Mecz z MKS pod kontrolą koszykarzy Trefla

15 października 2017 (artykuł sprzed 6 lat)

Steve Zack pokazał w niedzielę swoja wartość. Zdobył 20 punktów, trafiając 10 z 12 rzutów z gry, a do tego dołożył 11 zbiórek. Steve Zack pokazał w niedzielę swoja wartość. Zdobył 20 punktów, trafiając 10 z 12 rzutów z gry, a do tego dołożył 11 zbiórek.

Rehabilitacja Stevena Zacka za słabsze, poprzednie spotkanie, była jedną z przyczyn dobrego meczu koszykarzy Trefla Sopot i zwycięstwa w Ergo Arenie nad MKS Dąbrowa Górnicza 85:78 (24:17, 22:21, 27:20, 12:20). Amerykanin zdominował strefę trzech sekund, a gospodarze niemal przez 40 minut mieli wynik pod kontrolą.

ASSECO GDYNIA ZAGRA NA WYJEŹDZIE W PONIEDZIAŁEK Z POLSKIM CUKREM TORUŃ

TREFL: Zack 20 (11 zb.), Marković 12 (10 zb., 8 as.), Śmigielski 10, Brown 6 (1x3, 6 as.), M. Kolenda 6 oraz Karolak 9 (1x3), Mielczarek 8 (2x3), Dylewicz 8 (2x3), Ł. Kolenda 6 (2x3)

MKS: Wołoszyn 17 (2x3), Dambrauskas 14 (1x3), Parzeński 10 (7 zb.), Massamba 4, Shelton 2 oraz Broussard 17 (2x3), Kowalenko 12 (2x3), Gabiński 2, Kucharek 0, Pamuła 0

Jak ważne zwycięstwo odniósł Trefl w poprzedniej kolejce w Starogardzie Gdański, koszykarze tego klubu przekonali się w sobotę, gdy na boisku Polpharmy uległ mistrz Polski, Stelmet Zielona Góra. Po kolejną ważną wygraną żółto-czarni wyszli na parkiet w niedzielę, w Ergo Arenie. MKS Dąbrowa Górnicza zaliczana jest do grona kandydatów do medalu. Wzmocniona lepszymi zagranicznymi graczami, a do tego trenerem Jackiem Winnickim, który zdobył w zeszłym sezonie wicemistrzostwo Polski z zespołem z Torunia, drużyna gości ma imponować w obecnych rozgrywkach.

Sopocianie wyszli do niedzielnego meczu nastawieni mocno ofensywnie. Z dobrej strony chciał się pokazać Steve Zack, który zawali poprzednie spotkanie, będąc jednym z najsłabszym koszykarzy na boisku. Tym razem amerykański środkowy znalazł odpowiedni rytm gry. Zdobył dla Trefla pierwszych sześć punktów w meczu. W 4. min. trafienie dołożył Nikola Marković i było 8:0. Dopiero wtedy ofensywnie odblokowali się goście za sprawą Bartłomieja Wołoszyna. Zack do końca tej kwarty dołożył jeszcze punkty wsadem, a całą połowę zakończył z 12 pkt.

Pod koniec pierwszej kwarty serię 5 pkt. zanotował Filip Dylewicz, a trafieniem zamknął ją Marković i na tablicy wyników mieliśmy 24:17 dla Trefla. W drugą znacznie lepiej weszli goście. Trafienia Aarona Broussarda i efektowna akcja D.J. Sheltona złożyły się na serię 8:0 dla gości, która dała im pierwsze prowadzenie w meczu (24:25). Przerwali ją Zack i Brandon Brown, ale Broussard odpowiedział trójką i mieliśmy remis 28:28. Trefl już jednak nie zwolnił tempa. Zza łuku trafiali kolejno Brown, Dylewicz oraz dwukrotnie Artur Mielczarek (40:35). Także w ten sposób połowę zamknął Michał Kolenda (46:38).

10 punktów przewagi zapewnił Treflowi na starcie trzeciej kwarty Marković (48:38), a za moment powiększyli ją Zack i Kolenda (52:39). Amerykański środkowy ponownie dominował na boisku, a później pałeczkę od niego przejął Piotr Śmigielski, zaliczając dwie akcje pod rząd z celnym za dwa punkty i dodatkowym wolnym za faul. Później dołączył do tego kolejne dwa osobiste, a kwartę jak rozpoczął, tak zamknął punktami Marković (73:58).

Po niewielkich kłopotach na początku czwartej części meczu sopocianie starali się kontrolować wynik i to im dobrze wychodziło. Trafienie Jakuba Karolaka powiększyło przewagę do 79:62. To skrzydłowy zdobył aż 9 z 12 punktów Trefla w tej kwarcie. Rywale rzucili osiem więcej, ale to nie sprawiło, że mogli poczuć zapach zwycięstwa.

Wyniki 3 kolejki

• TREFL SOPOT - MKS Dąbrowa Górnicza 85:78 (24:17, 22:21, 27:20, 12:20)
  • Polski Cukier Toruń - ASSECO GDYNIA 87:79 (17:24, 19:21, 25:11, 26:23)
  • PGE Turów Zgorzelec - GTK Gliwice 120:86 (40:18, 28:26, 30:16, 22:26)
  • Polpharma Starogard Gdański - Stelmet BC Zielona Góra 82:77 (25:28, 24:10, 14:14, 19:25)
  • Polski Cukier Toruń - Miasto Szkła Krosno 92:75 (19:17, 30:18, 19:22, 24:18)
  • Anwil Włocławek - Rosa Radom 86:65 (20:14, 20:13, 19:21, 27:17)
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Czarni Słupsk 76:74 (19:28, 21:22, 19:10, 17:14)
  • TBV Start Lublin - Legia Warszawa 95:85 (25:19, 25:22, 24:27, 21:17)
  • King Szczecin - AZS Koszalin 100:77 (29:16, 25:23, 22:23, 24:15)

• Brawo. (3)

Brawo cały zespól duet Zack Marković w tym meczy był świetny.Zespół grał zespołowo i wykańczał akcje skutecznie lub efektownie.Łukasz Kolenda staje się lepszy od Browna a w tym meczu już był od niego lepszy.

• 24 0

• Brown - na ławę (2)

Łukasz nie staje się lepszy od Browna ON jest zdecydowanie wartościowszym graczem.Facet zamiast mózgu ma piach. Myślę ,że Kloziński powinien odwrócić im role- Brown zmiennikiem Kolendy!

• 16 1

• tt (1)

Brawn jest o 200% lepszy w obronie, Łukasz Kolenda jeszcze bardzo dużo musi pracować nad obroną dlatego miedzy innymi próbowali bronić strefą ze średnim sukcesem

• 5 0

• Lepszy w obronie?

Hmmm, no nie wiem, ciągle łapie głupie faule. Dodając do tego padakę w ataku i fatalne rozgrywanie trzeba po porostu szukać zmiennika. Przy dobrym rozgrywajku Łukasz szybciej i więcej się nauczy.

• 2 2

• końcówka meczu... (1)

...tam gdzie zwykle

• 10 0

• I tak mieliśmy szczęście

Winnicki, Al Pacino polskiego basketu :) przez pierwszą połowę nieźle sztorcował swój zespół, myślałem, że ich tam pozabija ale to dawało rezultaty. Po fatalnym początku dogonili nas. Jednak potem odpuścił, nawet nie poszedł z nimi do szatni w czasie przerwy. Trzecią kwartę odpuścił i to był kluczowy moment. Bez motywacji ze strony trenera MKS przysiadł. Gdyby nie to byłoby kiepsko. Pod koszem dobrze się dzieje, ale rozegranie do wymiany.

• 4 0

• Gd

Nicola - profesor, Zack przy nim duza radość z gry, brawo zespół. Minus Brown i jego zapędy do kończenia akcji w ostatnich sek., jesli wogole widzi zegar ( ma z tym problem). W meczach z przewaga to luz a jak bedą na styku to lepiej zeby ktoś inny trzymał piłkę. Brawo Trefl!

• 16 1

• Brawo Trefl

Wsad Karolaka WOW !!! Mało chłopaki z ławki nie wybiegli na parkiet - dzięki Kolenda za powstrzymanie =]

• 14 0

• Super mecz, Zack show !!!

Trochę uśpiło ich to wysokie prowadzenie w czwartej kwarcie ale na szczęście bez konsekwencji.
    Teraz widać ile zależy od dyspozycji centra, dzisiaj Nikola nie musiał się zbytnio wysilać dlatego że Zack zagrał na bardzo dobrym poziomie. I o to chodzi w grze zespołowej a nie żeby modlić się o to czy akurat lider nie będzie miał słabszego dnia. Trzeba mieć kilka opcji i tak dziś było bo MKS skupiona była głównie na Markovicu a on jakby od niechcenia swoje rzucił, zebrał a do tego 8 asyst !!!

• 13 0

• (1)

generalnie jestem kibicem AG ale dziś wybrałem się na trefla. Jestem pod wrażeniem. Bardzo ładna gra, organizacyjnie biją Gdynię na łeb na szyję. Pod każdym względem w Sopocie lepsze widowisko i sportowo i organizacyjnie.
    I nie wiem komu to ogrywanie młodych mimo wszystko wychodzi lepiej. (patrz bracia Kolenda)

• 29 0

• zgadzam się w 100%. też byłem na meczu Trefla mimo, że na codzień kibicuję AG. takie detale jak nawet przybicie piątki zawodnikom. Na AG nie ma takiej możliwości a tu pełna otwartość.
      Na Treflu naprawdę coś się dziej. przynajmniej jakoś doping wygląda nie to co na AG. Wielka szkoda.