koszalin 0:2 (0:1)
  • Kotwica Kołobrzeg - Unia Swarzędz 1:1 (1:1)
  • Bałtyk Koszalin - Nielba Wągrowiec 2:2 (1:2)
  • Flota Świnoujście - Górnik Konin 0:1 (0:0)
  • Jarota Jarocin - Unia Janikowo 1:2 (1:1)
  • Pomorzanin Toruń - Sokół Kleczew 0:2 (0:1)