Polska mistrzem Europy rugby 7. Ogromny sukces biało-czerwonych

dak.
3 lipca 2022 (artykuł sprzed 1 roku)
Polki zostały mistrzyniami Europy w rugby 7. Polki zostały mistrzyniami Europy w rugby 7.

Reprezentacja Polski kobiet w rugby 7 zostały mistrzyniami Europy. Ogromny sukces biało-czerwone przypieczętowały w Krakowie już po półfinale, w którym pokonały Szkocję 14:0. Oba przyłożenia zdobyły Biało-Zielone Ladies Gdańsk: Sylwia Witkowska i  Karolina Jaszczyszyn. Stało się tak, gdyż o triumfie decydowała łączona klasyfikacja.

Przeczytaj o turnieju w Lizbonie. Sprawdź, co przed turniejem w Krakowie mówiła nam Karolina Jaszczyszyn

Rugbistki Biało-Zielonych Ladies na turnieju w Krakowie:
Julia Druzgała, Karolina Jaszczyszyn, Anna Klichowska, Sandra Kłak, Małgorzata Kołdej, Hanna Maliszewska, Marta Morus, Natalia Pamięta, Julia Schuster, Martyna Wardaszka, Sylwia Witkowska. Trener: Janusz Urbanowicz

Po udanym, zeszłotygodniowym turnieju w Lizbonie, polskie rugbistki miały prosty plan na turniej w Krakowie - zdobyć mistrzostwo Europy. I ten cel wykonały, jeszcze przed wejściem do finału, bo w półfinale pokonały Szkocję 14:0. Oba przyłożenia zdobyły Biało-Zielone Ladies Gdańsk: Sylwia WitkowskaKarolina Jaszczyszyn. Natomiast w finale biało-czerwone przegrały z Irlandią 17:21.

Taki wynik sprawił, że rezultat z finału nie miał już znaczenia, bo bez względu na niego Polki były na czele w łącznej klasyfikacji. To zapewniło im największy triumf ostatnich lat.

Zaczęło się fenomenalnie, bo pierwszego dnia nasze reprezentantki wysoko pokonały Rumunki 45:5 i Niemki 43:0. Kolejny zaczęły od porażki z Irlandią 0:21, ale zdołały jeszcze wygrać z Czeszkami 43:0.

Warto podkreślić, że nasza reprezentacja opiera także przede wszystkim na klubowych podopiecznych. Wśród 15 powołanych na turniej w Krakowie aż 12 zawodniczek to Biało-Zielone Ladies. Selekcjonerem jest również trener tego zespołu - Janusz Urbanowicz.