Asseco poległo u siebie z Czarnymi

6 lutego 2017 (artykuł sprzed 7 lat)

Tym razem bez większych emocji i bez zwycięstwa zakończyli ligowy mecz koszykarze Asseco. Świetna skuteczność Energi Czarnych Słupsk w trzeciej kwarcie sprawiła, że gospodarze ulegli w Gdynia Arenie 65:79 (11:17, 25:17, 13:32, 16:13). Goście przede wszystkim panowali pod koszem wygrywając m.in. zbiórki 43:31.

ASSECO: Szubarga 15 (3x3), Żołnierewicz 15 (2x3), Matczak 14 (2x3, 8 zb.), Szczotka 9 (1x3, 7 zb.), Witliński 6 (1x3, 8 zb.) oraz Ponitka 4, Put 2, Konopatzki 0, Jankowski 0, Kamiński 0, Frąckiewicz 0

Energa Czarni: Cesnauskis 11 (1x3, 6 zb.), Kravish 10 (6 zb.), Ginyard 9 (1x3, 12 zb.), Lewis 7 (1x3, 6 st.), Surmacz 5 (1x3, 5 zb.) oraz Goods 22 (2x3, 7 as.), Dąbrowski 12 (4x3), Johnson 3

Koszykarze Asseco nie szczędzili nerwów sobie i kibicom w dwóch wcześniejszych meczach. Najpierw zwycięstwo z MKS Dąbrowa Górnicza zapewnił gdynianom rzut z końcową syreną Wojciecha Czerlonki, następnie w starciu z Miastem Szkła Krosno wygraną dała dobitka Przemysława Żołnierewicza.

W poniedziałek w Gdynia Arenie pojawili się Energa Czarni. Drużyna ta przeżywa ostatnio kłopoty pozasportowe i niewykluczone, że straci przez to głównego sponsora, czyli firmę Energa. Do tego odchodzą z niej koszykarze. Słupszczanie wygrali jednak dwa ostatnie mecze, które także były emocjonujące do ostatnich akcji. W sumie pokonali ostatnich przeciwników różnicą 3 pkt.

W 4. min. pierwszą trójkę w poniedziałkowym meczu zaliczył Krzysztof Szubarga. Asseco prowadziło wówczas 7:2. Jeszcze lepiej było po punktach Filipa Matczaka (9:2). Do końca kwarty gdynianie dołożyli już tylko... 2 punkty. Natomiast rywale zdobyli ich aż 15.

Asseco miało problem z dokładnością podań, trudno też było gospodarzom grać pod kosz. Natomiast z drugiej strony, kiedy pierwszy punkt z linii rzutów wolnych zdobył środkowy Czarnych David Kravish, goście prowadzili w 14. min. 26:17. Asseco przełamał wówczas trójką Szubarga. Do tego do końca połowy odpowiednio dyrygował kolegami. A gdy 3 min. później za trzy trafił także Żonierewicz Asseco ponownie było na prowadzeniu (29:28). Skrzydłowy miał dobry fragment gry, podobnie zresztą jak Matczak. Do przerwy Asseco wygrywało jednak tylko 36:34.

W trzeciej kwarcie nie potrafiło znaleźć recepty na atak Czarnych. Ci, pomiędzy 21. a 30. min. niemal podwoili dorobek punktowy. Choć jeszcze w 24. min. wydawało się, że będzie to wyrównana kwarta. Dwie trójki Matczaka przedzielił jedną Anthony Goods a gospodarze przegrywali tylko 45:46. Minutę później świetną serię rozpoczął skrzydłowy gości Piotr Dąbrowski. W trzech kolejnych akcjach oddawał po rzucie za trzy punkty, a każdy z nich znajdował drogę do kosza (45:55). Nie do zatrzymania byli Kravish, Goods, a następnie Marcus Ginyard. Dlatego też przed ostatnią częścią gry Asseco przegrywało 49:66.

W niej gdynianie musieli więc rzucić się w pogoń za drużyną ze Słupska. Ponownie aktywny w ataku stał się Żołnierewicz. Kiedy trafił wolnego po faulu technicznym dla Chavaughna Lewisa gdynianie przegrywali 56:68. Niestety, choć znaleźli wreszcie odpowiednie ustawienie w obronie, to mieli problemy ze skutecznością i nie mogli zejść ze stratą poniżej 10 pkt. Dokonało tego dopiero w 37. min. po trójce Piotra Szczotki (61:70). Tym samym odpowiedział jednak Grzegorz Surmacz i Czarni ponownie mogli grać spokojne, długie ataki. Po chwili trójkę posłał również Goods, a trener Przemysław Frasunkiewicz musiał poprosić o czas (61:76). Ten jednak nie był w stanie zmienić losów meczu. Do końca świetnie grał Goods i goście wywieźli z Gdyni pewne zwycięstwo.

Wyniki 18 kolejki

• Rosa Radom - TREFL SOPOT 79:73 (20:20, 20:20, 21:17, 18:16)
  • ASSECO GDYNIA - Energa Czarni Słupsk 65:79 (11:17, 25:17, 13:32, 16:13)
  • PGE Turów Zgorzelec - King Szczecin 88:75 (26:16, 24:20, 16:18, 22:21)
  • Anwil Włocławek - MKS Dąbrowa Górnicza 73:70 (16:22, 21:12, 17:20, 19:16)
  • TBV Start Lublin - Miasto Szkła Krosno 68:63 (22:25, 15:19, 10:14, 21:5)
  • Polski Cukier Toruń - Stelmet BC Zielona Góra 81:69 (22:15, 19:23, 20:22, 20:9)
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Siarka Tarnobrzeg 73:65 (21:20, 14:17, 19:14, 19:14)
  • AZS Koszalin - Polfarmex Kutno 60:71 (17:12, 17:21, 17:20, 9:18)
  • Stelmet BC Zielona Góra - Polpharma Starogard Gdański, przełożony na 15 marca

Opinie (28)

• Poszli za przykładem Trefla ...

• 11 6

• No jak Dąber rzuca 12 pkt (4x3 ) to nie ma nawet co myśleć o wygranej :-D (1)

• 6 5

• bo mu pozwolili

• 3 2

• Niech Franc w koncu przestanie opiep...ac mlodych w czasie meczu (3)

Od tego jest szatnia . Te jego publiczne żale są żenujące. Ponadto to on przegrał tą trzecią kwarte nie reagujac na to co się działo chociażby przy serii Dąbrowskiego. Szkoda bo mecz był do wygrania . Słupscy kibice jak zwykle...część napita, z jezorami do pasa przy cheerliderkach. Pastuchy

• ASSECO GDYNIA

ASSEGO GDYNIA GLOWA DO GORY ASSECO GDYNIA !!!!!

• 12 4

• Anwil królowie północy . BRAWO !!!!! (2)

Tym razem porażka. Za około miesiąca sfora włocławski zjawi się na hali w Gdyni.

• 5 14

• koczowisko jakies na północy powstało? (1)

• 6 3

• Rumunia

• 6 3

• (2)

To nie był nasz dzień. Czarni grali tylko trzema polakami (w tym Kanadyjczykiem i Litwinem:)), można było sprawić żeby pograli juniorami. Punkty rezerwowych 6/37, więc o czym tu mówić. Utrzymanie w lidze to jedyny cel na ten sezon.
    Przydałby się dzisiaj np taki Hickey, może zarząd zacznie już myśleć o przyszłości?

• 11 1

• (1)

Należałoby się zastanowić ile tak naprawdę było tych "naszych" dni w wykonaniu koszykarzy Asseco.Trudno ten sezon nazwać"rewelacją",ale przy takiej kadrze zespołu trudno oczekiwać sukcesów.Jest co jest i jak to mówią-"jak się nie ma co się lubi,to się lubi co się ma"-.Szkoda tylko,że coraz więcej sektorów w hali Gdynia-Arena jest zasłanianych czarnymi kotarami,co świadczy,że spada zainteresowanie ze strony kibiców.Trudno się temu dziwić,bo oprócz tych co zawsze przychodzić będą,są tacy,którzy oczekują widowiska na odpowiednim poziomie.jak go nie ma ,to i frekwencja coraz niższa.Ja należę do tych,co przychodzą na mecze Asseco zawsze,a porażki swojej drużyny odbieram w kategorii-ktoś musi przegrać,aby mógł wygrać ktoś.Gorycz porażek swojej drużyny trzeba niestety przełknąć.

• 0 0

• Tylko że "starzy" kibice Asseco nie chodzili na mecze kontestując przegrane w kategoriach bo ktoś musi, to zawsze był policzek. A dzisiaj gęba jest już tak obita że nie chce się inkasować kolejnych liści:)

• 0 0

• Mecz beznadziejny- Nasi bez jaj ,Czarni - 4murzynów+1 biały Amerykanin ,1 Polak ,2 przyszywańców, kibice Czarnych jak nie oni-zero dopingu.Mecz bez historii, emocji, i ładnych filmowych akcji. Czarni bez Jerela i Jacksona to drużyna która budzi takie emocje jak Siarka.Mam nadzieję że takiego meczu już nie zobaczymy.