PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów - DGT AZS Politechnika Gdańska 80:73

DGT AZS Politechnika Gdańska

Jazmine Davis zdobyła w Gorzowie 26 punktów. Tyle jednak nie wystarczyło do zwycięstwa. fot. Mateusz Słodkowski / trojmiasto.pl

DGT AZS Politechnika Gdańska przegrała na wyjeździe z drużyną PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 73:80 (20:23, 16:20, 21:15, 16:22) w zaległym meczu 3. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Koszykarki z Gdańska toczyły wyrównany bój, ale w samej końcówce to rywalki zachowały więcej zimnej krwi. Podopieczne Wojciecha Szawarskiego następne spotkanie zagrają u siebie. W niedzielę, 29 listopada, o godz. 16, podejmą Energę Toruń.

ENEA: Gustafson 23 pkt (10 zb.), Doyle 21 (1x3), Hristova 21 (1x3), Green 9 (9 zb.), Matkowska 2 oraz Owczarzak 4 (10 as.), Kaczmarczyk 0, Dźwigalska

DGT AZS PG: Davis 26 (1x3), Rymarenko 15 (2x3, 6 zb.), Hamblin 8 (10 zb.), Ossowska 5 (1x3, 7 zb.), Bujniak 5 oraz Koc 9, Strzelczyk 3, Pyka 2, Gwizdała 0

Koszykarki DGT AZS Politechniki Gdańskiej już trzy dni po porażce z CCC Polkowice odrabiały zaległości z 3. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet. Wojciech Szawarski tym razem obniżył "5" i od pierwszych minut Martynę Koc zastąpiła Kateryna Rymarenko.

Koszykarki odrabiają zaległości - zapowiedź meczów Energa Basket Ligi Kobiet

I to właśnie Ukrainka zdobyła premierowe punkty dla swojego zespołu, jednak musieliśmy czekać na nie ponad 2 minuty. Do tego czasu gospodynie dwukrotnie trafiały do kosza, ale przyjezdne szybko przejęły kontrolę, zdobywając w sumie 11 kolejnych "oczek". Ich radość nie trwała długo, bo niedługo rywalki odzyskały prowadzenie (12:11). Oba zespoły zdążyły jeszcze wymienić się ciosami, ale ostatecznie to miejscowe były skuteczniejsze i prowadziły 23:20 po pierwszej kwarcie.

Lepiej zaczęły również drugą. Zespół Szawarskiego zaczął odrabiać straty dopiero przy stanie 29:20. Ta sztuka udała się w 16. minucie po trafieniu Jazmine Davis, ale gospodynie znów wróciły na właściwy tor. Przed przerwą zdążyły doprowadzić jeszcze do 7-punktowej przewagi.

Emocji nie brakowało po zmianie stron. Gorzowianki grały bezpiecznie i bardzo rzadko porywały się na rzuty z dystansu. Zachowywały minimalny dystans, ale rywalki nie odpuszczały. Na minutę przed końcem trzeciej partii doprowadziły do remisu 56:56, a chwilę później do prowadzenia. Sylwia Bujniak wykorzystała jednak tylko jeden rzut wolny, więc gdy Kathleen Doyle trafiła spod kosza, to jej zespół wygrywał 58:57 po 30 minutach.

DGT Politechnika Gdańska - CCC Polkowice 57:89. Relacja, możliwość wystawiania ocen koszykarkom i trenerowi

Ostatnia partia była równie wyrównana, co poprzednie. Gdy Rymarenko trafiła zza łuku, a Ruth Hamblin wykorzystała rzut wolny, przyjezdne prowadziły 66:65. Wtedy jednak gorzowianki odpowiedziały serią 10:0, ale z dystansu znów zapunktowała Rymarenko, a Bujniak trzykrotnie trafiła z linii rzutów wolnych (73:75). Do końca meczu celne były jednak już tylko miejscowe i to one zwyciężyły w tym spotkaniu.

DGT AZS Politechnika Gdańska kolejny mecz zagra u siebie. W niedzielę, 29 listopada, o godz. 16, podejmą ostatnią w tabeli Energę Toruń.

Wyniki 7 kolejki:

• VBW ARKA GDYNIA - Enea AZS Poznań 99:62 (28:16, 24:22, 20:16, 27:8)
  • DGT AZS POLITECHNIKA GDAŃSKA - CCC Polkowice 57:89 (20:25, 7:16, 14:29, 16:19)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - GTK GDYNIA 93:66 (17:19, 29:21, 30:9, 17:17)
  • CTL Zagłębie Sosnowiec - Energa Toruń 106:35 (32:10, 26:7, 26:6, 22:12)
  • Basket Bydgoszcz - Ślęza Wrocław 73:71 (14:20, 14:23, 15:15, 30:13)
  • pauzuje:
  • Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin
  • Mecz zaległy z 3. kolejki
  • Polska Strefa Inwestycji Enea Gorzów Wlkp. - DGT AZS POLITECHNIKA 80:73 (23:20, 20:16, 15:21, 22:16)

Opinie (2)

• Szkoda

Było naprawdę blisko wygranej...

• 5 0

• Oczywista oczywistość

Kapitalizm w sporcie przyniósł zmiany nazw drużyn.PSI Enea kontra dgt azs pg.to takie dziwolągi jak Gedania Żukowo lub ŁKS Żywiec Łódż

• 2 0

16.01 (sob) godz.13:00 DGT Politechnika Gdańska typuj bez publiczności Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin
23.01 (sob) godz.17:00 Ślęza Wrocław typuj DGT AZS POLITECHNIKA Gdańska
30.01 (sob) DGT AZS POLITECHNIKA Gdańska CTL Zagłębie Sosnowiec
13.02 (sob) CCC Polkowice DGT AZS POLITECHNIKA Gdańska
20.02 (sob) Energa Toruń DGT AZS POLITECHNIKA Gdańska
09.01 (sob) godz.18:30 Enea AZS Poznań 68:55 bez publiczności DGT AZS POLITECHNIKA Gdańska
03.01 (nd) godz.16:00 DGT AZS POLITECHNIKA Gdańska 72:78 bez publiczności PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp
21.12.2020 (pon) godz.18:00 GTK Gdynia 67:98 bez publiczności DGT AZS POLITECHNIKA Gdańska
09.12.2020 (śr) godz.19:30 DGT AZS POLITECHNIKA Gdańska 87:83 bez publiczności Enea AZS Poznań
06.12.2020 (nd) godz.15:30 DGT AZS POLITECHNIKA Gdańska 85:88 bez publiczności Basket 25 Bydgoszcz

1 VBW ARKA GDYNIA 14 14 0 1290:899 28
2 CCC Polkowice 12 11 1 1074:764 23
3 Basket Bydgoszcz 12 9 3 940:847 21
4 PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. 12 8 4 963:853 20
5 Pszczółka Polski-Cukier AZS-UMCS Lublin 12 8 4 953:874 20
6 Enea AZS Poznań 13 6 7 945:932 19
7 DGT AZS POLITECHNIKA GDAŃSKA 13 5 8 984:1021 18
8 CTL Zagłębie Sosnowiec 13 4 9 1031:1048 17