Arka i Lechia z sukcesami w III lidze

19 października 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Bałtyk skończył sezon III ligi z 4. lokatą
Bramka Krzysztofa Iwanowskiego zapewniła rezerwom Lechii wygraną z beniaminkiem III ligi. Bramka Krzysztofa Iwanowskiego zapewniła rezerwom Lechii wygraną z beniaminkiem III ligi.

Rezerwy Arki Gdynia rozbiły na własnym boisku Korala Dębnica 4:0 (0:0), przedłużając do trzech serię spotkań bez porażki. Dwie asysty zaliczył Tomoki Fujikawa. Po wygraną na wyjeździe sięgnęła Lechia II Gdańsk, która pokonała Leśnik/Rossę Manowo 2:1 (1:0). Znacznie gorzej spisała się Polonia Gdańsk, która przegrała w Kościerzynie z Kaszubią 0:4 (0:3). Porażki w Drawsku Pomorskim doznał Bałtyk Gdynia 0:1 (0:1), dla którego był to czwarty mecz z rzędu bez zwycięstwa i pierwszy przegrany na wyjeździe.

Arka II Gdynia - Koral Dębnica 4:0 (0:0)
Bramki: Gałecki 68, Szulc 78, Jankowski 85, Wardziński 90

ARKA II: Kamola - Stolc, P.Robakowski, R.Robakowski, Sulewski - Pietkiewicz (46 Nalepa), Gałecki (85 Mosiejko) - Patelczyk (46 Wardziński), Aurelio (76 Szulc), Jankowski - Fujikawa

Prowadzone przez trenera Grzegorza Witta rezerwy Arki urządziły sobie strzelecki festiwal podczas drugiej połowy meczu z Koralem. - W pierwszej połowie nie było to porywające widowisko. Goście byli bliscy zdobycia bramki w pierwszych minutach, natomiast my mieliśmy problem z wypracowaniem sobie sytuacji - mówi szkoleniowiec żółto-niebieskich.

Gdynianie bramki zaczęli zdobywać dopiero po przerwie, gdy piłkę po stałym fragmencie gry w pole karne wstrzelił Przemysław Stolc, a nogę dołożył Michał Gałecki. Następnie podanie z lewej strony od Tomoki Fujikawy na gola zamienił Mateusz Szulc, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku.

Kolejną asystą popisał się Fujikawa, który znakomicie dograł piłkę do Michała Jankowskiego, który pewnym uderzeniem w długi róg podwyższył prowadzenie gospodarzy. Wynik uderzeniem głową ustalił Maciej Wardziński po podaniu... Jankowskiego.

- Mieliśmy jeszcze kilka sytuacji, więc wynik mógł być wyższy, ale cieszy, że po słabej pierwszej połowie zagraliśmy zdecydowanie lepiej. Zbieramy punkty żeby zapewnić sobie spokojny środek tabeli - mówi trener Witt.

Leśnik/Rossa Manowo - Lechia II Gdańsk 1:2 (0:1)
Bramki: Rakowski 59 - Kugiel 31, Iwanowski 76

LECHIA II: Kaniecki - Iwanowski, Bejrowski, Jaroszek, Przybylski - Kacprzycki (84 Rzepnikowski), Machaj, Kopka (58 Żmijewski), Łazaj (46 Gorczyca) - Smuczyński, Kugiel (63 Kamiński).

Rezerwy Lechii, które w ostatnich dwóch spotkaniach wywalczyły tylko punkt remisując z Arką II pokonały beniaminka Leśnik/Rossę Manowo. Biało-zieloni objęli prowadzenie po golu Damiana Kugiela. 18-letni napastnik celnym uderzeniem głową wykończył dośrodkowanie z lewej strony, którym obsłużył go Łukasz Kacprzycki. Dla Kugiela, który w tej rundzie zagrał 45 minut w pierwszym zespole Lechii podczas wyjazdowego meczu z Ruchem Chorzów, była to pierwsza bramka w sezonie.

Gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania po stracie piłki w środku boiska przez Piotra Przybylskiego i błędzie Bartosza Kanieckiego, dla którego był to dopiero trzeci mecz tej jesieni. Golkipera, który niedawno doszedł do pełnej sprawności po kontuzji, zmyliła piłka odbita po uderzeniu od Krzysztofa Iwanowskiego.

Niefortunna interwencja po rykoszecie sprawiła, że komplet punktów był zagrożony, ale tylko przez kwadrans. Zwycięską bramkę zdobył Iwanowski, dla którego było to już trzecie trafienie w sezonie. Obrońca, który wciąż oczekuje na debiut w pierwszej drużynie, główkował po podaniu Bartłomieja Smuczyńskiego nie dając szans bramkarzowi. Gospodarze mecz kończyli w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Pawła Rakowskiego w 89 minucie.

Drawa Drawsko Pomorskie - Bałtyk Gdynia 1:0 (1:0)
BAŁTYK: Yehia - Skrzecz, Kokosiński, Zbrzyzny (46 Piekarski), Wesołowski - Rusinek, Wasielewski, Rasmus (85 Krysiński), Nawrocki (59 Piec) - Rychłowski - Kurs.

Pierwszą wyjazdową porażkę w tym sezonie poniósł Bałtyk Gdynia, któremu patent na obcych boiskach odebrała Drawa. Podopieczni Pawła Budziwojskiego, którzy na zwycięstwo czekają od 21 września, drugi mecz z rzędu nie zdołali strzelić bramki, choć znakomitych okazji im nie brakowało. Po słabszym początku meczu gdynianie mogli objąć prowadzenie w 26 minucie, ale groźne uderzenie Roberta Zbrzyznego wybronił nogą bramkarz gospodarzy.

Sytuacja ta zemściła się kilka minut później, gdy piłkę stracił Michał Nawrocki, a Drawa błyskawiczną kontrę zakończyła celnym dośrodkowaniem i uderzeniem głową na 1:0. Wynik ten nie uległ już zmianie choć biało-niebiscy zaciekle atakowali. W 62 minucie z 18 metra prosto w poprzeczkę uderzył Kamil Kurs, który chwilę później trafił w bramkarza.

Piłkę do bramki udało się skierować Karolowi Wasielewskiemu, ale stoper Bałtyku zrobił to znajdując się na spalony. Po kolejnej akcji i dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkarze Drawy musieli wybijać piłkę z pustej bramki. Trener Budziwojski na ostatnie pięć minut posłał do boju debiutującego w pierwszym zespole napastnika Radosława Krysińskiego, ale 18-latek nie zdołał odmienić losów spotkania.

Kaszubia Kościerzyna - Polonia Gdańsk 4:0 (3:0)
POLONIA: Wojtowicz - Sobczak, Rusinek (5 Gornowicz), Skowroński, Wiącek - K.Borkowski, Szuba (56 Cejer), Pikulski, Anusik - Piątkowski (71 Mikołajczak), Kozłowski (71 Zgliński)

W Kościerzynie trzeciej porażki z rzędu doznała Polonia, która podtrzymała zarazem niechlubną serię trzech spotkań, w której traci minimum 4 bramki. Zespół trenera Pawła Pagieły już w piątej minucie musiał radzić sobie bez Łukasza Rusinka, który doznał urazu kolana. Chwilę po jego zejściu Kaszubia objęła prowadzenie. Okazję do błyskawicznego wyrównania miał Kamil Borkowski jednak uderzył obok słupka.

W pierwszej połowie gospodarze wymierzyli gdańszczanom jeszcze dwa ciosy, a na początku drugiej połowy zdobyli gola na 4:0 z rzutu karnego. Polonia miała pojedyncze sytuacje, po których mogła zdobyć chociaż honorowe trafienie, ale przy strzałach mylili się Borkowski i Bartosz Anusik.

- Spotkanie nie wyglądało tak, że Kaszubia usiadła na nas i robiła co chciała, ale wynik jest dla nas druzgocący. W ostatnich trzech spotkaniach straciliśmy 13 bramek i widać, że zespół ma problem z dyscypliną i koncentracją przez pełne 90 minut. Na tym poziomie tak po prostu nie można grać. Popełniamy pojedyncze, głupie błędy, które dużo nas kosztują - mówi prezes Polonii Łukasz Jeżewski.

• Dolcan Ząbki - ARKA GDYNIA 1:0 (0:0)
  • Olimpia Grudziądz - Okocimski Brzesko 3:1 (3:1)
  • Puszcza Niepołomice - Miedź Legnica 1:4 (1:2)
  • Chojniczanka Chojnice - GKS Katowice 1:1 (1:1)
  • GKS Bełchatów - Energetyk ROW Rybnik 2:2 (1:2)
  • GKS Tychy - Wisła Płock 1:0 (1:0)
  • Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Sandecja Nowy Sącz 1:3 (0:1)
  • Stomil Olsztyn - Flota Świnoujście 3:1 (1:0)
  • Kolejarz Stróże - Górnik Łęczna 0:1 (0:0)

Opinie (32)

• (1)

Zawsze marzyłem o proporczyku Leśnika...

• 10 2

• Twe marzenie ma wartosc

Przypomne ze Lesnik pojechal 2:1 z Arka w Gdyni:)

• 0 1

• linie od rugby (1)

grali w rugby?
    ARKA i tak lepsza

• 6 6

• Jak lepsza skoro gorsza?

Kompleksy gdyńskie. To Lechia ma mistrza w rugby i puchar. Będziesz się jeszcze kłócić?

• 5 6

• Drawa - BAŁTYK 1-0
    TBG !!!

• 7 9

• i znów juniorzy Arki wyżej od pseudokopoaczy z Bałtyku! Brawo! (2)

• 20 14

• No

To ci potega z tej Ary. 12 w 3 i bodajrze 14 na zapleczu ekstraklasy. U was to pseudokopaczy to nie ma. Same asy