Lechia II straciła szansę na mistrza jesieni

Rafał Sumowski
23 listopada 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Bałtyk skończył sezon III ligi z 4. lokatą
Przed tygodniem Polonia w roli gościa przegrała przy Traugutta z Lechią II. W roli gospodarza odniosła jednak na tym boisku zwycięstwo nad Koralem. Na zdjęciu Adam Piątkowski. Przed tygodniem Polonia w roli gościa przegrała przy Traugutta z Lechią II. W roli gospodarza odniosła jednak na tym boisku zwycięstwo nad Koralem. Na zdjęciu Adam Piątkowski.

Rezerwy Lechii Gdańsk przegrały na wyjeździe z Bałtykiem Koszalin 0:4 (0:2). Tym samym podopieczni trenera Krzysztofa Wilka stracili szanse na to by powtórzyć wynik z ubiegłego sezonu i zakończyć rundę jesienną na pierwszym miejscu w III lidze. Lepiej powiodło się pozostałym trójmiejskim drużynom. Bałtyk zremisował na wyjeździe 1:1 (1:1) z Kaszubią Kościerzyna kończąc mecz w dziewiątkę, a grająca przy Traugutta Polonia Gdańsk pokonała 1:0 (0:0) Korala Dębnica zdobywając zwycięskiego gola w dziesiątkę.

Bałtyk Koszalin - Lechia II Gdańsk 4:0 (2:0)
LECHIA II: Rosa - Powszuk (46 Żmijewski), Iwanowski, P.Kamiński, Przybylski - Kaszuba, Rzepnikowski (46 Bejrowski) - Kacprzycki (65 Bobowski), Duda, Łazaj - Gorczyca (55 J.Kamiński)

Rezerwy Lechii jesień zakończyły w kiepskim stylu. Gdańszczanie w Koszalinie pierwszego gola stracili w 26 minucie meczu po strzale z 25 metrów. 10 minut później Kacper Rosa po raz drugi musiał wyjmować piłkę z siatki po składnie przeprowadzonej akcji gospodarzy i wrzutce w pole karne ze skrzydła.

W przerwie trener Krzysztof Wilk dokonał dwóch zmian, ale nie przyniosły one efektu. Lechia II przez całe spotkanie oddała zaledwie trzy strzały w światło bramki, a na domiar złego straciła kolejne dwa gole. Wprowadzony na boisko na drugą połowę Patryk Bejrowski dwukrotnie popełnił błędy, po których w sytuacjach sam na sam znajdował się Rosa i w obu przypadkach kapitulował.

- To był nasz najgorszy mecz w tym sezonie - ocenia kierownik zespołu Robert Rybakowski.

Porażka pozbawiła gdańszczan szans na pierwsze miejsce po rundzie jesiennej. Przypomnijmy, że w tym sezonie taka lokata na koniec rozgrywek pozwoliłaby walczyć biało-zielonym o awans do II ligi, gdyż w związku z tegoroczną reformą rezerwy mogą występować na szczeblu centralnym. Awans z III ligi, zamiast tak jak dotychczas - zwycięzców każdej z ośmiu grup, zdobędą jedynie dwaj z nich, którzy przebiją się przez baraże.

W III LIDZE ŁATWO SPAŚĆ, TRUDNO AWANSOWAĆ

Kaszubia Kościerzyna - Bałtyk Gdynia 1:1 (1:1)
Bramka dla Bałtyku: Kurs 1

BAŁTYK: Yehia - Skrzecz, Proena (12 Zbrzyzny), Wasielewski, Kokosiński, Wesołowski - Rusinek, Piekarski, Rasmus, Bułka - Kurs (27 Piec, 46 Nawrocki).

Znakomicie mecz z Kaszubią rozpoczęli piłkarze Bałtyku. Już w pierwszych sekundach spotkania uderzeniem z 16 metra prowadzenie biało-niebieskim zapewnił Kamil Kurs. Jeszcze przed upływem kwadransa trener Paweł Budziwojski musiał jednak dokonać wymuszonej zmiany, gdyż urazu nabawił się Arkadiusz Proena. Chwilę później biało-niebieskich dopadł kolejny pech. Strzelec bramki Kurs, po zderzeniu z byłem graczem Bałtyku, Dawidem Klawikowskim również musiał opuścić boisko.

Gospodarze wykorzystali przeorganizowanie gry gdynian i w 39 minucie wyrównali po rzucie wolnym i uderzeniu głową Piotra Kwietniewskiego. Bałtyk po zmianie stron mógł jednak odzyskać prowadzenie - zaraz po wznowieniu gry prosto w słupek trafił Krzysztof Bułka. Kilka minut później drugą żółtą kartką ukarany został Klawikowski i goście byli w przewadze.

"Kadłuby" mieli ją zaledwie przez 3 minuty, gdyż również grali ostro, w efekcie czego dwa "żółtka" w odstępie zaledwie 5 minut zapisał na swoim koncie Kewin Wesołowski. Gdynianie nie zdołali odzyskać już prowadzenia, a co więcej mecz kończyli w dziewięciu, gdyż do listy kolekcjonerów podwójnych kar dopisał się Paweł Rasmus, który przy okazji zapewnił sobie przymusową pauzę w pierwszym meczu rundy wiosennej.

- To był bardzo ostry mecz, Kościerzyna to ciężki teren i remis nas cieszy, choć jest niedosyt, bo mogliśmy to spotkanie wygrać. Mieliśmy dramatyczne chwile, bo szybko urazów nabawili się Proena i Kurs. Pierwszy podkręcił staw skokowy, a drugi kolano. Ten punkt kosztował nas bardzo dużo sił i za dzisiejsze spotkanie duży szacunek dla moich zawodników. Osobne pochwały należą się Karola Wasielewskiego, który znakomicie dyrygował dziś obroną i był praktycznie nie do przejścia. Szkoda Kursa, który rozpoczął mecz od bramki. Jego postawa w tej rundzie pokazała, że i w niższych ligach można znaleźć dobrych graczy - ocenił trener Budziwojski.

Polonia Gdańsk - Koral Dębnica 1:0 (0:0)
Bramka: Mikołajczak 83

POLONIA: Wojtowicz - Sobczak, Skowroński, Gornowicz, Zgliński - Kozłowski, Szuba (90 Cejer), Cholewiński (62 Wiącek), Mikołajczak (85 Gałkowski), K.Borkowski (71 Anusik) - Piątkowski

Ważne zwycięstwo nad Koralem Dębnica odniosła Polonia Gdańsk. Podopieczni Pawła Pagieły grający wyjątkowo w roli gospodarzy na bocznym boisku przy Traugutta pokonali sąsiada z dolnych rejonów tabeli odskakując mu na 4 punkty. W pierwszej połowie tego pojedynku sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo, a jedną z tych nielicznych zmarnował Kamil Borkowski, który nieczysto uderzył w piłkę.

Na początku drugiej połowy arbiter podyktował rzut karny dla gdańszczan po faulu na Adamie Piątkowskim. Sam poszkodowany nie zdołał jednak pokonać bramkarza przyjezdnych, który piłkę po jego uderzeniu wybił na rzut rożny. 10 minut później sędzia zarządził "jedenastkę" dla Korala, ale po konsultacji z arbitrem liniowym odwołał tą decyzję i przyznał kornera Polonii.

Od 78 minuty w osłabieniu grali gdańszczanie, gdyż za drugą żółtą kartkę boisko opuścił Piątkowski, który moment wcześniej nie trafił w piłkę przy próbie uderzenia z czystej pozycji z 11 metra. Polonię uratował Michał Mikołajczak, który z 16 metra uderzył prosto w "okienko" bramki. Koral zerwał się jeszcze do ataków w końcówce spotkania, ale nie zdołał pokonać Sebastiana Wojtowicza i komplet punktów został w Gdańsku.

• LECHIA GDAŃSK - Ruch Chorzów 0:0
  • Zagłębie Lubin - Piast Gliwice 0:2 (0:1)
  • Wisła Kraków - Korona Kielce 1:0 (0:0)
  • Zawisza Bydgoszcz - Widzew Łódź 2:0 (1:0)
  • Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 3:1 (2:1)
  • Legia Warszawa - Pogoń Szczecin 3:1 (2:1)
  • Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 (1:0)
  • Cracovia - Lech Poznań 1:6 (0:3)

Opinie (32) 2 zablokowane

• oj Lechio,masakra!! chlopcy do bicia

• 8 9

• i bardzo dobrze bo by im się w głowach namieszało (6)

Bałtyk znów na ZERO (znaczy ledwie remis) i skończą jesień na miejscu spadkowym, nawet za 17 letnimi juniorami Arki, haha

V liga SKS!

• 19 23

• inaczej (5)

juniorzy Bałtyku skończą jesień za ekstraklasowymi wzmocnieniami arki w postaci drewnianego ronina i brazylijskiego partnera Roberta B.

• 15 9

• tak czy inaczej zawsze za nami! (4)

• 6 4

• pożyjemy, zobaczymy (2)

niech tylko urząd miasta odklei was od cyca...

• 17 7

• do H39 (1)

Marzy ci się "cyc" Urzędu Miasta co ? Dla 100-200 widzów na meczu nie warto inwestować w twój klubik.

• 9 12

• Nie

Marzy mi się solidny sponsor, czyli coś, co nigdy do was nie trafi.

• 9 7

• tak czy inaczej

wygraliśmy z arka, Lechią i Polonią. Mozna by wiec nawet rzecz najlepsi w Trojmieście :)

• 9 8

• Bałtyk kończy w 9, 1:1 koniec.

Szkoda,że tyle kartek dzisiaj Bałtyk nazbierał .

• 18 6

• Brawo Polonia

Skoro już nie graliście u siebie, to dobrze, że tym razem przynajmniej za miedzą, a nie w Malborku ;). Mecz za przysłowiowe 6 punktów wygrany, straty do drużyn ze środka tabeli nieco zniwelowane, tak że na wiosnę jeszcze wszystko możliwe :).