Polska - Rosja 79:74. Koszykarze w ćwierćfinale mistrzostw świata

dak.
6 września 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Adam Hrycaniuk (z prawej) ponownie wyszedł w wyjściowej "5" reprezentacji Polski. Koszykarz Asseco Arki Gdynia zdobył w sumie 8 punków i dołożył 6 zbiórek i 3 asysty. Adam Hrycaniuk (z prawej) ponownie wyszedł w wyjściowej "5" reprezentacji Polski. Koszykarz Asseco Arki Gdynia zdobył w sumie 8 punków i dołożył 6 zbiórek i 3 asysty.

Polscy koszykarze wygrali z Rosją 79:74 (16:22, 18:18, 19:17, 26:17) i awansowali do ćwierćfinału mistrzostw świata w Chinach, choć na pierwsze prowadzenie w meczu musieliśmy czekać do 4. kwarty. Adam Hrycaniuk (Asseco Arka Gdynia) zdobył 8 punktów. Biało-czerwoni w niedzielę o godz. 14 zagrają z Argentyną o pierwsze miejsce w grupie. Podopieczni Mike'a Taylora o półfinał powalczą z Serbią, Hiszpanią lub Włochami.

POLSKA: Waczyński 18 (1x3), Ponitka 14 (1x3, 9 zb.), Cel 9 (1x3), Hrycaniuk 8 (6 zb.), Slaughter 8 (1x3) oraz Kulig 10 (7 zb.), Koszarek 6 (2x3), Sokołowski 6, Balcerowski 0, Gruszecki 0

Rosja: Kulagin 21 (5x3), Vorontsevich 11 (1x3, 10 zb.), Fridzon 9, Kurbanov 6 (1x3), Ivlev 4 oraz Antonov 11 (8 zb.), Motomilov 4, Baburin 3 (1x3), Karasev 3 (1x3), Zubkov 2

Polacy wygrali wszystkie trzy mecze w pierwszej fazie grupowej i po zwycięstwach z Wenezuelą (80:69), Chinami (79:76) oraz Wybrzeżem Kości Słoniowej (80:63) awansowali do kolejnego etapu. W najlepszej "16" rywalizację rozpoczęli od starcia z Rosjanami.

Komplet zwycięstw polskich koszykarzy. Przeczytaj relację z ostatniego meczu grupowego na MŚ

Adam Hrycaniuk pojawił się na parkiecie od pierwszych minut. Ponownie miał udział przy pierwszych punktach zespołu, gdy podawał piłkę przy premierowym trafieniu Adama Waczyńskiego. W sumie grał prawie 27 minut, w czasie których zdobył 8 punktów, a także zaliczył 6 zbiórek i 3 asysty.

Ciężko było przełamać się biało-czerwonym, bowiem na pierwsze punkty musieliśmy czekać dwie minuty. Rosjanie od początku próbowali swoich okazji głównie po rzutach z dystansu, wykonując 14 takich rzutów do przerwy, ale tylko 4 z nich znalazły drogę do środka obręczy. Ich skuteczność z gry wynosiła 47 procent, co przekładało się również na wynik. Koszykarze Sbornej kontrolowali przebieg spotkania i niemal przez cały czas byli na kilkupunktowym prowadzeniu.

Podopiecznym Mike'a Taylora udało się wyrównać, gdy Michał Sokołowski wykorzystał oba rzuty wolne i doprowadził do wyniku 13:13. Najbardziej aktywny był Mateusz Ponitka, który przed wyjściem na drugą część spotkania miał 12 punktów na koncie i mógłby mieć ich więcej, ale z gry trafiał tylko dwukrotnie. Popisał się jednak "trójką" na ostatniej syrenie drugiej kwarty, dlatego strata Polaków przed zejściem do szatni wyniosła 6 "oczek".

Koszykarze Asseco Arki Gdynia pokonali Trefl Sopot. Przeczytaj relację z meczu kontrolnego w Bojanie

Po zmianie stron Polacy szybko dogonili rywali na punkt, ale przez długi czas nie potrafili przekroczyć tej bariery. Dokonali tego na początku ostatniej kwarty, gdy po alley-oopie od Łukasza Koszarka na 58:58 piłkę wsadził Aaron Cel. Chwilę później Adam Waczyński rzucił z dystansu i biało-czerwoni po raz pierwszy znaleźli się na prowadzeniu, którego nie dali sobie wyrwać do końca pojedynku.

Wygrana postawiła biało-czerwonych w dogodnej sytuacji. W drugim meczu Argentyna pokonała Wenezuelę, dzięki czemu nasza reprezentacja ma zapewniony awans do ćwierćfinału. W niedzielę o godz. 14 zagramy o pierwsze miejsce w grupie.

4. kolejka
Polska - Rosja 79:74 (16:22, 18:18, 19:17, 26:17)
Argentyna - Wenezuela 87:67 (17:12, 21:13, 25:22, 24:20)

NiemożliweDDDDD
    Brawa, brawa, brawa!!! Oni są niesamowici!!!

• 69 0

• (1)

i co jest najpiękniejsze to nie pękają, przed nikim - przykładem dla wszystkich na pewno jest Ponitka
      porównując do EBL to jesteśmy takim MKS-em z poprzedniego sezonu. bez nazwisk, mnóstwo przeciwności a leją najlepszych

• Bravo chłopaki.

Nie taki diabeł straszny jak go Rasija zowią:)
    teraz tylko poprawić wieczorem..... w nożna i piatunio udany!

• 43 1

• gdzie piłkarze?

• 14 2

• Kopacze patrzcie i uczcie się (3)

Jakoś od 30 lat tylko wy nie potraficie nawet wyjść z grupy na MŚ.

• 34 3

• A co ty osiągnąłeś w sporcie,że tak ujadasz na piłkarzy? (2)

• 6 5

• Akurat dzisiaj trudno o większą różnicę między nimi a koszykarzami (1)

0:2 ze Słowenią i niech się dalej martwią o awans na ME

• 0 0

• Akurat to nie jest odpowiedź na pytanie...

• 0 0

• (4)

Tak przeglądam drabinke i myślę że mamy szansę na półfinał. A więc :
    - dziś gra Argentyna z Wenezuelą. Zdecydowanym faworytem jest Argentyna. Każdy inny wynik jest nie realny.
    Dzięki temu zwycięstwu mamy awans do ćwierćfinału.
    Mecz z Argentyną o 1. Miejsce które tak naprawdę nie jest ważne a porażka wcale nie będzie taka zła..
    W ćwierćfinale gramy z jednym zespołem z trzech. Tj. Serbia. Która dziś wygrała oraz Włochy i Hiszpania. Ten mecz jest ważny. Jeżeli wygrają Hiszpanie awnas pewny ma Serbia i właśnie oni. Jak wygrają Włochy. Sprawa jest otwarta. Przyjmijmy że Serbia wyjdzie z pierwszego. Wygrała z Włochami. Drugie zajmie ktoś z pary Hiszpania Włochy.
    Więc ćwierćfinał europejski. Co ważne w kontekście kwalifikacji na olimpiade. Uzyskają ja dwie najlepsze europejskie drużyny. Tj w ćwierćfinale. Będą grać Francuzi my i dwójka z drużyn wyzej wymienionych. Wyjście z pierwszego daje nam półfinał z USA. Wyjście z drugiego daje półfinał z Australia.. To tak analizując grupy. Pozdrawiam

• 19 0

• (1)

W ćwierćfinale trafimy na kogoś z trójki Serbią/Hiszpania/Włochy. Uważam, że to już może być za trudna przeszkoda, a już na pewno taką byłaby Serbia

• 6 0

• Zgadzam się, ale na tym etapie nie ma słabych zespołów.. Musimy wygrać by jechać na olimpiade. Ewentualnie liczyć na to że w drugim meczu Argentyna pokona europejski klub. I gramy o 5-8. Nie chcę mi się narazie tego analizować bo liczę na wygraną w ćwierćfinale

• 5 0

• A Grecja? (1)

• 0 0

• Zobacz grupę w której jest Grecja. Są bez szans na wyjście. Jest to praktycznie nie możliwe.

• 2 0

• Najgorszy scenariusz

jest już praktycznie niemożliwy. Żeby Polska nie awansowała do ćwierćfinału, to Wenezuela musiałaby ograć i Argentynę i Rosję, a Polska musiałaby jednocześnie przegrać z Argentyną różnicą większą niż 36 - łączna różnica zwycięstw Wenezueli (np. Polska przegrywa 19 punktami z Argentyną, a Wenezuela ogrywa Argentynę i Rosję łączną różnicą 18 punktów). W chwili obecnej to jest kompletnie nierealny scenariusz.

• 7 0

• Brawo (1)

Tyle lat bez sukcesu... Wstajemy z kolan!

• 11 2

• to"wstawanie z kolan" już staje się lekko śmieszne i jednoznacznie się kojarzy
      wysil się trochę

• 3 2

• Na naszych koszykarzy można w ciemno stawić: albo 80 albo 79 pkt ;)

16 Muszynianka Domelo Sokół Łańcut 29 5 24 2334:2555 34

1 października 2023 Suzuki Arka Gdynia zmieniła nazwę na Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia.

Wyniki 29 kolejki

• MKS Dąbrowa Górnicza - KRAJOWA GRUPA SPOŻYWCZA ARKA GDYNIA 107:86 (22:16, 27:20, 33:19, 25:31)
  • TREFL SOPOT - Śląsk Wrocław 79:82 (23:27, 22:11, 18:27, 16:17)
  • Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Start Lublin 96:93 (27:27, 29:16, 24:22, 16:28)
  • PGE Spójnia Stargard - Enea Stelmet Zastal Zielona Góra 94:72 (27:15, 24:25, 21:13, 22:19)
  • Legia Warszawa - Anwil Włocławek 96:87 (23:26, 25:14, 28:29, 20:18)
  • Icon Sea Czarni Słupsk - Dziki Warszawa 59:66 (9:25, 10:13, 23:15, 17:13)
  • Muszynianka Domelo Sokół Łańcut - Tauron GTK Gliwice 71:96 (15:20, 24:33, 15:25, 17:18)
  • Arriva Polski Cukier Toruń - King Szczecin 92:88 (31:22, 13:26, 24:17, 24:23)

20 kwietnia 2024, godz. 15:30