Polski Cukier Toruń - Asseco Arka Gdynia. Armani Moore: Jesteśmy wkurzeni. Dość tego

Damian Konwent
7 listopada 2019 (artykuł sprzed 4 lat)

Armani Moore (z piłką) i jego koledzy z Asseco Arki mogą mieć do siebie sporo pretensji po poprzednich meczach. Czy przed hitem kolejki Energa Basket Ligi wyciągną wnioski po porażkach w ostatnich kwartach? Armani Moore (z piłką) i jego koledzy z Asseco Arki mogą mieć do siebie sporo pretensji po poprzednich meczach. Czy przed hitem kolejki Energa Basket Ligi wyciągną wnioski po porażkach w ostatnich kwartach?

- Najważniejsze w tej chwili to oczyścić umysł. Nie idzie nam tak, jak chcemy, ale nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Naprawdę jesteśmy wkurzeni po ostatnich porażkach i już dość tego - mówi Armani Moore po spotkaniach z BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski i EWE Baskets Oldenburg przegranych w ostatnich kwartach. W piątek o godz. 19:50 jego Asseco Arka Gdynia zmierzy się na wyjeździe z liderem Energa Basket Ligi Polskim Cukrem Toruń.

8 listopada 2019, godz. 19:50
Polski Cukier Toruń
ASSECO ARKA Gdynia

77% 202 typowania Polski Cukier Toruń
1% 1 typowanie REMIS
22% 58 typowań ASSECO ARKA Gdynia

W hicie 7. kolejki Energa Basket Ligi Asseco Arka Gdynia zmierzy się z Polskim Cukrem Toruń. Mimo że "Twarde Pierniki" są liderem, to obie ekipy do piątkowego starcia przystępują z bagażem problemów. Jedni i drudzy nie wygrali w trzech ostatnich spotkaniach.

Srebrni medaliści ubiegłego sezonu w ciągu tygodnia dwukrotnie ulegli w Lidze Mistrzów, przegrywając 105:122 z Haopel Unet Holon i 95:113 z Dinamo Sassari. W niedzielę zaliczyli natomiast ligową wpadkę z Kingiem Szczecin (97:104).

Asseco Arka Gdynia - EWE Baskets Oldenburg 61:73 - relacja, foto oraz możliwość wystawienia ocen koszykarzom i trenerowi

Żółto-niebiescy przegrali natomiast przed własną publicznością trzy razy z rzędu : 78:83 z Galatasaray Stambuł, 61:73 z EWE Baskets Oldenburg (oba w Eurocup) i sensacyjnie 69:71 z BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski.

- Najważniejsze w tej chwili to oczyścić umysł. Mamy dwa dni na przygotowanie się do tego spotkania. Nie idzie nam tak, jak chcemy, ale nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Mamy wytyczoną ścieżkę i musimy nią podążać. Czas wziąć sprawy w swoje ręce. Nie popełniajmy błędów, to będziemy na wygranej pozycji. Naprawdę jesteśmy wkurzeni po ostatnich porażkach i już dość tego. Czas na poprawę sytuacji i liczę, że będzie ona miała miejsce już w piątek - tłumaczy Armani Moore, który dołączył do zespołu w trakcie sezonu.

Adam Hrycaniuk Ligowcem Września - wywiad czytelników Trojmiasto.pl

Co ciekawe, o każdej z trzech ostatnich porażek podopiecznych Przemysława Frasunkiewicza decydowała ostatnia kwarta. We wszystkich tych meczach Asseco Arka miała korzystny wynik po trzecich partiach, a i tak z parkietu schodziła pokonana.

- Koszykówka jest grą wzlotów i upadków. Czasami wszystko dobrze się układa i nagle coś przestaje funkcjonować. Wtedy musisz postawić jeszcze twardsze warunki w obronie. Jesteśmy ludźmi i zdarzy się, że rzuty nie wpadają, dochodzą kolejne straty. Dlatego uważam, że głównie zawiodła obrona, a jeśli dołożymy do tego nieskuteczność to mamy dwa czynniki, które wpływają na niekorzystny wynik - wyjaśnia koszykarz.

Asseco Arka Gdynia - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 69:71 - relacja oraz możliwość wystawienia ocen koszykarzom i trenerowi

Warto dodać, że w całym dotychczasowym sezonie żółto-niebiescy wygrali tylko jedno z sześciu domowych meczów. Co ciekawe, dużo lepszy bilans mają w spotkaniach wyjazdowych. Gdyński zespół wygrał we wszystkich sześciu takich meczach. Czy zatem parkiet w Toruniu okaże się szczęśliwy?

- Wiele zależy od przytomnego umysłu i tego, jak zaopatrujemy się do meczów. Mam wrażenie, że do spotkań domowych podchodzimy z większym spokojem, gdyż podczas pojedynków we własnej hali czujemy się swobodniej. Być może to zgubne. Musimy być jeszcze bardziej czujni - kończy 25-latek.

Wyniki 6 kolejki

• TREFL SOPOT - GTK Gliwice 99:94 (26:21, 24:25, 23:22, 26:26)
  • ASSECO ARKA GDYNIA - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 69:71 (16:16, 29:13, 17:26, 7:16)
  • Polpharma Starogard Gdański - Start Lublin 94:102 (21:32, 25:21, 20:23, 28:26)
  • PGE Spójnia Stargard - Śląsk Wrocław 79:82 (12:27, 22:8, 22:25, 23:22)
  • HydroTruck Radom - Enea Astoria Bydgoszcz 85:80 (19:17, 19:25, 26:17, 21:21)
  • King Szczecin - Polski Cukier Toruń 104:97 (25:25, 30:24, 22:32, 27:16)
  • Stelmet Enea BC Zielona Góra - Anwil Włocławek 101:77 (22:16, 30:14, 19:23, 30:24)
  • MKS Dąbrowa Górnicza - Legia Warszawa 95:103 (24:26, 18:26, 18:32, 35:19)

Opinie (29) 3 zablokowane

• Nie da się oczyscić umyslu jak koncepcja trenerska wszystko mąci :) (3)

Moja subiektywna ocena.... Od cwiercwinału poprzedniego sezonu z Legią Arka się uwstecznia.
    Oby za późno nie doszli do wniosku w klubie że sezon jest nie do uratowania.

• 7 3

• (2)

przed nami 25 kolejek a ty bredzisz o sezonie nie do uratowania?
      " Od cwiercwinału poprzedniego sezonu"? - to było w 75% inne Asseco
      " koncepcja trenerska wszystko mąci" - to ma być grana koncepcja zawodników?
      jeśli masz coś do Franza to krytykuj inteligentniej hahahahaha

• 2 2

• A czy Ty czytasz ze zrozumieniem??? (1)

Gdzie jest napisane że sezon nie do uratowania? Napisane oby nie za późno.... a to drobna a nawet znacząca różnica. I radzę zanim się napniesz jak plandeka na Żuku to przeczytaj kilka razy...bo trąci to trochę gimbazą.... Zadanie proste ale jak czyta się do połowy to i wynik zły:)

• 0 0

• najpierw myśl potem pisz, nigdy odwrotnie

• 0 0

• Franz "8 minut" nie ogarnia (7)

• 5 3

• Ile meczy jeszcze przegramy przez bezradnego Franza (6)

Jeżeli w ważnym meczu w 4 kwarcie drużyna przez 8 minut nie zdobywa punktu to oznacza że Franz się po prostu nie nadaje.
      To rola trenera by pobudzić drużynę gdy nic nie idzie a nie siedzieć bezradnie.
      Tłumaczenie "umarli fizycznie"?!?!? Jak to widzisz to zrób coś szalonego, wymień całą 5 choć na chwilę, kombinuj z taktyką, rób cokolwiek a nie czekaj aż z plus 8 jest minus 15.
      Gdy wszystko wychodzi to trener niepotrzebny, ale gdy są problemy to trener niezbędny.
      Jak Asseco się rozpędzi to nie ma mocnych ale to żadna zasługa F.
      Gdy nie idzie to F nie pomaga niestety

• 2 2

• Trener jest OK (3)

Nie masz pojęcia o grach zespołowych, koszykówce i nie wiesz jakie polecenia wydawał trener , a jak były one wykonywane przez zawodników?
        Kibic ma prawo komentować, ale są chyba jakieś granice głupoty ?
        Ile dasz kasy na nowego trenera który nic ci nie zagwarantuje i będzie chciał pracować w śmiesznym mieście Europy wschodniej, położonym w jeszcze śpieszniejszym kraju. Bardzo dobry trener kosztuje pięć razy tyle co Franc i ma do wyboru takie kraje jak Hiszpania Francja itd.
        Przestańcie się więc znęcać nad trenerem i skupcie się na lepszym dopingu( jest słabiutki i wspieraniu swojej drużyny. Prawdziwy kibic jest z nią na dobre i złe.
        Widzę na meczach gdy nie idzie dobrze to spuszczacie głowy i tyle z was pożytku.
        Na oceny przyjdzie czas w marcu, kwietniu, a najlepiej w maju w trakcie PO.

• 0 0

• Ile lat trenuje Franz a ile ma wariantów gry?
          Tak się wszyscy śmiali ze Stefana że mało rozgarnięty a trenerem go Trefl wybrał. A zobacz jak Trefl gra składem 6 razy tańszym niż Asseco, zobacz jak zmieniają grę w obronie na jedno skinienie Stefana, ile mają wariantów gry w ataku.
          A u nas gwiazdy, ale jak nie idzie to nie wiedzą co robić

• 0 1

• Sir Ferguson w MU był trenerem 24 lata (1)

w owym czasie zdobył zarówno LM jak i nica nic nie zdobył. Dla przykładu w Legii Warszawa od 1986 r. bylo około 20 trenerów i tez nic nie zdobyli. Zapytam wiec tego mściwego autora postów na temat Franca jaka jest gwarancja ze nowy trener w jakiejkolwiek drużynie przyniesie sukcesy? Jest ryzyko 0 1 albo się uda albo nie uda z nowy trenerem. Budowanie zespołu to nie jest taki prosty myk.

• 1 0

• Frasunkiewicz był ok gdy był słaby polski skład, ale teraz ma graczy z całkowicie innej półki i nie wykorzystuje ich możliwości.
          Jego pomysł na grę tylko 3 nonstop, jak wchodzą to super a jak nie to brak pomysłu na grę.
          8 minut bez punktu w 4 kwarcie z rywalem na tym samym poziomie to kompromitacja trenera, a jego wyskoki z łapami do zawodników to już zupełna patologia.
          Zawodnicy mogą się szarpać między sobą ale nie trener z zawodnikiem!

• 0 1

• (4)

Asseco wcześniej czy później pokaże ile jest naprawdę warte - to kwestia czasu.
    Dzisiaj mnie bardziej interesuje kto zainicjował nagonkę na Franza... i za co.

• 2 9

• za 8 minut - to rekord nie do pobicia na tym poziomie

• 3 3

• Pan ciekawski (2)

A nie uczyli w domu, ze ciekawość to pierwszy stopień do piekła :-)

• 0 4

• przypadkiem nie do wiedzy?

• 0 1

• Uderz w stół, a nożyce się odezwą !

• 0 0

• nie da sie oczyscic umyslu z tym talentem trenerskim ha ha.
    Dopóki zarzad Asseco nie wywali frasunkiewicza i wyki dopóty nie bedzie wynikow i ladnej gry.
    Od przegranego 3 meczu w ubieglorocznych polfinalach frasunkiewicz powinien zostac wywalony.
    wyka ma wyraznie problem w tym roku, wiec jego szybka wymiana w tym sezonie tez jest potrzebna

• 4 2

• (2)

z Toruniem AG jest bez najmniejszych szans. Fartem derby wygrali.
    W rundzie rewanżowej dostana od /Trefla takie grzmoty, że będą do siebie dochodzić dłużej niż po po z Anwilem

• 7 10

• ciesz się że wygrali fartem tylko 20-toma bo mogli 40-toma a co w rewanżu to się okaże)))

• 5 0

• z toruniem wygraja

• 1 0

• (2)

Jak dla mnie to do wywalenia w pierwszej kolejności jest Hrycaniuk i Wyka. Grają taką podake, że aż irytują innych graczy. Zwłaszcza Adam .

• 4 5

• (1)

chcesz "wywalać" człowieka , bo dał z siebie 150% na MŚ i naturalnym jest , że musiał przyjść kryzys w jego formie ? Mam nadzieje, że nie zajmujesz żadnego kierowniczego stanowiska, bo z takim podejściem rozwalałbyś wszystko....

• 4 0

• a co on grał w Stelmecie ? Też nic.
        To kiedy nabierze sił ? W PO ?
        Sam na mistrzostwach nie był a jakoś nie widzę, żeby inni aż tak zmęczeni mieli by być ?