Polonia Środa Wlkp. - Bałtyk Gdynia 3:2. Porażka po kuriozalnych bramkach

mip.
25 września 2021 (artykuł sprzed 2 lat)

Energa Bałtyk Gdynia

Najnowszy artykuł o klubie Energa Bałtyk Gdynia IV liga. Bałtyk Gdynia wygrał aż 7:1, remis w derbach Trójmiasta
Piłkarze Bałtyku Gdynia przegrali w Środzie Wielkopolskiej 2:3 (1:1) po dwóch kuriozalnych bramkach. Piłkarze Bałtyku Gdynia przegrali w Środzie Wielkopolskiej 2:3 (1:1) po dwóch kuriozalnych bramkach.

Bałtyk Gdynia przegrał na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska 2:3 (1:1) w meczu 10. kolejki drugiej grupy III ligi. Podopieczni Grzegorza Nicińskiego dwie bramki stracili w kuriozalnych okolicznościach. Biało-niebiescy dwukrotnie doprowadzali do remisu, ale ostatnie słowo należało do gospodarzy. Bałtyk pozostaje bez zwycięstwa od pięciu spotkań.

Pawlak 8, Skrobosiński 60, Drame 72 - Marczak 15 (karny), Garbacik 70

BAŁTYK: Bartkowiak - Goerke, Lengiewicz, Garbacik, Liberacki (73 Jankowski) - Gułajski (83 Ossowski), Bohm, Wołowski, Sikorski - Marczak, Gołuński (65 Wiśniewski)

Podopieczni Grzegorza Nicińskiego do Środy Wielkopolskiej pojechali z chęcią przełamania złej braku zwycięstw i odbicia od dna. Szkoleniowiec Bałtyku dokonał dwóch zmian w wyjściowej "11" w porównaniu z meczem z Bałtykiem Koszalin. Pojawili się w niej Fabian Lengiewicz oraz Dominik Wołowski.

Bałtyk Gdynia - Bałtyk Koszalin 2:2. Tylko kilkadziesiąt sekund radości

Mecz nie rozpoczął się jednak dla biało-niebieskich dobrze. Już w 8. minucie stracili oni bramkę po tym, jak Oskar Sikorski wycofał futbolówkę do Michała Bartkowiaka, a ten przy próbie wybicia został zablokowany przez Krystiana Pawlaka i piłka znalazła się w siatce.

Gdynianie nie zwiesili jednak głów i szybko ruszyli do odrabiania strat. Udało się to w 16. minucie, gdy Michał Marczak z zimną krwią wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Wołowskim. Dla napastnika Bałtyku było to szóste trafienie w obecnym sezonie i pierwsza wykonywana "jedenastka".

Później żaden z zespołów nie zdołał już trafić do siatki. Groźniejsi byli jednak gospodarze. Gdynianie mogli mówić o sporym szczęściu, bo Bartkowiakowi w sukurs przyszła poprzeczka.

Bramki posypały się w drugiej połowie. Bałtyk znów stracił kuriozalną bramkę, gdy po rzucie rożnym piłkarze Nicińskiego dwukrotnie próbowali wybić piłkę z własnego pola karnego, ta odbiła się od Piotra Skrobosińskiego i zaskoczyła Bartkowiaka.

Dlaczego na razie mniej pieniędzy od Gdyni dla Bałtyku?

Bałtyk odpowiedział po stałym fragmencie gry i w 70. minucie był remis, gdy Damian Garbacik uderzył piłkę głową. Radość z wyrównania była tylko chwilowa. Polonii wystarczyło kilkadziesiąt sekund, by ponownie objąć prowadzenie.

Trener Niciński postawił wszystko na jedną kartę i posłał na plac gry swoich ofensywnych zawodników, chcąc wrócić do Gdyni z choćby jednym "oczkiem". Ten plan się jednak nie powiódł i Bałtyk nie wygrał już od pięciu spotkań, pozostając w strefie spadkowej.

18 Kluczevia Stargard 10 0 2 8 4:25 2
Każdy gra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy najsłabsze drużyny zostaną zdegradowane. Liczba spadkowiczów może być większa o tyle drużyn z województw: pomorskiego, pomorsko-zachodniego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie ich z II ligi.
Tabela wprowadzona: 2021-09-25

Wyniki 10 kolejki

• Polonia Środa Wielkopolska - BAŁTYK GDYNIA 3:2 (1:1)
  • Pogoń II Szczecin - Kotwica Kołobrzeg 1:1 (0:0)
  • Unia Janikowo - GKS Przodkowo 2:1 (1:1)
  • Błękitni Stargard - Olimpia Grudziądz 0:3 (0:2)
  • Elana Toruń - Sokół Kleczew 2:4 (0:0)
  • Pogoń Nowe Skalmierzyce - Jarota Jarocin 1:0 (0:0)
  • Bałtyk Koszalin - Zawisza Bydgoszcz 2:2 (1:1)
  • KP Starogard Gdański - Kluczevia Stargard 1:0 (0:0)
  • Stolem Gniewino - Świt Skolwin 3:2 (3:0)