PolskaStrefaInwestycji Gorzów - GTK Gdynia 93:66. Pierwsza połowa nie wystarczyła

dak.
21 listopada 2020 (artykuł sprzed 3 lat)
Koszykarki GTK Gdynia w trzeciej kwarcie zaprzepaściły dobrą grę z pierwszej połowy. Koszykarki GTK Gdynia w trzeciej kwarcie zaprzepaściły dobrą grę z pierwszej połowy.

Koszykarki GTK Gdynia przegrały na wyjeździe z drużyną PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 66:93 (19:17, 21:29, 9:30, 17:17) w meczu Energa Basket Ligi Kobiet. Gdyńskie koszykarki prowadziły wyrównany bój do przerwy, a na drugą połowę wychodziły z sześciopunktową stratą. Jednak w trzeciej kwarcie rywalki zaprezentowały dobrą skuteczność, dzięki czemu mogły kontrolować grę do końca pojedynku.

VBW Arka Gdynia - Enea AZS Poznań 99:62. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerowi

DGT Politechnika Gdańska - CCC Polkowice 57:89. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarkom i trenerami

POLSKASTREFAINWESTYCJI ENEA: Gustafson 19 (1x3), Hristova 17 (1x3), Green 17 (9 zb.), Doyle 5 (1x3, 10 as., 7 zb.), Matkowska 3 (1x3) oraz Szott-Hejmej 15 (1x3, 7 zb.), Kaczmarczyk 12 (1x3), Kobylińska 5 (1x3), Owczarzak 0, Śmiałek 0, Dźiwgalska 0, Kuczyńska 0

GTK: Marcinkowska 16 (9 zb.), Rudzka 11 (1x3), Niemojewska 10 (1x3), Szmyrka 6 (1x3), Żytkowska 6 (1x3) oraz Bazan 14 (2x3), Homza 3 (1x3)

Po trzytygodniowej przerwie w Energa Basket Lidze Kobiet, GTK Gdynia udało się do Gorzowa Wielkopolskiego bez pięciu kontuzjowanych koszykarek: Magdaleny Szulc, Emily Kalenik, Kamili Borkowskiej, Julii PiestrzyńskiejAnny Wińkowskiej.

Mimo to młode zawodniczki z Gdyni rywalizowały jak równy z równym, a przynajmniej do końca pierwszej połowy. Spotkanie rozpoczęło się od "trójek" obu zespołów. Gospodynie prowadziły grę, ale rywalki cały czas utrzymywały mały dystans. W końcu objęły przewagę w 7. minucie po trafieniu Julii Niemojewskiej i nie oddały jej przed końcem premierowej partii.

Koszykarki wróciły do gry po trzytygodniowej przerwie

Druga kwarta udanie zaczęła się dla przyjezdnych, ale w 13. minucie oddały prowadzenie rywalkom, gdy zza łuku rzuciła Megan Gustafson. Podopieczne Jeleny Skerović nie zamierzały jednak odpuścić. Najwyższa strata wyniosła 5 "oczek, ale jeszcze 2 minuty przed przerwą doprowadziły do remisu 37:37. Gospodynie odpowiedziały jednak serią 9:0.

Trafienia Marty Marcinkowskiej na początku drugiej połowy dały nadzieję na wyrównaną walkę także po zmianie stron. Celowniki przyjezdnych jednak zacięły się, dzięki czemu gospodynie mogły zaliczyć 14-puntkowy run. Tempo narzuciły jeszcze bardziej, bo na czwartą kwartę wychodziły przy 27-punktowym prowadzeniu.

Ostatnia partia była więc formalnością. Mimo to gdynianki starały się pomniejszać rozmiary porażki. Ostatecznie cała kwarta była remisowa (17:17), a końcowy rezultat zatrzymał się na 93:66.

Wyniki 7 kolejki

• VBW ARKA GDYNIA - Enea AZS Poznań 99:62 (28:16, 24:22, 20:16, 27:8)
  • DGT AZS POLITECHNIKA GDAŃSKA - CCC Polkowice 57:89 (20:25, 7:16, 14:29, 16:19)
  • PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. - GTK GDYNIA 93:66 (17:19, 29:21, 30:9, 17:17)
  • CTL Zagłębie Sosnowiec - Energa Toruń 106:35 (32:10, 26:7, 26:6, 22:12)
  • Basket Bydgoszcz - Ślęza Wrocław 73:71 (14:20, 14:23, 15:15, 30:13)
  • pauzuje:
  • Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin
  • Mecz zaległy z 3. kolejki
  • Polska Strefa Inwestycji Enea Gorzów Wlkp. - DGT AZS POLITECHNIKA 80:73 (23:20, 20:16, 15:21, 22:16)