Polska - Holandia 33:27. 2500 kibiców i piorunująca końcówka piłkarzy ręcznych

Sebastian Zwiewka
30 grudnia 2021 (artykuł sprzed 2 lat)
Reprezentanci Polski zakończyli udział w 4Nations Cup z dwoma zwycięstwami i jedną porażką. Reprezentanci Polski zakończyli udział w 4Nations Cup z dwoma zwycięstwami i jedną porażką.

Reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych pokonała w Ergo Arenie Holandię 33:27 (17:16) w trzecim meczu 4Nations Cup. Tym samym biało-czerwoni na turnieju odnieśli dwa zwycięstwa i doznali jednej porażki, co zapewniło im w końcowej klasyfikacji drugą pozycję. Losy zwycięstwa naszych rodaków z starciu z Holendrami rozstrzygnęły się między 48 a 56 minutą, kiedy zdobyli 6 bramek z rzędu. Najwięcej trafień zanotował Kamil Syprzak (7).

POLSKA: Kornecki, Morawski - Syprzak 7, Moryto 6, Krajewski 4, Pietrasik 3, Dawydzik 3, Daszek 2, Walczak 2, Czuwara 2, Adamski 2, Olejniczak 1, Przytuła 1, Pilitowski, Bis

Holandia: Schellekens, L.Steins - Jansen 6, Bougret 5, Falke 3, Stavast 3, I.Steins 2, Schoneaker 2, ten Velde 2, Baijens 1, Sluijters 1, Schagen 1, Jerry 1, Benghanem, Visser

Polacy zajęli drugie miejsce w 4Nations Cup - zobacz

Polska - Japonia 28:27 - przeczytaj relację z wygranego meczu biało-czerwonych

4Nations Cup w Ergo Arenie dobiegło końca. W ostatnim meczu reprezentacja Polski w piłce ręcznej zmierzyła się z Holendrami. Już przed rozpoczęciem spotkania było wiadomo, że zwycięzca dołączy do Tunezji, która wygrała na turnieju rozgrywanym w Trójmieście dwa spotkania. W hali pojawiło się 2500 kibiców, czyli znacznie więcej niż we wtorek i w środę. Biało-czerwoni napędzeni głośniejszym dopingiem dobrze weszli w mecz. Pierwsze minuty były wyrównane, jednak od 12. do 15. minuty Polacy zdobyli cztery bramki. Dzięki temu objęli prowadzenie 8:5.

Słabsza chwila nie podłamała Holendrów, którzy szybko wzięli się do odrabiania straty. Najgroźniejszymi ich zawodnikami byli Florent BourgetTom Jansen, autorzy 5 trafień w pierwszej połowie. Polacy po 30 minutach prowadzili 17:16. Duża w tym zasługa Kamila Syprzaka, który przed przerwą zdobył 4 bramki. W pewnym momencie był wręcz nie do zatrzymania. Taki dorobek bramkowy uzbierał w zaledwie 7 minut. Tym razem w kadrze biało-czerwonych zabrakło Miłosza Wałacha, z kolei na ławce zasiadł Wiktor Tomczak. Torus Wybrzeże Gdańsk miało zatem jednego przedstawiciela, choć nie pojawił się na placu gry.

Tak wygląda kadra reprezentacji Polski

Każdy mecz rozgrywany na tym turnieju dostarczał fanom sporo emocji. Potwierdzają to wyniki tych spotkań. Rywalizacja pomiędzy Polakami a Holendrami także zapewniła wiele zwrotów akcji, drużyny co chwilę zamieniały się prowadzeniem. Arkadiusz MorytoPrzemysław Krajewski stwarzali zagrożenie dla rywali - po zmianie stron zdobyli kilka ważnych bramek. Na kwadrans przed końcem był remis 23:23.

Końcówka zdecydowanie należała do Polaków, którzy zwyciężyli 33:27. Tym samym w 4Nations Cup odnieśli dwa zwycięstwa i doznali jednej porażki. O wysokiej wygranej naszych reprezentantów zadecydowała kapitalna seria sześciu trafień z rzędu. W ciągu 8 minut (od 48. do 56. minuty) biało-czerwoni pozbawili przeciwników złudzeń. Gdański turniej wygrali Tunezyjczycy, przed Polakami, Japończykami i Holendrami.

Mistrzostwa świata 2023 piłkarzy ręcznych. Ćwierćfinały i półfinał w Ergo Arenie

• (3)

Największy wygrany turnieju Ariel Pietrasik - już dzisiaj trzeba na niego stawiać! Ma przegląd, czyta obronę i jak jeszcze obierze pewności będzie niezły grajek! Tylko nie do Kielc bo znowu zrobi z niego obrońcę jak z Chrapka i Gębali! Jest potencjał tylko ................ trener a bardziej jego BRAK!!

• 15 1

• (2)

Niech on lepiej gra jeszcze sezon albo i dwa w tej Szwajcarii i tam nabiera pewności z siebie. Potem Bundesliga. Warunki 202cm/107 kg bardzo dobre ale to nie wszystko. Szymon Sićko jest niewiele lżejszy i 2 cm niższy ale ma dynamikę poruszania się na poziomie na razie dla Pietrasika nieosiągalnym. Za to Pietrasik fizycznie wygląda znacznie lepiej niż Przytuła, nie wspominając o Chrapku. No, a na tej pozycji jest jeszcze Beckman. Tak więc z 5 na mistrzostwa trzeba wybrać maks. 3.

• 9 0

• (1)

Ale dla mnie niech gra ze dwa sezony w Szwajcarii , oczywiście po tym ................ może Francja? A co do osiągalności - dzisiaj widać większy przegląd niż Sićko , a jest młodszy. Tak Sićko ma większą siłę rzutu i ogranie ale już dzisiaj jest słabszy w obronie ! I dzisiaj patrząc po tych meczach to lewe rozegranie powinno wyglądać : Sićko,Pietreasik ,Beckman jak jest miejsce to Chrapek (tylko po co?) i reasumując skład powinien wyglądać : Morawski,Kornecki,Krajewski,Czuwara, rozegranie wymieniłem,Olejniczak,Pilitowski(dzisiaj mi zaimponował,on poprowadził do wygranej i oczywiście Jędraszczyk ale czy jest na 16?), PR tu duży problem ! Daszek i .........nie wiem czy na połowę z dala od ławki nie lepszy Przybylski? (Adamski walczak ale na Japonię,Holandię może się nadaje ) Moryto i ........... czy Komarzewski ? Zamiast Komara chyba bardziej przydatny Przybylski? I obrotowi - mamy naprawdę dobrych: Syprzak, Gębala i walka o następne miejsca dla mnie Walczak wygrywa ale nie skreślam Dawydzika i Bisa(on jeszcze troszkę odstaje ale jest Walczak!)
        oczywiście nie skreślam Adamskiego który jest wszechstronny!

• 8 2

• Generalnie zgadzam się, co do typowanych nazwisk. Szczególnie na lewej połówce: Sićko, Pietrasik, Beckman. Koło: Sypa, Gębala i Dawydzik - on za grę w obronie, siłę tura i spryt. Tym przewyższa Walczaka. Skrzydła i bramka wiadomo. Prawe rozegranie - no tu jest jazda. Myślę, że dopóki nie wyleczy się Majdziński, na właściwy poziom nie wejdą Działakiewicz, Tomczak czy Widomski, to jednak tego jednego typowego leworęcznego rozgrywającego mieć powinniśmy i dlatego Przybylski będzie. Tak myślę. Pozostaje pytanie, co z Chrapkiem i Adamskim? Ale na mistrzostwa jedzie 18-tka, więc jeśli dobrze liczę to wszystko się zgadza.

• 4 0

• Brawo to więcej niż na Arkę

• 15 0

• Nazwiska, które w tym turnieju pokazały się z ciekawej strony.
    Jędraszczyk oraz po wczorajszym, Dobrym! meczu(zwłaszcza 45-55min.) Pietrasik.
    Najważniejsze, że by Biało-Czerwoni podczas Styczniowych ME wyszli z grupy.
    A potem, każda wygrana, to kolejne doświadczenie i im wyżej, tym lepiej.

• 10 0

• (2)

Plus- obrona i skrzydłowi, super współpraca w kontratakach, nieźle bramkarze. Na minus-zdecydowanie cena parkingu 30 zł ! Jak w centrum Paryża. No i od początku ,,wspaniale" tempo meczu trzymał łysy gamoń, sterujący zegarem, co chwila pomyłki w liczeniu bramek i kar dla zawodników.