PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów - DGT AZS Politechnika Gdańska 80:73

dak.
24 listopada 2020 (artykuł sprzed 3 lat)
Jazmine Davis zdobyła w Gorzowie 26 punktów. Tyle jednak nie wystarczyło do zwycięstwa. Jazmine Davis zdobyła w Gorzowie 26 punktów. Tyle jednak nie wystarczyło do zwycięstwa.

DGT AZS Politechnika Gdańska przegrała na wyjeździe z drużyną PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 73:80 (20:23, 16:20, 21:15, 16:22) w zaległym meczu 3. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Koszykarki z Gdańska toczyły wyrównany bój, ale w samej końcówce to rywalki zachowały więcej zimnej krwi. Podopieczne Wojciecha Szawarskiego następne spotkanie zagrają u siebie. W niedzielę, 29 listopada, o godz. 16, podejmą Energę Toruń.

ENEA: Gustafson 23 pkt (10 zb.), Doyle 21 (1x3), Hristova 21 (1x3), Green 9 (9 zb.), Matkowska 2 oraz Owczarzak 4 (10 as.), Kaczmarczyk 0, Dźwigalska

DGT AZS PG: Davis 26 (1x3), Rymarenko 15 (2x3, 6 zb.), Hamblin 8 (10 zb.), Ossowska 5 (1x3, 7 zb.), Bujniak 5 oraz Koc 9, Strzelczyk 3, Pyka 2, Gwizdała 0

Koszykarki DGT AZS Politechniki Gdańskiej już trzy dni po porażce z CCC Polkowice odrabiały zaległości z 3. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Wojciech Szawarski tym razem obniżył "5" i od pierwszych minut Martynę Koc zastąpiła Kateryna Rymarenko.

Koszykarki odrabiają zaległości - zapowiedź meczów Energa Basket Ligi Kobiet

I to właśnie Ukrainka zdobyła premierowe punkty dla swojego zespołu, jednak musieliśmy czekać na nie ponad 2 minuty. Do tego czasu gospodynie dwukrotnie trafiały do kosza, ale przyjezdne szybko przejęły kontrolę, zdobywając w sumie 11 kolejnych "oczek". Ich radość nie trwała długo, bo niedługo rywalki odzyskały prowadzenie (12:11). Oba zespoły zdążyły jeszcze wymienić się ciosami, ale ostatecznie to miejscowe były skuteczniejsze i prowadziły 23:20 po pierwszej kwarcie.

Lepiej zaczęły również drugą. Zespół Szawarskiego zaczął odrabiać straty dopiero przy stanie 29:20. Ta sztuka udała się w 16. minucie po trafieniu Jazmine Davis, ale gospodynie znów wróciły na właściwy tor. Przed przerwą zdążyły doprowadzić jeszcze do 7-punktowej przewagi.

Emocji nie brakowało po zmianie stron. Gorzowianki grały bezpiecznie i bardzo rzadko porywały się na rzuty z dystansu. Zachowywały minimalny dystans, ale rywalki nie odpuszczały. Na minutę przed końcem trzeciej partii doprowadziły do remisu 56:56, a chwilę później do prowadzenia. Sylwia Bujniak wykorzystała jednak tylko jeden rzut wolny, więc gdy Kathleen Doyle trafiła spod kosza, to jej zespół wygrywał 58:57 po 30 minutach.

DGT Politechnika Gdańska - CCC Polkowice 57:89. Relacja, możliwość wystawiania ocen koszykarkom i trenerowi

Ostatnia partia była równie wyrównana, co poprzednie. Gdy Rymarenko trafiła zza łuku, a Ruth Hamblin wykorzystała rzut wolny, przyjezdne prowadziły 66:65. Wtedy jednak gorzowianki odpowiedziały serią 10:0, ale z dystansu znów zapunktowała Rymarenko, a Bujniak trzykrotnie trafiła z linii rzutów wolnych (73:75). Do końca meczu celne były jednak już tylko miejscowe i to one zwyciężyły w tym spotkaniu.

DGT AZS Politechnika Gdańska kolejny mecz zagra u siebie. W niedzielę, 29 listopada, o godz. 16, podejmą ostatnią w tabeli Energę Toruń.

Wyniki 7 kolejki

• VBW ARKA GDYNIA - Enea AZS Poznań 99:62 (28:16, 24:22, 20:16, 27:8)
  • DGT AZS POLITECHNIKA GDAŃSKA - CCC Polkowice 57:89 (20:25, 7:16, 14:29, 16:19)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - GTK GDYNIA 93:66 (17:19, 29:21, 30:9, 17:17)
  • CTL Zagłębie Sosnowiec - Energa Toruń 106:35 (32:10, 26:7, 26:6, 22:12)
  • Basket Bydgoszcz - Ślęza Wrocław 73:71 (14:20, 14:23, 15:15, 30:13)
  • pauzuje:
  • Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin
  • Mecz zaległy z 3. kolejki
  • Polska Strefa Inwestycji Enea Gorzów Wlkp. - DGT AZS POLITECHNIKA 80:73 (23:20, 20:16, 15:21, 22:16)