Trefl pokonał po dogrywce Polpharmę

9 października 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Nikola Marković nie mógł wstrzelić się zza linii 6,75 metra przez cztery kwarty. W dogrywce trafił jednak dwa rzuty za trzy punkty, a do tego dołożył efektowną akcję z faulem. Nikola Marković nie mógł wstrzelić się zza linii 6,75 metra przez cztery kwarty. W dogrywce trafił jednak dwa rzuty za trzy punkty, a do tego dołożył efektowną akcję z faulem.

Przebudzenie Nikoli Markovicia, który w dogrywce zdobył 9 punktów oraz "trójki"
Filipa DylewiczaBrandona Browna napędziły ofensywnie Trefla Sopot i pozwoliły pokonać na wyjeździe Polpharmę Starogard Gdański 94:90 (11:20, 11:22, 18:23, 23:20, d. 20:16) w meczu PLK. Podopieczni Marcina Klozińskiego mogli wygrać już po 40 minutach, ale amerykański rozgrywający żółto-czarnych zagrał indywidualnie i nie trafił trudnego rzutu.

Thomasson 19 (1x3, 7zb.), Milovanović 9 (7 zb.), Flieger 7 (1x3), Szymański 2 (7 zb.), Tanksley 2 oraz Bojić 30 (1x3, 6 zb.), Davis 8 (10 zb.), Schenk 8, Gołębiowski 5 (1x3), Rduch 0
Sędziowie: Trawicki, Pietrzak, Puzoń
Brown 22 (1x3, 5 as.), Marković 19 (11 zb.), Zack 2, Śmigielski 0, M. Kolenda 0 oraz Dylewicz 19 (33, 5 zb.), Mielczarek 15 (1x3), Karolak 12 (2x3), Ł. Kolenda 5

W pierwszej kolejce, Trefl uległ w Ergo Arenie mistrzowi Polski, Stelmetowi Zielona Góra 77:84, choć niewiele brakowało, aby to żółto-czarni zeszli z boiska jako zwycięzcy

KOSZYKARZE TREFLA ULEGLI U SIEBIE MISTRZOWI POLSKI
Mecz w obecnej kolejce mają już za sobą koszykarze Asseco, którzy wygrali na boisku Legii warszawa 87:76

KOSZYKARZE ASSECO POPSULI POWRÓT LEGII
W pierwszym meczu w składzie Trefla zabrakło kontuzjowanych Filipa Dylewicza (TREFL Sopot) i Marcina Stefańskiego (TREFL Sopot)
W Starogardzie Gdańskim, w składzie żółto-czarnych jest już Dylewicz (TREFL Sopot), wciąż nie ma za to Stefańskiego, którego czeka jeszcze 1,5 tygodnia pauzy
Poprzedni mecz był rekordowy dla Michała Kolendy, który zdobył 18 punktów, nie notując przez ponad 24 min na boisku żadnej straty
Żółto-czarni zaczną w składzie: 0 Zack (TREFL Sopot), 3 Brown (TREFL Sopot), 5 Śmigielski (TREFL Sopot), 7 Marković (TREFL Sopot), 23 M. Kolenda (TREFL Sopot)
Pierwsza piątka gospodarzy wygląda następująco: 2 Tanksley (Polpharma Starogard Gdański), 9 Flieger (Polpharma Starogard Gdański), 21 Szymański (Polpharma Starogard Gdański), 31 Milovanović (Polpharma Starogard Gdański), 32 Thomasson (Polpharma Starogard Gdański)
Trefl dzisiaj cały na żółto, natomiast Polpharma w niebieskich strojach
1'
ZACZYNAMY MECZ, pierwsza piłka dla Polpharmy
1'
W pierwszej akcji sopocian M. Kolenda (TREFL Sopot) fauluje w ataku
2'
Obie drużyny mają duże problemy w ataku
za 2 punkty
3'
[2:0] Pierwsza 2 punkty w meczu, po dobitce własnego rzutu zdobywa Milovanović (Polpharma Starogard Gdański).
3'
Kolejny faul w ataku, tym razem Markovicia (TREFL Sopot)
za 2 punkty
3'
[2:2] Przechwyt i 2 punkty z kontry zdobywa 3 Brown (TREFL Sopot).
za 3 punkty
3'
[5:2] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Flieger (Polpharma Starogard Gdański).
za 2 punkty
4'
[5:4] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 0 Zack (TREFL Sopot).
za 2 punkty
4'
[7:4] Kolejne 2 punkty zdobywa Milovanović (Polpharma Starogard Gdański).
za 2 punkty
5'
[9:4] 2 punkty po przechwycie i z kontry zdobywa Thomasson (Polpharma Starogard Gdański).
wolne (trafione oba)
5'
[11:4] Thomasson (Polpharma Starogard Gdański) wykorzystuje oba rzuty wolne.
6'
Na boisku pojawił się po raz pierwszy w sezonie Dylewicz (TREFL Sopot)
wolne (tylko 1 trafiony)
6'
[12:4] Tylko jeden rzut wolny trafia Milovanović (Polpharma Starogard Gdański).
za 2 punkty
6'
[14:4] Przechwyt i 2 punkty z kontry zdobywa Thomasson (Polpharma Starogard Gdański).
czas
6'
Przerwa na żądanie Klozińskiego (TREFL Sopot).
za 2 punkty
7'
[14:6] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 8 Dylewicz (TREFL Sopot).
za 2 punkty
7'
[16:6] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Szymański (Polpharma Starogard Gdański).
za 3 punkty
7'
[16:9] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 55 Mielczarek (TREFL Sopot).
za 2 punkty
8'
[18:9] 2 punkty po wejściu pod kosz dobywa Davis (Polpharma Starogard Gdański).
9'
[18:11] 3 Brown (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
10'
[20:11] 2 punkty spod kosza zdobywa Bojić (Polpharma Starogard Gdański).
10'
Koniec pierwszej kwarty. Trefl ma problemy z konstruowaniem akcji. Brakuje pomysłu na grę przeciwko obronie strefowej. Do tego w obronie nie radzi sobie w polu trzech sekund
11'
ZACZYNAMY DRUGĄ KWARTĘ, piłka dla Trefla
za 2 punkty
12'
[22:11] 2 punkty po ofensywnej zbiórce zdobywa Bojić (Polpharma Starogard Gdański).
za 2 punkty
13'
[22:13] 2 punkty z kontry zdobywa 55 Mielczarek (TREFL Sopot).
za 2 punkty
13'
[24:13] 2 punkty spod kosza zdobywa Tanksley (Polpharma Starogard Gdański).
za 3 punkty
13'
[24:16] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 8 Dylewicz (TREFL Sopot).
14'
Już trzeci faul Zacka (TREFL Sopot)
za 2 punkty
14'
[24:18] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa 55 Mielczarek (TREFL Sopot).
czas
14'
Przerwa na żądanie Bogicevicia (Polpharma Starogard Gdański).
za 3 punkty
15'
[24:21] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 9 Karolak (TREFL Sopot).
16'
[24:23] 7 Marković (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
16'
[26:23] 2 punkty po zbiórce w ataku zdobywa Bojić (Polpharma Starogard Gdański).
za 2 punkty
17'
[28:23] Kolejne 2 punkty zdobywa Bojić (Polpharma Starogard Gdański), do tego faul Karolaka
za 1 punkt
17'
[29:23] Rzut wolny trafia Bojić (Polpharma Starogard Gdański).
za 2 punkty
18'
[29:25] 2 punkty po wejściu z obwodu zdobywa 9 Karolak (TREFL Sopot).
18'
[29:27] 3 Brown (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
19'
[29:29] 55 Mielczarek (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
20'
[29:31] 7 Marković (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
20'
[31:31] 2 punkty z kontry zdobywa Milovanović (Polpharma Starogard Gdański), a Marković skupiał się na pilnowaniu... sędziego
czas
20'
za 2 punkty
20'
[31:33] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 7 Marković (TREFL Sopot), a do tego faul Szymańskiego
20'
Marković (TREFL Sopot) pudłuje pierwszy rzut, ale sędziowie nakazują powtórkę, pudłuje także drugi - piłka nawet nie dolatuje do obręczy
20'
Koniec pierwszej połowy. Gra Trefla ruszyła, gdy na ławce usiadł Brown. W obronie porządek zrobili Mielczarek i Dylewicz, także atak wyglądał lepiej. A przewaga byłaby wyższa, gdyby nie aż cztery zmarnowane kontry przez żółto-czarnych - duża w tym zasługa wracającego na boisku Browna
Najskuteczniejsi w pierwszej połowie: Mielczarek (TREFL Sopot) i Bojić (Polpharma Starogard Gdański) po 9 pkt, Milovanović (Polpharma Starogard Gdański) - 7 pkt, Brown (TREFL Sopot), Marković (TREFL Sopot) i Thomasson (Polpharma Starogard Gdański) po 6 pkt
Trefl trafił 3 z 10 rzutów za trzy punkty, Polpharma 1 z 11, gospodarze mają 22 zbiórki, goście jedną mniej, Trefl uzbierał 6 asyst, Polpharmą - 5
21'
ZACZYNAMY TRZECIĄ KWARTĘ, piłka dla Polpharmy
za 2 punkty
21'
[33:33] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Thomasson (Polpharma Starogard Gdański).
21'
[34:33] Tylko jeden rzut wolny trafia Flieger (Polpharma Starogard Gdański).
za 3 punkty
22'
za 2 punkty
22'
[36:36] 2 punkty z półdystansu zdobywa Flieger (Polpharma Starogard Gdański).
23'
[36:37] Tylko jeden rzut wolny trafia 8 Dylewicz (TREFL Sopot).
23'
[37:37] Tylko jeden rzut wolny trafia Flieger (Polpharma Starogard Gdański).
za 3 punkty
24'
[40:37] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Gołębiowski (Polpharma Starogard Gdański).
za 2 punkty
24'
[40:39] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa 3 Brown (TREFL Sopot).
za 2 punkty
24'
[42:39] 2 punkty spod kosza zdobywa Gołębiowski (Polpharma Starogard Gdański).
za 3 punkty
25'
za 2 punkty
25'
[42:44] 2 punkty z kontry zdobywa 9 Karolak (TREFL Sopot).
czas
25'
za 2 punkty
25'
[44:44] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Davis (Polpharma Starogard Gdański).
za 2 punkty
26'
[46:44] 2 punkty spod kosza zdobywa Bojić (Polpharma Starogard Gdański).
za 2 punkty
27'
[48:44] Łatwe 2 punkty zdobywa Milovanović (Polpharma Starogard Gdański).
za 2 punkty
28'
[48:46] 2 punkty z kontry zdobywa 3 Brown (TREFL Sopot).
za 2 punkty
28'
[50:46] 2 punkty spod kosza zdobywa Bojić (Polpharma Starogard Gdański).
za 2 punkty
29'
[50:48] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa 3 Brown (TREFL Sopot), do tego faul Milovanovicia
za 1 punkt
29'
[50:49] Rzut wolny trafia 3 Brown (TREFL Sopot).
za 2 punkty
29'
[52:49] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Bojić (Polpharma Starogard Gdański).
za 2 punkty
30'
[54:49] 2 punkty zdobywa Bojić (Polpharma Starogard Gdański), który ponownie łatwo ogrywa Zacka
czas
30'
30'
[54:51] Ł. Kolenda (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
czas
30'
30'
Koniec trzeciej kwarty. Wśród gości wyróżniał się tylko Brown (TREFL Sopot). Poza tym dużo niedokładnej gry, która jednak na szczęście nie sprawia, aby rywale odskoczyli na bezpieczną przewagę. po drugiej stronie boiska koncert gry odgrywa Bojić (Polpharma Starogard Gdański)
31'
ZACZYNAMY CZWARTĄ KWARTĘ, piłka dla Trefla
31'
[54:53] 7 Marković (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
31'
[54:55] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Ł. Kolenda (TREFL Sopot), do tego faul Bojicia
za 1 punkt
31'
[54:56] Rzut wolny trafia Ł. Kolenda (TREFL Sopot).
32'
Polpharma ma już 5 fauli w tej kwarcie, tak więc każde kolejne przewinienie gospodarzy, poza tymi w ataku, daje Treflowi rzuty wolne
32'
[54:57] Tylko jeden rzut wolny trafia 8 Dylewicz (TREFL Sopot).
32'
Po stronie gospodarzy po cztery faule mają już Szymański (Polpharma Starogard Gdański) oraz Milovanović (Polpharma Starogard Gdański)
32'
[56:57] Schenk (Polpharma Starogard Gdański) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
32'
[58:57] 2 punkty po wejściu pod kosz zdobywa Schenk (Polpharma Starogard Gdański).
za 2 punkty
33'
[60:57] 2 punkty spod kosza zdobywa Bojić (Polpharma Starogard Gdański).
33'
Trefl także już poza limitem fauli w kwarcie
za 2 punkty
33'
[62:57] 2 punkty po łatwym minięciu pierwszej linii obrony zdobywa Schenk (Polpharma Starogard Gdański).
czas
33'
za 2 punkty
34'
[62:59] 2 punkty z kontry zdobywa 7 Marković (TREFL Sopot).
za 2 punkty
34'
za 2 punkty
35'
[64:61] Szybka odpowiedź i 2 punkty zdobywa 3 Brown (TREFL Sopot).
za 2 punkty
35'
[64:63] Łatwe 2 punkty zdobywa Dylewicz (TREFL Sopot).
35'
[66:63] Schenk (Polpharma Starogard Gdański) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
36'
[66:65] 2 punkty z kontry zdobywa 55 Mielczarek (TREFL Sopot).
36'
[68:65] Thomasson (Polpharma Starogard Gdański) wykorzystuje oba rzuty wolne.
37'
4. faul Thomassona (Polpharma Starogard Gdański)
37'
[68:66] Tylko jeden rzut wolny trafia 8 Dylewicz (TREFL Sopot).
37'
[68:68] 3 Brown (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
38'
4. faul Markovicia (TREFL Sopot)
38'
Bojić (Polpharma Starogard Gdański) pudłuje oba wolne
38'
[68:70] 9 Karolak (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
39'
[68:72] 2 punkty z kontry zdobywa 3 Brown (TREFL Sopot), któy chwilę wcześniej zablokował Schenka
39'
[70:72] Davis (Polpharma Starogard Gdański) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
39'
[70:74] 2 punkty z półdystansu zdobywa 8 Dylewicz (TREFL Sopot).
za 2 punkty
39'
[72:74] 2 punkty spod kosza zdobywa Bojić (Polpharma Starogard Gdański).
40'
Błąd 24 sekund Trefla, 43 sekundy do końca kwarty
za 2 punkty
40'
[74:74] 2 punkty po wejście w pole trzech sekund zdobywa Thomasson (Polpharma Starogard Gdański).
czas
40'
Przerwa na żądanie Klozińskiego (TREFL Sopot). 23 sekundy do końca kwarty
40'
Brown (TREFL Sopot) gra indywidualnie, rzuca z dystansu i nie trafia...
40'
Koniec czwartej kwarty. Mamy dogrywkę!
W ostatniej akcji czwartej kwarty, świetnie grający w tej części meczu Brown (TREFL Sopot) złamał zagrywkę narysowaną przez trener Klozińskiego, zagrał indywidualnie i nie trafił trudnego rzutu
41'
ZACZYNAMY DOGRYWKĘ, CZYLI DODATKOWE 5 MINUT GRY. Piłka dla Polpharmy
za 3 punkty
41'
za 2 punkty
41'
[76:77] 2 punkty spod kosza zdobywa Bojić (Polpharma Starogard Gdański).
za 2 punkty
42'
[78:77] Kolejne 2 punkty zdobywa Bojić (Polpharma Starogard Gdański).
za 3 punkty
42'
[78:80] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 7 Marković (TREFL Sopot).
za 3 punkty
43'
[81:80] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Bojić (Polpharma Starogard Gdański).
za 2 punkty
43'
[81:82] 2 punkty wsadem zdobywa 7 Marković (TREFL Sopot) i do tego jest faulowany przez Bojicia
za 1 punkt
43'
[81:83] Rzut wolny trafia 7 Marković (TREFL Sopot).
za 2 punkty
43'
za 3 punkty
44'
schodzi za faule
44'
Szymański (Polpharma Starogard Gdański) fauluje po raz 5 - tym razem w ataku - i kończy udział w tym spotkaniu.
za 3 punkty
44'
[83:89] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa 3 Brown (TREFL Sopot).
czas
44'
44'
[85:89] Davis (Polpharma Starogard Gdański) wykorzystuje oba rzuty wolne.
45'
Milovanović (Polpharma Starogard Gdański) fauluje po raz 5 i kończy udział w tym spotkaniu.
45'
[85:91] 55 Mielczarek (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 2 punkty
45'
[87:91] 2 punkty z pola trzech sekund zdobywa Thomasson (Polpharma Starogard Gdański).
45'
[87:93] 55 Mielczarek (TREFL Sopot) wykorzystuje oba rzuty wolne.
za 3 punkty
45'
[90:93] Celny rzut zza linii 6.75 m! Trzy punkty zdobywa Thomasson (Polpharma Starogard Gdański).
45'
[90:94] Tylko jeden rzut wolny trafia 8 Dylewicz (TREFL Sopot).
45'
KONIEC MECZU. Świetna, ofensywna gra Trefla w dogrywce, którą poprowadził Marković (TREFL Sopot). Serb wykonał trzy trzypunktowe, czym razem z Dylewiczem (TREFL Sopot) i Brownem (TREFL Sopot) - także rzucili po trójce - ustawił początek dodatkowego czasu gry.

Wyniki 2 kolejki

• Legia Warszawa - ASSECO GDYNIA 76:87 (20:23, 19:19, 20:27, 17:18)
  • Polpharma Starogard Gdański - TREFL SOPOT 90:94 (20:11, 11:22, 23:18, 20:23, d. 16:20)
  • Stelmet BC Zielona Góra - PGE Turów Zgorzelec 102:64 (23:16, 23:23, 22:12, 34:13)
  • Rosa Radom - GTK Gliwice 86:64 (19:13, 26:18, 24:14, 17:19)
  • Miasto Szkła Krosno - Anwil Włocławek 57:88 (13:20, 14:26, 9:27, 21:15)
  • AZS Koszalin - Polski Cukier Toruń 63:90 (17:22, 11:23, 22:21, 13:24)
  • Czarni Słupsk - TBV Start Lublin 89:88 (21:22, 24:22, 17:18, 27:26)
  • PGE Turów Zgorzelec - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 80:76 (16:21, 22:17, 20:12, 22:26)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - King Szczecin 84:73 (22:8, 16:14, 17:19, 29:32)
  • Awansem z 17. kolejki:
  • King Szczecin - Stelmet Zielona Góra 74:62 (17:16, 18:13, 17:19, 22:14)

Opinie (11)

• Brawo Trefl. (1)

Wreszcie dobry mecz i oczywiście wynik.Brown powinien podać przed rzutem na dogrywkę ale poza tym uważam,że grał dobry mecz i oddał bardzo ważny rzut w dogrywce. Marković pierwsza połowa słabo druga też bez szału ale dogrywka wynagradza wszystko.Brawa dla niego to on pociągnął zespół do zwycięstwa.Szkoda bo myślałem , że Kolendowie utrzymają poziom ale trudno.Najważniejsze,że zwycięstwo.