Asseco nie dało rady wicemistrzowi Polski

16 października 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Wygląda na to, że Krzysztof Szubarga lubi grać w Toruniu. W poprzednim sezonie rzucił w tamtejszej hali 42 punkty, a w poniedziałek zdobył w niej 24 punkty. Wygląda na to, że Krzysztof Szubarga lubi grać w Toruniu. W poprzednim sezonie rzucił w tamtejszej hali 42 punkty, a w poniedziałek zdobył w niej 24 punkty.

Już tylko jedna drużyna w Polskiej Lidze Koszykówki nie ma na koncie porażki. Mogły być dwie, ale Asseco nie sprostało w wyjazdowym meczu zespołowi z Torunia. Choć świetny mecz w ataku zaliczył Krzysztof Szubarga, który zdobył 24 punkty, to gdynianie ulegli Polskiemu Cukrowi 79:87 (24:17, 21:19, 11:25, 23:26).

Polski Cukier: Cosey 16 (1x3, 8 zb., 5 as.), Gruszecki 16 (1x3, 8 zb., 6 as.), Perka 14 (2x3), Sulima 14 (6 zb.), Wiśniewski 10 (1x3) oraz Cel 8 (1x3, 6 zb.), Śnieg 6 (6 as.), Krefft 3 (1x3), Mbodj 0

ASSECO: Szubarga 24 (5x3, 6 as.), Witliński 13 (5 zb.), Żołnierewicz 13 (2x3, 5 st.), Szczotka 6 (6 zb.), Garbacz 3 oraz Ponitka 10 (5 zb., 5 as.), Wyka 5, Jankowski 3 (1x3), Put 2

Przed poniedziałkowym meczem w Toruniu wyniki Polskiej Ligi Koszykówki ułożyły się tak, że Asseco było jedną z dwóch niepokonanych drużyn w sezonie 2017/2018. Stało więc w szeregu z Anwilem Włocławek, który jednak po niedzieli miał już za sobą trzy spotkania. A Asseco czekało to najtrudniejsze od początku rozgrywek. Wcześniej bowiem wygrało z Czarnymi Słupsk i Legią Warszawa, czyli drużynami typowanymi do miejsca w dolnej połowie tabeli. W Toruniu czekał na gdynian wicemistrz Polski.

W NIEDZIELĘ TREFL SOPOT POKONAŁ W ERGO ATENIE MKS DĄBROWA GÓRNICZA

W poprzednim sezonie obie drużyny stworzyły na boisku Polskiego Cukru ofensywne widowisko. Gdynianie przegrali po dogrywce 108:109, a rekord kariery w postaci 42 punktów ustanowił Krzysztof Szubarga. Rozgrywający Assceo i tym razem dobrze wszedł w mecz. Najpierw trafił za trzy punkty na 7:0, a następnie także zza łuku, do tego z faulem. Gdy dokładał celny rzut wolny, pod koniec 3. minuty było 13:4 dla przyjezdnych. Gdynianie później nieco osiedli na laurach w ataku, ale grali solidną obronę. Obraz gry pod koszem Polskiego Cukru zmienił w końcówce Marcel Ponitka. Jego 4 pkt z rzędu ustaliły wynik pierwszej części na 24:17.

Gdynianie starali się grać agresywną obronę niemal na całym boisku, co spowalniało akcje gospodarzy. Nie mogli jednak w pewnym momencie zatrzymać Glenna Cosey'a. Po minięciu pierwszej linii Amerykanin rzucał z półdystansu i w 14. min. zrobiło się tylko 31:29 dla Asseco. Na to trójką odpowiedział Szubarga, a gdy rozgrywający Polskiego Cukru trafił ponownie, dwie dwójkowe akcje zakończone punktami zagrał Mikołaj Witliński (31:38). Za chwilę punkty dołożył także Ponitka i ponowie gdynianie mieli niemal 10-punktowe prowadzenie (31:40). Szubarga, trafiając czwartą trójkę w meczu - na cztery próby - zamknął drugą kwartę wynikiem 45:36.

Przewagę Asseco powiększył celnym rzutem wolnym Przemysław Żołnierewicz (36:46), ale pozostała cześć trzeciej kwarty należała już do gospodarzy - głównie dzięki obronie strefowej. Choć gdynianie starali się odpierać napór, jak m.in. celną trójką w wykonaniu Bartosza Jankowskiego w 26. min. (50:54), to 2 min. później, po rzucie zza łuku Aleksandra Perki to Polski Cukier prowadził 55:54. Do końca tej części gry przewaga wicemistrzów Polski wzrosła do 5 pkt (61:56).

Zespół Przemysława Frasunkiewicza miał problemy z agresywną obroną Polskiego Cukru na obwodzie. Dzięki temu, na starcie ostatniej kwarty gospodarze prowadzili 65:56. Defensywę udało się w końcu rozbroić Jakubowi Garbaczowi, który wszedł pod kosz i trafił z faulem, a później także wolnego. Gospodarze doszli w następnych minutach do wyniku 71:61, ale o emocje trwające do końcowych minut postanowił zadbać Szubraga. Trafił za trzy, cztery wolne i zrobiło się 76:71. Polski Cukier odpowiedział 5 pkt z rzędu, Szubarag wszedł pod kosz i trafił, ale i na to dostał za monet ripostę (83:73). A że do końca meczu pozostawała nieco ponad minuta, to gdynianom nie udało się już zniwelować tej straty.

Wyniki 3 kolejki

• TREFL SOPOT - MKS Dąbrowa Górnicza 85:78 (24:17, 22:21, 27:20, 12:20)
  • Polski Cukier Toruń - ASSECO GDYNIA 87:79 (17:24, 19:21, 25:11, 26:23)
  • PGE Turów Zgorzelec - GTK Gliwice 120:86 (40:18, 28:26, 30:16, 22:26)
  • Polpharma Starogard Gdański - Stelmet BC Zielona Góra 82:77 (25:28, 24:10, 14:14, 19:25)
  • Polski Cukier Toruń - Miasto Szkła Krosno 92:75 (19:17, 30:18, 19:22, 24:18)
  • Anwil Włocławek - Rosa Radom 86:65 (20:14, 20:13, 19:21, 27:17)
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Czarni Słupsk 76:74 (19:28, 21:22, 19:10, 17:14)
  • TBV Start Lublin - Legia Warszawa 95:85 (25:19, 25:22, 24:27, 21:17)
  • King Szczecin - AZS Koszalin 100:77 (29:16, 25:23, 22:23, 24:15)

Opinie (10)

• Toruń postawił w 3 kwarcie strefę ... (3)

...i w tym momencie myśl trenerska się skończyła -druga połowa fatalna

• 16 5

• Nie,nie,nie.

Nie wiem kto daje kibicowi łapki w dół ale ten ktoś na pewno nie ma racji.Taka prawda cukry zmieniły styl obrony a Frasun obudził się ,że punktów rzucić nie mogą.Nie można ciągle go bronić i mówić , że to wina składu.Po prostu trener jest słaby.Co jest oczywiste jak 2 całe kwarty nie mógł znaleźć sposobu na zwykłą strefę , która po prostu wypychała zawodników od kosza.Trzeba było tak jak w jednej akcji Garbacz przełamać pierwszą linię obrony i wejść pod kosz.Tymczasem treneiro tak samo jak w meczu z czarnymi wyszedł na kawę podczas meczu żeby ominąć kolejkę.Ale jeśli Trefl wygrał z Dąbrową tak naprawdę bez problemu i wszystko było ok co przyznali nawet kibice asseco co byli na meczu to czemu asseco też nie może zorganizować tak meczu już omijając klub kibica w wersji full of kids.

• 8 1

• na 29 rzutów za 3 -20 przestrzelonych (1)

z tego niestety mnóstwo rzutów z nieprzygotowanych pozycji

• 6 2

• z czego 5 rzucił Szubi-dubi-do

• 1 0

• III kwarta

to jest skandal. Najgorszy był ten brak pomysłu. W drugiej połowie Asseco wyglądało jak drużyna , która nie ma żadnych zagrywek. Streetball pełną gębą. Ryzyk fizyk może wpadnie .

• 10 1

• Dwie szybkie trójki Perki w 3 kw a w 4 -tej Sulima przeszedł sam siebie i jest jak jest.
    Czemu mam wrażenie że potencjał tej drużyny nie jest wykorzystany do końca? Jedynie Szubi i Piter mają ten spokój w trudnych sytuacjach, umiejętność przewidywania na dwa ruchy naprzód, mają to parkietowe cwaniactwo w dobrym tego słowa znaczeniu. Młodsi jak im idzie to wygląda jak tornado, jak przestaje to kompletnie się gubią (czasami żenująco). Wielu nazywa to ograniem ale myślę że jakoś inaczej też można podnieść pewność siebie i poczucie własnej wartości. Wtedy trudne mecze przestaną być trudne.
    Brawa za walkę

• 8 2

• dzięki Łysy, że w porę zareagowałeś w tej 3 kwarcie.
    Jestem spokojny o play offy. Nie ma szans, żebyśmy w nich przegrali nawet jeden mecz.