Piłkarze Bałtyku niepokonani na wyjazdach

5 października 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Bałtyk skończył sezon III ligi z 4. lokatą
Daniel Kokosiński celnym uderzeniem z dystansu zapewnił Bałtykowi remis z Chemikiem. Gdynianie nie przegrali w tym sezonie żadnego z sześciu meczów wyjazdowych. Daniel Kokosiński celnym uderzeniem z dystansu zapewnił Bałtykowi remis z Chemikiem. Gdynianie nie przegrali w tym sezonie żadnego z sześciu meczów wyjazdowych.

Piłkarze Bałtyku Gdynia zremisowali na wyjeździe z Chemikiem Police 1:1 (0:1) i zachowali miano niepokonanych w tym sezonie na obcych boiskach w III lidze. Gola na wagę punktu, strzałem 30 metrów zdobył Daniel Kokosiński. Gorzej poza domem spisały się gdańskie zespoły. Polonia przegrała w Potęgowie 1:4 (1:2), a rezerwy Lechii w Drawsku Pomorskim 0:3 (0:1).

Chemik Police - Bałtyk Gdynia 1:1 (1:0)
Bramki: Chodorowski 6 - Kokosiński 50
BAŁTYK: Yehia - Skrzecz, Kokosiński, Zbrzyzny, Piekarski (31 Wesołowski) - Rusinek, Rasmus (71 Nawrocki), Wasielewski, Bułka (86 Jastrzębski) - Rychłowski - Kurs.

Bałtyk, który w poprzedniej kolejce przegrał po raz pierwszy od czterech spotkań, do Polic jechał z problemami kadrowymi. Z dolegliwościami zdrowotnymi zmagali się nawet Krzysztof BułkaSzymon Rychłowski, którzy wyszli w pierwsze jedenastce biało-niebieskich.

Mecz nie rozpoczął się dobrze dla podopiecznych Pawła Budziwojskiego, bo już w 6. minucie gry piłkę z siatki po strzale Adriana Chodorowskiego wyciągać musiał powracający w tym meczu między słupki Bałtyku Mohamed Osama Yehia. Na domiar złego jeszcze przed przerwą boisko musiał opuścić Tomasz Piekarski. Sobotni jubilat, obchodzący 21 rocznicę urodzin, kilkoma ostrymi wejściami naraził się sędziemu i został ukarany żółtą kartką, a zanosiło się na to, że może otrzymać kolejną.

Gdynianie, którzy kiepsko radzili sobie w defensywie, zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy zdobyli wyrównującego gola, który odmienił obraz gry. Celnym uderzeniem z około 30 metra popisał się... obrońca, Daniel Kokosiński. Bałtyk przejął inicjatywę, ale przewaga nie przełożyła się na kolejną bramkę, choć niewiele brakowało, bo już w doliczonym czasie gry gospodarze musieli wybijać piłkę z pustej bramki.

Pomorze Potęgowo - Polonia Gdańsk 4:1 (2:1)
Bramka dla Polonii: Piątkowski 12
POLONIA: Wojtowicz - Sobczak, Skowroński, Rusinek, Wiącek - K.Borkowski (80 Krukowski), Kozłowski (65 Mikołajczak), Pikulski, Szuba - Anusik (72 Gałkowski), Piątkowski (76 Pietruszka)

Wciąż bez zwycięstwa na wyjeździe pozostaje Polonia Gdańsk. Podopieczni Pawła Pagieły nie mieli wiele do powiedzenia w starciu z dobrze radzącym sobie beniaminkiem z Potęgowa. Gdańszczanie stracili gola już w 6 minucie spotkania. Do wyrównania szybko doprowadził wprawdzie Adam Piątkowski, który uderzył z pierwszej piłki po podaniu Pawła Sobczaka.

Na 2:1 podwyższyć mógł Kamil Borkowski, ale jego strzał w 32 minucie minął bramkę. Do końca meczu celnie strzelali już tylko gospodarze, którzy wykorzystywali liczne straty piłek jakie notowali gdańszczanie. Jeszcze przed przerwą Pomorze ponownie objęło prowadzenie, które podwyższyło w drugiej połowie. Na 3 minuty przed końcem gry miejscowi ustalili wynik meczu bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego.

Drawa Drawsko Pomorskie - Lechia II Gdańsk 3:0 (1:0)
Bramki: Kosakiewicz 38 (karny), Zdunek 62, Brzeziański 63
LECHIA II: Rosa - Przybylski, Powszuk, Bejrowski (85 Bobowski), Gołuński (56 Kamiński) - Kaszuba (46 Rzepnikowski), Żmijewski, Łazaj, Gorczyca (56 Sypniewski), Jaroszek - Kugiel

Szans na czwarte z rzędu zwycięstwo nie miały w sobotę rezerwy Lechii Gdańsk, które wobec urazów miały spory problem z zapełnieniem ławki rezerwowych. Biało-zieloni nie podołali będącej ostatnio w słabszej dyspozycji Drawie Drawsko Pomorskie.

Gdańszczanie praktycznie przez cały mecz nie stworzyli ani jednej groźnej sytuacji. Gospodarze grali prosty, ale skuteczny futbol, co w zupełności wystarczyło tego dnia na podopiecznych Krzysztofa Wilka.

Pierwszego gola gdańszczanie stracili po rzucie karnym sprokurowanym przez Piotra Jaroszka. Po przerwie efektownym uderzeniem bezpośrednio z rzutu wolnego popisał się Bartłomiej Zdunek, który nie dał najmniejszych szans na udaną interwencję Kacprowi Rosie. Zaledwie minutę później błąd obrońców Lechii bezlitośnie wykorzystał Przemysław Brzeziański ustalając wynik spotkania.