Polski Cukier Toruń - Asseco Arka Gdynia 94:79. Trudny początek, nieudana gonitwa

dak.
13 października 2020 (artykuł sprzed 3 lat)

Po dwóch zwycięstwach z rzędu, koszykarze Asseco Arki Gdyni zaliczyli dwa kolejne potknięcia. Po dwóch zwycięstwach z rzędu, koszykarze Asseco Arki Gdyni zaliczyli dwa kolejne potknięcia.

Asseco Arka Gdynia przegrała na wyjeździe z Polskim Cukrem Toruń 79:94 (17:27, 14:17, 25:22, 23:28) w rozgrywanej awansem 10. kolejce. "Twarde Pierniki" już na początku spotkania zbudowali sobie przewagę, przez co żółto-niebieskim trudno było dogonić rywali. Po dobrej trzeciej kwarcie wydawało się, że ta sztuka może się udać, ale to gospodarze w pewnym momencie zwiększyli przewagę do aż 21 punktów.

Asseco Arka Gdynia - wyniki w sezonie 2020/21

ASSECO: Żołnierewicz 18 (1x3), Szubarga 9 (1x3, 8 as.), Dylewicz 9 (2x3, 6 zb.), Hrycaniuk 8, Wadowski 5 (1x3) oraz Czerlonko 11 (1x3, 7 as.), Witliński 8, Pluta 5 (1x3), Malczyk 3, Kaszowski 3 (1x3), Kowalczyk 0, Marcinkowski 0

POLSKI CUKIER: Jackson 24 (2x3), Cel 17 (3x3, 9 zb.), Kulig 13, Trotter 13 (3x3, 8 as.), Diduszko 8 (2x3) oraz Woods 13 (1x3), Perka 4, Wieluński 2, Samsonowicz 0, Kondraciuk 0, Bragg Jr 0

Mecz Asseco Arki Gdynia z Polskim Cukrem Toruń został rozegrany awansem z 10. kolejki. Pierwotnie miało do niego dojść 25 października. Żółto-niebiescy do Torunia udali się bez Bartłomieja Wołoszyna, który z powodu kontuzji kolana będzie pauzował do trzech tygodni.

Legia Warszawa - Asseco Arka Gdynia 76:69. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarzom i trenerowi

Gdynianie zaczęli spotkanie od dwóch niecelnych rzutów z dystansu. Próbowali Krzysztof Szubarga oraz Przemysław Żołnierewicz, ale to Donovan Jackson otworzył wynik starcia. Za trzecim podejściem udało się Igorowi Wadowskiemu, natomiast to gospodarze niesieni ostatnimi wynikami wysunęli się na szybkie prowadzenie 10:3. Przyjezdni mieli problem z "wstrzeleniem" się, dlatego po niespełna 7 minutach przegrywali różnicą 13 punktów. "Trójkę" dorzucił Mateusz Kaszowski, a gdy trafienia dołożyli: Mikołaj WitlińskiMarcin Malczyk, przewaga zmalała do 7 "oczek". Równo z syreną trafił Obbie Trotter, ustanawiając wynik pierwszej partii 27:17.

Po krótkiej przerwie żółto-niebiescy zaliczyli dwie straty w niecałą minutę, na co rywale odpowiadali akcjami punktowymi. Po stronie gości w ciągu niespełna 8 minut padły natomiast tylko 2 celne rzuty, ale w porę zareagował Szubarga, który do przerwy zdobył 7 punktów, a 2 kolejne dołożył Witliński. Polski Cukier już wcześniej zaczął jednak "uciekać", dlatego przy zejściu do szatni mieliśmy wynik 44:31.

Po przerwie oba zespoły wyszły z większym nastawieniem ofensywnym. Przez pierwsze 5 minut oglądaliśmy wymianę ciosów, ale po "trójce" Jacksona gospodarze wyszli na 17-puntkowe prowadzenie. Końcówka należała jednak do zespołu Przemysława Frasunkiewicza, który pomniejszył rozmiary wyniku do 10 "oczek", co pozwoliło wierzyć w odwrócenie losów tego pojedynku.

HydroTruck Radom - Trefl Sopot 60:80. Relacja, możliwość wystawienia ocen koszykarzom i trenerowi

Równa walka w 4. kwarcie trwała zaledwie przez 3 minuty. Kolejne 2 przekreśliły szanse na wygraną gości, gdyż miejscowi zwiększyli prowadzenie z 11 do 21 punktów. Na boisku oglądaliśmy już młodych koszykarzy. Po wejściu dobrze zaprezentował się Michał Pluta, który na parkiecie spędził niespełna 2 minuty i przy 100-proc. skuteczności zdobył 5 "oczek".

Gdyński zespół trafił tylko 7 z 15 rzutów wolnych. Niewiele lepiej było w rzutach z dystansu, gdzie wykorzystanych zostało 8 z 24 prób. Z kolei rzuty z gry zatrzymały się na 50-proc. skuteczności (32 z 64). Goście przegrali także walkę na tablicach, zbierając o 6 piłek mniej.

Wyniki 8 kolejki

• HydroTruck Radom - TREFL SOPOT 60:80 (14:30, 14:13, 10:19, 22:18)
  • Legia Warszawa - ASSECO ARKA GDYNIA 76:69 (20:17, 17:19, 19:11, 20:22)
  • Polpharma Starogard Gd. - King Szczecin 80:88 (25:25, 20:22, 13:22, 22:19)
  • Mecze przełożone z powodu zagrożenia epidemicznego
  • Enea Astoria Bydgoszcz - Zastal Enea BC Zielona Góra
  • GTK Gliwice - Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp.
  • Pszczółka Start Lublin - WKS Śląsk Wrocław
  • Anwil Włocławek - MKS Dąbrowa Górnicza
  • Polski Cukier Toruń - PGE Spójnia Stargard
  • Mecz awansem z 9. kolejki
  • GTK Gliwice - Pszczółka Start Lublin 85:80 (22:18, 27:17, 20:21, 16:24)
  • Mecz awansem z 10. kolejki:
  • Polski Cukier Toruń - ASSECO ARKA GDYNIA 94:79 (27:17, 17:14, 22:25, 28:23)
dak.

Opinie (14)

• Brawo Frasun...jak zwykle dajesz popis:)

• 19 6

• dlaczego jestem pewny że cukier z końca tabeli ma o wiele więcej jakości i mocy od np legii - drużyny z jej czuba? a polegli i z tymi i z tymi.
    pierwsza kwarta ustawiła mecz. ale jeśli na początku 4-tej było - 8 i nagle zrobiło się w minutę - 20 a Franz z zapałem rotował młodzieżą))) chciałoby się wierzyć że jak wróci Wołek... jak Szubi się pozbiera... jak... ale to nieprawda. ten skład jest na dolne rejony dolnej połowy tabeli
    za tydzień z polpharmą będzie straszna walka... równa)))

• 17 2

• Może ktoś wyjaśni co trener

wraz ze swoimi trzema (!) asystentami chciał zrobić w momencie kiedy Asseco miało zryw i doszło na -8 i ... obniżył skład wstawiając DWÓCH młodych?!! Wcześniej zdejmuje Dyla, który w końcu się wstrzelił i po kilku minutach zamraża go na ławce.
    23 / 45 to statystyki rzutów wolnych z ostatnich 3 meczów. Jakikolwiek komentarz zbędny.

• 23 3

• (2)

Frasunkiewicz miej honor i odejdz z Gdyni
    Mierny z ciebie trener tak jak miernym byles zawodnikiem.

Nie kazdy moze byc trenerem. Frasunkiewicz nigdy nie powinien nim byc

• 12 9

• po miesiącach czytania jadem ociekających bzdur jednak jestem za eutanazją

• 5 3

• Skąd się tacy biorą

Ciekawe w jakiej pracy i kto zatrudnia taką szuję ? Chyba czas byście się jego pozbyli.

• 3 0

• Za krótka ławka, błędy trenera lecz kogo to rusza? (2)

To skład na utrzymanie w lidze.
    Ale prezes, pani z zarządu, trener i administracja się utrzyma. Aaaa i jeszcze pani była posłanka będzie wręczać jakieś nagrody. Wszyscy zadowoleni. Przybijanie piątek z człowiekiem w kraciastych marynarkach. Uśmiechy, splendor, zadowolenie. O co chodzi ? Festiwal trwa!

• 18 0

• Zapomniałeś że najkrótsze życie mają w sporcie trenerzy.

• 2 0

• Zawsze śmieszą mnie kibice którzy wytykają błędy trenerom.

Skąd to przekonanie że znasz się na koszykówce(w tym wypadku) lepiej od trenera? Bo skoro wytykasz błędy to znaczy że wiesz lepiej. Czyli znasz się lepiej.
      Może zamiast klepać w klawiaturę zajmij się trenerką skoro uważasz że znasz się lepiej od Frasunkiewicza który ma na koncie tytuł trenera sezonu a wcześniej zawodowo grał w kosza ok 20 lat?

• 1 1

• No coment

• 2 0

• taką ławką to można wygrywać z drużynami z dołu tabeli, bo Toruń na pewno zagra w PO, mimo słabego startu. Ten skład, z całym szacunkiem, to na 2-3 sprawne kwarty wystarcza, jesli jeszcze nie załapie ktoś kontuzji. Jest potencjał na słabą w tym sezonie ligę, ale brakuje rotacji

• 10 0

• Cukier w tym sezonie nie wydaje się być jakiś rewelacyjny

tym bardziej szkoda porażki, ale będzie dobrze

• 3 5

• Asystenci ! (1)

Asystenci ! Może ktoś powie Wadowskiemu co ma robić na boisku, bo biega jak z obcej druzyny.
    Szubarga słaby i wolny jak smoła to dla Igora szansa, a on jak dziecko we mgle. Nie potrafimy go wykorzystac? Przed sezonem liczyliśmy na niego.

• 0 0

• dlatego Milicić go nie wpuszczał (jedynie w paru ogonach, kiedy wynik był ustalony)