Polski Cukier Toruń - Trefl Sopot 105:75. Pierwsza stracona setka żółto-czarnych

18 kwietnia 2018 (artykuł sprzed 6 lat)

Grzegorz Kulka (w środku) zdobył 20 pkt, ale nie był w stanie poprowadzić Trefla do wyrównanej walki z wicemistrzem Polski. Grzegorz Kulka (w środku) zdobył 20 pkt, ale nie był w stanie poprowadzić Trefla do wyrównanej walki z wicemistrzem Polski.

Koszykarze Trefla Sopot przegrali na wyjeździe z Polskim Cukrem Toruń 75:105 (18:22, 18:22, 20:28, 19:33). Wicemistrzowie Polski trafili aż 13 na 24 rzuty zza łuku i jako pierwsi w tym sezonie zapisali przeciwko sopocianom trzycyfrową zdobycz. Porażka komplikuje podopiecznym Marcina Klozińskiego walkę o play-off.

Polski Cukier: Cosey 18 (5x3), Cel 15 (3x3), Mbodj 12, Gruszecki 11 (1x3), Wiśniewski 7 (1x3) oraz Newbill 18 (1x3, 5 as.), Perka 7 (1x3, 8 zb.), Krefft 6 (1x3), Jeszke 6, Diduszko 3, Grockowski 2, Śnieg 0

TREFL: Dylewicz 13 (2x3), Trotter 11 (7 as.), M.Kolenda 10 (1x3), Love 9 (1x3, 6 as.), Motylewski 6 oraz Kulka 20 (7 zb.), Karolak 4 (1x3), Ł.Kolenda 2, Śmigielski 0, Pułkotycki 0

ASSECO OGRAŁO MIASTO SZKŁA I WCIĄŻ WALCZY O PLAY-OFF. PRZECZYTAJ RELACJĘ, WYSTAW OCENY

Sopocianie dobrze weszli w mecz z wicemistrzem Polski, a jednocześnie z wiceliderem tabeli. Po 2 minutach gry prowadzili w Toruniu 6:2 za sprawą rzutów Jermaine'a LoveFilipa Dylewicz.. Gospodarze na chwilę odbili prowadzenie po rzutach wolnych Cheikha Mbodj (12:11), ale zza łuku odbił je Dylewicz.

O wyniku pierwszej kwarty przesądziły ostatnie 2 minuty, gdy za 3 punkty trafili Karol GruszeckiAleksander Perka. Polski Cukier na otwarcie drugiej partii powiększył prowadzenie do 24:18. Wtedy serię 8:0 do spółki zbudowali Jakub MotylewskiGrzegorz Kulka, ale odpowiedź torunian była zdecydowana - dwie "trójki" i run 13:0.

Obie ekipy zdobywały punkty seriami. Kolejną w wykonaniu Trefla przerwał Glenn Cosey, a rzuty zza łuku były do przerwy zdecydowanie były atutem miejscowych. Niestety, po powrocie z szatni nie uległo to zmianie. Kolejne trafienia z dystansu dołożyli Cosey, Aaron CelD.J. Newbill. Ten ostatni dołożył jeszcze skuteczną akcję 2 plus 1 i w połowie kwarty "Twarde Pierniki" odskoczyły już na 62:47.

Sygnał do walki próbował dać Dylewicz, ale nic nie zmienił. Na początku czwartej odsłony było już 77:58. Wtedy dwie "trójki" szybko trafili Jakub Karolak i Love, ale błyskawicznie odgryzł się sopocianom Cosey trafiając na 82:64. Chwilę później zza łuku przymierzył były gracz Trefla Łukasz Wiśniewski i przewaga miejscowych wyniosła aż 20 pkt. Dalej było tylko gorzej.

Torunianie zdeklasowali Trefla jeśli chodzi o skuteczność rzutową, bez względu na pozycje, z których je oddawali. O rozmiarach wygranej gospodarzy przesądziły przede wszystkim jednak te za 3 pkt. Trafili 13 na 24 próby przy 5 na 20 sopocian.

17 Czarni Słupsk 32 5 27 1463:1907 24 0.156
Ze względu na różną liczbę meczów rozegranych przez poszczególne drużyny, kolejność w tabeli w trakcie rozgrywek ustalana na podstawie współczynnika zwycięstw do odbytych spotkań.
W rundzie zasadniczej każdy gra z każdym mecz i rewanż. Do play-off awansuje osiem najlepszych drużyn. 26 stycznia 2018 roku Czarni Słupsk wycofali się z rozgrywek ze względu na problemy finansowe. Mecze rozegrane przez tę drużynę zostały zaliczone do tabeli, a nieodbyte zweryfikowane jako walkowery i od 19. kolejki dodane do tabeli.
Tabela wprowadzona: 2018-04-19

Wyniki 29 kolejki

• Miasto Szkła Krosno - ASSECO GDYNIA 73:82 (15:27, 21:10, 15:28, 22:17)
  • Polski Cukier Toruń - TREFL SOPOT 105:75 (22:18, 22:18, 28:20, 33:19)
  • Legia Warszawa - King Szczecin 74:84 (16:31, 16:19, 11:16, 31:18)
  • GTK Gliwice - Polpharma Starogard Gdański 91:92 (38:20, 14:31, 18:16, 21:25)
  • BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - MKS Dąbrowa Górnicza 81:74 (18:27, 19:11, 25:16, 19:20)
  • TBV Start Lublin - AZS Koszalin 92:74 (16:22, 28:18, 26:16, 22:18)
  • Legia Warszawa - Rosa Radom 89:98 (24:23, 29:30, 14:17, 22:28)
  • Anwil Włocławek - Stelmet Enea BC Zielona Góra 57:70 (13:20, 20:15, 18:14, 6:21)
  • Czarni Słupsk - PGE Turów Zgorzelec 0:20 (walkower)

Opinie (15)

• (2)

Bez centra to nie gra

• 2 2

• (1)

to nie podkoszowi zawalili a obwód... dziś ławka dała 26 oka a Kulka z tego 20...
      ławka Torunia 46 pkt..

• 0 1

• bez ławki nie ma czego szukać w p-offach, po co się ośmieszać

• 2 0

• Może to i dobrze... (1)

Oszczędzają skład na Wilki, mecz, który przesadzi o PO, ten najwyżej o miejscu w tabeli...

• 5 3

• taa, pocieszaj się. na wilki wyjdą napakowani po 30 pnkt porażce?

• 3 2

• Piotr Śmigielski to wg mnie najsłabszy zawodnik .No nic nie gra ! (2)

• 12 0

• (1)

i ma kontrakt na następny sezon..

• 4 1

• niestety, podobnie jak Karolak

• 1 0

• a co się stało z Zackiem i Stefanem? (1)

• 2 0

• Zack

Zack problem z kostką, ale powinien grac w niedzielę !

• 5 0

• Piękny wynik.

• 1 2

• Jak można kibicować drużynie, która nazywa się "Polski Cukier" !

• 1 3

• (1)

Najważniejszy mecz sezonu przed nami.

• 1 2

• Może tak być,że do ósemki wejdzie Asseco.

• 4 1

• w tych ocenach z meczu działa jakiś niezły rzeźbiarz, nie da się tego jakoś ukrócić?