Polska - Walia 2:1. Czesław Michniewicz kontynuuje dobrą passę jako selekcjoner

dak.
1 czerwca 2022 (artykuł sprzed 1 roku)
Reprezentacja Polski piłkarzy wygrała pierwszy z sześciu meczów w tegorocznej Lidze Narodów. Reprezentacja Polski piłkarzy wygrała pierwszy z sześciu meczów w tegorocznej Lidze Narodów.

Polska pokonała we Wrocławiu Walię 2:1 (0:0) w pierwszym meczu fazy grupowej tegorocznej edycji Ligi Narodów. Bramki dla biało-czerwonych zdobyli zmiennicy: Jakub Kamiński i Karol Świderski. Tym samym mieszkający na co dzień w Gdyni Czesław Michniewicz kontynuuje dobrą passę, bo w roli selekcjonera jeszcze nie przegrał. Ostatnim, który tego dokonał w trzech pierwszych meczach był Paweł Janas.

Reprezentacyjna ściąga. Sprawdź, z kim i kiedy zagrają piłkarze Lechii Gdańsk i Arki Gdynia?

Williams 52 - Kamiński 72, Świderski 85

POLSKA: Grabara - Bereszyński, Glik, Bednarek, Puchacz (73 Zalewski) - Klich (60 Żurkowski), Krychowiak (81 Grosicki), Góralski (60 Kamiński) - Zieliński - Buksa (73 Świderski), Lewandowski.

WALIA: Ward (46 Hennessey) - Gunter, Mepham, Norrington-Davies - Levitt, Morrell, Smith, Burns (61 N. Williams), J. Williams (77 Thomas) - Moore (46 Matondo), James (46 Roberts)

Reprezentacja Polski w piłce nożnej rozpoczęła tegoroczną edycję Ligi Nardów od zwycięstwa w dywizji A. Na stadionie we Wrocławiu pokonała Walię 2:1. Tym samym Czesław Michniewicz, który na co dzień mieszka w Gdyni, rozpoczął przygodę selekcjonera od dwóch zwycięstw i jednego remisu. Ostatnim, który nie odnotował porażki w trzech pierwszych meczach był Paweł Janas.

Czesław Michniewicz nie umiał powstrzymać łez po awansie na mistrzostwa świata. Przeczytaj relację z decydującego meczu reprezentacji Polski

Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu akcji ofensywnych. Najlepszą miał Robert Lewandowski, który efektownie minął rywala na połowie boiska i w sytuacji sam na sam wywalczył tylko rzut rożny. Dogodną okazję zmarnował także Adam Buksa, który nie wykorzystał dośrodkowania od Tymoteusza Puchacza.

W drugiej części nasi reprezentanci zostali zepchnięci do defensywy. Walijczycy dopięli swego i w 52. minucie wyszli na prowadzenie po bramce Jonathana Williamsa.

Ekstraklasa zaprezentowała terminarz. Sprawdź, z kim i kiedy zagra Lechia Gdańsk?

Gra biało-czerwonych nie napawała wyglądała tak, jakby wynik miał szybko się zmienić. Widocznie dostrzegł to również selekcjoner, który zaczął dokonywać zmian w 60. minucie. To się opłaciło, bo 12 minut później wprowadzony na boisko Jakub Kamiński wyrównał stan rzeczy. Młodzieżowiec Lecha Poznań otrzymał podanie od Puchacza i po zwodzie w polu karnym uderzył po dłuższym słupku.

Chwilę potem na placu gry zameldował się także Karol Świderski. Wprowadzenie napastnika również okazało się strzałem w "10", bo "Świder" idealnie odnalazł się w sytuacji przy strzale Lewandowskiego. Piłka odbiła się od obrońcy i wpadła pod nogi piłkarza Charlotte FC, który ustanowił ostateczny rezultat w 85. minucie.

4. Walia 1 0 0 1 1:2 0

W czerwcu naszą reprezentację czekają jeszcze trzy mecze w Lidze Narodów. Będą mierzyli się z: Belgią (8 i 14 czerwca), Holandią (11 czerwca). Natomiast dwa pozostałe zagrają we wrześniu: z Holandią (22 września) i Walią (25 września.

Przypomnijmy, że Liga Narodów składa się z 55 reprezentacji krajów zrzeszonych w UEFA. Dzieli się na cztery dywizje: A, B, C i D. O kolejności decydował współczynnik UEFA z 2018 r., gdy rozgrywki startowały po raz pierwszy.

Lechia Gdańsk ma nowy kontrakt z Polsat Plus Arena Gdańsk. Sprawdź, ile zapłaci?

Trzy pierwsze dywizje złożone są z czterech grup, w których są po cztery zespoły. Tylko w najniższej - D - są dwie grupy. Po rozegraniu meczów każdy z każdy, u siebie i na wyjeździe następują awanse i spadki pomiędzy dywizjami. Tylko w najwyższej - A - najlepsze zespoły zagrają i miano mistrza Ligi Narodów.

Natomiast zwycięzcy grup dywizji B, C i D awansują do dywizji wyższej, z kolei najgorsze zespoły z grup dywizji A, B i C spadają do niższej dywizji.