Polpharma Starogard Gdański - Trefl Sopot 92:117. Rekordowa zdobycz sezonu

dak.
3 stycznia 2021 (artykuł sprzed 3 lat)

Koszykarze Trefla Sopot zdobyli kolejną "setkę" w drugim meczu z rzędu. Koszykarze Trefla Sopot zdobyli kolejną "setkę" w drugim meczu z rzędu.

Trefl Sopot wygrał na wyjeździe z Polpharmą Starogard Gdański 117:92 (26:17, 28:18, 31:28, 32:29) w 20. kolejce Energa Basket Ligi. Tym samym żółto-czarni zwyciężyli w derbach Pomorza. 117 zdobytych punktów najwyższy wynik sezonu 2020/21.

Asseco Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 63:102. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarzom i trenerowi

POLPHARMA: Allen 17 (2x3, 7 zb.), Haney 12 (2x3), Washington 12 (2x3), Surmacz 10 (3x3), Furstinger 10 oraz Itrich 14, Kowalczyk 10 (2x3), Reszka 3 (2x3), Walda 2, Chorab 2, Urbański 0

TREFL: Łukasz Kolenda 18 (3x3), Omot 16 (8 zb.), Olejniczak 15 (6 zb.), Gruszecki 12 (2x3), Paliukenas 7 (1x3, 11 as.) oraz Moten 13 (1x3), Haws 11 (1x3), Michał Kolenda 11 (3x3), Leończyk 8, Kowalenko 4, Ziółkowski 2

Koszykarze Trefla Sopot wracają do rytmu meczowego. Po środowych derbach Trójmiasta z Asseco Arką Gdynia (100:71) przyszedł czas na derby Pomorza z Polpharmą Starogard Gdański. Trener Marcin Stefański nie dokonywał żadnych zmian w wyjściowej "5" i ponownie postawił na: Łukasza Kolendę, Karola Gruszeckiego, Martynasa Paliukenasa, Nuniego OmotaDominika Olejniczaka.

Lepiej w spotkanie weszli żółto-czarni, którzy po niespełna minucie byli na prowadzeniu 5:0. Gospodarze w porę zareagowali i potrzebowali chwili, by doprowadzić do stanu 8:7. Później jednak zaliczali straty, co wykorzystywali żółto-czarni (14:8). "Kociewskie Diabły" znacznie spuściły z tonu, czego nie można było powiedzieć o sopocianach. Przed upływem 8 minut mieli 10 punktów przewagi, ale ostatecznie wygrywali 26:17.

Asseco Arka Gdynia - Trefl Sopot 71:100. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarzom i trenerowi

Trefl zachował tempo także w drugiej partii. Podobnie jak w poprzednim spotkaniu, tak i w tym, Witalij Kowalenko popisał się wsadem, ale gospodarze ruszyli do ofensywy dopiero po trafieniu Gruszeckiego (34:19). Po wymianie ciosów sopocianie znów przejęli kontrolę nad grą i gdyby nie trafienie Trevona Allena, prowadziliby różnicą 21 punktów przed przerwą.

Obie ekipy nie grzeszyły skutecznością szczególnie po zmianie stron. Zaczęło się spokojnie, ale po chwili dwa udane wsady zaliczył Olejniczak, a gdy Łukasz Kolenda trafił z półdystansu, było już 69:43. Potem wkradła się stagnacja, bo przez ponad 2 minuty koszykarze trafiali wyłącznie z linii rzutów wolnych. Gospodarze próbowali pomniejszyć różnicę, ale przed ostatnią kwartą udało się zbliżyć jedynie na 22 "oczka".

W czwartą kwartę dobrze wszedł Darious Moten, który najpierw zablokował rywala, a następnie trafił "trójkę". Podobnie odpowiedział Grzegorz Surmacz, a chwilę potem także i Michał Kolenda i Allen. Do końca spotkania byliśmy już świadkami wymiany ciosów, dzięki czemu żółto-czarni mogli przypieczętować drugie zwycięstwo z rzędu, w którym dobili do "trzycyfrówki".

Skuteczność z gry gości wyniosła 67 proc. (47/70), a z dystansu 57 proc. (11/19). Żółto-czarni byli lepsi także pod kosze (35 do 27 w zbiórkach) i zaliczyli o jedną stratę mniej (12 do 13).

Wyniki 20 kolejki

• ASSECO ARKA GDYNIA - Śląsk Wrocław 63:102 (14:23, 16:27, 12:37, 21:15)
  • Polpharma Starogard Gd. - TREFL SOPOT 92:117 (17:26, 18:28, 28:31, 29:32)
  • Legia Warszawa - Zastal Enea BC Zielona Góra 78:85 (17:20, 12:16, 12:18, 18:5, d: 11:11, d: 8:15)
  • King Szczecin - PGE Spójnia Stargard 105:80 (24:20, 33:22, 23:16, 25:22)
  • Pszczółka Start Lublin - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 62:82 (15:17, 14:23, 17:22, 16:20)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Enea Astoria Bydgoszcz 89:86 (21:23, 17:24, 31:16, 20:23)
  • Polski Cukier Toruń - HydroTruck Radom 81:67 (27:18, 20:13, 14:18, 20:18)
  • GTK Gliwice - Anwil Włocławek (przełożony na 14.01)