Sprawdź - kto najładniej gra w III lidze?

mad, ras.
24 sierpnia 2013 (artykuł sprzed 10 lat)
Najnowszy artykuł na ten temat Bałtyk skończył sezon III ligi z 4. lokatą
Bramka Szymona Rychłowskiego to jeden z niewielu pozytywów po stronie Polonii Gdańsk w meczu z Pogonią II Szczecin. Bramka Szymona Rychłowskiego to jeden z niewielu pozytywów po stronie Polonii Gdańsk w meczu z Pogonią II Szczecin.

Polonia Gdańsk po raz kolejny zagrała dobre spotkanie w ofensywie, gdzie zawodziła jedynie skuteczność, ale słabe w defensywie, co skończyło się stratą czterech bramek i porażką w meczu z Pogonią II Szczecin 1:4 (0:1). - Jesteśmy najładniej przegrywającą drużyną w III lidze - mówi trener gdańszczan Paweł Pagieła. Lepiej poradziły sobie rezerwy Lechii Gdańsk, które zremisowały 3:3 (0:2) na wyjeździe z Energetykiem Gryfino. W niedzielę, o godz. 19, pierwszy gwizdek w meczu Arka II Gdynia - Leśnik/Rossa Manowo.

Pogoń II Szczecin - Polonia Gdańsk 4:1 (1:0)
Chałas 20, Wiśniewski 62, Pogorzelczyk 87, Kapelusz 90 - Rychłowski 69

POLONIA: Wojtowicz - Zgliński, Rusinek, Pikulski, Sobczak - K. Borkowski (80 Gałkowski), Szuba (70 Kucharski), Kozłowski, Cholewiński (59 Drożdżak) - Rychłowski, Mikołajczak (59 Piątkowski)

Polonia przystąpiła do meczu z Pogonią II wzmocniona dwoma pomocnikami. Mariusz Cholewiński, który poprzedni sezon spędził w Mazurach Ełk, dostał szansę gry w pierwszym składzie. W 70 minucie na boisku pojawił się natomiast były gracz Lechii II Gdańsk, 19-letni Marcin Kucharski. Bardziej okazale wyglądały jednak posiłki rezerw Pogoni, uzupełnione graczami pierwszej drużyny.

- Po boisku biegali m.in. Edi Andradina czy Tomasz Chałas, a do tego kilku młodzieżowych reprezentantów Polski. Na ich tle wyglądaliśmy bardzo przyzwoicie, a czasami wręcz przeważaliśmy. Niestety niektóre nasze zagrania w obronie nadają się do działu piłkarskie jaja - mówi szkoleniowiec Polonii Paweł Pagieła.

Po pierwszej połowie nie było jeszcze tak źle. Pogoń II prowadziła 1:0 po golu Chałasa, który dostawił głowę do dośrodkowania z prawej strony boiska. Bramka na 2:0 mogła jednak przybić gdańszczan. Sebastian Wojtowicz dostał podanie od napastnika Pogoni i chciał wybić piłkę. Niestety trafił nią w zawodnika gospodarzy Radosława Wiśniewskiego, a ten skierował futbolówkę do siatki.

BAŁTYK PRZEGRAŁ Z... BAŁTYKIEM

Polonii udało się jednak szybko zebrać w sobie i 7 minut później wreszcie skutecznie zakończyć jeden z ataków. Honorowe trafienie zaliczył Szymon Rychłowski.

- W trakcie całego meczu mieliśmy wiele stuprocentowych sytuacji. Niestety, na przykład Rychłowski czy Mikołajczak nie potrafili ich wykorzystać - dodaje Pagieła.

Pod koniec spotkania Kajetan Pogorzelczyk wykorzystał za to kolejny błąd Wojtowicza, a Szymon Kapelusz prostopadłe podanie swojego kolegi i Polonia wróciła ze Szczecina z bagażem czterech bramek.

- Jeżeli dalej będziemy grali tak w obronie, to przeciwnicy wygrają każdy mecz. Akceptuję bramki po ładnych, składnych akcjach, ale te padające po kuriozalnych błędach ciężko przełknąć. I o nie mam największe pretensje do swoich zawodników - kończy Pagieła.

Energetyk Gryfino - Lechia II Gdańsk 3:3 (2:0)
Bramki dla Lechii II: Łazaj 53, Rzepnikowski 61, Lenkiewicz 75

LECHIA II: Rosa - Iwanowski, Powszuk, Jaroszek, Bobowski - Kaszuba (46 Żmiejwski), Czerwiński (46 Rzepnikowski), Gorczyca (61 Kamiński), Łazaj - Duda, Kugiel (55 Lenkiewicz)

Ciężką przeprawę w Gryfinie miały rezerwy Lechii Gdańsk. Biało-zieloni fatalnie wpisali się w pierwszej połowie spotkania tracąc po prostych błędach dwa gole. Po przerwie trener Krzysztof Wilk od razu zareagował dwiema zmianami, które przyniosły efekt, choć nie od razu. Do siatki trafił po zamieszaniu w polu karnym Kacper Łazaj, ale Energetyk również pokusił się o gola.

Dwie bramki straty biało-zielonym udało się jednak odrobić do 75 minuty. Gdańszczanie znakomicie wykorzystali stałe fragmenty gry. Najpierw z rzutu rożnego na głowę Pawła Rzepnikowskiego dośrodkował Piotr Jaroszek, a kilkanaście minut później również uderzeniem głową gola zdobył Damian Lenkiewicz po dośrodkowaniu Dawida Żmijewskiego.

- To były dwie zupełnie różne połowy w naszym wykonaniu. Bramki traciliśmy po głupich błędach. Zmiany po przerwie przyniosły oczekiwany efekt i tak naprawdę mogliśmy spokojnie wygrać to spotkanie. Po prostu zabrakło nam czasu - powiedział kierownik Lechii II Robert Rybakowski.

Wyniki 4 kolejki

• BAŁTYK GDYNIA - Bałtyk Koszalin 0:3 (0:1)
  • Pogoń II Szczecin - POLONIA GDAŃSK 4:1 (1:0)
  • Energetyk Gryfino - LECHIA II GDAŃSK 3:3 (2:0)
  • ARKA II GDYNIA - Leśnik/Rossa Manowo 1:2 (1:0)
  • Chemik Police - Kaszubia Kościerzyna 0:2 (0:1)
  • Koral Dębnica - Cartusia 1:1 (0:1)
  • Gwardia Koszalin - Kotwica Kołobrzeg 2:0 (2:0)
  • Drawa Drawsko Pomorskie - Pomorze Potęgowo 6:0 (3:0)
mad, ras.

Opinie (5) 2 zablokowane

• TYLKO ARKA II GDYNIA

jak w tytule

• 4 17

• Bałtyk przegrywa wszystko kolejny sezon i to do zera (1)

Polonia Gdańsk gra tu niestety fartem, bo spadli rok temu i zostali awansowani

dlatego Tylko Arka Gdynia! Nasi juniorzy grają najlepiej, najbardziej ambitnie, są Mistrzami Polski!

Zapraszamy na meczae naszych rezerw - wstęp bezpłatny!