Polonia Warszawa - GTK Gdynia 77:65. Koszykarki przegrały z beniaminkiem

sez
27 listopada 2021 (artykuł sprzed 2 lat)
Aleksandra Parzeńska (na zdjęciu przy piłce) w meczu w Warszawie zdobyła 16 punktów. To jednak nie wystarczyło do pokonania Polonii. Aleksandra Parzeńska (na zdjęciu przy piłce) w meczu w Warszawie zdobyła 16 punktów. To jednak nie wystarczyło do pokonania Polonii.

GTK Gdynia przegrało na wyjeździe z Polonią Warszawa 65:77 (15:23, 16:20, 15:13, 19:21) w 8. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet. To już ósma porażka drużyny prowadzonej przez Jeleny Skerović. O rozmiarach zadecydowały rzuty wolne, które częściej wykonywał beniaminek.

VBW Arka Gdynia zatrzyma niepokonane?

POLONIA: Goodwin 21 (2x3, 7 as., 6 zb.), Knight 17, Preihs 8 (2x3), Gorsić, 4 (8 zb.), Mistygacz 0 oraz Sosnowska 12, Leszczyńska 10, Siemienas 5, Pawłowska 0, Pyka 0, Bucyk 0, Janczak 0

GTK: Parzeńska 16 (1x3, 10 zb.), Żytkowska 15 (2x3), Niemojewska 3 (1x3, 12 as., 7 zb.), Szulc 3, Ossowska 1 oraz Wińkowska 15 (8 zb.), Kobylińska 8 (2x3), Bazan 2, Marcinkowska 2, Dudek 0

GTK Gdynia do przerwy trafiło do kosza 8 z 20 rzutów za dwa (40 proc. skuteczności) i 4 z 9 za trzy (44 proc. skuteczności). Rywalki podopiecznych Jeleny Skerović miały zbliżone liczby w tych statystykach. Co prawda trafiły 11 z 21 prób spod kosza (52 proc.), ale z dystansu były mniej skuteczne (1 na 7 - 14 proc.). Skoro z gry więcej punktów uzbierał zespół znad morza (28:25), to dlaczego po dwóch kwartach prowadziła ekipa miejscowa aż 43:31? Warszawianki wykonywały znacznie więcej rzutów wolnych i rzadko się myliły. To główny powód porażki ósmej już porażki gdynianek w sezonie Energa Basket Ligi Kobiet.

W drugiej połowie Polonia powiększała zaliczkę z pierwszej. Trzecia kwarta ostatecznie została minimalnie wygrana przez GTK. Czwarta była dla koszykarek znad morza ogromnym wyzwaniem, bo musiały odrobić aż 10-punktową stratę. Tak się jednak nie stało. Najwięcej punktów dla gdynianek zdobyła Aleksandra Parzeńska, której skuteczność była na dobrym poziomie. W dodatku trafiała z każdej pozycji. 24-latka rządziła też pod koszem, gdyż zanotowała 10zbiórek. Konkurować z nią mogła tylko Teja Gorsić z Polonii. Julia Niemojewska z kolei asystowała 12 razy.

Black Friday i Black Weekend w trójmiejskich klubach. Promocje do 50 proc.

GTK walczyło do ostatniej syreny. Na trzy minuty przed końcem zespół z Trójmiasta zbliżył się to stołecznych na odległość 7 punktów. Gdynianek na więcej już nie było stać i wygrana została w Warszawie (77:65). Resztki nadziei Polonia odebrała w 39. minucie, kiedy z dystansu trafiły Goodwin i Preihs. Dwucyfrowe wyniki - oprócz Parzeńskiej - dorzuciły: Alicja Żytkowska oraz Anna Wińkowska (po 15).

Wyniki 8 kolejki

• VBW ARKA GDYNIA - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 97:50 (27:16, 30:13, 22:9, 18:12)
  • Polonia Warszawa - GTK GDYNIA 77:65 (23:15, 20:16, 13:15, 21:19)
  • CTL Zagłębie Sosnowiec - Ślęza Wrocław 73:77 (19:13, 19:24, 19:26 16:14)
  • BC Polkowice - Energa Toruń 88:69 (31:8, 19:19, 21:19, 17:23)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - Enea AZS Politechnika Poznań 72:69 (19:23, 17:24, 9:11, 27:11)
  • pauza: Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz
sez

Opinie (8)

• Nie można tej Niemojewskiej przesunąć doVBW? (1)

Gorzej od Klary nie zagra a przynajmniej rozwiąże problem Polki bo z Borkowską i Szymkiewicz to się bez medalu może skończyć.

Skoro ona rozdaje tyle asyst-a jest wspóliderką całej ligi w tej klasyfikacji i to mając dużo słabsze partnerki to ile by rozdała grając z zawodniczkami klasy euroligowej?

• 8 2

• Może w końcu Niemojewska pójdzie do lepszego klubu, bo ile mozna przegrywać. Mogliby ją przerzucić do vbw, Bernies kończy kontrakt, wrzucają Niemojewską, żegnają szwedkę i jakaś w zamian wrzucają.

• 2 2

• (2)

Od dawna piszę Niemojewska i Marcinkowska powinny grać w vbw, a nie wzięli jakieś nieograne do pierwszej druzyny. Niemojewska grała w pierwssym skladzie w kilku meczach dwa sezony temu, jak Allen jeszcze grała i bylo ok. Potem tylko gtk.