Asseco rozbite przez najgorszy zespół ligi

30 grudnia 2015 (artykuł sprzed 8 lat)

Dwa wolne trafione na koniec meczu przez Sebastiana Kowalczyka uchroniły Asseco przed antyrekordem punktowym obecnego sezonu TBL. Dwa wolne trafione na koniec meczu przez Sebastiana Kowalczyka uchroniły Asseco przed antyrekordem punktowym obecnego sezonu TBL.

Dobre mecze przeplatane fatalnymi. Tak gra w okresie świąteczno-noworocznym Asseco. Tym razem gdynianie doznali bardzo bolesnej porażki z najsłabszym przed tą kolejką zespołem Tauron Basket Ligi, Polpharmą Starogard Gdański 76:46 (17:16, 21:9, 16:10, 22:11). Bardzo słaba gra w ataku i gonitwa o przekroczenie granicy... 40 pkt. W tak smutny sposób Asseco zamknęło udany 2015 rok. A Polpharma uciekła z ostatniego miejsca w tabeli.

Polpharma: Hicks 16 punktów(2x3), Flieger 10 (2x3), Kinloch 8 (7 zb.), Mirković 4, Diduszko 3 (1x3) oraz Dee 18 (4x3), Paliukenas 7 (1x3), Grujić 5, Szymański 5 (5 zb.), Renkiel 0, Wojdyła 0

ASSECO: Hickey 10 (1x3), Żołnierewicz 5, Parzeński 4 (8 zb.), Matczak 4, Frasunkiewicz 0 oraz Kowalczyk 9 (1x3), Kaplanović 7, Szczotka 3 (1x3), Kobylinskii 2, Ahmedović 2, Czerlonko 0, Morozov 0

Na zakończenie roku Asseco udało się do Starogardu Gdańskiego, gdzie zmierzyło się z najgorszą drużyną Tauron Basket Ligi. Przed meczem z zespołem z Gdyni Polpharma miała na koncie tylko jedną wygraną. Dokonała tego w starciu z inną drużyną z Trójmiasta, czyli z Treflem. Było to właśnie na parkiecie w Starogardzie Gdańskim.

Już pierwsza połowa pokazała, że koszykarzom z Kociewia dobrze gra się w tym sezonie z rywalami z Trójmiasta. Na początku mieliśmy pojedynek Amerykanów. Po stronie gospodarzy dominował oczywiście Michael Hicks. Kiedy skutecznie kończył w 5. minucie kontratak Polpharmy miał na koncie 7 punktów, czyli tylko jeden mniej niż cały zespół. Chwilę wcześniej 6. punkt w tej części gry zdobył Anthony Hickey. W połowie kwarty mieliśmy remis 8:8.

Tak wyrównaną grę oglądaliśmy do 13 min. Kolejne punkty Hickeya przyniosły wynik 22:20 dla gospodarzy. Polpharma zaliczyła następnie serię 8:0 (30:20), którą celnymi wolnymi przerwał Filip Matczak. Gdynianie mieli problemy ze skonstruowaniem akcji w ataku. Po drugiej stronie parkietu rządzili za to Johnny Dee - 5 pkt w kwarcie oraz Marcin Flieger - 7 pkt w kwarcie. Połowę zamknął punktami były koszykarz Asseco Daniel Grujić, a Polpharma prowadziła 38:25.

Mało tego, gospodarze zaczęli trzecią kwartę od kolejnej trójki, tym razem w wykonaniu Łukasza Diduszki (41:25). Asseco dalej miało ogromne problemy ze skuteczną grą. Koszykarze z Gdyni popełniali wiele strat. Na zakończenie 3 kwarty mieli ich już 15. DO tego nie znajdowali recepty na trzypunktowe rzuty gospodarzy. Dzięki temu Kociewskie Diabły powiększały przewagę. Po kolejnej trójce Hicksa wynosiła ona w 28. min. ponad 20 punktów (54:33). Pomimo iż do końca tej części gry Polpharma nie zdobyła już punktów, do Asseco odpowiedziało tylko dwoma. Nieciekawą grę gdynian dobitnie zobrazowała ostatnia akcja kwarty. Matczak grał w niej jeden na jednego z Damienem Kinlochem. Nie potrafił wykorzystać przy środkowym Polpharmy swojej szybkości, a gdy zdecydował się na rzut z półdystansu został zablokowany.

Szukając kolejnych rozwiązań bardzo słabej postawy w ataku swojej drużyny trener Tane Spasev zaczął wpuszczać na boisko głębokich rezerwowych, jak: Maxim Morozov, Emir Ahmedović czy Anton Kobylinskii. Żaden z nich nie zmienił jednak losów meczu. Asseco pozostawała walka, aby przekroczyć granicę 40 pkt. W połowie kwarty jeden rzut wolny wykorzystał Jakub Parzeński i gdynianie przegrywali 38:64. Za chwilę przewaga gospodarzy wynosiła ponad 30 pkt (69:38). Do końca kwarty pozostawały 4 min. Dwie minuty później Djordje Kaplanović dorzucił dwa wolne, a z przodu wyniku po stronie Asseco pojawiła się czwórka.

Później pozostało Asseco gonić wynik 45, który jest antyrekordem punktowym tego sezonu ustanowionym przez Trefla Sopot. Uchronił go od niego faul w końcówce spotkania na Sebastianie Kowalczyku. Rozgrywający trafił oba wolne, zdobywając nimi 45 i 46 pkt. W całym meczu gdynianie trafili tylko 15 z 48 rzutów, z czego 3 z 22 za trzy.

Wyniki 13 kolejki

• Polpharma Starogard Gdański - ASSECO GDYNIA 76:46 (17:16, 21:9, 16:10, 22:11)
  • TREFL SOPOT - Rosa Radom 61:67 (16:12, 15:17, 17:23, 13:15)
  • Polski Cukier Toruń - Start Lublin 88:63 (17:15, 22:14, 24:22, 25:12)
  • Energa Czarni Słupsk - MKS Dąbrowa Górnicza 65:72 (14:18, 11:18, 21:13, 19:23)
  • Polfarmex Kutno - Anwil Włocławek 54:58 (8:10, 10:9, 14:19, 22:20)

Z Polpharmą? 30-oma? Nie wierzę.
    Po co tam pojechali? Lepiej było oddać ten mecz walkowerem, byłby mniejszy wstyd (bo większego sobie nie wyobrażam w tej lidze). I lider i outsider mogą nas zniszczyć 30-oma albo więcej? To czym się różni Stelmet od Polpharmy? Wychodzi że niczym.
    ps: Teraz będę się bał iść na mecz z Czarnymi żeby mnie szlag nie trafił.

• 33 5

• to nie idź (2)

Taki z ciebie kibic za dechę. Nie chodź na mecze i nie wkurzaj się.

• 3 9

• (1)

pewnie, obojętne co by się na parkiecie nie działo to spoko... luzik... kupię sobie colę i popcorn to może nie usnę... tak kibicujesz? bo ja nie

• 8 0

• Pozwolę się wtrącić.Też chodzę na mecze Asseco,ale uważam,że profesjonalna,czyli zawodowa drużyna powinna reprezentować pewien poziom i tego się trzymać.Tymczasem,panowie zachowują się jak nie przymierzając cnotliwe panienki.Dawanie d... w naturze jest rzeczą normalną,natomiast w sporcie nie.Jeszcze trochę takich meczów i urocze cheerleaderki nie będą miały dla kogo tańczyć.Kibice bardzo nie lubią jak się z nich robi wałów.Grać przy pustych lub prawie pustych trybunach nie jest dla sportowca rzeczą przyjemną,ale na sympatię kibica trzeba sobie zapracować solidną grą i zwycięstwami.Niestety mam wrażenie,że coraz częściej koszykarze Asseco zaczynają "dawać plamę".Obym się mylił.

• 3 0

• Wstyd!!! (2)

Matczak do drugiej ligi! A Szczotka niech już lepiej nie gra bo więcej szkodzi niż pomaga

• 4 5

• I słusznie,bo wynik mówi za siebie.Chodzę na mecze Asseco,ale nie chce mi się tego komentować,bo nie ma co komentować.

• 0 0

• myślisz, że twoją opinią ktoś się przejmie?

• 0 0

• Liczyli na to że Polpharma położy się na parkiecie ...