Polonia Środa Wlkp. - Gedania 4:2. Piłkarze przebudzili się zbyt późno

dak.
9 czerwca 2023, godz. 19:55
Opinie (30)

Gedania 1922 Gdańsk

Filip Sosnowski (z lewej) zdobył pierwszą bramkę dla Gedanii 1922 Gdańsk. Później trafił jeszcze Adam Duda, ale to było za mało na Polonię Środa Wielkopolska. Filip Sosnowski (z lewej) zdobył pierwszą bramkę dla Gedanii 1922 Gdańsk. Później trafił jeszcze Adam Duda, ale to było za mało na Polonię Środa Wielkopolska.

Gedania 1922 Gdańsk przegrała na wyjeździe z Polonią Środa Wielkopolska 2:4 (0:3) w 33. kolejce grupy drugiej III ligi. Porażka z bezpośrednim sąsiadem z tabeli spowodowała spadek zespołu Krystiana Ryczkowskiego na 4. miejsce. Gospodarze prowadzili już 4:0, ale odrobić udało się tylko dwie bramki po uderzeniach: Filipa Sosnowskiego i Adama Dudy.

Bałtyk Gdynia spadł z III ligi. W sobotę ostatni domowy mecz w sezonie Bałtyk Gdynia spadł z III ligi. W sobotę ostatni domowy mecz w sezonie

Drame 6, Stawikowski 37 (samobójcza), Nowak 45+2, 53 - Sosnowski 55, Duda 84

GEDANIA: Petza - Flis, Molga, Stawikowski - Kankowski (60 Apostołowicz), Niewiadomski, Sumiński, Pogorzalski - Szymański, Waliszewski - Sosnowski (60 Duda)

Gedania 1922 Gdańsk pojechała do Środy Wielkopolskiej już ze świadomością, że żaden wynik w tym spotkaniu nie pomoże awansować jej do II ligi. Mimo to trener Krystian Ryczkowski wystawił silną "11", bo był to pojedynek bezpośrednich rywali w tabeli i po tej porażce 2:4 to gdańszczanie spadli na 4. miejsce.

Bardzo długi weekend w niższych ligach piłkarskich. Gdzie na mecze 7-11 czerwca? Bardzo długi weekend w niższych ligach piłkarskich. Gdzie na mecze 7-11 czerwca?

Podobnie, jak przed tygodniem, tak i to spotkanie nie układało się już od samego początku. W 6. minucie wynik otworzył Jędrzej Drame, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego. Następnie do własnej bramki trafił pechowo trafił Artur Stawikowski. Z kolei już w doliczonym czasie gry Aleksandra Petzę pokonał Kacper Nowak.

Gospodarze dominowali na boisku, a wynik 3:0 do przerwy był tylko tego potwierdzeniem. Goście nie mieli zbyt wielu argumentów, choć trzeba odnotować, że mieli swoje szanse m.in. po strzałach Marka Niewiadomskiego.

Gedania 1922 Gdańsk zagra hit III ligi z Olimpią Grudziądz na Polsat Plus Arenie Gedania 1922 Gdańsk zagra hit III ligi z Olimpią Grudziądz na Polsat Plus Arenie

Prowadzenie zostało jeszcze podwyższone po zmianie stron, gdy Nowak wpisał się na listę strzelców po raz drugi. Tyle wystarczyło, żeby goście się przebudzili, bo 2 minuty później stratę pomniejszył Filip Sosnowski.

To pobudziło apetyt przyjezdnych, bo w kolejnych akcjach sposobu na pokonanie bramkarza szukali: Adam Duda, a także Paweł Flis. Aktywny był zwłaszcza ten pierwszy, który ze świeżymi siłami wszedł na boisko w 60. minucie. W końcu dopiął swego i w 84. minucie również wpisał się na listę strzelców. Dwa gole jednak to było za mało i gdańszczanie ostateczne zaliczyli piątą ligową porażkę z rzędu.

18 Unia Janikowo 33 2 4 27 17:82 10
Rozegrane zostaną 34. kolejki, w których każdy zagra z każdym mecz i rewanż. Najlepsza drużyna awansuje do II ligi. Trzy ostatnie drużyny zostaną zdegradowane do IV ligi. Liczba spadkowiczów będzie powiększona o tyle drużyn z województw: pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego, ile spadnie z II ligi.
Unia Janikowo po 17. kolejkach wycofała się z rozgrywek i na koniec sezonu zajmie ostatnie miejsce. Kolejne spotkania z jej udziałem będą weryfikowane jako walkower na korzyść rywala.
Tabela wprowadzona: 2023-06-11